چگونه به سرعت باردار شویم؟

چگونه باردار شویم

شاید شما آمادگی برای بارداری دارید و مشتاق هستید باردار شوید و یا شاید می خواهید بچه شما در زمان خاصی به دنیا بیاید. دراینجا 4 ترفند وجود دارد که با انجام ان زودتر در حاملگی موفق می شوید. اگر حداقل یک ماه قبل از تلاش برای بارداری شروع به مصرف اسید فولیک نمایید، خطرات جدی تولد به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت.

 1. به پزشک مراجعه کنید و تست های ژنتیک انجام دهید:

اگر فیزیک مناسبی برای بارداری داشته باشد به احتمال زیاد شما بارداری موفقی خواهید داشت. باید بدانید آیا فیزیک بدن شما مناسب بارداری هست یا خیر؟! ( یاد بگیرید چه تغییراتی در این راستا به شما کمک خواهد کرد. (یک برنامه ی چکآپ قبلی با دکتر یا ماما. می تواند مفید باشد. ممکن است قادر به گرفتن وقت از ماما یا حل مشکلات بهداشتی به طورسریع نشوید اما برداشتن این قدم ها در اسرع وقت به بارداری سریع کمک خواهد کرد.

بارداری میتواند به گذشته ی ژنتیکی و تاریخچه ی قومی بستگی داشته باشد بدین منظور پزشک از شما آزمایش غربالگری خواهد گرفت تا شاید که شما و یا همسرتان بیماری های ارثی مانند فیبروز کیستیک  -بیماری سلول داس  و بیماری های دیگر به ارث نبرده باشید. انجام این آزمایش ها  نیاز به بزاغ دهان یا نمونه خون هر کدام از شما دارد که میتواند تنها راه مطمئن و مهم برای کمک به اطمینان داشتن یک فرزند سالم باشد که شما میتوانید انجام دهید و البته از این لحاظ تحت پوشش بیمه سلامت هستید.

 

 1. فهمیدن زمان تخمک گذاری:

بزرگترین راز بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است (آزاد شدن تخمک از تخمدان) فکرکنید تخمک هدف و اسپرم ها به صورت تیری هستند. تخمک گذاری به هر بار دوره قاعدگی بستگی دارد فقط چند روز بعد از هر دوره زمانی که شما نزدیکی میکنید در واقع میتواند به حاملگی بیانجامد. دانستن زمان تخمک گذاری این معنا را میدهد که شما و همسرتان میتوانید قلب هدف را تشخیص دهید و به هدف بزنید به جای اینکه بی مقصود شلیک کنید و هیچ اتفاقی نیافتد. برای یافتن زمان تخمک گذاری چند راه حل وجود دارد. اگر شما دوره ی ماهانه ی نامنظم دارید نشانه ی تخمک گذاری سخت است و باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

بارداری و تخمک گذاری

 

 1. نزدیکی در زمان مناسب:

حالا شما میدانید که زمان آزاد کردن تخمک از تخمدان چه زمانی است شما میتوانید برای نزدیکی در طول روز ازادانه برنامه ریزی کنید. از 3 روز قبل از زمان تخمک گذاری شروع کنید ضرری نخواهد داشت. بعضی از خانم ها با نزدیکی که 6 روز قبل از تخمک گذاری اتفاق افتاده بود باردار شده اند. (ما یک محدود زمانی برای بارداری داریم چون اسپرم ها میتوانند بین 3-6 روز در بدن شما زنده بمانند و تخمک  فقط برای یک روز زنده میماند). این به این معنی است اگر شما دوشنبه نزدیکی داشته اید اسپرم ها میتوانند در لوله های فالوپ زنده بمانند و انتظار تخمک شناور را تا حدود روز پنجشنبه یا شاید حتی یکشنبه بکِشند. اگر مطمئن نیستید محدوده باروری شما چه زمانی است هر روز نزدیکی کنید. داشتن نزدیکی در اغلب روز ها یعنی شما اسپرم های سالمی دارید که هرروز در لوله های فالوپ منتظر و حاضر به عملیات هستند تا زمانی که تخمک ازاد شود. (اگر شما میخواهید هرروز نزدیکی داشته باشید، این به حاملگی شما کمک نخواهد کرد. ولی ضرر هم نخواهد داشت.

 

 1. داشتن اسپرم سالم و قوی:

اسپرم زمانی می تواند بهترین باروری را داشته باشد که سالم و قوی وفراوان باشند. مواردی که زوج شما به وسیله آن می تواند اسپرم هایش را تقویت کند درادامه آمده است :

 • عدم مصرف الکل : تحقیقات نشان داده که مصرف روزانه ی الکل میتواند تعداد تسسترون واسپرم ها را کاهش وتعداد اسپرم های غیر طبیعی را افزایش دهد.
 • دخانیات و قرص های توهم زا باعث ضعیف عمل کردن اسپرم ها میشوند.
 • خوردن کافی مواد مغذی کلیدی مثل زینک و ویتامین که به ساختن اسپرم های قوی و فراوان کمک میکند.
 • دوری کردن از وان اب گرم و سونا وحمام گرم چون گرما اسپرم ها رو میکشد. دمای بیضه ها باید بین 34.5 تا 35.5 درجه سلسیوس باشد.

در همین رابطه بخوانید: دلایل ناباروری در مردان

هرچه سریعتر همسر شما این تغییرات را انجام دهد بهتر است. اگر امروز شروع به انجام موارد فوق کنید تا 3 ماه آینده دارای اسپرم های قوی با قابلیت باروری بالا خواهید داشت.

چه مدت باید برای بارداری تلاش کرد و در صورت عدم موفقیت از پزشک کمک گرفت ؟

اگرقصد بارداری به صورت طبیعی دارید معمولاً در 3 ماه اول این اتفاق خواهد افتاد.  کسانی که این روش را امتحان کرده اند از میان 10 جفت 6 جفت در 3 ماه اول باردار شده اند.

بعد از این سه ماه اینکه چه مدت باید تلاش کنید و بعد از آن به پزشک مراجعه نمایید دقیقاً به سن شما بستگی دارد. اگر 40 سال به بالا هستید همین الان به متخصص مراجعه کنید و اگر بین 35 تا 40 سال سن دارید بعد از 6 ماه تلاش و عدم موفقیت با پزشک خود تماس بگیرید. و اگر کمتر از 35 سال دارید قبل از گرفتن کمک تا یکسال تلاش کنید و در صورت عدم موفقیت کمک بگیرید.

البته اگر شما به توانایی باروری خود و یا شریکتان شک دارید یک وقت ملاقات با پزشک خود ترتیب دهید. دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد. برای یادگیری مطالب مرتبط با بارداری، در کانال تلگرام بارداری عضو شوید. سوالات خود را نیز در بخش نظرات بنویسید تا کارشناس مامایی سایت، پاسخ دهد.

برای یادگیری چیزهای درباره نوزاد و کودکان نیز در کانال تلگرام نی نی کده و در اینستگرام با اکانت ninikadeh ما را فالو کنید.

617 نظر

 1. نینا می‌گه:

  سلام من ۴ماه اقدام به بارداری کردم ولی فقط یه ماه عقب انداختم که بارداری نبود قاعدگی مرتبی دارم ولی اصلان نیمدونم چه زمانی برای مقاربت بهتره ممنون که جواب میدید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بهترین زمان برای نزدیکی به منظور بارداری زمان تخمک گذاری است. برای تعیین زمان تخمک گذاری تان می توانید کیت تخمک گذاری را از داروخانه تهیه و استفاده نمایید.

 2. مرجان می‌گه:

  با سلام.من هر 24روز به مدت 5روز پریود میشم .لطفا در تعیین زمان تخمک گذاری من را راهنمایی کنید.ممنون

  • نرگس می‌گه:

   عزیزم شما روز هشتم روز تخمک گذاریتونه یعنی 5 روز که پرید هستید 3روز بعد تخمک رها میشه بهتره از روز شیشم تا نهم نزدیکی داشته باشی

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر فاصله اولین روز قاعدگی یک سیکل قاعدگی تان تا اولین روز سیکل بعدی همیشه 24 روز است، زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز 10 هر سیکل قاعدگی شما است.

 3. سونیا می‌گه:

  با سلام من در هر دوره پریودیم 4روز جلو میافتم و چهار روز اول لک بینی دارم و روزیکه خون اصلی میاد رو حساب میکنم 4روز نسبت به ماه قبلی جلو میافتم که 3روز خون اصلی میاد میشه بهم بگید چه روزی روز تخمک گذاریمه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تقریبی تخمک گذاری، طول مدت 6-12 سیکل قاعدگی تان را ثبت کنید و از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد سیکل قاعدگی عدد 18 را کم کنید، فاصله عددی بدست آمده زمان تقریبی تخمک گذاری شما را نشان خواهد داد. روش دیگر برای تعیین زمان تخمک گذاری استفاده از کیت تخمک گذاری به منظور اندازه گیری LH است.

 4. نسیم می‌گه:

  سلام من یکسال پیش بارداری خارج از رحمی داشتم که سقط شد اما الان تحت نظر دکتر و انجام آزمایشات اقدام به بارداری کردم اما باردار نمیشوم نزدیکی هم یک روز درمیان دارم خیلی دلم میخواد زود باردارشم ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان بدون مشکل باشد. جای نگرانی برای بارداری وجود ندارد.

 5. ریحانه می‌گه:

  سلام من 22 سالمه الان 3 ماه اقدام کردم برا بارداری قاعدگیم نامنظم بود زیر نظر دکترم لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   شما و همسرتان نیاز دارید تا بررسی های لازم را انجام دهید در صورتیکه مشکلی برای بارداری وجود نداشته باشد جای نگرانی وجود ندارد.

 6. عشق مامان می‌گه:

  سلام من روز هشتم پریودیم میخوام اقدام به بارداری کنم نمیدونم زمان تخمک گذاریم کیه باید چکار کنم

 7. nafas می‌گه:

  سلام من قاعدگیم هر 28روزیا29روز است و پریودیم هم4یا5روز طول میکشه تخمک گذاریم چه زمانی میشه ؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه تمام سیکلهای قاعدگی شما 28 روزه باشد، زمان تخمک گذاری تان روز 14 سیکل قاعدگی تان است. و 3-2 روز قبل و پس از تخمک گذاری بیشترین احتمال بارداری در صورت داشتن نزدیکی وجود دارد.

 8. عروس پاییز می‌گه:

  سلام، من روز 14 پری 2 تا فولیکول 10 و12 داشتم،کیخوام ببینم با مصرف چه غذاهایی میتونم اندازشو بالا ببرم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مواد غذایی حاوی زینک (روی) شامل تخم مرغ، تخمه آفتاب گردان، انجیر کیفیت تخمک را بالا برده، همچنین خوردن ماهی ساردین که حاوی اسید چرب امگا 3 است در این زمینه مؤثر است.

 9. نرگس می‌گه:

  سلام من شش ساله ازدواج کردم یه حاملگی خارج از رحم داشتم الان 4 ساله تلاش برای بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم به پزشک مراجعه کردم ولی تشخیص دادن که هردوی ما سالم هستیم و مشکلی نداریم لطفا منو راهنمایی کنید چکار میتونم بکنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه پزشک تشخیص داده مشکلی وجود ندارد، شما می توانید باردار شوید.

 10. نوشینا می‌گه:

  سلام من سی و چهار سالمه دو فرزند دارم پسر کوچکم 9ساله است از بعد از زایمان دوم مرتب قرص جلوگیری مصرف کردم الان یکساله که قطع کردم اما باردار نشدم چکار باید بکنم ؟ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای معاینه و انجام آزمایشات به پزشک مراجعه کنید. در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

 11. nafas می‌گه:

  سلام من 19سالمه و8ماه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز حامله نشدم 2سال جلوگیری داشتم خیلی نگرانم اگه میشه راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی نداشته باشید و نتایج آزمایشات هر دو شما سالم گزارش شده باشد، جای نگرانی وجود ندارد. برای بالا بردن شانس بارداری در طی دوران تخمک گذاری (2-3 روز قبل و پس از این دوران) نزدیکی داشته باشید.

 12. مرضیه می‌گه:

  با سلام و ممنون از مطالب مفید.من هر ۲۸روز یک دوره پریودی هفت روزه دارم لطفا زمان تخمک گذاری من را تعیین کنید.با تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه طول مدت کلیه سیکلهای قاعدگی شما از اولین روز قاعدگی یک سیکل تا اولین روز قاعدگی سیکل بعدی تان 28 روز باشد. زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است (7 روز پس از پاک شدن).

 13. مونا می‌گه:

  Salam Baraye pesar shodane bache che ravesh haii hast ..

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای پسر دار شدن روشهای مختلف تغذیه ای و مشاوره ای وجود دارد. پیشنهاد ما به شما این است با مراکز مشاوره مامایی در تماس باشید و مشاوره بگیرید

 14. اسما می‌گه:

  باسلام من این ماه، روزی که میخواستم پریود بشم یعنی 21ام اردیبهشت ، بیبی چک گذاشتم که مثبت شد . روز 22ام آز بتا دادم 52 بود. ولی روز جمعه یعنی 25 ام خونریزی داشتم مثله پریود که شدید بود الان امیدی برای باردار بودن من وجود دارد؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت باردار بودن میزان بتا 72 ساعت بعد دو برابر خواهد شد و سونوگرافی نیز برای تشخیص می تواند کمک کننده باشد.

 15. سارا می‌گه:

  با سلام ىک سوال. داشتم. براى. باردار شدن. چه طور نزدىکى بهتر جواب. مىده. چون من همه ازماىش. ها انجام. دادم. مشکلى نبوده اما. شش ماه. اقدام. کردم. اما موفق نشدم شاىد روش نزدىکى ام مشکل داره لطفا کمکم کنىد

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای افزایش احتمال بارداری ، به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. برای بررسی بیشتر و آموزش در این زمینه شما می توانید با مراکز مشاوره مامایی تماس بگیرید.

  • لیلا می‌گه:

   سلام سارا جون منم مشکلم مثل توست یه بارم برو ضامنتو بکشن انشالاه که جواب میگیری خدا بزرگه در مورد نزدیکی هم باید تخم همسرت برنگرده بیرو بد از رابطه پاهاتو بالا ببر به دیوار پچسبون

 16. نونو می‌گه:

  سلام
  هردفعه ۷ تا ده روز عقب میندازم
  آزمایشات هورمونی و سونوگرافی واژینال انجام دادم سالم هستم
  چطور تخمک گذاری رو تعیین کنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین می توانید به مدت 6 ماه تا یک سال طول مدت قاعدگی تان را ثبت نمایید و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. فاصله بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری وجود دارد.

 17. زهرا می‌گه:

  سلام من درماه شش یاهفت روزپریودم یعنی فاصله ی بین دوتاپریودیم بیست وسه روزمیشه .زمان تخمک گذاریم چه موقع است.ممنون ازلطفتون.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه همیشه فاصله قاعدگی شما از اولین روز خونریزی قاعدگی یک سیکل تا روز اول خونریزی سیکل بعدی تان 23 روزه است، زمان تخمک گذاری شما 9 سیکل قاعدگی (از روز اول هر سیکل) است.

 18. nasibeh می‌گه:

  سلام . باتشکر از اطلاعات شما. من امروز در اوج ناراحتی سایتتونودیدم خواستم بپرسم که من 25سالمه وچهار ماهه ازدواج کردم. تا قبل ازدواجم پریودام منطم و27 روزه بودن اما بعد ازازدواجم نامنطم شده یعنی فقط تاخیر افتاد . من چون پسر میخوام دکتر تعیین جنسیتم گفت چون سایز فولیکولت15 هست فعلا شرایطشو نداری.ومدتی قرص مدروکسی پروژسترون داد مصرف کردم. تا امروز که روز 16 پریودم هست متوجه شدم پریود شدم.یعنی پریودم جلو افتاد.کلی ناراحتم وگریه کردم. یعنی امکان داره چند وقته پریودم منظم شه؟ پسردارمیشم؟ چیکار باید کنم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف قرص مدروکسی پروژسترون باعث تغییر در زمان پریودی می شود، برای پسر دار شدن شما می توانید با کارشناسان مراکز مامایی تماس بگیرید.

 19. نفس می‌گه:

  سلام من همیشه شش الی هفت روز قاعدگیم عقب می افته اما این سری اخر دوماه عقب انداختم اما حامله نبودم.پیشه دکتر هم رفتم همه چی رو بررسی کرد گفت مشکلی نداری.البته همسرم بچه نمیخواد اما من تلاش خودمو میکنم باید دیگه چکار کنم؟نگرانم که نازایی بیاد سراغم.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای بچه دار شدن بهتر است هر دو زوجین راضی به بچه دار شدن باشند. و از نظر آزمایشگاهی به منظور داشتن توانایی بارداری بررسی شوند. در صورتیکه شرایط بارداری وجود داشته باشد، به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.

 20. سلماز می‌گه:

  سلام من قاعدگی 10روره دارم .که منططم بوده و از یک قاعدگی تا قاعدگی بعدی 21روز فاصله هست خواستم لطف کنید زمان تخمک گذاری بنده رو مشخص کنید ممنون.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه فاصله قاعدگی شما از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی همیشه 21 روز است، زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد بلافاصله در روزهای اول پس از پاک شدن می باشد.

 21. نی نی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من پریود نامنظمی دارم.شاید 1 یا 2 ماه فاصله بین پریودم می افتد.تخمک گذاریم رو چطور محاسبه کنم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   توصیه ما این است ابتدا دلیل تأخیر قاعدگی شما مشخص شود تا در صورت لزوم درمان صورت گیرد.

 22. مريم می‌گه:

  سلام
  ممنون از مطالب بسيار مفيدتان.
  پريود منظم داشتم ١٣هرماه بطور منظم پريود ميشدم اما الان ٦روزه كه نشدم
  و امروز صبح تست با بيبي چك گرفتم تستم مثبت بود
  كي بايد به دكتر مراجعه كنم؟
  از كجا بفهمم كه در چندهفتگي ام؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای ویزیت اولیه در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.

 23. fateme می‌گه:

  باسلام من پریودیام هردوهفته ای یه باره یعنی درماه دوبارپریودمیشم پیش چنددکترهم رفتم میگن عیبی نداره ولی نمیدونم زمان تخمک گذاریم کیه اگه میشه رهنماییم کنیداخه چندماهه تصمیم به باردارشدن گرفتیم ودوست دارم زودبارداربشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری بهتر است از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید.

 24. زهرا می‌گه:

  سلام من ماه قبل14 پریود شدم و این ماه 13 پریود شدم یعنی سیکل قاعدگیم 30 روزه هستش.این ماه قصد بارداری دارم و میدونم که 28 این ماه روز تخمک گذاریم هستش ولی نمیدونم کی باید نزدیکی داشته باشم تا باردار شوم؟یعنی برای باردار شدن همون روز تخمک گذاری باید نزدیکی داشت؟ آخه من روز 13 و 14 بعد از پریود زیر شکمم درد میکنه و احساس میکنم تخمک آزاد میشه چیکار باید کنم لطفا راهنماییم کنین

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در طی 3-2 روز قبل و بعد از تخمک گذاری بیشترین احتمال بارداری وجود دارد. در صورتیکه همیشه سیکلهای قاعدگی شما 30 روزه است روز تخمک گذاری شما 16 هر سیکل قاعدگی (از اولین روز سیکل قاعدگی) است.

 25. زهرا می‌گه:

  سلام
  من ماه قبل ۱۴ پریود شدم و این ماه ۱۳ پریود شدم. یعنی سیکل قاعدگیم ۳۰ روزه هستش. ابن ماه قصد بازداری دارم و میدونم که ۲۸ این ماه روز تخمک گذاریم هستش ولی نمیدونم کی باید نزدیکی داشته باشم تا باردار شوم؟ یعنی برای باردار شدن همون روز تخمک گذاری باید نزدیکی داشت؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در طی دوران تخمک گذاری (3-2 روز قبل و بعد از آن) نزدیکی داشته باشید.

 26. مریم حسینی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من یک فرزند 8ساله دارم وبهمن گذشته سقط داشتم چه موقع میتونم برای بارداری اقدام کنم پیش دکتر هم رفتم ولی میترسم دوباره سقط کنم میشه راهنمایی کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بهتر است بین سقط و بارداری بعدی حداقل 3 ماه فاصله داشته باشد. تحت نظر پزشک می توانید اقدام به بارداری کنید.

 27. مینا می‌گه:

  با سلام
  من دوره پریودم مثلا اگه این ماه 25 ام ماه باشه ماه بعد 20 ام میشه یعنی 5 روز هر ماه این جوری جلو می افته می خواستم بدونم زمان تخمک گذاریم کی میشه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا 6 ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 28. زهرا می‌گه:

  سلام من این ماه روز 14 پریودیم اقدام به بارداری کردم و تا موقع پریودیم 10 روز موندهو چون روزه میگیرم و تا افطار فقط سرم رو زمینه م سردرد میگیرم و به زور میتونم تحمل کنم میخواستم ببینم روشی هست که قبل از موقع پریودیم بفهمم که باردارم یا نه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   شما تا زمان قاعدگی تان بایستی صبر کنید در صورتیکه در زمان مقرر پریود نشدید تست حاملگی انجام دهید.

 29. مینا می‌گه:

  راستی پیجتون تو اینستا هم در همین زمینه فعالیت میکنه؟؟ لطفا اسمشو دقیق بگین اخه کلی پیج به اسم نی نی کده هست که همه درمورد بچه ها هستن

  • نی نی کده می‌گه:

   سلام . آدرس پیج ما دقیقا ninikadeh است. بدون کم و زیاد . می تونید روی لینکش کلیک کنید تا وارد اینستگرام بشید.

 30. nini می‌گه:

  با سلام ممنون از پیام های خوب شما
  من هرماه دقیق 6روز زودتر ازموعد پریود میشم
  وقصد بارداری دارم 1ماه جلوگیری نداشتم ولی تا الان3روز از موعد پریودم گذشته میشه بهم کمک کنید تا بدونم باردار یا نه چه زمان تست بزارم برای بارداری

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت تأخیر قاعدگی به مدت یک هفته از زمان موعود، از تست بی بی چک استفاده کنید.

 31. ریما می‌گه:

  سلام.
  قصد بارداری داشتم. و ماه گذشته هم اقدام کردم.
  یک هفته از تأخیر پریودم می گذره

  امروز بی بی چک استفاده کردم منفی بود.
  چکار کنم؟ من باردار نیستم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت پریود نشدن، بایستی دلیل آن مشخص شود که یکی از دلایل آن می تواند بارداری باشد که با تست بتا مشخص خواهد شد. با این حال دلایل دیگری نیز وجود دارد که نیاز به انجام آزمایشات مورد نیاز است.

 32. atiii می‌گه:

  سلام.من 24 سالم و 1سال ازدواج کردم. .جلوگیرم همیشه طبیعی بوده.همیشه پریودیم نامنظم بوده حتی دورام مجردی همیشه جلومیوفته ای ماه توی برج 3 دوبار پ شدم یبار سوم و یبار 23البته یمدت استرس دارم..میخاستم ببینم بهترین موفع تخمک گزاری چه وقتهه؟؟؟ و چطور باید محاسبه کنم.ممنون میشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   ابتدا بهتر است معاینه و سونوگرافی شوید تا دلیل نامنظمی قاعدگی تان مشخص شود. بی نظمی قاعدگی ممکن است به دلیل عدم تخمک گذاری باشد. برای مشخص شدن تخمک گذاری از کیت های تخمک گذاری استفاده نمایید. همچنین به مدت 12-6 ماه طول سیکل قاعدگی تان را ثبت و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم نموده فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده زمانی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری شما وجود دارد.

 33. مریم می‌گه:

  سلام سیکل ماهانه من 32 روزه است زمان تخمک گذاری چندم میشه ؟ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر همیشه سیکل ماهیانه شما 32 روزه است زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز 18 سیکل قاعدگی تان (از اولین روز خونریزی قاعدگی) است.

 34. رها می‌گه:

  سلام ما هفت ساله ازدواج کردیم بخاطر مشکل روده جلوگیری داشتیم الان سه ماه اجازه بار داری دارم و جلوگیری نمیکنم.25 هرما پریود میشم 5 روزه.الان هم قرص مدروکسی و استرادیول و کلومفین میخورم ولی هنوز حامله نشدم.از نازایی و بارداری ناموفق بشدت میترسم تو کل فامیل خودم و شوهرم فقط شعموی شوهرم مشکل نازایی داره.ممنون میشم راهنماییم کنین

  در ضمن وقتی که نزدیکی میکنیم و جلوگیری نداریم تا چندین روز حالت عفونت و ترشح و خارش شدید دارم. قرص مترو و پماد هم ماه قبل مرتب استفاده کردم الان دقت کردم بعد از نزدیکی اینجور میشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   لطفا توضیح دهید به چه دلیل قرصهای فوق برای شما تجویز شده است؟آیا آزمایشات بررسی باروری برای شما و همسرتان انجام شده است؟ نتایج آن چه بوده است (در صورت انجام)

 35. سوگند می‌گه:

  سلام من قصد بارداری داشتم 4 ماهه قرص مصر نمیکنم تست زدم منفی بود اما به شدت دل درد دارم و هنوز پریود نشدم ایا احتمالش هست باردار باشم سیکل 28 روز دارم و منظم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت تأخیر قاعدگی شما می توانید با انجام تست بتای حاملگی از بارداری خویش اطمینان حاصل کنید.

 36. هستی می‌گه:

  سلام خواستم بدونم چه داروی برای ضعیفی اسپرم مناسب قبلا جوابموندادین

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بر حسب نتایج آزمایشات انجام شده داروهای گیاهی و شیمیایی متنوعی برای رفع این مشکل وجود دارد.

 37. لیلا می‌گه:

  سلام.سیکل ماهیانه من بین 27و28 تا30 روز هست یعنی هر دوره دو سه روز تغییر میکنه زمان پریودم حالا خواستم بدونم زمان تخمک گذاری من چندم میشه.با تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما روز 13،14 و 16 سیکل قاعدگی شما می باشد البته زمانهای گفته شده به صورت صد در صد نیست بدین معنی که چون سیکل قاعدگی شما ثابت نیست برای تعیین زمان تخمک گذاری، شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید و همچنین به مدت 12-6 ماه فاصله بین قاعدگی تان (اولین روز یک سیکل قاعدگی تا اولین روز سیکل قاعدگی بعدی تان) را ثبت نموده و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که احتمال تخمک گذاری شما در بالاترین حد است.

 38. نیره می‌گه:

  با سلام و درود
  سیکل قاعدگی من از زمان شروع پریود تا شروع پریود بعدی 25 روزه است یعنی 6 روز پریودی دارم و 19 روز بعد مجداا پریود میشوم … زمان تخمک گذاری من کی میشه ???
  با تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما به احتمال بالا روز 11 سیکل قاعدگی است در صورتیکه طول سیکل قاعدگی شما همیشه 25 روزه باشد. در غیر اینصورت برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید.

 39. الهام می‌گه:

  مادر من به همه اینجور توصیه میکنه و جواب میده واسه منم جواب داد.
  بلافاصله بعد از اتمام پریودی 3 روز متوالی نزدیکی داشته باشید . امتحانش ضرر نداره . من با یکبار امتحان الان هفته هفت بارداری رو میگذرونم و دوتا از دوستام هم اینجوری مادر شدن.

  • masi می‌گه:

   عزیزم ۳روز متوالی که میگی یعنی از هموم شب که پری تموم میشه تا ۳شب بعدش پشت هم اقدام کنیم؟اینجوری اسپرم ضعیف نمیشه؟

 40. معصومه می‌گه:

  سلام
  من 10این ماه پریودشدم و6روزه تمیزمیشم ولی نه کامل ماه پیش هم 5پریودشده بودم میشه بگیدزمان تخمک گذاریم کیه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید.

 41. سوگند می‌گه:

  سلام من 19 تیر پریود شدم سیکلم 28 روزه میخواستم ببینم زمان تخمک گذاری من چندم میشه ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه همیشه سیکلهای شما 28 روزه است زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی شما است.

 42. مامان مهرساد می‌گه:

  من هر30روز پریود میشم البته پر یود نامنظمی داشتم بخاطر تنبلی تخمدان دارم اما الان قرص متفورمین مصرف میکنم خوب شده وچاق هستم 22سالمه و2سال و2ماه که ازدواج کردمو جلوگیری طبیعی کردم و5ماه هست که اقدام به بارداری کردم والان قرصهای ویتامین و متفورمین میخورم اما باردارنشدم احتمال داره نازابشم؟زمان تخمک گذاری من کیه؟لطفا کمکم کنید خیلی دوست دارم مادربشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری شما می توانید کیت های تخمک گذاری را از داروخانه ها خریداری و استفاده نمایید. در صورت طبیعی بودن نتایج آزمایشات مشکلی برای بارداری وجود ندارد در غیر اینصورت نیاز به رفع و درمان علت زمینه ای وجود دارد.

 43. تیام می‌گه:

  سلام.من دو ساله پیش بچموتوی سیو شش هفتگی به خاطر مسمومیت بارداریم از دست دادم برای خودم وشوهرم ضربه بزرگی بود الان بعد دو سال دوباره تصمیم گرفتیم اقدام کنیم.البته تمام این مدت زیر نظر پزشک بودم .الان چهار ماهه اقدام کردیم اما نتیجه نگرفتیم.خیلی نگرانم که دیگه باردار نشم.اخه سربارداری فبلیم دوبار تشنج شدید داشتم چون فشارم خیلی بالا رفته بودودکترم دیر فهمیده بود.خیلی نگرانم میشه لطفامنو راهنمای کنید خیلی ناامیدم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت طبیعی بودن نتایج سونوگرافی و آزمایشات خود و همسرتان جای نگرانی برای بارداری وجود ندارد. در طی روزهای دوران تخمک گذاری به دفعات بیشتری نزدیکی داشته باشید تا احتمال بارداری به بیشترین میزان خود برسد.

 44. لیلا می‌گه:

  با سلام من قراره شنبه که روز تخم گذاریم هست اقدام کنم وچون قصد دارم بچه پسر باشه میخوام همون روزه تخم گذاری اقدام کنم. ولی اینکه باید سه روز متوالی حوالی تخم گذاری اقدام بشه تا احتمال بارداری زیاد بشه یعنی اون یه روزی که من نزدیکی میخام داشته باشم کافی نیست؟چون میگن فقط روز تخم گذاری بچه پسر میشه.ممنون از زحماتتون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   نزدیکی در طی 3-2 روز قبل و روز تخمک گذاری احتمال پسر دار شدن را افزایش می دهد. البته به غیر از این شما و همسرتان برای داشتن فرزند پسر نیاز به استفاده از رژیم های غذایی و رعایت سایر نکات دیگر نیز دارید.

 45. رسپینا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من پریدهام خیلی نامنظمه مثلا هر دوماه یکبار یا بیشتر از دو ماه،کم کاری تیروئید هم دارم هفت ماه است که اقدام کردم. ولی به خاطرشغل همسرم ماهی یکبار نزدیکی داشتیم ،دکتر به. خاطر پریدهای نامنظمم قرص ویتاگنوس دادو گفت شاید تنبلی تخمدان داشته باشی ولی برام ازمایش ننوشت و فقط ازم پاپ اسمیر گرفت و گفت مشکلی نداری . من جدیدا تصمیم گرفتم دو روزدر میان نزدیکی داشته باشم ایا به خاطر کم کاری تیروئید و نامنظمی پریدهام امکان بارداری در من هست یا نه؟
  این موضوع خیلی نگرانم کرده

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در ضمن درمان کم کاری تیروئید اقدام به بارداری نمایید

 46. نازنین می‌گه:

  سلام
  من همیشه پریودام نامنظم بوده توی دوران مجردی حتی تا ۳ ماه هم تاخیر داشتم .
  بعد ازدواج از قرص ال دی برای جلوگیری استفاده کردم که در طی مصرف پریودام منظم بود. الان ۴ ماهه قرص قطع کردم و یک ماه اقدام به بارداری کردم ولی از زمانی که قرص قطع کردم پریودام نامنظم شده الان ۴۴ روز از سیکلم میگذره پریود نشدم، ۴ روز پیش بیبی چک گذاشتم منفی بود.باید چیکار گنم؟ در ضمن از وقتی قرص قطع کردم رژیم غذایی پسردار شدن رو شروع کردم، چون پسر دوست دارم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در ابتدا بایستی دلیل نامنظمی پریود شما مشخص شود پس نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی وجود دارد. پس از رفع علت زمینه ای اقدام به بارداری نمایید در ضمن برای داشتن جنسیت پسر نیاز به رعایت نکات و استفاده از رژیم های متنوع است.

 47. الهام می‌گه:

  با سلام
  من الان دو ماهه اقدام به بارداری کردم و ماه اول 3 روز پریودیم جلو افتاد و ماه بعدی یکهفته خیلی نگرانمممممم آیا برای بارداریم مشکل ایجاد میکنه ؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه فاصله بین قاعدگی تان 35-21 روز است طبیعی است و مشکلی وجود ندارد.

 48. مهسا می‌گه:

  با سلام من پریودهای منظم دارم و 28 روزه است اما در روز 13 و 14 کیت تخمک گذاری منفی نشان میدهد.روز 12 سونو کردم دوتا فولیکول 14 و 16 داشتم .چه زمانی نزدیکی داشته باشم در ضمن پسر هم میخواهم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر همیشه پریودهای شما 28 روزه است زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است 3-2 روز قبل و پس از این روز به دفعات بیشتری برای باردار شدن نزدیکی داشته باشید. برای پسردار شدن شما و همسرتان نیاز به داشتن رژیم غذایی و استفاده از داروهای گیاهی و سایر روشها دارید.

 49. arshin می‌گه:

  سلام من دو ماهه نزدیکی میکنم تا قبل از نزدیکی پریودم منظم بود بعد از نزدیکی برای حاملگی هر ماه پریودم ۳-۴ روز زودتر اتفاق میوفته …الانم پریودم تموم شده ولی نمیدونم روز تخمک گذاریم کیه؟خواهش میکنم کمکم کنید….

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تقریبی تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده نمایید. و یا اگر فواصل بین قاعدگی تان به مدت 12-6 ماه می دانید از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله اعداد بدست آمده نشان دهنده روزهای تقریبی زمان تخمک گذاری شما است.

 50. ساشا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید.من بعضی ماه ها پریودیم 2تا 3روز عقب یا جلو می افتاد، الان دو ماهه روز 12هر ماه پریود میشم وپریودیم 7روزه است.9 ماهه جلوگیری نداشتیم اما باردار نشدم ،لطفا زمان تخمک گذاری من رو تایین بفرمایید.قبلا از همکاری شما صمیمانه سپاسگذارم.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 51. پونه می‌گه:

  سلام
  من پریودهام منظمه (۲۱ روز پاکم و و معمولا ۸الی ۹ روز پریود هستم ) از زمانی که اقدام برای بارداری کردم معمولا پریود هام دو تا سه روز عقب میفته ، ۸ماهه که اقدام کردم اما هنوز باردار نشدم البته این بارداری دوممه که میخوام . برای بارداری اولم ، ماه دوم پس از اقدام باردار شدم اما الان …
  کم کم دارم نگران میشم خصوصا که فاصله سنی بچه اولم با بعدی داره زیاد میشه
  میشه لطف کنین زمان تخمک گذاریم رو بهم بگین ؟
  متشکرم!

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 52. sam می‌گه:

  با سلام
  من سی و چهار سالمه هشت ماهه اقدام کردیم برای باردار ی باتوجه به اینکه 9 سال پیش یه سقط عمدی داشتم میدونم من یا شوهرم مشکل ناباروری نداریم. پریودهام هم منظمه فقط ماه پیش پنج روز عقب انداختم که بارداری نبود. به نظرتون چی کار باید بکنم.
  ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با دانستن زمان تخمک گذاری (استفاده از کیت تخمک گذاری) و داشتن نزدیکی به دفعات بیشتر 3-2 روز قبل و بعد از تخمک گذاری احتمال بارداری تان افزایش می یابد.

 53. الهه می‌گه:

  سلام من ماه پیش 6ام سقط 5 هفته گی داشتم و جلوگیری ندارم امکان دارد ک باردار بشم؟ هر ماه 1-2 روز پریودیم جلو میوفته

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت نداشتن روش پیشگیری مطمئن امکان بارداری وجود دارد.

 54. اسمان می‌گه:

  سلام من 23 سالمه و میخوام برای بارداری اقدام کنم .پریودم 5 روز اول لک بینی هست و بود خونریزی شروع میشه میخواستم بدونم برای تخمک گذاری باید از روز اول لک بینی حساب کنم یا خونریزی. ?

 55. سمیه می‌گه:

  باسلام من 34 ساله هستم ودختری سه سال ونیمه دارم از عید به اینطرف پریود نامنظم داشتم به طوری که در ماه دوبار در اردیبهشت بعد از انجام سونو گفتند که باید کورتاژ تشخیصی بشم چون اندازه رحم بزرگ شده بعد از جواب کورتاژ(در24خرداد انجام شد)دکتر جوابش رونداشتن تخمک اعلام کرد قرص مدروکسی پروژسترون و کلومیفن تجویز نموده که درحال مصرف هستم چه جوری زودتر اقدام به بارداری کنم باید داروها تمام بشه ؟میخوام سریعتر باردار بشم(اسید فولیک و ویتامین ای هم مصرف می کنم«الان یک هفته است»)

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با درمان مشکل و آزاد شدن تخمک شما می توانید باردار شوید تحت نظر پزشک به درمان ادامه دهید.

 56. سارا می‌گه:

  سلام من تو زمان پریود خون همراه آهنی که زنگ خورده مشاهده میکنم والان چند روز از پریود گذشته دوباره این ماده از رحم خارج میشه این علت چیه خواهشا ج بدین

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای بررسی دلیل آن نیاز به معاینه و انجام آزمایش وجود دارد.

 57. roghaie می‌گه:

  باسلام.منمpcoداشتم اما باخوردن قرص اتیسترون ب مدت سه ماه باتجویز پزشک برطرف شد.سه ماهیی ک قرص میخوردم پریودم منظم بود اما بعد اتمام قر صها دوباره پریودم نامنظم شد .دکتربهم گفته باید حتمله شم اما هرکارمیکنم نمیشم.لطفا کمکم کنید ..

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به مشکل زمینه ای احتمال بارداری شما نسبت به سایر افراد سالم کمتر است. در صورت رفع مشکل زمینه ای و آزاد شدن تخمک اقدام به باروری کنید.

 58. sara می‌گه:

  باسلام تقریبا18 ماه است ازدواج کرده ام پیشگیری هم نداشته ام همسرم ب علت شغلش نصف ماه را درمنزل تشریف ندارد یکسان است از قرص کلوموفین استفاده میکنم و در حال حاظر منفورترین و بعد از مدتی لتروفم استفاده میکنم عکس رنگی هم رفتم مشکلی ندارم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت نداشتن مشکل جای نگرانی برای بارداری وجود ندارد. داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری شما افزایش می یابد.

 59. نازنین جون می‌گه:

  سلام من دوره های قاعدگیم 26، 27، 28، 29 روزه هست زمان تخمک گذاری من چه وقتیه میشه زودتر راهنمایی کنید.. در ضمن من هر سری پریودهام ۷روزه هست

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به مدت 12-6 ماه دوره های قاعدگی تان را ثبت نموده و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله بین اعداد بدست آمده مشخص کننده روزهایی است که احتمال تخمک گذاری شما در طی فاصله این روزها بیشترین میزان است. در ضمن برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 60. هستی می‌گه:

  سلام من پنج ساله ازدواج کردم اما هنوز باردار نشدم خود دکتر گفته سالمی، اما شوهرم آزمایش داد گفتن ضعیفه، دوماه دارو استفاده کرد اما فایده نداشت ، از دکتر رفتن منصرف شده، کمکم کنید چه دارویی برای ضعیفی خوبه ؟
  . دکتر به خودم گفته مشکلی . ولی پرولاکتینم ۴۳ بهم داروداد استفاده کردم خوب شدم پریدیم عقب جلو میشه ( یا۱۸یا۱۹هرماه پرید میشم .)
  البته شوهرم دوسال پیش آزمایش داد و میگه دیگه آزمایش نمیدم . سخته برام .

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تقویت اسپرم همسرتان می تواند از داروهای گیاهی استفاده نماید. البته نیاز به ویزیت و بررسی آزمایشات همسرتان و خودتان وجود دارد. درمان این مشکل نیاز به پیگیری و داشتن صبر دارد.

 61. نازنین جون می‌گه:

  سلام خدمت شما ممنون از پاسخ دهیتان
  قبل یک ماه ازاقدام به بارداری خوردن چه چیزهایی رو برای زوجین و انجام چه کارهایی توصیه میکنید و از چه چیزهایی پرهیز کنند بهتر است
  تعداد آمیزش درفاصله روزهایی که احتمال تخمکذاری در آنهاست باید چگونه باشد

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با افزایش تعداد دفعات نزدیکی (یک روز در میان) در زمان تخمک گذاری (3-2 روز قبل و پس از تخمک گذاری) احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 62. andiya می‌گه:

  سلام
  من دوماه اقدام به بارداری کردم بچه دارنشدم
  هفت ماه پیش ازدواج کردم
  پنج ماه جلوگیری کردم
  الان هم دکترگفته اگه پسر میخواهین باید روز چهاردهم نزدیکی کنید اخه من پریودهام بیست هفت یا بیست شش روزه هس
  میشه راهنمایی کنید تا ما بچه داربشیم خودشم پسر؟
  راستی دوماه که اقدام به بارداری کردم فقط یک روز اونم روز چهاردهم نزدیکی داریم و من دوماه کیست تو سونوگرافی نشون داده سمت چپ روی تخمدان سمت چپ
  دکتر گفت فکرکنم نمیزاره تخمک ازادبشه یعنی
  منظورش چیه
  من کیت تخمک گزاری هم استفاده کردم اما چراغهاش روشن نشد همش تک خط یعنی منفی
  میشه راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای داشتن فرزند با جنسیت پسر می توانید از راهنماییهای متخصصان مامایی استفاده کنید. پس از درمان کیست شما باردار خواهید شد.

 63. شیوا می‌گه:

  باسلام من۲۴سالمه دوره های قاعدگی م ۳۳روزست هرماه ده روزپریودم قصدباردارشدن دارم یک ماهی میشه جلوگیری نکردم چون زخم داشتم باردارنشدم باوجود اینکه ازنظربهداشتی همه چی رورعایت میکنم نمیدونم چرا همیشه عفونت دارم هرباربه پزشک مراجعه میکنم برای یه مدت بهترمیهیه سری ازمایش هم دادم سالم بود خیلی میترسم که باردارنشم ایاترسیم وجود داره؟شما چه‌ پیشنهادی دارید؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   پس از درمان کامل عفونت با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باداری تان افزایش خواهد یافت.

 64. آيسى می‌گه:

  سلام
  من ٢ساله كه از قرص ياسمين و ياز براى پيشگيرى استفاده ميكنم ودوره هام ٢٨ روزس.ميخواستم ببينم مصرف اين قرصا براى باروريم مشكلى نداره؟و اينكه روز تخمك گذاريم كى ميشه،با توج به اينكه من هر ماه دو روز پريودم عقب ميوفته

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در زمان استفاده از این قرصها به طور منظم تخمک گذاری صورت نمی گیرد.

 65. naanaa می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید
  میخواسم بدونم بعداینکه بیبی چک بارداریو مثبت نشون دادچند روز بعدش بهتره سونوگرافی کرد یا به پزشک مراجعه کرد؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   پس از مطمئن شدن از بارداری بهتر است هر چه زودتر جهت برای گرفتن مشاوره دوران بارداری به پزشک مراجعه کنید.

 66. لیلا می‌گه:

  سلام دکتر من هیچ وقت پریود منظمی نداشتم و تقریبا دوسالی میشه که تا قرص نخورم پری نمیشم دکتر رفتم میگه مشکلی ندارم ولی من دو هفته ای میشه ولسه بچه دار شدن اقدام کردم ولی اگه تا چند ماه بچه دار نشم و قرص هم نخورم خب پری هم نمیشم بخاطر همین تصمیم گرفتم اخر هر ماه پنج عدد قرص ال دی بخورم تا حداقل پری بشم اینجوری بیست روز از ماه فرصت باردار شدن و دارم که اگر نشدم حداقل پری بشم به نظر شما تصمیمم درسته اگر نیست راهنماییم کنید باید چیکار کنم لطفا خیلی استرس دارم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل نامنظمی پریود و درمان نیاز به مشاوره و معاینه وجود دارد. در صورت وجود نداشتن مشکل با داشتن نزدیکی احتمال بارداری وجود دارد.

 67. السانا می‌گه:

  سلام
  ببخشید من این ماه اقدام به حاملگی کردم و الان ۵روزه سینه هام درد داره بزاق دهنم هم خیلی زیاد شده اشتهامم فوقالعاده باز شده امروز هم نفس تنگی دارم اینا میتونه علایم بارداری باشه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای اطمینان از بارداری در صورت پریود نشدن در زمان معین تست بتای حاملگی انجام دهید.

 68. آقا می‌گه:

  سلام ٬ ما قصد بارداری داریم اما شوهر دوشبه پشت سرهم محتلم میشه ما کی میتونیم واسه بارداری اقدام کنیم؟
  در ضمن من دوبارم سابقه سقط دارم متخصص هم بهم گفته هیچ گونه مشکل خاصی نیست٬از سقط دومم چهار ماه میگذره الان
  ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و با پیدا کردن زمان احتمالی تخمک گذاری، در طی 3-2 روز قبل و پس از آن (روز تخمک گذاری) نزدیکی داشته باشید تا شانس بارداری شما افزایش پیدا کند.

 69. شیوا می‌گه:

  سلام من دچارپرمویی هستم هورمن مردانه توبدنم زیاده ایامشکلی واسه باردارشدنم بوجود میاره؟خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اگر سیکل های قاعدگی نا مرتبی داشته باشید ممکن هست به مشکل بر خورد کنید ولی نگران نباشید. مشکل شما درمان دارویی دارد وحل شدنی است

 70. sahar می‌گه:

  سلام.من و همسرم ۳ سال که ازدواج کردیم.یک سال و نیم پیش باردار شدم اما مجبور شدم سقطش کنم.الان ۱ سال هست که مجددا دارم سعی میکنم اما باردار نمیشم.نگرانم.لطفا راهنمایی کنید.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بهتر است برای بررسی خود و همسرتان به پزشک مراجعه کنید.

 71. sh می‌گه:

  با سلام
  من 28 سالمه و تازه قصد باردار شدن دارم ولی من از زمانیکه به سن بلوغ رسیدم پریودی نا مرتبی داشتم و هر سه ، چهار ماه یکبار پریود میشدم ولی بالاخره با مراجعه به یک پزشک پریودیم خیلی منظم شد ولی یک سالی هست که با اختلاف 40 ،45 روز میشم ، میخواستم بدونم من راحت میتونم باردار بشم یا نه ؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با رفع علت زمینه ای نامنظمی قاعدگی تان در صورتیکه همسرتان نیز مشکلی نداشته باشد شما می توانید باردار شوید.

 72. بهار می‌گه:

  باسلام 20سالمه سه ماه اقدام ب بارداری کردم موفق نشدم دوران قاعدگیمم منظمه بیست وسه روزمیشم اززمان اقدام ب بارداری تا زمانی ک پریودمیشم دل دردکمردردمیگیرم این اتفاق زمانی ک برای بارداری اقدام میکنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل درد کمر و شکم دردتان بهتر است توسط پزشک معاینه شوید تا در صورت عفونت قبل از بارداری درمان شوید. برای افزایش احتمال بارداری در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. اگر سیکلهای شما همیشه 23 روزه است زمان تخمک گذاری شما روز 9 سیکل قاعدگی شماست. شما همچنین می توانید از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان استفاده کنید.

 73. پریا می‌گه:

  باسلام
  من دو ساله ازدواج کردم یک ساله پیشگیری ندارم تمام ازمایشات منو همسرم نرماله اما باردار نمیشم،همسرم واریکوسل گرید یک داره اما تست منی نرمال و در حد عالیه،ممکنه بازم واریکوسل مشکل ایجاد کنه
  باتشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با این حال توصیه می شود همسرتان توسط اورولوژیست معاینه و در صورت صلاحدید وی درمان شود. در صورتیکه لزومی برای درمان وجود نداشته باشد برای بارداری شما مشکلی وجود نخواهد داشت.

 74. roya می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید.
  من 22سالمه و 1ساله ک ازدواج کردم.سه ماهه اقدام به بارداری کردم اما جوابی نگرفتم.همیشه پریودیم منظم بوده و 24م هرماه بوده اما این ماه یک هفته جلو افتاد.ینی دقیقا 17م.که تا2روز اول فقط لکه کمرنگ دیدم.دلیلش چیه؟الان روز تخمک گذاری من چه روزی میشه؟لطفا جواب بدید میترسم دید شه

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن روز تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. برای بررسی دلیل بی نظمی قاعدگی تان در صورتیکه فاصله بین دو سیکل در محدوده 35-21 روز نیست به پزشک مراجعه کنید.

 75. maryad می‌گه:

  سوال : سلام .من پارسال حامله شدم ود قبل از2ماهگی به دلیل نداشتن ضربان قلب سقط خودبخودی داشتم…بعد از سقط سونو عادی بود و سر موعدپریود میشدم تا 5 ماه جلوگیری داشتم از فروردین دیگه جلوگیری نکردم.5 ماه میشه اقدام کردم اما نتیجه ای نگرفتم همچنان هم پریود منظمی دارم سر موعد پریود میشم…چیکار باید کنم؟28 سالمه و شوهرم 35.5سال هم هست ازدواج کردیم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی برای باروری نداشته باشید و نتایج آزمایشات شما طبیعی باشد مشکلی برای بارداری وجود ندارد. با دانستن زمان تخمک گذاری تان با استفاده از کیت تخمک گذاری شانس بارداری تان را افزایش دهید.

 76. عاطي می‌گه:

  سلام من ٢٦سالمه با قرص سيبروترون كامباند بريود ميشم ميخواستم ببرسم اين باعث نازاي ميشه يا نه

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام خیر موجب نازایی نمیشود، ولی بهتر این هست که شما زودتر باردار شوید وجلوگیری نداشته باشید. این قرص جلوگیری میدهد بهتره به جای این قرص با مشورت پزشکتان از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده کنید تا هم پریودتان مرتب شود وهم اینکه به باردار شدن شما کمک میکند

 77. hameda می‌گه:

  سلام من وهمسرم مشکله کم خونی داریم من ازمایش پاپ اسمیر انجام دادم وفقط مشکله عفونی داشتم و پریوده نا منظمی دارم وچندبار برای بچه دار شدن نزدیکی کردیم اما بی نتی جه بود لطفآ راهنمای کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   عفونت را درمان کنید زیرا عفونت درمان نشده می تواند منجر به سقط و زایمان پیش از موعد شود. برای افزایش احتمال بارداری در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی نداشته باشد، به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری تان نزدیکی داشته باشید. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 78. mahsa می‌گه:

  با سلام
  من 23 سالمه یک سال سه ماه اقدام به بارداری کردم اما باردار نشدم هم خودم ازمایش دادم هم همسرم هر دومون هیچ مشکلی نداشتیم نگران هستم .
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  باتشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید تا شانس بارداری تان افزایش یابد.

 79. مهسا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من دوره های32و33روزه دارم.تمام آزمایشات قبل بارداری رو انجام دادم و خداروشکر مشکلی نداشتم.میشه روز تخمک گذاری منو بگید لطفا؟من گیج شدم نمیدونم 16روزبعداینکه پریود تموم میشه باید اقدام کنم یا 16روزاز روز اول پریودم حساب کنم.ممنون میشم زود جوابمو لطف کنید.لطفا واضح واسم توضیح بدید.ممنونم.باتشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از روز اول پریودی حساب کنید احتمالا در صورتیکه همیشه سیکلهای شما 33 و 32 روزه باشد روز تخمک گذاری شما روز 18 و 19 سیکل قاعدگی است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 80. الهه می‌گه:

  با سلام
  من دو ماه اخیر قاعدگی نامنظم داشتم و با مصرف قرص هر دو بار پریود شدم و ضمنا در همین حین اقدام به بارداری کردم ولی موفق نشدم. امکان دارد که دلیل این نامنظمی عدم ساخت تخمک باشد؟ بعد از اتمام پریودهای با استفاده از قرص آیا دوباره تخمدانها شروع به تخمک سازی می کنند یا در حالت طبیعی فقط تخمک ساخته میشود؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بایستی در ابتدا دلیل نامنظمی قاعدگی شما مشخص شود و سپس با درمان آن تخمک گذاری شما به وضعیت طبیعی برگردد.

 81. مهسا می‌گه:

  باسلام مجدد.خواهش میکنم جواب سوالمو بدین لطفا
  من دفعه ی قبل که از کیت استفاده کردم.جواب نگرفتم.از کی از کیت استفاده کنم؟؟
  باتشکر

 82. leila می‌گه:

  با سلام
  من وهمسرم یکم این ماه نزدیکی داشتیم و طبق عادت همیشگیم روز دهم پریود می شم اما از روز نزدیکی زیر شکمم سفت میشه و در این ناحیه درد احساس می کنم و ترشح سفید رنگ دارم با توجه به تاریخ پریودیم و تاریخ نزدیکی می خواستم بدونم که امکان بارداری در اون تاریخ هست یا نه اگر نه این علایم برای چی هست
  با تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تنها روش قطعی برای تشخیص بارداری انجام تست بتای حاملگی در صورت پریود نشدن در زمان مقرر است.

 83. سارا می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید .من سی سالمه و شش ساله جلوگیری میکنم پریودام نامنظم بوده حدود ۴ماه قرص ال دی خوردم حالا میخوام اقدام کنم واسه بارداری .باتوجه به شش سال جلوگیری زود حاماه میشم یا زمانبره.یه پسر شش ساله هم دارم.ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت استفاده از قرص برای پیشگیری از بارداری ممکن است تا بازگشت باروری به وضعیت طبیعی 6-3 ماه طول بکشد.

 84. zynab می‌گه:

  سلام
  خسته نباشیدماه پیش برای باداری اقدام کردم ناموفق بود. این ماه دوباره امتحان کردم ولی بعد نزدیکی حدود نیم الی یک ساعت که استراحت میکنم باز وقتی از جام بلند میشم مایع اسپرم از واژن بیرون میریزه…. راهکار چیه؟
  درضمن زیر باسنم بالش هم گذاشتم فایده نداره
  با این که مقداری از مایع اسپرم بیرون میریزه آیا باز شانس بارداری دارم؟؟؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   خروج مایع منی پس از نزدیکی از واژن طبیعی است. در صورت رسیدن اسپرم به تخمک و لقاح این دو شانس بارداری وجود دارد.

 85. zynab می‌گه:

  سلام
  سه ماه قبل بارداری رفتم آزمایش دادم تا حدودی نرمال بود فقط مقدار بسیار ناچیز کمخونی و تروئید داشتم که رفتم پیش دکتر متخصص گفتن اشکالی نداره
  قرص فولیک اسید و آهن تجویز کردن که یک ماه مصرف کردم و دوباره رفتم داروخونه گفتن از نسخه قبلی نداریم و به جای اون ففورکس مصرف کردم
  ففروکس “آهن و فولیک اسید” داره ولی “روی” هم اضافه داره آیا مصرف این دارو که “روی” اضافه داره مشکلی ایجاد میکنه؟
  درضمن دراین مدت که مصرف میکردم اقدام به باداری هم کردم دو روز بعد پریودم به صورت منظم تا بیست روز نزدیکی داشتم . آیا احتمال بارداری هست

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف این قرص مشکلی ندارد. برای مشخص شدن بارداری در صورت پریود نشدن تست بتای حاملگی انجام دهید.

 86. مهسا می‌گه:

  سلام.ممنون از پاسختون.
  یه سوال دیگه هم داشتم.اینکه اگه از3روز بعد تمام شدن پریود اقدام کنیم به بارداری نتیجه میده؟چون تمام کسایی که میشناسم و پرسیدم میگن همون 3روزتا2هفته بعد پریودیشون اقدام کردن و زودم نتیجه گرفتن.چون دفعه پیش کیت گذاشتم مثبت شد ولی نتیحه نگرفتم نمیخوام دوباره اشتباه کنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش خواهد یافت. در طی 3-2 روز قبل و پس از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. زمان تخمک گذاری افراد مختلف با توجه به سیکل قاعدگی شان متفاوت است.

 87. mahsa می‌گه:

  باسلام
  امروز تاریخ 6/6 جمعه روز اول پاکیمه زمان پریودی بعدی 25 روز دیگه است. میخواستم بدونم زمان تخمک گذاری من چندم هست .در خصوص نحوی استفاده از کیت تخمک گذاری هم توضیح دهید.
  با تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   کیت تخمک گذاری دارای دو خط است در صورت مثبت شدن هر دو خط پر رنگ خواهد شد. ابا توجه به اینکه سیکل شما 26 روزه است اگر همیشه طول مدت سیکل شما 26 روزه باشد به احتمال زیاد روز تخمک گذاری شما روز 12 است. پس از پاک شدن شروع به استفاده از کیت کنید تا زمانیکه نتیجه مثبت شود.

 88. Negar می‌گه:

  سلام من یک ساله ازدواج کردم حدوده 6ماه پیش کیست تخمدان داشتم که 2ماه قرص ضدبارداری خوردم رفع شد الان
  4ماهه که اقدام کردم برای بارداری ولی باردار نشدم لطفا راهنماییم کنید که چقدرطول میکشه که باردار بشم.متشکرم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت درمان کامل با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش خواهد یافت.

 89. zynab می‌گه:

  سلام
  قبل از اینکه به بارداری اقدام کنم پریودم منظم بود ولی بعد از اقدام به بارداری پریودم نامنظم شده و هر ماه3 الی 4 روز زودتر پریود میشم؟؟
  آیا دلیلش عفونت هستش یا سیستم بدنم برای بارداری آماده میشه؟

 90. مبینا می‌گه:

  سلام
  ما۷ ماهه ازدواج کردیم۲۷سالمه ودوماهه واسه بارداری اقدام کردیم یعنی تو روزای تخمک گذاری یک شب درمیون رابطه داشتیم وپریودم ۶روزعقب افتاد میخواستم بعد ۱۰روز بیبی چک بزارم چون یه سری علایم دیگه هم داشتم مثل خستگی مفرط نفخ حالت تهوع فک کردم باردارم اما بعد۶روز عقب افتادن پریودم لکه های صورتی دیدم فرداش تبدیل به خونریزی شد والان دو روزه ادامه داره اماباپریودای من فرق داره هم خفیف تره هم صورتی رنگه میخواستم بدونم با وجود این خونریزی احتمال بارداری منتفیه یا بعد از پاک شدن بیبی چک استفاده کنم.باتشکر

 91. مهدیه می‌گه:

  سلام
  ممنون از وقتی که میذارید
  میخواستم بدونم برای بارداری بعد از انجام نزدیکی چقدر لازمه که از جامون بلند نشیم و اینکه زیر باسن بالش قرار داده بشه و یا پاها رو روی دیوار بالا نگه داریم چقدر ضرورت و اهمیت داره؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام . اسپرم ها در عرض چند تانیه به رحم میرسند و نیازی به این جور کارها نیست. در هر یک سی سی مایع منی چند میلیون اسپرم وجود دارد که برای بارداری فقط یک عدد اسپرم کافی است

 92. سارا می‌گه:

  سلام. من سیکل قاعدگی ام ۳۰ تا ۳۱ روز طول میکشه. پریودی ام هم ۷-۸ روز طول میکشه زمان تخمک گذاری من چه زمانی هست. ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمال تخمک گذاری شما در روزهای 16 و 17 سیکل قاعدگی تان بیشتر است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 93. زینب می‌گه:

  باسلام.
  من 31سالمه و یه بچه دوسال ونیمه دارم آخرین پریودیم 27 تیر بودو دوره هام 29 تا 31 روزه هستن.
  سی مرداد وچندروز بعد تست خانگی بارداری گرفتم مثبت بود.
  تمام این مدت علائم بارداری رو داشتم و میدونستم باردارم.اماتوی این مدت متاسفانه تست بتا ندادم .
  اما از 10 شهریور خونریزی خیلی شدید داشتم .روز اول خونریزیم سونو گرفتم خبری ازبارداری نبود تست بتا هم دادم بازهم منفی بود/
  من هیچ وقت اینهمه روز تاخیر در پریودی نداشتم/

  الان سوالم اینه به نظر شما این بارداری پوچ بوده یا یه تاخیر پریودی ساده؟

  ممنون میشم خواهش میکنم راهنماییم کنین
  .

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل تأخیر در قاعدگی به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات لازم را برای شما درخواست کند. شما باردار نبوده اید.

 94. مرسانا می‌گه:

  سلام من این ماه برای اولین بار کیت تخمک گذاری استفاده کردم طول مدت قاعدگی من 29 و 30 روزه است از روز 12 استفاده کردمتا روز 17 ولی تمام 5 روز فقط خط بالا افتاد ممکنه تخمک گذاری انجام نشه

 95. محبوبه قنبرب می‌گه:

  با سلام.من ماه پیش هفتم پری شدم و روز پنجم شرو ب خوردن کلومفین کردم از دهم تا بیستم رابطه داشتم.نزیک قاعدگی جدید دو روز لک کمرنگ دیدم .بعد روز دهم پری شدم.چکار کنم؟؟خیلی ناراحت شدم ک پری شدم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف قرص کلومیفن تا سه دوره توصیه می شود. با پزشک خود مشورت نمایید.

 96. mahsa می‌گه:

  جواب منو ندادین؟؟؟اسپرم وارد واژنم شد احتمال داره باردار شم؟ 40 روز بعداز سقط این اتفاق افتاد.
  ضمنا همونطور که گفتم 20 روز بعداز سقط هم نزدیکی داشتیم که باعث شد بعدش لکه بینی داشته باشم،چون 2mm از جفت تو رحم مونده بود.احتمال داره با اون لکه بینی،اون تیکه از جفت افتاده باشه؟.سونو واژینال چند وقت بعداز لقاح بارداری رو نشون میده؟ توروخدا به همه سوالاتم کامل پاسخ بدین.ممنون.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن وضعیت تان سونوگرافی انجام دهید. در صورت ریختن مایع منی داخل واژن احتمال بارداری وجود دارد.

 97. سمیرا می‌گه:

  سلام
  من ۲۹سالمه مجرد هستم و همیشه پریودیم منظم بوده بدون یک روز تاخیر.
  امادراین دوره تا امروز دقیقا ۴ روز تاخیر دارم پایین شکمم درد داره و سوزش ادرار دارم . به نظر شما دلیل این تاخیر چی میتونه باشه؟ متاسفانه فعلا دسترسی به دکترو آزمایشگاه ندارم .
  لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   این مدت تأخیر مشکلی ندارد. فاصله قاعدگی 35-21 روز طبیعی است. سوزش ادرار و درد زیر شکم تان ممکن است به دلیل عفونت ادراری و یا واژینال باشد که نیاز به انجام آزمایش و معاینه وجود دارد.

 98. مرسانا می‌گه:

  سلام
  ممکنه تو یه ماه اصلا تخمک گذاری انجام نشه؟

 99. زینب می‌گه:

  رفتم طبیب طبیب گفتش که شکمم (رحمم پایینه) آیا پایین بودم رحم دلیل بر باردار نشدنمه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ما هم چین اصطلاحی در ناباروری نداریم. احتمالا منطور دکترتان را اشتباه متوجه شده اید سوال شما ناقص هست وشرح حالی از خود نداده اید

 100. ساغر می‌گه:

  سلام
  من سه ساله که ازدواج کردم یک ونیم سال پیش ناخواسته باردار شدم ولی چون دکوتان مصرف میکردم سقط کردم کورتاژ هم نشدمتو این سه سال هم ده پونزده بار قرص اورژانسی استفاده کردن ماه پیش برا بارداری اقدام کردم ولی پریود شدم به نظرشما مشکلی هست؟
  این قرصای اورژانسز ضرر داره نازایی که نمیاره؟ پریودام هم هرماه، پنج شش روز جلو میفته

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی 35-21 روز طبیعی است. مصرف قرص اورژانسی به عنوان روش پیشگیری دائم توصیه نمی شود. و توصیه می شود حداقل یکبار در ماه از این روش استفاده شود.

 101. ملیحه می‌گه:

  سلام من17ماه قبل عمل کیست تخمدان داشتم 14این ماه پریود شدم میخواستم بدونم میتونم بارداربشم وکی زمان تخمک گذاریه توروخدا جواب بدین

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 102. فاطمه... می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  5 ساله ازدواج کردم اولین زایمانمم سزارینی بوده تو این پنج سال هم جلوگیری طبیعی داشتم چند روز قبل ماه رمضان امسال هم تصمیم به بارداری گرفتم اما هنوز جواب نگرفتم خیلی نگرانم تو رو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم؟؟؟؟( دوره پریودی هم 28 روزه هستش)
  در ضمن سه سال قبل ک رفتم دکتر زنان گفتش دهانه رحمت تنگه یعنی میتونه بخاطر این باشه ک من هنوز حامله نشدم؟؟؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر همیشه دوران پریودی شما 28 روزه است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین خود و همسرتان آزمایشات لازم به منظور بررسی سلامت باروری تان را انجام دهید.

 103. مینا گلی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من 8 ماه پیش یه سقط داشتم که بچه پوچ بود بعد از اون. با اینکه هرماه با برنامه ریزی و تعیین زمان تخمک گذاری با همسرم رابطه بر قرار کردم اما باردار نشدم. و اینکه من بیمار ام اس هستم و از زمان سقط دیگه دارو مصرف نمی کنم! خیلی دلم میخواد تا الان که دارو مصرف نمی کنم بار دار بشم. میشه راهنماییم کنید که زود تر بار دار بشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی برای باروری ندارید (نتایج سونوگرافی و آزمایشات شما طبیعی است)، در طی 3-4 روز قبل و پس از تخمک گذاری تان نزدیکی داشته باشید تا شانس بارداری تان افزایش یابد.

 104. زهرا می‌گه:

  خانم دکتر سلام برای رفع خارش در مهبل چیکار باید کرد? مسافرت بودم چندروزه خارش دارم.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   می توانید در لگن آب و بتادین، آب و سرکه به مدت 20 دقیقه بنشینید. در صورت بهتر نشدن بهتر است معاینه و درمان شوید.

 105. طوفان می‌گه:

  سلام من تصميم به باردارى دارم دوره پريود هميشه ٢٨روزه بود فقط دفعه آخر دو روز عقب افتادم امروز هم شيشم پريودم است كه پاك شدم حالا كى روز تخم گذارىچى وقت است كه نزديكى داشته باشم كه موفق شوم و باردار شوم خداوند براى همه گى ما فرزند بخير بده ترا خدا رهنمايي كنيد

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر دوره های پریود شما همیشه 28 روزه است احتمال تخمک گذاری شما در روز 14 سیکل قاعدگی تان بیشتر است. از کیت تخمک گذاری هم می توانید برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان استفاده کنید.

 106. مریم می‌گه:

  سلام من پریودم منظم بوداماالان که سه ماهه که اقدام به بارداری میکنم هرماه ده ورپریدم عقب میرفته دلیلش چیه

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین دو قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری تان را افزایش دهید.

 107. مریم می‌گه:

  سلام من 23 سال دارم الان دو ماه و نیم هستش که برای بارداری اقدام کردم ولی موفق نبودم.دفعه قبل ک پریود شدم خونریزیم از حد معمول خیلی کم شده بود.در حد لکه بینی.اینبار هم 10 روز زودتر پریود شدم و خونریزیم نسبتا زیاد هست. باید چکار کنم تا زودتر باردار بشم؟ لطفا کمکم کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در ابتدا بایستی دلیل نامنظم بودن پریود شما مشخص شود تا در صورت لزوم درمان شوید.

 108. شیدا می‌گه:

  سلام.من 25سالمه تنبلی تخمدا ن دارم وقصدبارداری.سه ما ه متفورمین خوردم ودوماه بعدش پریودم منظم شد واقدام کردم ولی باردارنشدم دوباره پریودم عقب افتاد دکتر آمپول داد وقرص مدروکسی پروژسترون آیا این قرص باعث دیرباردارشدنم نمیشه توروخدا جواب بدید.

  • شیدا می‌گه:

   پریودشدم ولی فقط دوروزلکه بینی داشتم.دلیلش چیه.توروخداجواب بدید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   دلایل متفاوتی ممکن است وجود داشته باشد به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات لازم و معاینه برای تشخیص علت آن انجام شود.

 109. نازگل می‌گه:

  سلام،من 26سالمه.3ساله ازدواج کردم، اخرین باری که پریود شدم 8ماه بود و فقط سه روز پریود هستم و یک یا دو روز بعدش هم فقط لکه میبینم ، بعد هر ماه یک یا دو روز زودتر پریود میشم بنظرتون روز تخمک گذاری من چه روزیه??? ممنون از راهنماییتون

 110. ندا می‌گه:

  سلام ببخشید اینکه میگن از ۳ ماه قبل از بارداری اسید غولیک بخوریم ‘حالا اگر ما از ۳ ماه قبل اسید فولک خوریم اما تا مثلا بکی دوسال باردار نشیم ایا این اسید فولیکای اصافی ضرری نداره????

 111. زهرا می‌گه:

  سلام.من 27 سالمه 6 ماه پیش در 12 هفتگی جنین قلبش از کار افتاد و من کورتاز شدم.بعد از 3ه ماه من اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم .پریودهای منطم 31 روزه داشتم.ولی بعد از کورتاژ من قبل پریود لک بینی دارم.بعصی وقتا اواسط پریود لک دارم.و هر ماه یک هفته پریود من جلو میفته!!!رفتم دکتر گفت همه چی خوبه بهم قرص پروزسترون داد که 10 روز بخورم .چکارم کنم زود باردار شم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   قرص پروژسترون به منظم شدن قاعدگی شما کمک خواهد کرد آن را مصرف کنید و در زمان تخمک گذاری به دفعات بیشتری نزدیکی داشته باشید تا احتمال بارداری تان افزایش یابد.

 112. ﻣﻬﺪﻳﻪ ﺑﻬﺮاﻣﻲ می‌گه:

  ﺑﺎﺳﻼﻡ 30 ﺳﺎﻝ ﺳﻦ ﺩاﺭﻡ ﻭ 1 ﺳﺎﻝ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﻧﺪاﺭﻡ ﻭﺑﺎاﻧﺪاﺧﺘﻦ ﻋﻜﺲ ﺭﻧﮕﻲ ﺩﻛﺘﺮﻡ ﮔﻔﺖ ﻫﻴﭻ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﻧﺪاﺭﻡ ﭘﺮﻳﻮﺩﻳﻢ ﻣﻨﻆﻢ. 28 ﺭﻭﺯﻩ اﺳﺖ ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﻋﻜﺲ ﺭﻧﮕﻲ اﻧﺪاﺧﺘﻢ ﻭﻟﻲ اﻳﻦ ﻣﺎﻩ. 5 ﺭﻭﺯﺟﻠﻮاﻧﺪاﺧﺘﻢ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ اﻳﻦ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﺭﺩاﺭﻣﻴﺸﻢ

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت پریود نشدن برای مشخص شدن اینکه باردار هستید یا خیر تست بتای حاملگی انجام دهید.

 113. عاطفه می‌گه:

  سلام من پریودیم ۷روزه هست وبیشترمواقع ب وقت فقط این ماه ۲۰رورز پریود نشدم وبعد از ۲۹روز پریود شدم این ماه میخواهم اقدام ب بارداری کنم میشه راهنماییم کنید؟؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با استفاده از کیت تخمک گذاری و دانستن زمان تخمک گذاری تان در این زمان نزدیکی داشته باشید تا احتمال بارداری شما افزایش یابد.

 114. الناز می‌گه:

  سلام تا حالا کسی با یک دوره کلومفین و مدروفم باردار شده؟شدنیه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بله. امکان باردار شدن با مصرف یک دوره کلومیفن و مدروفم هست بهتره استرس نداشته باشید چون استرس هم در باردار نشدن تاتیر دارد

 115. نرگس می‌گه:

  من یه سقط ۱۵ ماه پیش داشتم هنوز باردارنشدم این ماه۲۶ قاعدگیم بی بی چک دادم مثبت شد الان ۲۸ پریودیم پریودشدم آیامن حامله ام

 116. زهره می‌گه:

  سلام من هر بیست دو دوروز پریود میشوم زمان تخمک گذاری کی هست واینکه از روز اول پریودی زمان تخمک گذاری حساب میشود؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاگر فاصله اولین روز یک سیکل قاعدگی تان تا اولین روز سیکل بعدی تان 22 روز است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 8 از ابتدای سیکل قاعدگی تان است.

 117. نازی می‌گه:

  سلام خسته نباشی من سر وقت پرید میشم به پزشکم مراجعه کردم سالمم الان یک سال از ازدواجم میگذره دوست دارم زودتر مادر بشم لطفا راهنمایی کنید چه دورانی بگذرونم تا مادر بشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی برای باروری ندارید و آزمایشات تان بدون مشکل است با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 118. pariiiiijooooon می‌گه:

  سلام من 3ماهه اقدام ب بارداری کردم،ماه اول 3روزدرمیان رابطه داشتم که حامله نشدم،ماه2یک روز درمیان حامله نشدم،این ماههرروز رابطه داشتم 3روز مانده ب پریدم 2هفته پیش نوک سینه هاکمی دردداشت الان نه،زیرشکمم گاهی دردمیگیره وشکمم نفخ شدید داره ایاامکان بارداری هست

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن بارداری تست بتای حاملگی در صورت پریود نشدن انجام دهید.

 119. مریم می‌گه:

  سلام من الان 8 ماهه اقدام کردم.اما نشدم.اازوقتی جلوگیری نکردل پریودی هام 18 و 6 شده.قبلأ 21 و 6 بود.ازمایش و سونو هم رفتم دکتر گفت مشکلی ندارم.حتی شوهرم ازمایش دادمشکمی نداشت.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری تان نزدیکی داشته باشید تا شانس بارداری تان افزایش یابد. برای دانستن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری نیز استفاده کنید.

 120. فاطمه می‌گه:

  سلام ۲۳سالمه دوماهه عروسی کردم واز هیچ روش جلوگیری از بارداری استفاده نکردم اما هنوز باردار نشدم میشه راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در زمان تخمک گذاری به دفعات بیشتری نزدیکی داشته باشید. برای دانستن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 121. زیبا می‌گه:

  سلام
  سیکل های من 30 روزه است.از روز 14ام شروع کردم به استفاده از کیت تخمک گذاری روز اول یه خط پررنگ و یه کمرنگ.روز دوم دوتا خط کمرنگ و روز سوم یه پر رنگ و یه کمرنگ نشون داد.معنیش چیه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خط تست از خط کنترل پر رنگ تر شده باشد تخمک گذاری داشته اید.

 122. سارا می‌گه:

  سلام، من ٣٩ سال دارم ، با استروژن و مدروكسي پروژسترون پريود مي شوم، ذخيره تخمداني خيلي كم ، ١/. است ، ماه قبل با لتروزول روز ١٤ فوليكول ١٢ داشتيم، اين ماه هم در حال خوردن لتروزول هستم ، براي اينكه فوليكول بالغ ومناسب دا شته باشم، چكار كنم، لطفا هر اقدامي كه به بارداري كمك مي كند بگوييد، تشكر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   طبق تجویز پزشک تان همزمان با مصرف قرص های محرک تخمک گذاری اقدام به بارداری کنید.

 123. سمیه می‌گه:

  من 22 سالمه 2سالو نیم که ازدواج کردم والان قست باردار شدن دارم دکترم رفتم گفته سالمی الان 2 ماه اقدام کردم هنوز نشده سکیل قاعدگیم 28 روزه ومنظمه از روزه10 تا 17 اقدام کردم ولی نشد نگرانم چیکار کنم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای افزایش شانس بارداری در صورتیکه همسرتان نیز مشکلی از نظر باروری ندارد به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری (3-4 روز قبل و پس از آن) نزدیکی داشته باشید. در صورتیکه همیشه سیکلهای شما 28 روزه است احتمال تخمک گذاری در روز 14 سیکل قاعدگی تان بیشتر است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری نیز استفاده کنید.

 124. هلن می‌گه:

  سلام.میخواستم زیارت برم قرص اچ دی خوردم .تا پریود نشم .دوشب خوردم زیارت انجام دادم.روز سوم با همسرم نزدیکی داشتم ولی دخول انجام نشد .من همون شبم قرص خوردم .از فردا شب نخوردم الان 4 روز هنوز پریود نشدم .آیا مشکلی پیش اومده ؟چکار کنم که پریود بشم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای اثر گذاری قرص به منظور پیشگیری از بارداری بایستی در طی کلیه روزهای یک ماه مصرف کنید. در صورت پریود نشدن تست بتا انجام دهید.

 125. منصوره می‌گه:

  واقعا که,اگ سايت زديد که مردومو راهنمايى کنيد پس چرا 2 روزه جواب منو نداديد هنوز, وگرنه که سايت رو برداريد، مردم رو هم سرکار نزاريد

  • نی نی کده می‌گه:

   سلام دوست عزیز .
   ما نمی تونیم به تک تک سوالات جواب بدیم . و فقط برخی سوالات که امکان پاسخ گویی اونها را داشته باشیم، جواب می دهیم . برای مسائل تخصصی پزشکی، باید به پزشک مراجعه شود. و امکان پاسخگویی و دادن راه حل در سایت ، ممکن نیست.

 126. ماري می‌گه:

  سلام من ٢هرماه پريود ميشم ميشه بگيد تاريخ تخمك گذاريم چ زمانيه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 16 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 127. نيازي می‌گه:

  سلام من العان يه ساله تلاش براي بارداري ميكنم به دكتر هم رفتم وكفتم من عادت نامنظمي دارم وازمن ازمايش وسونكورافي كردن وكفتن هبج مشكلي نداري و بهم تاكييد كردن كه زمان تخم كذاري رو اينجوري حساب كن. كفتن ازروزاول بريود حساب كن تادوازده و وسط دوازده تا هجده كه ميشه شش روز مدت تخم كذاري هرخانومي هس ايا اينجوريه?لطفاكمكم كنيد ميخوام زود بارداربشم خواهش ميكنم .درضم عدت ماهانه نامنظمي هم دارم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 128. فرناز می‌گه:

  با سلام من همیشه پریود منظمی داشتم هر ماه 5 روز جلو میزد اما این ماه با 4 روز تاخیر پریود شدم جلوگیری هم ندام میخوام مامان بشم من اه ذشته 28 مریض

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت پریود نشدن برای مشخص شدن بارداری تست بتای حاملگی دهید.

 129. فرناز می‌گه:

  با سلام من همیشه پریود منظمی داشتم ماه قبل باید 23 مریض میشدم اما 26 مریض شدم با توجه به روز 26 تاریخ تخمک گذاری من کی هست؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از روی قاعدگی بایستی به مدت 6-12 ماه طول مدت قاعدگی تان راثبت کنید. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 130. نجمه می‌گه:

  باعرض سلام خسته نباشید.من 19سال دارم ویک سال هست ازدواج کردم 4ماهه که اقدام به بارداری کردم امانتیجه ای نگرفتم دکتر هم رفتم سه هفته هست یخ گذاری کردم اما دکتر گفته مشکلی ندارم وهمسرم هم مشکلی نداره خیلی هم ناراحت هستم که چرا باردار نشدم از شمایه راهنمایی میخوام ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش خواهد یافت. برای دانستن زمان دقیق زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 131. pari می‌گه:

  سلام من28سالم دواماهه ازدواج کردیم میخوام بارداربشم الان دوروزه پریود شدم یعنی 5روز جلوانداختم وکلا من هفت روزه بودم ولی جدیدا 5روزه پریودیم میشه لطف کنید زمان تخمک گذاری رو بهم بکید ممنون میشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان دقیق زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 132. منصوره می‌گه:

  سلام,من امروز رفتم ازمايش دادم منفى بود اخه چراااا؟ 6 روز از موعد پرى گذشته,امکان داره ازمايش اشتباه کنهتورو قران زود بهم جواب بديد,ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   آزمایش منفی بتا نشان دهنده این است که شما باردار نیستید.

 133. mona می‌گه:

  سلام من بعد از آخرين پريودم كه ٥روزه بود روز ٨ نزديكى داشتم براى بادرارى دوست دارمم پسر داشته باشم ،زمان تخمك گذاريم هم ٩تا ٢٠ روزه حساب كردم،آيا با يكبار آميزش احتمال باردارى و جنسيت هست؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای افزایش شانس بارداری در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. می توانید از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری استفاده کنید. برای پسر دار شدن نیاز به رعایت رژیم غذایی و نکات و دستورالعمل های ویژه قبل از اقدام برای بارداری برای زن و همسرش وجود دارد.

 134. سهیلا می‌گه:

  سلام. من ٢٢سالمه و سه ساله ازدواج کردم و جلوگیری طبیعی داشتم. برای بارداری ازمایش و سونو انجام دادم که کتوچه شدم پلی کیستیک هستم. البته پریودیم همیشه نامنظم بوده و پر مویی داشتم و اکنهنه هم دارم که خیلی اذیتم میکنه. الان سه ماهه باردار نشدم یه ماه متفور مین و دگزامتازون و ماه پیش کلومیفن با دو قرص دیگه رو واسه پنج روز استفاده کردم اما باردار نشدم. ایا احتمال داره اصلا بار دار نشم؟لطفا راهنماییم کنید از انتظار خسته شدم. باید چیکار کنم دیگه

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تحت نظر پزشک و با مصرف دارو باردار خواهید شد. افراد زیادی به این بیماری مبتلا هستند ولی با درمان آن باردار شده اند.

 135. منصوره می‌گه:

  سلام,بخدا دارم ميميرم از ناراحتى و استرس,اگ من حامله نيستم چرا پرى نشدم و هيچ علائمى از پرى ندارم؟الان 9 روز ک عقب انداختم,قبلا سابقه نداشته,تورو خدا جوابمو بدين ,دوستان برام دعا کنيد حواهش ميکنم من بچه ميخوام

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بی نظمی قاعدگی دلایل متفاوتی دارد برای مشخص شدن دلیل آن نیاز به انجام سونوگرافی و آزمایشات متفاوتی است.

 136. آیدا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من 30سالمه و سه ماهه ازدواج کردم پریودیم نامنظمه از وقت ازدواجم یه بار 27روز یه بار 24روز و پریودیم 3روزه شده میخوام باردار بشم زمان تخمک گذاری من کی میشه ممنون میشم بگید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 137. نجمه می‌گه:

  سلام من اقدام به بارداری کردم اما مطمئن نیستم حامله ام یا نه؟هفته آینده نوبت دکتر دارم آیا دستگاه معاینه ضرر داره یانه؟ممنون میشم اگه زودتر جوابم بدین آخه میخوام اگه مشکل داره نرم دکتر. .مرسی

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   نه معاینه مشکلی پیش نخواهد آورد. در صورتیکه پریود نشده اید تست بتای حاملگی برای مشخص شدن بارداری انجام دهید.

 138. نورا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید.من خیلی زود عفونت واژینال برام پیش میاد و مکررا عفونت باکتریایی واژن میگیرم.تست پاپ اسمیرم اکی بود و مشکلی نداشت.دکترم بعد از آخرین درمان برام کپسول های واژینال لاکتواژ تجویز کردن و گفتن هفته ای دوبار استفاده کنم برای جلوگیری از عود دوباره ی عفونتم.میخاستم بدونم آیا این کپسول ها میتونه برای جنین مشکلی پیش بیاره و سلامتش رو تحدید کنه؟در حال حاضر در حال اقدام برای بارداری میباشم.ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون.
   بهتر این هست که اگر تست بارداری دادید ومثبت شد با مشورت پزشکتان مصرف نکنید

 139. نیایش27 می‌گه:

  پریود نشدم چکار کنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تست بتا انجام دهید. در صورت منفی شدن برای مشخص شدن دلیل تاخیر قاعدگی به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات و سونوگرافی برای شما درخواست دهد.

 140. havva می‌گه:

  سلام
  من حدود 3 هفته میشه که پریودم عقب افتاده از تست بارداری استفاده کردم دو تا خط ایجادشده یکیش خیلی کمرنگه به نظرتون من حاملم ؟( چند باری تست استفاده کردم هر بار خط نازک بود اخرین بار کمی پررنگ تر شد)

 141. رویا می‌گه:

  با سلام من سنم سی و چهار سال است دوسال اقدام به بارداری کردم شش ماه پیش یه سقط داشتم البته فرزند اولم شش سالش است.میخاستم ببینم زمان تخمک گذاریم چه موقع است خونریزی پریودم فقط دو روز است روز سه و چهارم لک بینی دارم دکتر بهم امپول منوتروپین داده تا سه روز استفاده کنم ولی نتیجه نگرقتم.ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 142. نجمه می‌گه:

  ..من چهار روز هست از موقع پریودم میگذره وخیلی ترشح وکمردردشدید دارم وصبح ها هم تهوع وبعضی مواقع زیر دلم دردمیگیره ویبوست هم دارم ،میخواستم ببینم کی میتونم تست بزنم؟آیا این دردها طبیعی هست؟ممنون راهنماییتون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   همین حالا می توانید تست بتا انجام دهید. این علامتها می تواند دلیل برای قاعدگی و یا بارداری باشد با این حال تنها با تست بتا مشخص خواهد شد.

 143. mamane nini می‌گه:

  باسلام خدمت شما.من بیست و یک روز یکبار پریودمیشوم چه روزی تخمک گذاریمه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 7 سیکل قاعدگی است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 144. سارا می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۸ سالمه و پریود منظمی دارم هر ۲۸ روز یکبار ، چهار ماهه ازدواج کردم و چون قصد بارداری دارم پیش گیری نکردم هر یک روز در میان هم با همسرم نزدیکی داشتن ولی تا حالا باردار نشدم کمی نگرانم میشه راهنماییم کنید. من از دوازدهمین روز بعد از پریودم هر روز دارم از کیت تخمک گذاری (مکث۱۴) استفاده می کنم و هر دفعه یه خط ظاهر میشه ، اصلا تا حالا دو خط ظاهر نشده ، الان شانزدهمین روز بعد از پریودم هست . آیا کیت تخمک گذاری در صورتی که من حامله باشم منفی نشون میده ؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   هر وقت خط تست نسبت به خط کنترل پر رنگ تر شود نتیجه مثبت می شود. این تست تخمک گذاری را نشان می دهد نه بارداری را. در صورتیکه با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری باردار نشدید نیاز به بررسی شما و همسرتان وجود دارد.

 145. سارا می‌گه:

  کیت تخمک گذاری روباید روز چهاردهم سیکل قاعدگی استفاده کرد؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از فردای روزی که پاک شدید شروع به استفاده از کیت تخمک گذاری کنید.

 146. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام. تخمدان چپم یک فولیکول به قطر 22mmو4فولیکول دیگربه قطر 14mm مشهود است.وتخمدان راست 6 عدد فولیکول به قطرحداکثر 10mm مشهود میباشد.میخوام بدونم تخمدانم برای بارداری سریع خوب است؟؟ممنون میشم سریع جواب بدید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   همزمان با درمان کیست تخمدان اقدام به بارداری کنید.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   لطفا ذکر کنید سونوگرافی را روز چندمین سیکل قاعدگی تان و به چه منظوری انجام دادید؟

 147. محبوبه عماد می‌گه:

  13پریودی سنو دادم.برای بارداری.یک سال اقدام به بارداری کردم.دوسال هم عروسی کردم.یک سال جلو گیری طبیعی داشتم.قبلا تخمدانم راستم 14mm وچپم 8mm بود.تا رفتم دکتر وگفت ضعیفه قرص اوومید 50(کلومیفن.)و استرومارین 1/25 بهم داد دوماه خوردم بعد سنو دادم.دیگه دکتر نرفتم نشون بدم گفتم باشما مشورت کنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   طبق گفته پزشک تان شما نیاز به درمان دارید. پس تحت نظر وی به درمان ادامه دهید.

 148. مرضیه می‌گه:

  سلام من الان دقیقا روز 29 پریود میشم و الان نزدیک 7 ماه هستش که طبیعی هستش رابطم با همسرم میخواستم بدونم چه زمانی برای نزدیکی و بچه دار شدن مناسب هسستش
  تشکر

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. اگر سیکلهای شما همیشه 30 روزه است روز تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان است. شما می توانید برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز استفاده کنید.

 149. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام.میگم اگه همیشه 8پریودشدم ولی باره قبلی 10شدم یعنی 2روز عقب انداختم.حالا باید این بارو چندم حساب کنم برای پریودیم.یعنی 8یا 10؟؟؟ممنون میشم جواب بدید.بچه ها اگر شما هم میدونید بگید ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی ها ممکن است تغییر کند پس دقیقا نمی توان گفت شما 8 پریود می شوید یا 10. ولی فاصله بین دو قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است.

 150. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام
  تخمدان چپم 22mm ودارای 4 عدد فولیکول به اندازه 14mm دارم.و تخمدان راستم 6فولیکول به اندازه 10mm..کیت هم استفاده کردم روزای تخمک گذاریم نزدیکی داشتم ..آیا برای بارداری تخمدانهایم خوب است یا باید هنوز قرص کلومیفن استفاده کنم.؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف قرص را بایستی تا کامل شدن دوره درمان طبق نظر پزشک ادمه دهید.

 151. هستی می‌گه:

  سلام من 23سالمه سه ماهه عمل کیست کردم ماه اول جلوگیری کردم ولی بعدش خواستم بچه دار شم ولی نشــــــــدم چیــــــکار کنم خیلی دوس دارم بچــــــــــه دار شم خیــــــــــــــــــــلی

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش می یابد. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 152. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام خانم .اگه امپول برای سرماخوردگی بزنم.اثری به تخمدانم نداره؟یعنی سایزش کوچیک نمیشه.

 153. ميترا می‌گه:

  سلام،با عرض معذرت من از سيكل و روز تخمك گذاري هيچي سر در نميارم،ميشه برام بيشتر توضيح بدين.من روز ٢٤ يا روز ٢٦ هر ماه روز پريودم هست ،ميخواستم بدونم چه روزي تخمك كذاريم شروع ميشه،اگه ميشه برام بيشتر توضيح بدين چون نميدونم سيكل يعني چي ؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   یک سیکل قاعدگی از فاصله بین اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی محاسبه می شود. سیکلهای قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه یادداشت کنید و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله اعداد بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که با احتمال بیشتری در طی این روزها شما تخمک گذاری خواهید داشت.

 154. ملاپور می‌گه:

  سلام.من هجده سالمه یک ماه اقدام کردم برای بارداری. ودوساله جلوگیری داشتم.دوره قاعدگی بیست وهشت روزی تقریبامنظمی دارم.الان پنج روزه تاخیر داره قاعدگیم. آزمایش دادم وبی بی چک هردومنفی بوده امابه علائم بارداری روهم دارم. خیلی استرس دارم چیکارکنم.؟؟لطفااا جواب بدین؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به نتایج آزمایشات شما باردار نیستید. در صورتیکه تا یک هفته آینده پریود نشدید برای انجام معاینه و آزمایشات لازم به پزشک مراجعه کنید.

 155. زهرا می‌گه:

  سلام من٣٣سال سن دارم پريودم منظم ٢٤هر ماه ولي اين ماه ٢٢پريود شدم يه پسر ٦ساله دارم ميخوام دوباره باردار شم ميخوام بدونم زمان تخمك گذاريم چه روزيه

  • مهرانا می‌گه:

   سلام بنده۲۵سالمه و۷ماه اقدام کردم امانتیجه نداد
   دکترمراجعه نکردم
   سیکل۲۱روز دارد.نمیدونم چیکاربایدانجام بدم.اکثرا ب پهلوی راست یا روب شکم میخوابم.
   شماچی میفرمایید

 156. asma می‌گه:

  سلام وباتشکر از سایت خیلی خوبتون.
  میخواستم بدونم وقتی ازمایش بتا میدیم جوابش باید چه عددی باشه تا بفهمیم باردار هستیم؟؟

 157. marjan می‌گه:

  سلام من هر ماه ١٥ پريود ميشم و الا دارم مترونيدازول ميخورم ميخوام بدونم قرص مانع بارداري ميشه و تخمك گزاريم كي هست ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   خیر مانع بارداری نمی شود ولی زنان باردار نبایستی از این قرص استفاده کنند. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 158. هدیه می‌گه:

  سلام خسته نباشید, من 4ماه هست ازدواج کردم و تا الان جلوگیری طبیعی داشتم پریودیم منظم هست و امروز 29 پریود شدم و میخواهم باردار بشم ,بنظر شما کی اقدام کنم و زمان تخمک گذاریم کی هست

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان دقیق تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 159. فرزانه می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من 5ماهه برای بارداری اقدام کردم که ماه سوم کیست داشتم ولی با قرص برطرف شد.ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم خیلی ناراحتم میشه بگید چیکار باید بکنم دوره پریودم 30 روزه است ولی ماه قبل 5روز عقب انداختم امکان داره این ماه باردار باشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش می یابد. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. تنها روش قطعی برای مشخص شدن بارداری انجام تست بتای حاملگی است.

 160. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام من موقع تخمک گزاری وسایل سنگین بلندکردم.مشکلی نداره برای بارداری؟

 161. عاطفه می‌گه:

  سلام من 25 سالمه و 1.5 ساله ازدواج کردم و همیشه پیشگیری طبیعی داشتم.ماه پیش در روز تخمک گذاری اقدام به بارداری کردم اما نشد والان روز دوم پریود هستم.ازمایشاتم همه خوب بودن در اخرین سونو فولیکول 19 م م داشتم و نمای تخمدانpcoبوده.لطفا راهنمایی کنید ایا مشکلی دارم یا خیر وبرای بارداری سریع چه کنم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مشکلی ندارید در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 162. سمي می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشيد. من پنج ساله ازدواج كردم و ٢٨ سال سن دارم. هميشه پريود منظم داشتم اما الان كه ٣ ماهه براي بارداري اقدام كردم، نامنظم شده ام و اين دوره در روزي كه بايد تخمك گذاري داشته باشم پريود شدم. فقط ٧ روز از عادتم ميگذرد. لطفا من را راهنمايي كنيد

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی ها 35-21 روز طبیعی است. در صورت نامنظم بودن قاعدگی ها نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی وجود دارد.

 163. النا می‌گه:

  سلام ببخشید اگه حامله باشم ندونم و قرص dupbaston مصرف کنم مشکلی ایجاد میشه؟ چون. این قرص باید از روز پانزدهم قاعدگی شروع کرد. منم روز تخمک گذاریم نزدیکی داشتم. فعلا هم هیچ ازمایشی مشخص نمیشه باردارم یا نه. میخواستم فقط مطمیین شم ضرر داره قرص مصرف کنم؟؟

 164. زهرا می‌گه:

  سلام لطف میکنید اگه جواب بدید .من ۲۲ سالمه. شش ماهه اقدام برای بارداری میکنم. اول پریودم ۳۸ روزه بود دکترم گفت مشکل خاصی ندارم و برای نظم پریودم دوفاستون تجویز کرد. ماه اول با مصرف دوفاستون دوره ام ۳۷ روزه شد و ماه دوم ۲۹ روزه . پریودم ۷ روزه هست. نمیتونم روز تخمک گذاریمو تشخیص بدم و نمیدونم که ماه بعد با مصرف دوفاستون دوره ام بیشتر از ۲۹ میشه یا کمتر ؟ ضمنا سوال دومم اینکه آیا ژل لوبریکانت یا تاخیری بر اسپرم یا نطفه تاثیر میذاره؟ خدا عاقبت بخیرتون کنه جواب بدید.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. استفاده از ژل مشکلی بر روی نطفه نخواهد گذاشت.

 165. Narges می‌گه:

  باسلام
  من۳۳سالمه وحدودأ یکسال ونیم پیش سقط عمدی داشتم پریدم تقریبأ منظمه و اونبارم که باردارشدم حدود۳ما زیر نظر دکتر و مصرف قرص آهن باردار شدم اما چون عروسیم به تعویق افتاد مجبور شدم سقط کنم، الان حدود ۳-۴ماه دست و پا شکسته برای بارداری اقدام کردم، اما خبری نشد، لطفا منو راهنمایی کنید همش میترسم بابت سقط عمدی دیگه باردار نشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت طبیعی بودن نتایج آزمایشات شما و همسرتان جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. برای مشخص شدن زمان دقیق تر تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 166. شیما می‌گه:

  سلام من 13سالمه خیلی دوستدارم زودتر پریود بشم چکار کنم که زودتر پریود بشم.ترشحاتم دارم

 167. مهستا می‌گه:

  سلام من سی ام هر ماه پریود میشم و دوره پریودیم هم 5 الی 7 روز طول می کشه زمان دقیق تخمک گذاری من کی هست؟
  ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 168. یاسی می‌گه:

  با سلام
  یه سوال داشتم . فولیکول روز 11 / وقتی اندازه اش 14 باشه امکانش هست رشد کنه و بزرگتر بشه و تخمک ازاد کنه؟ معمولن روزی چقدر رشد کنه و چه زمان ازاد شه. ممنون میشم جواب منو بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   بله امکان رشد برای فولیکول شما هست ولی بهتره از داروی کلومیفن زیر نطر پزشکتان استفاده کنید. این قرص موجب تخمک گذاری میشود وبه زود تر باردار شدن شما کمک میکند

 169. زینب می‌گه:

  با سلام من 37 ساله هستم سه ماه اقدام به بارداری کردم به دکتر مراجعه کردم فیبرم سه سانتی دارم قرص مولتی ویتامین با Eداده میخوام زودترباردار بشم خیلی زجر میکشم بعد از خدالطفا شما کمم کنید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   نگران نباشید و با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری را افزایش دهید. فیبروم باعث ناباروری نمی شود. در صورت نداشتن مشکل خود و همسرتان جای نگرانی وجود ندارد.

 170. زهرا می‌گه:

  سلام من دوره پریودی 32روزه دارم می خواستم ببینم زمان تخمک گذاری چه موقع اتفاق می افتد. واگربخواهم دختر بشه باید چکار کنم باتشکر اززحمات شما.

 171. فرشته می‌گه:

  سلام تعداد اسپرم های بارور شوهرم خیلی کمه تازه داره دارو استفاده میکنه چه مدت زمان میبره تا جواب بگیریم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام زمان دقیقی تعیین نمی توان کرد بعد از اتمام داروها باید دوباره ازمایش خود را تکرار کند البته اگر پزشک معالجش صلاح بداند نگران نباشید

 172. آرزو می‌گه:

  سلام ، ممنون از سایت خوبتون . من 38 سالمه و سیکل قاعدگی ام 21 روزه است میخوام بدونم زمان تخمک گذاری من چه وقت میباشد ؟ سوال بعدم اینه که با توجه به سنم بارداری واسم مشکلی نداره و در ضمن ی پسر 14 ساله دارم تفاوت سنی با فرزند اولم در تربیت و روابط بین آنها مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ خیلی ممنونم از صبر و شکیبایی و محبت شما و همکارانتان .

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد در روز 7 سیکل قاعدگی تان است. با این حال برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 173. زهرا می‌گه:

  سلام مشاور جان. من 26 آذر بمدت هفت روز پریود بودم یعنی تا 2 دی. بعد از پریود روزای 4 . 6. 8. 10. 12. 14. دی برای بارداری اقدام کردم. و حالا 21 دی پریود شدم. پریودم به طور معمول 29 روز بود. و کیست ندارم. به نظر شما چرا باردار نشدم؟ و کجا برم و چیکار کنم تا علتشو بدونم ؟ و بدونم که اصلا تخمک گذاریم کی بوده؟ این ماه دیگه مطمئن بودم باردارم ولی تا پریودشدم خیلی جاخوردم. لطفا راهنماییم کنیدچون کسی رو ندارم ازش بپرسم. سنم 22

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات خود و همسرتان طبیعی است با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 174. مهسا می‌گه:

  سلام ممنون میشم اگه جواب بدین من ازمایشات قبل از بارداری رو دادم گفتن هورمون پرولاکتینم یکم بالاس که بهم قرص دادن بعد گفتن اون یک ماه جلوگیری کن بعد از پرید شدنت اقدام به بارداری کنم ولی ماه پیش 15پرید شدم این ماه 8 چه زمانی زمان تخمک گذاری من هستش؟چه روزی باید اقدام کنم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 175. فاطمه می‌گه:

  سلام من یکبار برای بارداری اقدام کردم اما قبلش سونو ندادم که از سلامتی تخمدان و رحم مطمین شوم حالا نگرانم چیکار کنم؟اگه کیست داشته باشم چی میشه؟

 176. سمانه می‌گه:

  با سلام من مدت 2 سال ونیم قصد بارداری دارم دراین مدت با مراجعه به متخصص زنان من وشوهرم هیچ مشکلی برای بارداری نداشتیم ودکتر پیشنهاد iui رو دادن البته من اضطراب اجتماعی شدید دارم با توجه به این که قصد بارداری داشتم روانپزشک به من سرترالین 100 رو تجویز کردن الان هنوز با مصرف این قرص اضطرابم به طور کامل مهار نشده میخاستم بدونم امکان داره این نازایی من مربوط به اضطرابم باشه ممنون میشم اگه سریع پاسخ سوالم روبدید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بله استرس و اضطراب میتواند بارداری شما را به تاخیر بیاندازد/ بهتره ارامش داشته باشید وتوکلتون به خدا باشد اگر همسرتان مشکلی ندارد و ازمایش ان سالم هست نیازی به ای یو ای نیست

 177. طاهره می‌گه:

  سلام من دوروز بعد پریودیم نزدیکی داشتم واقدام به بارداری کردم.من هر 12روز پریود میشم یعنی هر دو هفته .امکان باردارشدن من کمه؟؟؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی های شما کم است و نیاز به بررسی و مشخص شدن علت زمینه ای وجود دارد.

 178. Breeze می‌گه:

  سلام. 26 سالمه و یک ساله ازدواج کردم و در این مدت از قرص های جلوگیری ترکیبی مثل دیان و یاز و یاسمین استفاده کردم. 2-3 سال دیگه هم شرایط بچه دار شدن نخواهم داشت و مجبورم از این قرص ها استفاده کنم. آیا بعد از این مدت میتونم هر موقع اقدام کنم بلافاصله باردار بشم؟ این قرصها تاثیری روی بارداری ندارند و اون رو به تاخیر نمیندازن؟ چقدر احتمال داره قرص باعث ناباروری بشه؟
  ممنون میشم جواب بدید. منتظرم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   قرص های پیشگیری از بارداری سبب ناباروری نمی شود. معمولا 3 ماه پس از قطع مصرف قرص فرد باردار می شود.

 179. فاطمه می‌گه:

  سلام من حدوده هشت ماه پیش بارداری چهار تا شش هفته داشتم که سقط شد علتشم معلوم نشد الان چند ماه اقدام به بارداری کردم ولی نشد .پریودی منظمی دارم قبلا 30 روزه بوئ الان 28 روزه است به دکتر هم مراجعه کردم بهم قرص ویتامین ای و دوفاستون داد نمیدونم ادامه بدم ب خوردنش یا نه.. دلم میخواد زود باردار شم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. با توجه به سیکلهای 28 روزه شما به احتمال زیادی در روز 14 سیکل تخمک گذاری خواهید داشت. با این حال برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 180. neda می‌گه:

  با سلام خسته نباشید ببخشید من دورقاعدگیم ۵روزه ست الان سه ماه واسه حاملگی اقدام کردم الان بیشتر علایم بارداری دارم دمای بدنم در روز بالا میره وتکرور ادرار دارم امروز فقط لک دیدم قهوه ای ماهیچه پا گرفته میخواستم بدونم با این نشانه ها من الان باردار هستم یا نه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تنها با مثبت شدن تست بتای حاملگی می توان گفت شما باردارید.

 181. neda68 می‌گه:

  سلام خسته نباشید چند روز فقط لک قهوه ای دیدم یک روز لخته خون جزعی بود شکمم یکم باد داره سینه م یکم درد میکنه تو روز یه دفعه احساس خوابالودی میکنم امکان داره من حامله باشم ؟تورو خدا یکی بهم جواب بده
  از یکی شنیدم که بعضیا هستن که تو حاملگی پریود میشه؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تنها با مثبت شدن تست بتای حاملگی، بارداری تأیید می شود.

 182. ستایش می‌گه:

  باسلام این دومین بار سوال میکنم خواهش میکنم جوابمو بدین من این دوره سوم کلومیفن میخورم روز 15قاعدگیم سونو دادم دکتر گفت فولیکول چپ 24وراست25می باشد مایع ازاد هم درلگن دید ه نشده میترسم این قرصی که خوردم تبدیل به کیست بشه اخه امپول نزدم ده ماه ازدواج کردم اقدام به بارداری کردم اماباردار نشدم شوهرم ازمایش داده بهش گفتن کم تحرکی اسپرم داره

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   همسرتان برای بهبود کیفیت اسپرم می تواند ار داروهای گیاهی و تقویت کننده استفاده نماید. در مورد مصرف قرص کلومیفن نگران نباشید.

 183. afask می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید من 32 سال سن دارم و الان 6 ماه است که اقدام کردم برای بارداری و قبل از اقدام ها من دکتر رفتم و هر دو کاملا سالم بودیم و چون اسرار داشتم دوقلو داشته باشم واسه همین 3 ماهاول اقدامم رو کلومیفن خوردم از روز 3سیکلم به مدت 5 روز روزی 3 تا خوردم اما نتیجه ای ندیدم و بعد از اون 3 ماه دیگه نخوردم ا
  لان میخوام واسه 8 ماه اقدام کنم سیکلمم 25 روزست البته من از روز 11 تا 20 سیکلم یک روز درمیون اقدام داشتم حالا به نظر شما من چیکار کنم که بهتر نتیجه بگیرم اقدامام صحیح بوده یا نه

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 184. افسانه می‌گه:

  سلام خسته نباشید .22 ابان .21 اذر.22 دی 3 دوره پریودی قبلیم هست که پریودیم 5 روزه بهترین زمان برای بارداری و تخمک گذاری ام کی هست ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به فواصل قاعدگی تان زمان تخمک گذاری شما روز 16 سیکل قاعدگی تان است. با این حال برای مشخص شدن زمان دقیق تر تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 185. نسرین می‌گه:

  سلام من تا قبل ازاینکه برای بارداری اقدام کنم سیکل قاعدگیم منظم بود29 روزمیشد دوره قاعدگیم 9 روزه اس یک ماهه اقدام به بارداری کردم به مدت 5 روز عقب افتاد فکر میکردم باردارم ولی پریود شدم زمان دقیق تخمک گذاریم چه موقع اس ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. در صورتیکه همیشه قاعدگی شما 29 روزه است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 15 سیکل قاعدگی است با داشتن نزدیکی طی 4-3 روز قبل و پس از تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 186. الناز می‌گه:

  سلام،من دو ماهه اقدام به بارداری کردم،قبلا دوره قاعدگیم30روزه بود اما از وقتی اقدام به بارداری کردم ماه اول 4روزوو دوم14روز عقب افتاد،میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه و زمان تخمک گذاری روچطور محاسبه کنم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فواصل بین قاعدگی 35-21 روز طبیعی است. برای تعیین زمان تخمک گذاری شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 187. نسترن می‌گه:

  با سلام,من دو بار اقدام به بارداری کردم,ولی حامله نشدم خیلی مشتاقم زود بچه دار بشم در ضمن نمیتونم زمان تخمک گذاریمو مشخص کنم قاعدگیه منظم دارم ۲۸روز,به نظرتون چیکار کنم زود حامله میشم؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس یارداری شما افزایش خواهد یافت. با توجه به طول سیکل قاعدگی شما زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 14 سیکل است. با این حال برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری نیز استفاده کنید.

 188. محبوبه عماد می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من بخاطره کاره شوهرم اومدم قرص ال دی مصرف کردم تا وقتی میاد پریودیم تموم شده باشه.ممکنه قرص ال دی تخمدان هایم راضعیف و یا پریودیم رو نا منظم کنه؟؟
  10تا دونه قرص رو میخوام بخورم بعد دیگه نخورم تا پریود بشم وقتی هم شوهرم اومد تموم شده باشم.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف ال دی در دوران کوتاه مدت مشکلی برای شما پیش نخواهد آورد. برای تأثیر قرص بر پیشگیری از بارداری بایستی قرص در زمان مناسب و هر روز به مدت 28 روز مصرف شود.

 189. Neda می‌گه:

  سلام . من دوره پریودم 29 روزه هست. همیشه هم پریودم منظمه. واسه روز تخمک گذاری به دکتر مراجعه کردم دو تا فولیکول داشتم که گف فولیکول سمت راستم بهتره. یه آمپول hcg داد و گفت از شب 14 نزدیکی کن . به مدت 3 شب تزدیکی کردم اما باردار نشدم . به نظرتون چرا؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمال بارداری از هر دوره از اقدام چیزی حدود 30% است پس نمی توان انتظار داشت با هر اقدام به بارداری، فرد باردار شود. در طی سیکلهای بعدی با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری افزایش خواهد یافت.

 190. بهار می‌گه:

  جوابمو ندادی,من روز ۱۷پریودمه اما هم چنان کیت مکس ۱۴یک خط کنترلو نشون میده یعنی هنوز تخمک گذاری نکردم؟پس روزهایی؟ب که دکترم مشخص کرده بودن چی بود؟

 191. ستایش می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید من سه دوره قرص کلومیفن خورده ام اما نتیجه نگرفتم می خواستم بدونم این دوره بخورم یانه یا شما پیشنهاد دیگه دارید با توجه به اینکه شوهرم کم تحرکی اسپرم داره وتحت درمان می باشد

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   می توانید این دوره هم مصرف کنید ضمن اینکه همسرتان نیز همزمان درمان شود.

 192. ستایش می‌گه:

  باسلام مجدد وخسته نباشید وباتشکر از سایت خوبتان دکتر برای کم تحرکی اسپرم شوهرم قرص پنتافیل وکتوتیفن وروی داده قرص پنتافیل که می خوره میگه قفسه سینه ام خیلی درد می گیره به طور که مجبور میشه قرص رانیتیدین می خوره قرص پنتافیل سه هفته خورده الان دیگه تموم شده قرص کتوتیفن وروی هنوز می خوره نظر شما در این رابطه چیه ایا قرص پنتافیل بگیره دوباره استفاده کند یانه خواهش میکنم جوابمو بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام
   شما نگفته اید در صد تحرک اسپرم شوهرتان چقدر بوده. بهتره به پزشک معالج خود مراجعه کند تا در صورت صلاحدید دارو را قطع کند

 193. فرحناز می‌گه:

  سلام
  من 27 سالم دوماه اقدام به بارداری کردم.هرماه دوروز پریودیم جلو میوفته یعنی ماه قبل 20 پریود شدم این ماه 22 زمان پریودیم بود .میتونید زمان تخمک گذاری منو بگید چه زمانی هست.در ضمن طول زمان پریودیم هم معمولا بین 4 تا 6 روز.با تشکر.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 18 سیکل قاعدگی تان است.

 194. آرزو می‌گه:

  درود برشما…
  سیکل پریودم 28 روزههست وهرماه به مدت 5-6 روز پریودم طول میکشه . میشه کمکم کنید و زمان تخمک گذاریم رو مشخص کنید؟

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به اختمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 195. آرزو می‌گه:

  آیا کیست ساده در تخمدان باعث تاخیر در بارداری میشه؟ لطفا جواب بدید

 196. سودا می‌گه:

  باسلام من ٦ماهه ازدواج كردم دوره بريودمم آخر هر ماهه و منظمه.واسه تخمك كذاريم به دكتر مراجعه نكردم.اما نميدونم جرا باردار نميشم؟قرصم نميتونم مصرف كنم.لطفا راهنماييم كنين.

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای دانستن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 197. نجمه می‌گه:

  سلام گرم خدمت دوستان عزیز انشالله همگی خوب بشین صاحب بچه بشین …منم مثل شما سخت درحال اقدام به بارداری هسم خیلی هم دلم میخواد زود صاحب بچه بشم آخه مادرشوهرم بهم تعنا میزنه برام دعا کنید …من میخواستم بپرسم این ماه اقدام به بارداری کردم وخیلی عرق سرد میکنم وسرگیجه دارم امکانش هست باردار باشم برای سریعتر بچه دار شدن غیر از دانستن زمان تخمک گذاری چه باید کرد؟البته من 19سال دارم. ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام
   شما یک سال برای باردار شدن زمان دارید نگران نباشید. شما شرح حال کامل به من ندادید ولی میتوانید با مشورت پزشکتان اگر صلاح دانستند برای شما قرص کلومیفن تجویز نمایند این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند

 198. raha می‌گه:

  سلام وخسته نباشید،برای بارداری سونو انجام دادم روز ۱۲پریودیم در تخمدان راست فولیکول به قطر 20mm در سونو مشاهده شده بود من از روز ۱۲ پریودی یک شب در میان نزدیکی داشتم تا دو روز مانده به پریودی بعدیم ،چند روز هست احساس سرگیجه وحالت تهوع دارم اما هنوز تستی انجام ندادم واین بار دوم هست که اقدام بارداری کردم احتمال دارد که باردار باشم چون همیشه قبل بارداری سینه هام ورم میکرد ودرد داشت اما الان اینجوری نشده تست بی بی چک آیا جواب میده ممنون میشم پاسخ دهید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه یک هفته از زمان مقرر پریودی شما گذشته تست بی بی چک می توانید انجام دهید.

 199. مینا می‌گه:

  سلام من 27سالمه 5ساله ازدواج کردم الان 6ماه گذاشتم بارداربشم ولی هیچ خبری نشده ممکنه من مشکل داشته باشم ممکنه به خاطر مصرف سیگار شوهرم باشه

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   معمولا پس از یکسال داشتن نزدیکی بدون محافظت در صورت باردار نشدن نیاز به بررسی زوجین وجود دارد. در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.

 200. مریم می‌گه:

  سلام من 37 سال سن دارم و یک سال که ازدواج کردم ولی هنوز باردار نشدم پریودهام منظم هست و همه جور آزمایش دادیم، حتی یک ماه پیش عکس رنگی از رحم گرفتم هیچکدوم مشکل نداشت لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایش اسپرموگرام همسرتان نیز طبیعی باشد با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 201. نجمه می‌گه:

  سلام خدمت کارشناس محترم
  میخواستم بدونم چند رو قبل از نزدیکی برای بارداری نباید نزدیکی انجام بشه؟تا تعداد و قدرت اسپرم به نهایت خودش برسه
  اگه ممکنه سریعتر جواب بدید
  ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام برای اقدام به بارداری بهتره یک شب در میان نزدیکی صورت گیرد زیرا اسپرم تا دو روز سالم می ماند

 202. مینا می‌گه:

  باسلام مادرم 47سالشه افتادگی رحم بعداززایمان پیداکرده اگه نشد عمل کنه بهترین راه چیه که بدتر نشه

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بستگی به شدت افتادگی رحم دارد شما شرح حال کافی از مادرتان نداده اید. به توصیه پزشکتان عمل کنید.

 203. nazila می‌گه:

  سلام من 28 سالمه و 6 ماه اقدام کردیم ولی من باردار نشدم فقط پریودم دوروز در ماه هی جلو میوفته.من ازمایش های اولیه رو دادم و بدنم سالم هست همسرم هم از جسمانی کاملا قوی و سالم هستن البته ازمایش ندادن.ازمایشهای عمومی سالم بودن.نگرانم. ما اصلا در خانواده سابقه ناباروری نداشتم.همه خانمها اتفاقا چند قلو زا هستم در اقوام.منو راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام نگران نباشید. بهتره به پزشکتان مراجعه نمایید تا برایتان قرص کلومیفن تجویز نماید این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند

 204. مهشید می‌گه:

  سلام من 30 سالمه یک سال تلاش کردم حامله نشدم مرکز ناباروری رفتم و همه تست های قبل از حاملگی رو دادم و گفت مشکلی نیس از کیت تخمک گذاری استفاده کن الان دو ماهه دارم استفاده میکنم سیکل ماهانه ام 31 روزه اس از روز 16 استفاده میکنم ولی جواب تست منفیه از روز 12 هم یه بار گذاشتم تا 6 روز ولی بازم منفی بود الان میترسم ایا ممکنه من تخمک گذاری نداشته باشم اینم بگم که دکترم بهم گفت فقط عکس رنگی ندادی که اگه حامله نشدی تا سه ماه بیا بگیر
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  مرسی از مطالب قشنگ سایتتونم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره شما درصورت صلاحدید پزشکتان، از قرص کلومیفن استفاده کنید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد این قرص موجب تخمک گذاری میشود وبه زود تر باردارشدن شما کمک میکند

 205. محبوبه عماد می‌گه:

  با سلام ..من سه ساله ازدواج کردم یک سالش جلوگیری طبیعی داشتم.تنبلی تخمدان داشتم.با مصرف قرص تخمدانم عالی شد.شوهرم هم ازمایش داد همه چیز نرمال بوده.و با کیت تخمکگذاری.در موقعهای تخمک گذاری هایم هم نزدیکی داشتم.ولی متاسفانه هنوز نتیجه ای نگرفتم.یعنی ازچی میتونه باشه؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمال بارداری در هر سیکل قاعدگی حدود 30 درصد است پس ناامید نشوید.

 206. ا.م می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من دوره ی قاعدگیم 29 روزه ست، یعنی از روز اول قاعدگی اول تا روز اول قاعدگی دوره ی بعد، زمان خونریزی من هم 7 تا 8 روز است، دو بار برای بارداری اقدام کردم اما حامله نشدم، من آزمایش های قبل از بارداری هم انجام دادم اما مشکلی نداشتم، ممکنه تخمک گذاری در یک ماه صورت نگیرد؟
  با فرض اینکه من 1 فروردین پریود شده باشم و 7 هم خونریزی قطع شود، چه موقع باید نزدیکی داشته باشیم؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به سیکل قاعدگی احتمال تخمک گذاری شما روز 15 سیکل قاعدگی تان است. از طریق کیت تخمک گذاری به طور دقیق تری می توانید زمان تخمک گذاری تان را مشخص کنید.

 207. حورا می‌گه:

  باسلام من39سالمه دوساله ازدواج کردم پارسال یک سقط داشتم دکترم میگه فولیکولات خیلی ضعیفن اندازشون8-10میشه ومن موفق به بارداری نشدم خواهش میکنم کمکم کنیدچکارکنم تافولیکولای غالب داشته باشم ممنون.

 208. راحیل می‌گه:

  ۱۰ ماهه ازدواج کردم فقط یکماه جلوگیری کردم هنوز باردار نشدم ۳۲ سال سنمه دکتر رفتیم هر رو نفرمون سالم بودیم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری تان افزابش می یابد.

 209. بيتا می‌گه:

  سلام من قاعدكيم تاريخ نامنظمي داشت اما دكترم كفت طبيعيست سه ماهه اقدام به بارداري كردم بي نتيجه بود.ماهه قبل و اين ماه در تاريخ ٨قاعدكي رخ داد .زمان تخمكذاريمو ميخواستم بدونم كي هست؟جقدر طول ميكشه باردار شم فوق العادهه استرس دارم.ممنونم

  • مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 210. مینا می‌گه:

  سلام من 28سالمه 5ساله ازدواج کردم به صورت طبیعی جلوگیری کردم الان یک ساله اقدام کردم که باردار بشم ولی هیچ خبری نیست.. ازروزی که جلوگیری نمیکنم 2هفته به پریدیم سینه هام دردمیگیره دردشدیدی توشکم میپیچه. درصورتی که قبلا این دردارو نداشتم.. بعداز 30 روزپرید میشم..ممکنه مشکلی باشه..

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما داروهای کمک باروری مانند قرص کلومیفن تجویز نمایند تا سریعتر باردار شوید

 211. الهام می‌گه:

  سلام. من 36 سالمه و از فروردین اقدام به بارداری کردم. اما درست سر وقت پریود شدم. البته همسرم بیماری ام اس دارد و مرتب دارو مصرف می کند. خواستم بدونم داروها روی اسپرم تاثیر دارد یا نه؟ من از هر لحاظ سالم هستم و تخم گذاری منظمی دارم. متشکرم.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام
   شما شرح حال کافی از خود نداده اید و نام داروهای مصرفی همسرتان رانگفته اید. اگر بارداری اول شما هست با توجه به سن شما حتما باید به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما داروهای کمک باروری تجویز نماید تا سریعتر باردار شوید. همسرتان هم میتواند آزمایش اسپرم دهد اگر مشکلی بود با مصرف دارو مشکلش حل میشود وجای نگرانی نیست

 212. سمن می‌گه:

  سلام من هر 17 روز پریود میشم میشه لطف کنید زمان تخمک گذاری من رو هم مشخص کنید.ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام . اگر منطورتان این هست که ۱۷روز پاک هستید و بعد پریود میشوید وپریود شما ۷روزه باشه سیکل قاعدگی شما۲۴ روزه هست و زمان تخمک گذاری شما روز دهم سیکلتان هست‌

 213. يكتا می‌گه:

  سلام ازمدت يك سال پيش اقدام به بارداري كردم بعد إز دوماه با فاصله يك هفته درميان باز پريود ميشدم پيش متخصص رفتم گفت پليپ دارم بهم قرص مدروكسي پروژسترون داد وگفت انتهاي رحمم كلفت شده در معاينه بد كفت فقط يه پنج سانتي موندم وقرص ديفاستون تجويز كردن اما در زمان مصرف قرص لكه بيني دارم ودرد زير شكمم احساس ميكنم چكار بايد انجام بدم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام منطور شما را از اینکه “انتهای رحمم کلفت شده” را متوجه نشدم. ما هم چین اصطلاحی در علم مامایی وزنان نداریم باید به پزشکتان مراجعه نمایید تا قرصتان را عوض کند و اینکه برای شما در کنار قرص مدروکسی پروزسترون (که از روز ۱۴سیکل ۱۰ شب شبی دو عدد مصرف میکنید) قرص کلومیفن را نیز تجویز نماید که این قرص موجب میشود شما زودتر باردار شوید

 214. اسما66 می‌گه:

  سلام من 28سالمه 9ماه اقدام به بارداری کردم.دو ماه قرص کلومیفن و یک ماه قرص لتروزول مصرف کردم .همسرم هم دو ماه قرص های تقویتی مثل Q10 و ویتامین و امگا3 مصرف میکنه.سو نو رفتم دکتر گفت فولیکول بالغ نداری.پریودم هم منظمه.چکارکنم لطفا راهنماییم کنید.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره به پزشکتان مراجعه نمایید تا برای شما به همراه قرص لتروزول امپول تجویز نماید که زودتر نتیجه بگیرید

 215. مژده می‌گه:

  سلام من دقیق 6ماه نزدیگی بدون جلوگیری دارم وفقط دوبرج یک هفته چنددروزدرقاعدگیم تاخیرافتاده میشه کمکم کنین.درضمن دوبارم فریزکردم میشه راهنماییم کنین خیلی نی نی میخوام

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام میتوانید از قرص کلومیفن زیر نطر پزشکتان استفاده نمایید این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد از روز ۱۲سیکل تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 216. سمیرا می‌گه:

  باسلام.من قاعدگی منظمی داشتم.هرماه روز23 ام پریودمیشدم اما ماه قبل5الی6روزتاخیرداشتم بعدپریودشدم.خیلی هم دردداشتم.آیااحتمال بارداری ام وجوددارد؟واینکه زمان تخمک گذاری من دقیقاکی هست؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اگر خون ریزی داشته اید پس باردار نیستید برای بارداری از روز ۱۴سیکل تا۲۰ سیکل قاعدگی یک شب در میان اقدام نمایید

 217. پرستو می‌گه:

  باسلام امیدوارم مشاورعزیزجواب بده من تقریباهشت ماهه اقدام داشتم وباردارنشدم پریودم همیشه4یا5روزجلومیفتادرفتم دکترگفت مشکلی ندارم واسم قرص دوفاستون تجویزکردماه پیش پریودم منظم بودامااین ماه36روزپریودنشدم بی بی چک زدم منفی بودتواوج ناباوری پریودشدم به نظرتون بایدچیکارکنم توروخداجواب بدیدلطفا

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتر هست همراه دوفاستون از قرص کلومیفن هم استفاده نمایید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد البته زیر نطر پزشکتان این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند

 218. مریم می‌گه:

  با سلام .من تازه هشت ماه ازدواج کردم الان چها ماهه قصد بارداری دارم اما به دلیل اینکه یک ماه کیست های ریز تخمدانی داشتم بعد از این مدت باخوردن دارو برطرف شد الان دوبار یه هفته درمیون پریود شدم .نمیتونم زمان تخمک گذاریمو تعیین کنم.و مدت پریودیم پنج روزه و یه روز بعدش لکه بینی دارم.زود جوابمو بدین خ خسته شدم دیگه!

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما باید اول پریودتان مرتب شود تا بتوانید زمان تخمک گذاریتان را متوجه بشوید میتوانید قرص مدروکسی پروزسترون از روز ۱۴ سیکل به مدت ۱۰ شب شبی دو عدد مصرف نمایید واگر کیستهای ریز تخمدانی دارید میتوانید با مشورت پزشکتان از قرص متفورمین هم استفاده کنید

 219. زهرا می‌گه:

  سلام من 27 سالمه خیلی دلم بچه میخواد، اما من مشکلی که دارم اینه موهای زائد دارم ازدوران مجردیم پریود هام نامنظم بوده، چندین بار دکتر مراجعه کردم قرص مصرف کردم اما متاسفانه منظم نشد،دکتر بهم گفت تنبلی تخمدان داری، من یکسری ازمایشات انجام دادم خوشبختانه فقط همین مشکل رو دارم اما میترسم بچه دارنشم، من وهمسرم طبیعی جلوگیری میکنیم الان 7 ماهه تازه رفتم خونه خودم،توروخدا لطفا راهنمایی کنید ایا امیدی هست من بچه دار بشم دارم امیدم رو ازدست میدم، مممنون پاسخ سوالامو بدید،

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره جلوگیری نداشته باشید و زودتر برای بارداری اقدام کنید .
   به کسانی که تنبلی تخمدان دارند توصیه میکنیم که وزنشان را پایین بیاورند و زیر نظر پزشک، قرص مت فورمین مصرف کنند تا پریودشان مرتب شود.

 220. سمانه اسلامی می‌گه:

  سلام.من ۳۱سالمه, دوره پریود شدنم ۲۱ روزه هست, زمان تخمک گذاری رو میشه بهم بگید.

 221. Shima می‌گه:

  سلام
  من ٣ سال هست جلوگيري نمي كنم و پارسال بچه دار شدم و شش هفتگي جنين سقط شد و تا الان هم جلوگيري نمي كنم و قرص كلوميد هم استفاده مي كنم ولي بازهم نشدم و هميشه پريوديم نامنظم بوده سيكلم ٤٨ روزه هست و دكتر هم گفته از روز يازدهم تا نوزدهم سكس داشته باشم يك شب در ميان امكانش هست من را راهنمايي كنيد كه روز واقعي تخمكگذاريم كي هست؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سیکل قاعدگی از ۲۱ روز تا ۳۵ روز طبیعی است. شما باید ابتدا پریودتان را مرتب کنید. میتوانید از قرص مدروکسی پروزسترون (با مشورت پزشکتان) استفاده نمایید از روز ۱۴ سیکل قاعدگی به مدت ۱۰ شب شبی دوعدد واز روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 222. سیما m می‌گه:

  سلام من ۲۰ سالمه پریودم همیشه ۷ روزه تموم میشد ولی این بار ۱۰روزه که پریودم تموم نشده ماه قبلش هم اقدام به بارداری کرده بودم ولی پریود شدم ودو ماه پیش زخم داشتم فریز کردم خوب شد مشکل از چی میتونه باشه ٬خواهش میکنم جوابو به ایمیلم بفرستید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام نگران نباشید طول دوره قاعدگی از ۳ تا ۱۰ روز طبیعی هست شما یک سال برای باردار شدن وقت دارید

 223. سیما ب می‌گه:

  سلام من ۲۰ سالمه سه ساله ازدواج کردم ۱ساله که اقدام به بارداری کردم توی این یک سال کیست در دو تخمدان داشتم با مصرف ۳ ماهه قرص خوب شدم وزخم هم داشتم اونم فریز کردم خوب شد ماه قبل اقدام کردم باز این ماه پریود شدم دکتر برام یک بسته قرص لتراکس داده از شب چهارم شبی دو عددمصرف کردم و۵تا آمپول بهم داده آیا با مصرف اینا باردار میشوم خواهش میکنم جواب من را بدهید خیلی ناراحتم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام قرص وامپول های را که پزشکتان تجویز کرده است را مصرف نمایید ان شا ا… که نتیجه میبینید بهتر این هست که همسرتان هم آزما یش دهد

 224. گل بهار می‌گه:

  سلام من دوازدهم پریودم سنودادم دوفولیکول 22و19درتخمدان راستم بودواندومتر9 همان شب دلدرد داشتم وفرداساعت9صبح نزدیکی داشتم ولی باردار نشدم خواستم بپرسم اون دلدرد من یعنی تخمک ازاد شده اگرازادشده چراباردارنشدم درضمن39سالمه ودوتابچه دارم ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما باید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید با یک بار ممکن است بارداری صورت نگیرد

 225. farzan می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم برای اینکه نطفه دختر بشه چه زمان از سیکل باید نزدیکی کرد.ممندن

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اینکه نطفه دختر بشه یا پسر دست خداست.
   یک سری دستورالعمل هست ولی صد در صد نیست؛ باید دقیقا ساعت آزاد شدن تخمک خود را بدانید که دانستن آن کارسختی است و با سونو گرافی مشخص میشود.

 226. فاطمه می‌گه:

  سلام من 24 سالمه 2ماهه عروسی کردم قصده بارداری ندارم ولی 2 بار بطور ناخواسته همسرم منی رو داخل ریخت و من بلافاصله شستم ولی باردار نشدم درسته قصد بارداری ندارم ولی نگران شدم که نکنه باردار نشم چون دوباره به داخل ریخته من هر 32 روز یکبار پریود میشم و یکی در روز یازدهم پریودم نزدیکی داشتیم و یکبار هم 23 پریودم آیا تخمک گذاریم بوده؟ ؟یا زمان تخمک گذاری من کی هست؟؟

 227. پريناز می‌گه:

  سلام روزتان بخير
  من ٣ سال هست كه ازدواج كردم ٢سال براي جلوگيري از قرص سيپروترون كامپاند استفاده كردم و بعد قطع كردم اما پريودام نامنظم هست و بعد از سونوگرافي مشخص شد تنبلي تخمدان دارم و الان ٤ ماه هست هرروز قرص متفورمين٥٠٠ مصرف ميكنم و الان ٢ماه هست كه پريود نشدم و قصد بارداري نيز دارم،لطفا راهنماييم كنين
  با تشكر

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   اول تست بارداری بدهید ببینید باردار هستید یا نه. اگر باردار نبودید میتوانید به پزشکتان مراجعه نمایید تا برای شما امپول پروزسترون تجویز نماید تا پریود شوید. برای مرتب شدن پریودها باید پزشکتان قرص مدروکسی پروزسترون برای شما تجویز نماید.
   از روز ۱۴سیکل قاعدگی به مدت ۱۰شب شبی دوعدد واینکه قرص کلومیفن مصرف نمایید تا تخمک گذاری داشته باشید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد واینکه وزنتان را پایین نگه دارید

 228. ﺯﻳﺰﻱ می‌گه:

  ﺑﺎﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺑﻌﺪﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﺧﺪاﺭﻭﺷﻜﺮﻣﻮﻓﻖ ﺷﺪﻡ ﺑﺎﺭﺩاﺭﺑﺸﻢ اﻻﻥ ﺑﭽﻢ ﻳﻚ ﺳﺎﻟﻪ ﻫﺴﺖ ﻭﻣﻴﺨﻮاﻫﻢ ﺑﺎﺭﺩاﺭﺑﺸﻢ اﺯﺑﻌﺪﭼﻬﻠﻢ ﭘﺴﺮﻡ اﺻﻼﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﻫﻢ ﻧﻜﺮﺩﻡ ﻭاﻻﻥ ﺩاﺭﻡ ﺷﻴﺮﺧﻮﺩﻡ ﺑﻬﺶ ﻣﻴﺪﻡ ﺁﻳﺎ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﭼﻮﻥ ﺷﻴﺮﻣﻴﺪﻡ ﻧﺘﻮﻧﻢ اﻻﻥ ﺑﺎﺭﺩاﺭﺑﺸﻢ ﺧﻮاﻫﺶ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺟﻮاﺏ ﻣﻨﻮﺣﺘﻤﺎ ﺑﺪﻳﺪ ﻳﻪ ﻧﻲ ﻧﻲ ﺩﻳﮕﻪ ﻣﻴﺨﻮاﻡ?????????????????

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره بعد از دوسالگی که پسرتان را از شیر گرفتید باردار شوید

 229. زهرا می‌گه:

  سلام وقت بخیر….من هفت ساله ازدواج کردم و روش پیشگیری از بارداری در این هفت سال طبیعی بوده در این هفت سال فقط چهار بار از قرص اورژانسی استفاده کردم ….25 سالمه الان سه ماهه اقدام به بارداری کردم….ولی هنوز باردار نشدم و قاعدگیم هم سه الی چهار روز تاخیر داره……باید چکار کنم؟
  ممنون میشم پاسخمو بدید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام جای نگرانی نیست شما تا یک سال وقت دارید برای باردار شدن ولی میتوانید به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما داروهای کمک باروری مانند قرص کلومیفن تجویز نماید تا سریعتر باردار شوید

 230. zahra می‌گه:

  سلام خسته نباشید من برای بارداری اقدام کرده بودم و ..و حدودا 10روز میخواست به پری …روز اول لکه داشتم و روز بعد تا 3روز خونریزی خیلی کم سونو رفتم متوجه شدم در تخمدان سمت راستم کیست 26میلی دارم ..دکتر کفت خودش دفع میشه البته 7ماه پیشم سمت همین تخمدان کیست داشتم که ترکیده بود و جراحی کردم …حالا هم دکتر قرص مارلین داده که تا 21روز مصرف کنم بعدش برای بارداری اقدام کنم بعد پریودیم روز دقیق تخمک گذاری من چه روزی میشه؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون شما زمانی که تخمک گذاری میکنید دقیقا ۱۴روز بعد پریود میشوید شما ذکر نکردید که سیکل های قاعدگیتان چند روزه هست

 231. نسیم می‌گه:

  سلام من کیست تخمدان و پریودی نامنظم دارم بطوری که گاهی تا 5ماه پریود نمیشم ماه پیش پریود شدم و این ماه قصد بارداری داشتم و بعد از اولین رابطه بعد از پریودی که داشتم اگتظار بارداری دارم بنظر شما امکانش هست؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام امکانش هست ولی اگر باردار نشدید بهتر هست به پزشک مراجعه نمایید تا برایتان داروهای کمک باروری تجویز نماید تا هم پریودتان مرتب شود وهم اینکه سریعتر نتیجه بگیرید

 232. ستاره می‌گه:

  سلام.من دوماهه اقدام بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم.پریودیم 32روزه است.چکار کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام احتمال تخمک گذاری شما در روز ۱۸ سیکل قاعدگیتان بیشترهست میتوانید به پزشک مراجعه نمایید تا در صورت صلاح دید برایتان قرص کلومیفن تجویز نماید

 233. رزگل می‌گه:

  سلام من 2سال ازدواج کردم وجلوگیری هم طبیعی بوده.دوره ماهانه من 20 روز پاکی و6روز پریودی هست.دوبار اقدام به بارداری کردیم ونشد.به نظر شما زمان مناسب کی میباشد

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید احتمال تخمک گذاری شما در روز ۱۲ بیشتر هست

 234. سپیده می‌گه:

  سلام،میشه لطفا راهنماییم کنید؟
  من 28 سالمه و 4ساله که ازدواج کردم،همیشه پریودهای منظم داشتم و سیکلم 28 روزه بود،8 ماهه که اقدام کردیم برای بارداری،پریودام نامنظم شده و بعد این مدت باردار نشدم،هم من و هم همسرم آزمایشات رو انجام دادیم و دکتر گفت مشکلی ندارید،پس مشکل چیه؟
  در ضمن کیت های تخمک گذاری هم استفاده میکنم اما دو خط نمیشه،چه جوری باید زمان تخمک گذاری رو مشخص کنم؟ خیلی کلافه شدم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره شما از قرص کلومیفن استفاده کنید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵شب شبی یک عدد واز روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 235. هانیه می‌گه:

  سلام خسته نباشید من پلی کیستیک خفیف دارم اقدام به بارداری کردم اما هفت روز بعد از پری یعنی روز چهارهم به بعد نزدیکی دارم باتوجه به اینکه قرص پروزسترون ومتفورمین استفاده میکنم وبا دارو پری میشم باید بعد پری نزدیکی داشته باشم که احتمال بارداریم بره بالا یا عیبی نداره از روز چهارده شروع میکنم درضمن چون خیلی دوست دارم بچم پسر بشه گفتن از چهارده پری به بعد احتماش زیاده// خیلی خیلی ممنون از سایت خوبتون ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون من نمیدانم سیکل های قاعدگی شما چندروزه هست، روزی که شما تخمک گذاری میکنید ۱۴روز بعد پریود میشوید بهتر این هست که از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 236. محبوبه می‌گه:

  سلام من پسر اولم ۸ ماهه است و سزارین شده ام که دلیل اش را هم نمیدونم. . میخواهم دوباره باردار بشم جلوگیری هم که اصلا نداشتم نه قبل از بارداری و نه بعد از بدنیا آمدن بچم اما نمیدونم چرا باردار نمیشم. . لطفا کمک ام کنید زیرا مشکل خانوادگی دارم باید دوباره حتما باردار بشم . زمان پریودم مدت ۶ روز است … کمک ام کنید ممنون میشم.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره فاصله بین فرزندان کمتر از سه سال نباشد که هم به شما وهم به فرزندانتان لطمه ای واردنشود

 237. ساحل می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من 20سالمه تصمیم به بارداری گرفتم تا 2ماه پریود نشدم رفتم دکتر گفت باردار نیستم. قرص داد و پریود شدم می خواستم بدونم علت اینکه پریود نشدم چیه اخه سنو هم رفتم دکتر گفت سالم هستم. مرسی از شما

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   بهتره ازمایش هورمونی انجام دهید ممکنه مشکل هورمونی داشته باشید سونوگرافی به تنهایی کافی نیست‌

 238. ماري می‌گه:

  سلام من بهمن ماه سقط داشتم تاريخ پريودم ب ترتيب ١٢/١٦–١/١٩–٢/١٣—٣/١٢ است روزتخمك گذاري چ روزي است من اضافه وزنم دارم حين اقدام ب بارداري ميتونم ازتخم كتان استفاده كنم ممنون ميشم سريع ترپاسخ بدين

