زیباترین بیمارستان های کودکان

یکی از جاهایی که بچه ها دوستش ندارند بیمارستان است و دلیلش هم مشخصه، چون اسمش و محیطش با درد و گریه و آمپول گره خورده است. اما در سالهای اخیر، تعدادی از بیمارستان های دنیا سعی کردن با کمک گرفتن از روشهای طراحی داخلی، محیط شادتری را برای کودکان  فراهم کنند تا کودکان با روحیه بهتری در آنجا بمانند و زودتر خوب شوند. در ادامه چند تا از از این بیمارستان ها را با هم می بینیم :

1- بیمارستان mattel  در لوس آنجلس

بیمارستان کودکان

بیمارستان mattel  در لوس آنجلس آمریکا یکی از بیمارستان های خوشگل برای کودکان است. امیدواریم هیچ وقت کودکی نیازمند رفتن به بیمارستان نباشد، اما اگر چنین شد، باید فضای شادی را برای کودکان فراهم کنیم تا آنها با روحیه بهتری آنجا بمانند و با روحیه بهتر، مسلما زودتر بهبود می یابند

2 – مرکز  تصویر برداری sharp and children’s MRI :

اسکن mri کودکان

یکی دیگر از مکان هایی که بچه ها ازش می ترسند و حتی گاهی شنیدم که آدم بزرگها هم ازش می ترسن، همین بخش ام آر آی است. شاید به دلیل سروصدای دستگاهش باشه . یا اینکه باید همه لباس هات رو گاهی در بیاری و لباس مخصوص بپوشی و بری داخل اون حفره ی دستگاه. اما این مرکز با کمی سلیقه و هنر طراحی ، اینجا رو به محیطی جذاب برای بچه ها تبدیل رده است، حتی اینقدر جذاب که کودکان فکر می کنند این وسیله برای بازی است و نه تنها ناراحت نمی شوند، بلکه خوششون هم میاد.

3 – بیمارستان سلطنتی کودکان در انگلیس: این بیمارستان برای کودکان آماده شده است و بیمارستانی مدرن و صاحب سبک است. محیط بسیار پاکیزه که دیوارهای آن با نقاشی و رنگ، روح زندگی گرفته اند و شرایط را برای درمان بیماران کوچک فراهم میکنند. در اینجا بیمارانو والدین آنها شرایط را آسان‌تر تحمل میکنند و از هزینه‌ای که می‌پردازند نیز رضایت کامل دارند.

بیمارستان کودکان لندن

4- محیط بیرونی بیمارستان : یکی دیگر از جاهای خیلی مهم، محیط بیرونی است که کودک قبل از ورود به بیمارستان مشاهده می کند. نمای بیمارستان های کودکان باید تا حدی آمیخته با رنگ و شادمانی باشد تا کودک قبل از ورود به بیمارستان ، استرس نگیرد. همچنین برای کسانی که به ملاقات کودک می روند، این محیط کمی شادی به ارمغان میاورد تا با قیافه ناراحت وارد بیمارستان نشوند. در ادامه تعدادی از عکس های بیمارستان های معروف کودکان را مشاهد می کنید:

بیمارستان کودکان

 خوشبختانه الان تعدادی از بیمارستان های تهران از جمله بیمارستان کودکان مفید ، تا حدی در این زمینه کار کرده اند. امیدواریم بقیه درمانگاه ها و بیمارستان ها نیز محیط خود را کمی شادتر کنند تا احساس بهتری را به مریض و اطرافیان او منتقل کنند.  

کانال تلگرام نی نی کده را از دست ندهید. مطالب جالب تری برای شما در آنجا داریم.3 نظر

  1. sima گفت:

    خوش به حال این بچه ها

  2. نازنیین گفت:

    بسیار زیبا

  3. ليلا گفت:

    عاليه كاش هموطنان ما هم از اين ايده‌هاي زيبا استفاده كنند

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید