تخمک گذاری چیست و محاسبه زمان آن چگونه است

تخمک گذاری

زمانی که یک تخمک (و گاهاً بیش از یک تخمک )در زمان باروری از سیکل ماهانه از تخمدان رها شود به آن تخمک گذاری می گویند . ماهانه یک تخمک درون تخمدان به بلوغ می رسد .زمانیکه تخمک بالغ به اندازه مشخصی رسید ، از تخمدان ، از طریق  لوله فالوپ (لوله رحمی) به سمت رحم رها می شود .اینکه تخمک از کدام تخمدان رها می شود نسبتاٌ اتفاقی بوده و الزاماٌ به طور متناوب در هر دوره بین دو تخمدان جا به جا نمی شود .

تعیین زمان تخمک گذاری چه کمکی به باردار شدن می کند ؟

به منظور باردار شدن ، باید یک تا دو روز قبل از زمان تخمک گذاری تا 24 ساعت بعد از آن آمیزش جنسی انجام شود. تعیین این زمان به این دلیل است که : اسپرم ها دو الی سه روز می توانند زنده بمانند ،  این در حالیست که تخمک تنها 24 ساعت بعد از تخمک گذاری زنده می ماند ، مگر اینکه لقاح اتفاق بیافتد .

اگر نزدیک به زمان تخمک گزاری آمیزش انجام شود،شانس باردار شدن افزایش خواهد یافت . در لقاح طبیعی در هر سیکل شانس 20 درصدی برای باردار شدن وجود دارد. با این روش حدود 85% از خانم هایی که از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نکرده اند در طول یک سال باردار شده اند .می توان با مشخص کردن زمان تخمک گذاری و با آشنا شدن باتغییرات دوره های هورمونی و فیزیکی که ماهانه در بدن اتفاق می افتد ، احتمال باردار شدن را افزایش داد .همچنین می توان با استفاده از این اطلاعات با عدم برقراری آمیزش جنسی در طول این دوران از بارداری جلوگیری بعمل آورید .که البته این روش بهترین روش نخواهد بود و به آسانی می تواند با شکست مواجه شود.

تشخیص زمان تخمک گذاری

از شروع زمان پریود بعدی  12 الی 16 روز به عقب بشمارید. این زمان به شما محدوده زمانی ای را میدهد که در آن شما حتما تخمک گذاری خواهید داشت .برای خانم هایی که سیکل ماهانه آنها 28 روزه می باشد،روز چهاردهم معمولاٌ روز تخمک گذاری می باشد .به منظور استفاده از این متد باید بدانید معمولاٌ مدت زمان دوره ماهانه شما چند روز است .

زمان تخمک گذاری

محاسبه زمان تخمک گذاری

زمان تخمک گذاری خود را بدست آورید و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید . در زیر چند روش برای محاسبه زمان تخمک گذاری آمده است :

روش محاسبه اول : تغییرات در ترشحات دهانه رحم : زمانیکه تخمک گذاری آغاز می شود حجم ترشحات دهانه رحم افزایش یافته و تغییر شکل می دهد. این تغییرات بازتاب تغییرات میزان استروژن در بدن می باشد .زمانیکه این ترشحات شفاف ،لغزنده و چسبناک می شود بدن در اوج باروری خود به سر می برد.بسیاری از خانم ها این ترشحات را مانند سفیده تخم مرغ خام می دانند. به طور معمول این ترشحات نقش سد حفاظتی را بازی می کنند، ولی در طول دوره تخمک گذاری به اسپرم ها اجازه ورود به دهانه رحم و سپس لوله های رحمی برای ملاقا ت با تخمک را می دهند.

روش محاسبه دوم : افزایش دمای بدن (BBT): در طول تخمک گذاری دمای بدن 0.4 تا 1 درجه افزایش میابد .این تغییرات محسوس نیست ولی  توسط دماسنج قابل تشخیص می باشد . این دما حاکی از آن است که زمان تخمک گذاری فرا رسیده .چرا که عملیات رها سازی تخمک با تولید هورمون پروژسترون همراه است و این تولید دمای بدن را افزایش می دهد. دو الی سه روز قبل از اینکه بدن به بالاترین درجه حرارت خود برسد بالاترین زمان باروری می باشد . برخی از متخصصان معتقدند با فهمیدن اولین افزایش دما 12 الی 24 ساعت برای بارور شدن فرصت می باشد، ولی بیشتر آنها معتقدند این زمان برای باردار شدن خیلی دیر است .خانم تریسی تلس از کالیفرنیا می گوید : ” تولید پروژسترون کافی به منظور بالا بردن دمای بدن بعد از زمان تخمک گذاری یک الی دو روز زمان می برد.ولی از آنجاییکه تخمک تنها 24 ساعت زنده می ماند ، دیگر برای بارور شدن دیر است. “به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند تا جدولی از دمای بدن ایجاد کرده و به مدت چندماه ، هر روز صبح دمای بدن را یادداشت نموده تا الگویی از زمان تخمک گذاری بدست آید و از این طریق می توان دو الی سه روز از زمانیکه دمای بدن به صورت نرمال افزایش پیدا می کند آمیزش جنسی داشت.

روش سوم : ناراحتی در ناحیه زیر شکم : حدود یک پنجم از خانم ها فعالیت های تخمک گذاری را به صورت دردهای خفیف تا دردهای ناگهانی احساس می کنند .این شرایط که به آن میتلاشمرز می گویند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد.

 کیت تعیین زمان تخمک گذاری

کیت تعیین زمان تخمک گذاری چگونه کار می کنند ؟

این بسته ها در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند .این بسته ها میزان جریان هورمون لوترایزین را درست قبل از تخمک گذاری در ادرار تعیین می کنند.استفاده از این بسته ها بسیار آسانتر و دقیق تر از روش BBT (تعیین دمای بدن) می باشد و توانایی تشخیص تخمک گذاری در 12 الی 36 ساعت را دارا می باشند و در ابتدایی ترین ماههای استفاده به شما در بالا بردن شانس باردار شدن کمک می کند .

برای نتیجه مطلوب تر دستورات بروشور را دنبال نمایید . با توجه به دستورات باید اولین ادرار در روز را مورد آزمایش قرار داد ولی بهتراست ادرار دوم مورد آزمایش قرار گیرد، چراکه ادارا در طول شب غلیظ شده وممکن است نتیجه اشتباه برگرداند .

سیکل تخمک گذاری از اولین روز پریود آغاز می شود . اگر شما دارای سیکل 28 روزه هستید، باید تست تخمک گذاری را در روز یازدهم و به مدت 6 روز(یا هر تعداد روزی که توسط شرکت تولید کننده آن در دستورات مشخص شده ) انجام دهید . اگر سیکل ماهانه شما بین 27 تا 34 روز می باشد زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 13 و 20 خواهد بود. بنابراین بهتر است تست را در روز 11 شروع کرده و تا روز 20 ادامه دهید .اگر سیکل ماهانه شما نامرتب می باشد بهتر است بدانید این روش، روش مناسبی برای تعیین زمان تخمک گذاری شما نخواهد بود و بهتر است ابتدا با مراجعه به پزشک، سیکل ماهانه خود را منظم کنید.

اگر در فکر باردار شدن هستید، دانستنی های پیش از بارداری را نیز مطالعه کنید تا در آینده فرزندی سالم به دنیا آورید.  برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام راهنمای بارداری و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh عضو شوید.۳۷۴ نظر

 1. سارا گفت:

  سلام سی سال سن دارم
  تا الان فقط سه بار پریود شدم اونم با قرص استروژن و پروژسترون.
  میگن رحمم خیلی کوچیکه
  آیا با خوردن این قرصا رحم بزرگ نمیشه؟؟؟؟؟

 2. لی لی گفت:

  سلام.من 27 سالمه. دوساله ازدواج کردم اصلا جلوگیری نکردم من مجردی اصلا پریود نمیشدم بعد که رفتم دکتر با قرص مرتب پریود میشدم اوایل ازدواجم رفتم پیش دکترم گفت جلوگیری نکن تا یک سال اسید فولیک بخور بعد که باردار نشدی بیا پیشم باردار نشدم الان دو ساله. چند ماه پیش دکتر گفت این قرصها رو بخور تا پریود بشی بعد یه سری قرص و امپول بهم داد گفت رو 13 پریودیت سونو بده برام بیار فردا موقع سونو هست انجام بدم . حالا به نظر شما من با این شرایط امکان داره باردار بشم؟ تو رو خدا کمکم کنید من خیلی شرایطم سخته شوهرم بچه میخواد. تازه تا حالا به شوهرم گفتم جلوگیری کردم هنوز بهش نگفتم این مشگل رو دارم شاید خدا کمکم کرد نی نی بهم داد …..

 3. یلدا گفت:

  سلام من 19یا20 هرماه پریودم. ماه پیش روز6آبان کیت مثبت شدواقدام کردم.ولی 18آبان لکه بینی وبعدپریودشدم. ميخواستم بپرسم بایدروزبعدهم نزدیکی میکردم باتوجه به اینکه کیت منفی بود؟ من براپسردارشدن اقدام میکنم.ممنون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   پس از مثبت شدن کیت در طی 3-2 روز نزدیکی داشته باشید در این حالت شانس پسرزایی شما نیز افزایش می یابد.

 4. یلدا گفت:

  سلام دوباره.یه سوال دیگه من وقتی ترشحاتم کشداروشفاف میشه وبه اوج خیسی میرسه هنوزکیت منفیه وسه روزبعد کیت مثبت میشه.مگه میشه بین ترشحات وتخمک گذاری فاصله باشه؟ به حالتهای بدنم اعتمادکنم یابه کیت؟ ممنون ازنظرتون.