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   بهتره ازمایش هورمونی انجام دهید ممکنه مشکل هورمونی داشته باشید سونوگرافی به تنهایی کافی نیست‌سلام شما از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید تخم کتان هم مشکلی ندارد فقط اینکه در مصرف ان اعتدال داشته باشید افراط در مصرف هر چیزی خوب نیست واینکه سعی کنید رزیم غذایی مناسبی داشته باشید وپیاده روی کنید

 239. خدیجه می‌گه:

  سلام از عروسی من یکسال میگذرد سه ماه قبل بارداری خارج از رحم داشتم که سقط شد در هر 26 روز منظم 5 الی 6 روز پریود میشم لطفا در تعین تخمک گذاری من را رهنمائی کنید؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام احتمال تخمک گذاری شما در روز ۱۲سیکل قاعدگی میباشد ولی بهتر هست از روز۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۴یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 240. فاطمه می‌گه:

  سلام من۱۷سالمه۵ساله ازدواج کردم.دوره پریودیم۲۵روزاست میخوام برای بارداری اقدام کنم.حالاکی اقدام کنم برای بارداری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. احتمال تخمک گذاری شما در روز یازدهم میباشد ولی چون ممکن هست سیکل قاعدگی شما یکی دوروز تغییر کند بهتر این هست که این سه شبی را که گفتم برای بارداری اقدام نمایید
   روزی یک عدد قرص اسید فولیک نیز مصرف نمایید

 241. ماهور می‌گه:

  باسلام اوخسته نباشیدمن نزدیک به سه تا چهارماه پیش یک سقط خودبه خود داشتم بدش اقدام برای بارداری کردم آزمایشاتم هم خوب بودومشکلی نداشتم توخردادماه منتظربارداری بودم که سه بارپریودشدم بافاصله12روز دکترکه رفتم قرص مدروکسی پروژسترون 5میلی بهم داد آیا بااستفاده ازاینهاامکان بارداری دارم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون بله امکان بارداری وجود دارد این قرص به مرتب شدن سیکل های قاعدگی شما کمک میکند موفق باشید

 242. مژده می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.من 27 سالمه.تقریبا 5 ساله ازدواج کردم.یک سال پیش به خاطر کم کاری تیروئید یه سقط توی ماه دوم بارداری داشتم.الان تحت درمان تیروئیدم هستم و قرص لووکسین استفاده میکنم.دوره ی پریودی من قبلا 21 روزه بوده.اما از وقتی داروی تیرویید میخورم دوره ی سیکلم 18 تا 20 روزه شده.و روزای خونریزی من ثابت نیست.طبق فرمولی که دادید نتونستم خودم زمان تخمک گذاریمو تشخیص بدم.روزای پریودیم از 5 روز تا 7 روز متغیر هست.اگر میشه کمکم کنید.دوس دارم مامان شم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون بله امکان بارداری وجود دارد این قرص به مرتب شدن سیکل های قاعدگی شما کمک میکند موفق باشیدسلام ممنون سیکل های قاعدگی از ۲۱ اگر کمتر باشند غیر طبیعی است بهتره به پزشکتان مراجعه نمایید تا برای شما قرص مدروکسی پروزسترون تجویز نمایند تا سیکل های قاعدگی شما مرتب شود شما دقیقا زمانی که تخمک گذاری دارید ۱۴روز بعد پریود میشوید

 243. ریحانه می‌گه:

  سلام خسته نباشید من هردوره ام ۳۵روز هستش میخواستم بدونم روز دقیق تخمک گذاری کی هستش تا حالا جلوگیری هم نداشتم ۵مهم هست که ازدواج کردم واینکه چه روزهایی باید نزدیکی داشته باشم تا بتونم سریع باردار بشم ومعمولاچه مدت بعداز نزدیکی باردار میشن

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ بهتره‌ از ‌روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۲۲ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید روزی‌که ‌شما‌ تخمک‌گذاری میکنید دقیقا ۱۴روز بعد پریود میشوید ولی چون خانمها ممکنه پریودشان با چند روز اختلاف رخ دهد وهر ماه سیکل قاعدگیشان متغیر باشد بهتره چند بار برای بارداری اقدام نمایند

 244. لاله می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من 18 سالمه و دوسال جلوگیری طبیعی کردم. الان 3 ماهه قصد بارداری دارم خبری نشد.همیشه ی روز در میون نزدیکی دارم. ولی بعد از نزدیکی خودمو میشورم ایا این مشکله خودمو بشورم؟؟؟؟ از دوسالی ک جلوگیری کردم خیلی میترسم ک حامله نشم. لطفا جواب بدین. .. .

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون با توجه به سن شما که ۱۸ سال می باشد یک سال برای باردار شدن فرصت دارید پس نگران نباشید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان اقدام نمایید البته اگر سیکل قاعدگی شما بین ۲۶تا۳۲ روز میباشد شستشو ربطی به باردار نشدن ندارد

 245. ام علی می‌گه:

  سلام
  من 15 خرداد پریود بودم
  و الان 7تیر دوباره پریود شدم
  دکتر رفتم گفت تخمدان سمت راست فعال
  ولی سمت چپ ضعیفه
  دوست دارم زود باردار شم لطفا مرا راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام میتوانید با مشاوره پزشکتان، از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده کنید
   از روز ۱۴سیکل قاعدگی به مدت ۱۰شب شبی دوعدد و اینکه از قرص کلومیفن استفاده نمایید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵شب شبی یک عدد. به زود تر باردار شدن شما کمک میکند

 246. ام می‌گه:

  اگرمی خواهید بدونید زمان تخمک گذاری درچه روزی به غیر از اینکه شما میتونید سیکل دوره حساب کنید
  می توانید از یه دستگاه استفاده کنید که به شما کمک می کنه زمان تخمک گذاری شما از کی شروع میشه داروخانه ها دارن

 247. مریم می‌گه:

  سلام من 27 سالمه و الان یک ساله که اقدام به بارداری کردم ولی هنوز باردار نشدم تقریبا هر ماه هم توی همون روزای تخمک گذاری نزدیکی داشتم . الان دکتر بهم قرص کلومیفن داده دو دوره استفاده کردم ولی نتیجه نگرفتم پریودام منظمه و تمام ازمایشات خودم و همسرم مشکلی نداشت نمیدونم چرا با اینکه مشکلی نیست پس چرا من باردار نمیشم باید چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید من 7 ساله ازدواج کردم سنم هم داره میره بالا ولی هنوز بچه اولم رو هم ندارم

 248. ماهور می‌گه:

  سلام من 12روزیه باراززمانی که اقدام به بارداری کردم پریودمیشم تموم آزمایشات قبل بارداری انجام دادم اصلا مشکل نداشتم توروخدا بهم کمک کنید من باید سریع بارداربشم توزندگیم داره مشکل پیش میادراستی من 20بهمن یه سقط بچه یکماه داشتم که ناخواسته بود ممنون خواهشا راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ شما‌ در‌قدم اول باید پریودتان را مرتب کنید بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما قرص مدروکسی پروزسترون تجویز نمایند تا پریودتان مرتب شود وبعد اینکه اگر پزشکتان صلاح دانستند برایتان داروهای کمک باروری تجویز نمایند تا سریعتر باردار شوید مانند قرص کلومیفن که موجب میشود زود تر باردار شوید

 249. زهرا می‌گه:

  سلام من تیر ماه فهمیدم باردارم همه میگن بارداری تو تیرماه خطرناکه اما حالا شدم و دچار استرس شدم باید چکار کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ‌این‌ حرفها خرافات هست سعی کنید با افراد کارشناس وتحصیل کرده در زمینه بارداری وزنان مشورت نمایید تا الکی به شما استرس وارد نشود .موفق باشید

 250. زهرا می‌گه:

  سلام
  من پریودی بسیار نامنظمی دارم
  چند ماه پیش برای منظم شدن دکتر مارولین تجویز کرد ک باخوردن دوماه ازاون قرص تا پنج روز پریودیم عقب میفتاد و بعدش برای اقدام به بارداری کلومفین رو تجویز کردن ک من این ماه مصرف کردم خواستم بپرسم شانس بارداری تواین ماهبرایمن چقده من خیلی دوس دارم زود حامله شم 🙁

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   دقیقا‌‌ درصد نمیشود تعیین کرد که شما چند در صد شانس بارداری دارید ولی با توجه به اینکه این ماه قرص کلومیفن مصرف کردید شانس بارداریتان بیشتر هست

 251. ناز می‌گه:

  سلام من ۱۸ سالمه ۱ ساله ازدواج کردم ۶ ماه با کاندوم جلوگیری داشتم جلوگییری داشتم الان ۳مامه اقدام به بارداری کردم اما نتیجه نگرفتم ازمایشم دادم سالمم لطفا راهنماییم کنین!

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما برای باردار شدن یک سال زمان دارید نگران نباشید در هر دوره قاعدگی ۲۵٪احتمال بارداری وجود دارد با توجه به سن شما هیچ جای نگرانی نمیباشد اگر بعد از یک سال باردار نشدید حتما به پزشک مراجعه نمایید

 252. پروانه می‌گه:

  سلام من ۳۴ سالمه و ۵ ساله ازدواج کردم و تو ای۵ سال با استفاده تز کاندوم جلوگیری کردیم قبل تز عید امسال یه چک اپ کامل کردم گفت مشکلی ندارم و الان ۴ ماهه تلاش میکنیم اما باردار نشدم و این ماه پریودیم خیلی طول کشید حدود ۱۲ روز گذشت و لکه دیدم آیا بارداری و باید چیکار کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ با توجه به سن شما که در استانه ۳۰ سالگی هستید برای اینکه زودتر باردار شوید میتوانید از داروهای کمک باروری استفاده کنید مانند قرص کلومیفن

 253. آرزو می‌گه:

  سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما میخاستم بدونم چه موقع بهترین زمان برابارداریه پریودیام نامنظمه برا بارداری اقدام کردم شش ماهه ازدواج کردم نزدیکی طبیعی داشتم اما باردار نشدمه از هیچ چیزیم برا جلو گیری استفاده نکردم دوس دارم زود باردار شم تو روز چهارده پریودیم نزویکی داشتم نشدلطفا راهنماییم کنین مرسی

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون بهتره از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 254. shirin می‌گه:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  من 38 ساله هستم و سه ماه هست که اقدام به بارداری(بارداری اول) کردم ولی با وجود داشتن تخمک سایز 21 باردار نشدم، جواب آزمایش آنتی مولرین 0.67 بود، و سونوی واژینال به گفته پزشک عالی بود، آیا من می توانم بصورت طبیعی باردار شوم یا باید IVF کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما شرح‌ حال کامل خود را نداده اید من نمیدانم شما عکس رنگی انداخته اید یانه یا اینکه چه دارو های کمک باروری تا الان مصرف کرده اید یااینکه همسرتان هم مشکل دارد یا نه . بهتره با پزشک خودتان که شرح حال کامل شما را میداند مشورت نمایید

 255. مگي می‌گه:

  سلام من تازه اومدم اينجا كمك كنيددددد من دو ماه هست اقدام به بارداري كردم ماه اول موفق نشدم البته بارداري دومم هست بعد ١٣ سال ،،جلوگيري طبيعي داشتم حالا رفتم دكتر ايشون بهم قرص متفورمين دادن بدون ازمايش و سونو ا، ماه اول پريود شدم موفق نشديم الان هفته سوم از پريود ماه دومم ميگذره خانوما درد كمر شديد دارم ا و درد پريودي دارم االان ده روز مونده به پريودم اين درد چيه الان در صورتي كه من پريودام خيلي خيلي منظم بودش خوشحالم كنيد من باردارم؟؟؟؟؟؟ چجوري مطمئن بشم ؟؟؟ متفورمين و قطع كنم؟؟؟من ٣٤ سالمه

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ احتمال اینکه باردار باشید هست ‌ بهتره قرص متفورمین را قطع کنید روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف نمایید

 256. مریم می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید ،16 ساله با تنبلی تخمدان مواجه هستم میخواستم ببینم اگه برای بارداری اقدام کنم مشکلی به خاطر سنم بوجود نمیاد ؟؟؟از لحاظ جسمی خوب هستم . تشکر از لطف شما

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون بهتره ۱۸سالگی باردار شویدچون بارداری های زیر ۱۸سال وبالای ۳۵ سال جز حاملگیهای پر خطر محسوب میشوند‌. ولی ‌با‌توجه‌ به‌اینکه ‌شما‌ تنبلی تخمدان دارید “زیر نظر پزشکتان” میتوانید از‌۱۷ سالگی‌ برای بارداری اقدام نمایید

 257. عشق بچه می‌گه:

  سلام من دوره هر ماهم شروعش از 21 تا 26 هست حالا میشه کمکم کنید که چه روزی تخمک گذاریه و کی نزدیکی انجام بشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. روزی یک عدد اسید فولیک نیز مصرف نمایید

 258. تهمینه می‌گه:

  باسلام. ۲ساله ازدواج کردم ۷ماهه ک اقدام کردیم برای بارداری
  تو این هفت ماه فهمیدم ک زخم دهانه رحم دارم ک با فریز کردن خوب شد. الان از شروع پریودیم ۱۱روز میگذره زیر دلم درد میکنه دردش یجوریه دلم ریش میشه بعضی اوقات هم
  حالت تهوع دارم. کمکم کنید لدفن میخام زودتر باردارشم چیکار کنم وعلت این درد از چیه؟؟ باتشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام بهتره به پزشکتان مراجعه کنید که هم معاینه شوید وهم برای شما در خواست سونوگرافی دهد و اینکه دکتر احتمالا به شما خواهد گفت که از قرص کلومیفن استفاده نمایید. (این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند)
   میتوانید به پزشکتان بگویید در صورت صلاح دید قرص کلومیفن را برای شما تجویز کند

 259. نجمه می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشید…برای اقدام به بارداری نزدیکی درحوالی تخمک گذاری ینی از دهم تا بیستم پریودی یک شب درمیون داشته باشیم …اما بعداز بیستم تا پریودبعدی اگه نزدیکی داشته باشیم مشکلی پیش نمیاد؟خواهشمندم کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون بهتره برای بارداری از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان اقدام نمایید احتمال تخمک گذاری در این ایام بیشتر هست حالا اگر قبل از ۱۲ یا بعد از روز ۱۸ سیکلتان نزدیکی داشته باشید هیچ مشکلی به وجود نمیاید

 260. اوین می‌گه:

  سلام من 18 سالمه یه ساله ازدواج کردم میخواهم باردارشوم بنطرشما مشکلی نیس ،خییییلی هلاقه دارم به بچه لطفا اگه مشکلی هست بهم بگید ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌‌ مشکلی‌ نیست‌ شما‌ میتوانید‌ باردار‌ شوید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید . روزی یک عدد قرص اسید فولیک نیز مصرف نمایید

 261. معصومه می‌گه:

  سلام دوستان با تشکر از گروه لطفا جوابمو بدید خیلی نگرانم.
  من یک سال وسه ماهه ازدواج کردم ۴ ماهه اقدام کردم نمیشه.هرماه یک هفته پریودم میاد جلو .دکترهم رفتم تو آزمایش پاپ اسمیر فقط بهم گفت یکم التهاب دیده ممکنه عفونت دلیلش باشه؟؟ چیکار کنم راهنمایی کنید.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما‌ بهتره‌ اول‌ پریودتان مرتب شود، پس حتما به پزشک مراجعه کنید
   می توانید با صلاحدید پزشکتان از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده کنید و نیز از قرص کلومیفن که موجب ازاد شدن تخمک مناسب میشود و به زود تر باردار شدن شما کمک میکند .
   التهابی را که ذکر کردید جلوی بارداری را نمیگیرد

 262. فاطمه می‌گه:

  سلام من ماه پیش برا بارداری اقدام کردم ولی باردار نشدم حدودا 4 روز زودتر هم پریود شدم سه روز خونریزی داشتم بعدش قطع شد الانم رفتم بیبی چک گرفتم منفی بود لطفا کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ شما شرح حال کاملی از خود ندادید نگران نباشید دوباره برای بارداری اقدام نمایید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 263. Sahar می‌گه:

  سلام خسته نباشید. این ماه میخوام اقدام به بارداری کنم طول قاعدگیمم 32روزه هست ولی این ماه دو روز جلو انداختم 26مرداد شدم زمان تخمک گذاریم کیه؟ میخوام پسر دار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون از روز ۱۲ سیکل تا۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 264. Nik می‌گه:

  سلام،خسته نباشید…من 23سالمه.الاندوهفته میشه پریودم تموم شده و 3روز بعده پریودم نزدیکی انجام دادم و اقدام به بارداری کردم میخواستم بدونم تا چند وقت طول میکشه برای بارداری?

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون باید صبر کنید تا موعد پریودتان بشود اگر پریود نشدید فردای ان روز میتوانید تست بارداری بدهید برای بارداری بهتر هست از روز ۱۲سیکل‌ قاعدگی تا۱۸ یک شب در میان اقدام کنید

 265. ماهی می‌گه:

  من 29 سالمه و 4 ساله ازدواج کردم سیکل مرتب 28-29 روزه دارم و 9 روز طول میکشه. ماه پیش برای اولین بار اقدام کردم و چون میخواستم زود باردار شم قرص کلومیفن رو با تجویز دکتر از 5 تا 10 سیکلم شبی یکی خوردم و 12 و 14و 16 اقدام کردم ولی با تاخیر 3 روزه پریود شدم. چرا با وجود قرص باردار نشدم؟! برای ماه بعد قرص بخورم؟؟ این ماه محدوده تخمک گذاریم درد در یکی از تخمدانهام داشتم و افت فشار که خودم فکر کردم حتما برای تخمک گذاریه ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه؟ خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما‌ میتوانید با نظر پزشکتان، سه دوره از قرص کلومیفن استفاده کنید. استرس نداشته باشید تا روز ۱۸سیکل قاعدگی میتوانید یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 266. nafas می‌گه:

  سلام
  من بیست و هشت روز به بیست هشت روز پریود میشم .پریودی ام هم منظمه.خواستم بدونم کی زمان تخمک گذاری هم هست اقدام کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما روز ۱۴سیکل‌ قاعدگی تخمک گذاری دارید ولی بهتر این هست از روز۱۲ تا ۱۶ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 267. Romina می‌گه:

  سلام خسته نباشیدمن۲۴ سالمه یک ساله که اقدام به بارداری کردم وداروهایه کمک باروری نیز مصرف کردم کیست تخمدان داشتم که با استفاده از دارو برطرف شد دوره هایه من نامنظم هستن ۳۴و۳۷و۳۸ وگاهی اوقات ۴۰ روزهم میشن من کم کاری تیروئید هم دارم ولی شش هفت ماهه که نرماله میخواستم بدونم من چطوری روز تخمک گذاریمو بدونم و چه وقتی نزدیکی کنم خیلی استرس دارم یه بچه چهار ساله هم دارم خیلی دوست دارم یک بچه دیگه هم داشته باشم توروخدا اگه جواب بدین ممنون میشم !؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون سیکل های قاعدگی تا ۴۰روز طبیعی است نگران نباشید بهتر هست که همسرتان هم ازمایش بدهد و در صورت نرمال بودن ازمایش همسرتان با موافقت پزشک ، قرص کلومیفن مصرف کنید

 268. عطیه می‌گه:

  من 6ماهه اقدام کردم ولی فعلا خبری نیست خودم30 سالمه وهمسرم37سالشه.نمیدونم هنوز تا 1سال ادامه بدم یا به دکتر مراجعه کنم
  در ضمن من1سال پیش عفونت شدید ادرار داشتم که برطرف شده.نمیدونم شاید از اون باشه.
  لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   با توجه به سن شما وهمسرتان بهتر هست که به پزشک مراجعه نمایید مشکل شما ربطی به عفونت ادراری سال گذشته شما ندارد

 269. میترا می‌گه:

  سلام خسته نباشید سی سالمه امروز اخرین روز پردیودیمه یتنی ششم پریودم مرتبه زمان تخمک گذاریم کیه ؟ و یک ماه است فولیک اسید مولتی ویتامین و اهن میخورم ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام ممنون شما از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. وقتی باردار شدید قرص اهن و مولتی ویتامین را قطع کنید وقرص اسید فولیک را ادامه دهید

 270. سهیلا می‌گه:

  سلام من ۴۳ سالم یک بچه ۷ساله دارم وپریودم منظم است ایا تخمک گذاری دارم تورو خدا کمکم کنید افسرده شدم از این بابت

 271. معصومه می‌گه:

  سلام من3ساله ازدواج کردم یک ساله اقدام به بارداری کردم ولی هتوز نتیجه ای نگرفتم تعداد فولیکل هام خوبه تخمدونام 13هستن میشه بگین چی برای تقویت تخمدونا خوبه ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ میتوانید از قرص های فعال کننده تخمدان که موجب ازاد شدن تخمک مناسب می شوند استفاده نمایید. مانند قرص کلومیفن از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد مصرف نمایید از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 272. nilofar می‌گه:

  باسلام من20سالمه میخواستم بدونم ممکنه بایک باربارداربشم قبل ازاینکه بارداربشم اگه قلیون میکشیدم الان نمیکشم مشکل نداره. من29عادت ماهانه میشم 7روزه هستم تخمک گذاری کی انجام میشه میشه توضیح بدین مرسی

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌بله‌ ممکنه باردار شوید چون قلیان را کنار گذاشته اید مشکلی پیش نمی اید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 273. مهلا می‌گه:

  سلام من 15 روز از پریودم گذشته حالت تهوع خیلی شدید داشتم اما فعلا کمتر شده دوبار لکه بینی دیدم سر درد واز دیروز شدید کمرم درد میکنه دوبار بی بی چک گذاشتم منفی بود

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ شما‌باید‌ تست‌بتا‌‌ که‌ از‌ طریق‌ خون‌ اندازه‌گیری میشود انجام دهید
   آزمایش تیتر بتا خیلی دقیق تر هست

 274. پريا می‌گه:

  سلام من به علت تنبلي خفيف تخمدان چند وقته قبل از اينكه پريود شم ٧ روز لك بيني دارم بعد ٧ روز پريود ميشم كه دكتر گفت درمانش زايمان هست و من اين ماه در زمان تخمك گذاري أقدام كردم اما من كه هر ماه ٤ روز جلو مينداختم اين ماه ٦ روز عقب انداختم.به نظرتون راه حل كار من چيه ميخوام حامله شم.لطففففففا كمكم كنيد.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام برای مرتب شدن قاعدگیتان بهتره زیر‌‌نظر‌پزشکتان ، از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده کنید. از روز ۱۴ سیکل به مدت ۱۰ شب، شبی دوعدد و چون تنبلی تخمدان دارید میتوانید از قرص کلومیفن (زیر‌‌نظر‌پزشک) استفاده کنید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد.
   البته‌‌ باید‌ زیر‌‌نظر‌پزشک هم‌ حتما باشید

 275. مهتاب می‌گه:

  با سلام و ممنون از جوابهایی که میدین
  من بخاطر جنسیت فقط یک ساعت بعد از آزاد شدن تخمک نزدیکی می کنم.آیا درسته این روشم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   روشهایی‌که‌ برای‌ تعیین‌ جنسیت‌ داده‌میشود‌ صد‌در‌صد‌ نیست‌. تعیین‌‌ اینکه‌ دقیقا‌ تخمک‌ چه‌ساعتی‌ ازاد‌ میشود‌‌‌‌ کار‌ بسیار‌ سختی‌ هست‌‌‌‌‌.