 5. ش.م گفت:

  با سلام من٣٢ ساله هستم ، سال ٨٦ دو ماه بعد از عروسي باردار شدم و در سال ٨٧ سزارين كردم . سه سال پيش يعني سال ٩٢بعد از ٥ سال جلو گيري اقدام براي بارداري دوم كردم كه بعد از چند ماه باردار شدم اما اين بارداري خارج از رحم بود و منجر به برداشتن لوله سمت راست من شد ، در حال حاضر هر دو تخمدان من سالم لوله چپ سالم و دوره هاي پريودي منظم ٢٨ روزه دارم اما از دو سال پيش بعد از اون بارداري خارج رحمي هنوز حامله نشدم !!! خيلي نگرانم و استرس دارم چرا حامله نميشم …..

 6. یلدا گفت:

  سلام. من به کیت اعتمادکردم و روزی که مثبت شد ترشحاتم تموم شده بود و روز16 پریودم بود. من رفتم سونو و این نتیجه ش بود .میشه لطفابرام تفسیرکنید .محوررحم رتروفلکس دارای ابعاد41*101 بااندازه نرمال واکوی پارانشیمال یکنواخت و intact interface باآندومتر میباشد.ضخامت آندومتر 11 میلی ودرفاز secretory میباشد.مختصرمایع آزاددرمحدوده نرمال درکلدوساک خلفی رویت میشود.تخمدانهادارای حجم واکوی استرومای طبیعی است وپاتولوژی بارزی رویت نميشود. باتوجه به فازقاعدگی فولیکولی بزرگتراز10mm دیده نميشود. در16سیکل رفته بودم به نظرتون تخمک کی آزادشده؟ من 18یا19 هرماه پریودم .

 7. فاطمه گفت:

  سلام
  بعد از ۲ سال ازدواج قصد باردار شدن دارم پریودیم تقریبا منظمه ولی یک هفته تا ده روز قبل از پریودیم لکه بینی دارم بخاطر همین نمی تونم تاریخ شروع پریودیم دقیق بدست بیارم چطور می تونم از گیت تخمک گذاری استفاده کنم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل این لکه بینی نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی وجود دارد.

 8. بهار گفت:

  با سلام
  تاریخ پریودهای من 30 ام هر ماه بوده.. روز 12 ام و 25 ام آبان ماه نزدیکی داشتم بعد از هر دو بارم قرص اورژانسی استفاده کردم البته آنتی بیوتیک هم استفاده میکردم بعلت سوزش شدیدی که داشتم.. الان روز 13 هم آذر ماهه و لی 30 ام آبان پریود نشدم.. با توجه به اینکه عفونتم هنوز ادامه داره و از کرم واژینال استفاده میکنم با توجه به تاریخهای رابطم و خوردن آنتی بیوتیکها و قرص اورژانسی در هر دو نوبت آیا احتمال بارداریم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون عقدم خیلی میترسم آزمایش بدم.. کلی داروی گیاهی استفاده کردم اما بازم پریود نشدم.. میشه راهنماییم کنید؟

 9. دلارا گفت:

  باسلام خدمت شما.میخواستم بپرسم چرا بعد از اقدام به بارداری پریودی هام با تاخیر شروع میشه ماه قبل با یه هفته تاخیر و این ماه با دوهفته تاخیر پریود شدم خواهشا جواب بدین ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام به خاطر اختلالات هورمونی این مشکل پیش میاید. بهتره از قرص مدروکسی پروزسترون با اجازه پزشکتان استفاده نمایید از روز ۱۴سیکل به مدت ۱۰ شب شبی دو عدد پریودهایتان مرتب میشود

 10. الهام گفت:

  باسلام. من 2ساله ازدواج کردم و 27 سالمه.قبل از اقدام به بارداری ،چکاب دادم و بخاطر چربی خون بالام 2ماهه که دارو مصرف میکنم .توی آخرین آزمایشم،1هفته پیش، همه چی نرمال بود ولی پزشکم میگه دست نگه دارم و 2ماهم قرص مصرف کنم.ولی من میخوام توی دیماه باردار بشم(سیکل 29 روزه دارم) چطور میتونم مطمئن بشم که روز تخمک گذاری اقدام کنم؟اصلا میتونم باردار بشم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. بهتر است طبق گفته پزشکتان اقدام به بارداری کنید.

 11. نفيسه ايزدى گفت:

  سلام خسته نباشيىد
  من ٣٠ساله هستم ٢سال ونيم هست ازدواج كردم ميخواهم هرچه سريعتر حامله شم امروز روز دوم پريودم هست چه موقع وچه جورو بايد نزديكى كنم تا حامله بشم ا

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری استفاده کنید تا زمان تخمک گذاری شما مشخص شود و در طی این دوران نزدیکی داشته