 276. ليلي می‌گه:

  من يك روز بعد از تخمك گذاريم اقدام كردم.تقريبا هر چند شبم اقدام داشتم.ده روز بعد از اولين اقدتم ازمايش خون دادم منفي بود.از موقع پريودم هم ١١روز عقب انداختم.بعد پريود شدم.تو اون ده روز زير دلم و تخمدانام درد ميكرد.سينه هامم همينطور.اما خب پريود شدم.اينم بگم پريودام نامنظمه ٢.٣روز عقب ميافته دكتر هم رفتم گفته هيچ مشكلي ندارم.حالا ميخوام بدونم چرا باردار نشدم.

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   نگران‌نباشید‌‌‌‌. شما‌ یک‌ سال‌ برای‌ باردارشدن‌ زمان‌ دارید‌. شما‌ شرح‌ حال‌ کاملی‌از‌ خودتان‌ به‌ ما‌ ندا‌دید‌ مانند‌ سن‌‌ یا‌اینکه‌ چند‌وقته‌ اقدام‌ برای‌ بارداری‌ میکنید‌

 277. روشا ح و می‌گه:

  سلام.من پریودی تقریبا نامنظمی دارم از31 تا 40 روز دوره ام متغیره.سه ساله ازدواج کردم جلوگیری هام طبیعی بود هیچ داروی جلوگیری مصرف نکردم.4ماهه اقدام به بارداری کردم نتیجه نداد.بعد از نزدیکی همه اسپرمای شوهرم از واژن بیرون میریزه بااین حال یه ربع تا نیم ساعت دراز کشیده میمونم.بعداز دستشویی بقیه اسپرماهم تخلیه میشه.با این احوال من شانس بارداری دارم؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌‌‌ میتوانید‌ از‌قرص‌ مدروکسی‌ پروزسترون‌ برای‌ مرتب‌شدن‌ سیکل‌ قاعدگی‌ خود‌ استفاده‌ کنید‌ از‌ روز‌ ۱۴سیکل‌ به‌ مدت‌ ۱۰ شب‌ شبی‌ دو‌ عدد‌‌ میتوانید‌ برای‌ زود‌تر‌ باردار شدن‌ از‌ قرص‌ کلومیفن‌ استفاده‌ کنید‌ اینکه‌ بعد‌از‌ نزدیکی‌ مایع‌‌ منی‌ بیرون‌ می‌ریزد‌‌ کاملا‌ طبیعی‌ است‌‌ در‌ هر‌ یک‌ سی‌سی‌ مایع‌منی‌ چندین‌ میلیون‌ اسپرم‌ وجود‌دارد‌ که‌‌ برای‌ بارداری‌ فقط‌ یک‌ عدد‌ اسپرم‌ کافی‌است‌ پس‌ نگران‌نباشید‌ و استرس‌ نداشته‌باشید

 278. Z می‌گه:

  سلام.ممنون ازسایت خوبتون..

  من از اول روز پریودیم که یک روز یا دو روزش لکه دارم حدودا۲۶ الی۲۷روز میشه،زمان تخمک گذاریم روز چندم میشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما تقریبا‌‌ بین‌روز‌ ۱۲تا۱۳ سیکل‌‌‌ قاعدگی‌ تخمک‌گذاری‌ دارید‌ ولی‌ برای‌ اینکه‌ نتیجه‌ به‌تری‌ بگیرید‌‌ از‌ روز ۱۲تا۱۸ سیکل‌ قاعدگی‌ یک‌شب‌ در‌ میان‌ برای‌ بارداری‌ اقدام‌ نمایید‌

 279. mari می‌گه:

  سلام من کم کاری تیروئید دارم و دچارنامنظمی پریود خستم میخوام حامله شوم دکتر رفتم اما کارخواسی انجام نداد و لووتیروکسین مصرف میکنم 10ساله ….خواهش میکنم کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ باید‌ از‌قرص‌ مدروکسی‌ پروزسترون‌ برای‌ مرتب‌شدن‌ سیکل‌قاعدگی‌ خود‌ استفاده‌ نمایید‌. به‌این‌صورت‌ که‌ از‌ روز‌ ۱۴ سیکل‌ به‌مدت‌ ۱۰شب‌ شبی‌ دوعدد‌ مصرف‌نمایید‌‌‌ زمانی‌ هم‌ که‌ باردار‌ شدید‌‌ آزمایش‌ تیرویید‌ خود‌ را‌ تکرار‌نمایید‌ تا‌ در‌صورت‌ لزوم‌ پزشکتان‌ دوز‌‌ مصرفی‌ لوو‌تیروکسین‌ شما‌ را‌ تغییر‌‌دهد‌

 280. اترینا می‌گه:

  سلام من 24 سالمه دوره قاعدگی منظم 28 روز دارن دو ماهه که در زمان تخمک گذاریم نزدیکی داشتم ولی متاسفانه باردار نبودم چیکار کنم که زودتر باردار بشم.ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ اگر‌ تخمدان‌ پلی‌کیستیک‌ ندارید‌ میتوانید‌ از‌ قرص‌کلومیفن‌ استفاده‌کنید‌ . از‌روز‌ پنجم‌قاعدگی‌ به‌مدت‌ ۵شب‌ شبی‌ یک‌عدد‌ از‌روز‌ ۱۲سیکل‌تا‌۱۸ سیکل‌ یک‌ شب در میان‌ برای‌ بارداری‌ اقدام‌ نمایید روزی‌ یک‌عدد‌ قرص‌ اسید‌فولیک‌ نیز‌ مصرف‌نمایید

 281. رها می‌گه:

  با سلام
  ٢٧ ساله هستم ويه فرزند ٣/٥ ساله دارم ، سه روز هست اقدام به بارداري كردم وسؤال من اينجا هست كه زمان قاعدگي نامنظمي دارم و ماه پش. ٢ تا ٧ پري بودم و زمان تخمك گذاريمو نميدونم آيا امكان بارداري وجود دارد؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما‌ باید‌‌ از روز‌ ۱۲ سیکل‌ تا‌۱۸ یک‌ شب‌ در‌میان‌ برای‌ بارداری‌ اقدام‌نمایید

 282. باران می‌گه:

  سلام من الان سه ماهه اقدام به بارداری کردم از موقعی که اقدام به باردار شدن کردم روز پریودیم هر ماه چهار روز جلو افتاده یعنی ۲۸اومد ۲۴و ماه بعد ۲۰هر پریودیم هم پنج روز طول میکشه میشه راهنماییم کنید که زود تر باردار شم سنو گرافی هم گفت مشکلی نداری

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌ سیکل‌ قاعدگی‌ نرمال‌ ۲۱ تا ۳۵ روز‌ میباشد‌ اگر‌ سیکل‌ قاعدگی‌ شما‌ کمتر از‌ ۲۱روز‌ میباشد‌ یعنی‌ در‌ یک‌ماه‌ دو‌‌بار‌ پریود‌ میشوید‌‌ می‌توانید‌ از‌ قرص‌ مدروکسی‌ پروزسترون‌‌ استفاده‌کنید‌ از‌ روز‌ ۱۴قاعدگی‌ به‌مدت‌ ۱۰شب‌‌ شبی‌ دوعدد‌ که‌ به‌ تنطیم‌‌شدن‌‌ سیکل‌ قاعدگی‌ شما‌ کمک‌ میکند‌ و نیز‌ میتوانید‌ از‌ قرص‌ کلومیفن‌‌ استفاده‌ کنید‌ از‌روز‌ پنجم‌ قاعدگی‌ به‌مدت‌ ۵شب‌ شبی‌ یک‌عدد‌‌ این‌ قرص‌‌ موجب‌میشود‌ که‌ شما‌ سریعتر‌ به‌ نتیجه‌ برسید‌ از شب‌‌‌ ۱۲سیکل‌تا۱۸ یک‌شب‌ در‌میان‌ برای‌ بارداری‌ اقدام‌نمایید‌

 283. سمانه می‌گه:

  سلام
  من و همسرم 4 سال عقد بودیم و جلوگیری طبیعی میکردیم. بعدعروسی 3 ماهه اقدام به بارداری کردیم دقیقا درروزهای تخمک گزاری
  ولی کارشوهرم وخودم در معرض امواج وای فای قرارداریم که میگن اسپرم و تخمک را ضعیف میکنه
  من یکم استرسی هم هستم
  باید چیکارکنم که سریع و بدون مشکل باردار شم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   استرس‌نداشته‌باشید‌
   بهتره‌کمتر‌در‌معرض امواج‌وای‌فای‌‌باشید‌به‌خصوص‌در‌زمان‌بارداری‌
   از‌سه‌ماه‌قبل‌از‌بارداری‌روزی‌یک‌عدد‌اسید‌فولیک‌‌باید‌مصرف‌نمایید‌
   از‌روز‌۱۲سیکل‌قاعدگی‌تا‌۱۸یک‌شب‌در‌میان‌برای‌بارداری‌اقدام‌نمایید‌
   نگران‌نباشید‌تا‌یک‌سال‌‌برای‌باردار‌شدن‌فرصت‌دارید

 284. نازی می‌گه:

  سلام من چهارماه پیش سقط کردم شش هفته۰جلوگیری نداشتم دوبرج پریودشدم امااین برجی نشدم ازمایشم دادم منفی بودمیخوام باردارشم اماپریودنمیشم لطفاراهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام‌‌ اگر‌ از‌ تاریخ‌ پریودتان‌ بیش‌ از‌ ۱۰روز‌ میگذرد‌‌ و شما‌‌ هنوز‌ پریود‌ نشده‌اید‌ به‌تره‌ به‌پزشک‌ زنان‌ مراجعه‌کنید‌ تا‌ برایتان‌ امپول‌ پروزسترون‌ تجویز‌کند‌ تا‌پریود‌ شوید/ از‌روز‌ ۱۲سیکل‌ تا‌ ۱۸ یک‌شب‌ در‌میان‌ برای‌ بارداری‌ اقدام‌ کنید‌ روزی‌ یک‌ عدد‌ اسید‌ فولیک‌ نیز‌ باید‌ مصرف‌کنید

 285. پری می‌گه:

  سلام من ۷ماهه اقدام ب بارداری کردم امانمیشم.آمپولHcgزدم. نشد.پریودیام هم هیچوق منظم نیست.باید چیکارکنم؟؟برای حاملگی..😔

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام . شما شرح حال کامل از خود وهمسرتان نداده اید. همسرتان هم باید ازمایش بدهد اگر علیرغم استفاده از داروهای کمک باروری وسالم بودن همسرتان باردار نشدید بهتره با مشورت پزشکتان عکس رنگی بیاندازید و اینکه استرس را از خود به دور کنید

 286. mariya می‌گه:

  سلام من پرید 2 ماه گذشته بیستم پرید شدم و ماهه پیش هم 25 پرید شدم چ تاریخی تخمک فعال میشود

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما از روز۱۴سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری میتوانید اقدام کنید روزی یک عدد اسید فولیک هم مصرف نمایید

 287. mariya می‌گه:

  سلا م ببخشید من قبلا اضافه وزن داشتم الان خیلی کم کردم قصد بارداری دارم من 35 روز یکبار پرید میشوم مثل 2 ماهه پیش 20 و ماهه گذشته 25 به نظر شما چ تاریخی تخم گذاری میکنم پرید من هم 5 روزهه

 288. ال می‌گه:

  با سلام – من 27 سالمه و 1 سالو نیمه که جلوگیری طبیعی داشتیم – 2 هفته ای هس که برای بارداری اقدام کردیم ولی از هفته پیش بعد از نزدیکی درد خیلی زیادی زیر شکمم داشتم که سونو گفت کیست 25در35 م م سمت راست دارم الان 2 روز از پریودم گذشته آیا امکان داره من باردار باشم؟ ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اگر فقط دو روز از پریودتان میگذرد باردار نیستید چون پریود بودید و تازه دو روز هست که پاک شدید اگر میخواهید باردار شوید از این به بعد باید اقدام کنید چون در حال حاصر تخمک گذاری نکرده اید در روزهای اتی شما تخمک گذاری میکنید. برای در مان کیست خود می توانید پس از مشورت با پزشک، از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده کنید

 289. ماریا می‌گه:

  سلام من 2 ماهه که به مدت 5 روز قاعدگیهام رو جلو میندازم وتقریبا ازوسط سیکلم کمردردهای وحشتناک ودلدردهای شدید میگیرم طوری که درماه فقط 6 روز بدون درد میگذرونم 4 ماهه درحال اقدام برای بارداری هستیم واین ماه کلومیفن مصرف کردم ولی فایده نداشت

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما بهتر هست که به پزشکتان مراجعه نمایید. ممکنه عفونت داشته باشید به همین علت درد دارید با درمان عفونت دردهایتان ازبین میرود.

 290. ماریا می‌گه:

  میخواستم ببینم چیکارکنم که منظم شه بعدشم دیگه روزای تخمک گذاریم رونمیدونم میشه لطفا راهنمایی کنید

 291. اقدام برای بارداری در دوره تخمک گذاری می‌گه:

  سلام ببخشید برای اقدام در دوره تخمک گذاری اگر چند روز قبل و بعد تخمک گذاری اقدام شود احتمال چندقلویی زایی هست؟
  بهترین روش اقدام چگونه است؟
  ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام دوقلو زایی ربطی به اقدام به بارداری قبل تخمک گذاری یا بعد تخمک گذاری ندارد. شما شرح حال کامل خود را نداده اید من نمی دانم سیکل های قاعدگی شما چند روزه هست . زمانی که شما تخمک گذاری دارید ۱۴روز بعد پریود میشوید

 292. سهیلا می‌گه:

  سلام من یک ساله برای بارداری اقدام کردم 19 سالمه همسرم اسپرمش سالمه خودمم پریودم وقتی قرص لتروزول یا کلومیفن میخورم که دکتر تجویز کردن منظمه بعدش دوباره 7.8 روز عقب میفته با وجودی که اون قرصارو هر کدوم دو دوره مصرف کردم ولی نشد خیلی نگرانم چیکار کنم؟؟؟؟؟ ازمایش پاپ اسمیر هم دادم مشکلی نبود عفونتم ندارم چند تا سونو رفتم روز 14 پری اونم فولیکول های ریز داشت یه بارم 29 میلی اخرین سونو هم کیس سه سانتی بو د که دکترم گفت دارو نمیخواد

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما میتوانید با مشورت پزشکتان قرص متفورمین مصرف کنید. این قرص هم کیست های شما را برطرف میکند، هم تخمدان ها را فعال میکند . قرص کلومیفن ولتروزول با توجه به شرایط شما فعلا مصرفشان توصیه نمیشود. استرس نداشته باشید

 293. سهیلا می‌گه:

  خیلی ممنون.متفرمین دارم ولی مصرف نمیکنم سعی میکنم استرس نداشته باشم ولی نمیشه درحین اقدام اصلا ندارم ولی نزدیک پریودم خیلی استرس میاد سراغم

 294. عاطی می‌گه:

  سلام .من سیکل پری سه ماه گذشته ام 22,-19-14 بوده یعنی 26 روز و24 روز بوده،بهترین زمان برای باردار شدنم چه روزی است.ممنون م

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما بهتر هست از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۴یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 295. ندا می‌گه:

  سلام من 19سالمه سه سال جلوگیری داشتم الان نزدیک دوساله اقدام به بارداری کردم ولی موفق نشدم پیش پزشکم رفتم نه شوهرم مشکل داره نه خودم فقط وزنم سه چهارکیلوزیاده خیلی دوست داریم بچه دارشیم ولی موفق نشدیم پریودمم مرتب نیست دارومصرف میکنم که مرتب میشه متفورمینم میخورم چیکارکنم خیلی نگرانم میترسم باردارنشم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام نگران نباشید. استرس مانع بارداری میشود. سعی کنید استرس نداشته باشید. سن شما بالا نیست و زمان برای باردار شدن دارید. بهتره با مشورت پزشکتان از قرص کلومیفن استفاده نمایید. از روز پنجم قاعدگی ۵ شب شبی یک عدد، به زودتر باردار شدن شما کمک میکند.

 296. ندا می‌گه:

  ممنون ازراهنمایی تون منdupbastonهم مصرف میکنم ماه قبل پزشکم دوتاامپول دادگفت توشب ١٣و١٤تزریق بشه منم استفاده کردم تازه قرص اوومید٥٠(کلومیفن)ازشب ٥تا٩شبی دوتامصرف کردم به خاطراسترسم سرترالین خوردم الان بعترم ولی خسته شدم میگم دیگه نمیرم پیش پزشکم توروخداکمکم کنیدراستی تاچندماه کلومیفن مصرف کنم بهتره خیلی بچه دوست دارم هربچه کوچولویی روکه میبینم اشکم درمیاد ممنون مشاورمهربون

 297. الی می‌گه:

  سلام کیت تخمک گذاری یه دونه کافیه برای تشخیص تخمک گذاری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام سوال شما ناقص هست. کیت تخمک گذاری اگر ۲خطش روشن شود یعنی اینکه تخمک گذاری دارید.

 298. ماهرخ می‌گه:

  سلام
  من پريودم منظم بود برعكس ماهي ك ميخواستم اقدام كنم پريودم يك هفته افتاد عقب و شب ١١ام نزديكي داشتيم
  بنظرتون زمان تخك گذاري من كيه ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما باید سیکل های قاعدگیتان را به ما بگویید که چند روزه هست تا بتوانیم زمان تخمک گذاری شما را دقیق بگوییم. اما بهتره برای بارداری از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان اقدام کنید.

 299. رها می‌گه:

  سلام19سالمه چهارماه عروسی کردمخیلی دوست دارم حامله بشم

 300. ساحل می‌گه:

  سلام من این ماه دوتا آمپول پروژسترون زدم پریود شدم آیا این ماه تخمک گذاری انجام میشه یا نه قرص گلوکوفاژ ودگزا پودر اینو فولیک هم میخورم

 301. هدیه می‌گه:

  با عرض سلام من مدت هفت میشه ازداوج کردم میخام باردار شوم ولی تا الان موفق نشدم. سیکل پریودم 26 روز است زمان تخم گذاری چی وقت است؟ لطفآ کمکم کنید. تا زمانی که پریود میشی باید نزدیکی داشته باشی یک شب درمیان؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام زمان تخمک گذاری شما روز ۱۲سیکل قاعدگیتان هست ولی بهتره از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 302. کیمیا می‌گه:

  سلام من ۱۸ آبان پریودبودم تا ۲۳آبان بعدش ۲آذر نزدیکی داشتم دوروز بعد خونریزی کردم ک انگار پریود شدم سه روزه ک خونریزی دارم ولی کمتر از دوران پریودم میخواستم دلیلشو بدونم باردار ک نیستم؟؟کمکم کنید ممنون میشم😔

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام شما ممکنه هورمون هایتان به هم ریخته باشد میتوانید به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما ازمایشات هورمونی در خواست دهد

 303. سمیرا می‌گه:

  سلام من پسر می خوام الان هم یک دختر شش ساله دارم الان دو ماهه که دارم نزدیکی می کنم در روز تخمک گذاری ولی حامله نشدم من چه کنم که این ماه حامله شم و همیشه 28 روزه این دفعه 30 روز شد الان چه روزی میشه تخمک گذاریم با این که سه ماه قبل بارداری هم رعایت کردم ولی نشد

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. نمیشه فقط با یک بار اقدام باردار شد. تعیین جنسیت دست خدا است؛ این روشهایی که گفته میشود صد در صد نیست و فقط موجب میشود شما از اصل قضیه غافل شوید و بارداریتان به تعویق بیافتد.

 304. نیلوفر می‌گه:

  سلام من ۲ساله گذاشتم واسه بارداری ولی نمیشم،جلوگيريم نداشتم ۲۵سالمه،تنبلی تخمدان دارم که دکتر بهم متفورمين داد،موقع رابطه سوزش میگیرم و بعد رابطه خون میبینم ،میخواستم دليلشو بدونم چیکار کنم که باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اگر شما فقط بعد از نزدیکی دچار لکه بینی میشوید به احتمال زیاد زخم دهانه رحم دارید. بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید. نگران نباشید با مصرف دارو مشکلتان حل میشود ودرمان میشوید

 305. منیر می‌گه:

  با سلام
  من تخمدان پلی کیستیک دارم 6 ماهه اقدام کردم ولی نتیجه نداده قرص متفورمین و فولیکول اسید هم دو ماهه مصرف میکنم باز اثر نکرده آیا شانس بارداری برای من هست؟

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   نگران نباشید شانس بارداری دارید. بهتره وزنتونو پایین بیارید، حتما ورزش کنید، سونو بدید. اگر کیست هایتان کمتر شده میتوانید با صلاح دید پزشکتان از قرص کلومیفن استفاده کنید تا تخمک گذاری داشته باشید و زودتر نتیجه میگیرید

 306. امیر می‌گه:

  سلام. من 26 سال دارم و خانومم 24 ما تصمیم گرفتیم که بچه دار بشیم. میخواستم ببینم با اینکه ما خیلی جوان هستیم نیازی به پزشک هست که ما مراجعه کنیم یا طبق این مقاله شما عمل کنیم. خانومم عادت ماهانه اش مرتبط هست با یک الی سه روز تاخیر انجام میشود میخواستم بدونم مشکلی نداره. ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام. نیازی به رفتن پیش پزشک نیست میتوانید برای بارداری اقدام نمایید. فقط اینکه روزی یک عدد همسرتان اسید فولیک مصرف نماید

 307. مریم می‌گه:

  من ۲۶ سالمه وزنم ۵۵ کیلوئه و ۴ماهه اقدام به بارداری کردم سیکل ماهانه ام ۲۸ و ۲۹ روزه ،ولی دوره پریودم ۳ روزه ازمایشای قبل بارداری و دادم هیچ مشکلی نداشتم به جز کم خونی (تالاسمی مینور) ورزش بدنسازی ام میکنم لطفا کمکم کنید واسه زودترباردارشدن….ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   میتوانید با مشورت پزشکتان از قرص کلومیفن استفاده کنید که زودتر نتیجه بگیرید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 308. هدیه می‌گه:

  سلام تشکر ازی که جواب پیام مره دادین. یک سوال دیگه هم دارم وقت پریودم یک ماه 26 و ماه دگه 30 روز بعد میشه آیا امکان اش اس که باردار شوم و چند روز که به پریودم میمانه زیر دلم و کمرم بسیار درد میکنه و ترشحات هم زیاد دارم چقسم کنم لطفآ جواب بدهید

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   شما از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. این علایمی را که ذکر میکنید قبل از قاعدگی طبیعی است. شما مشکل خاصی ندارید و می‌توانید باردار شوید. نگران نباشید

 309. ندا می‌گه:

  سلام من پریودم بادارومرتب شده همیشه٧روزبوده ولی این دفعه٣روزبودولی خیلی کم میخوام بدونم احتمالش هست که باردارشده باشم دوساله بچه میخوام شکمم خیلی بزرگ شده خوراکمم زیادشده چیکارکنم توروخداج بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده می‌گه:

   سلام اگر فقط لکه بینی در طول ۳روز داشته اید احتمال بارداری هست ومیتوانید تست بارداری دهید ولی اگر در طول ۳روز خون ریزی داشته اید خیر احتمال بارداری نیست. علت کم شدن طول روزهای قاعدگی شما استفاده از داروهای هورمونی هم میتواند باشد ولی نگران نباشید طول دوره های قاعدگی از ۳روز تا ۱۰روز طبیعی است

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید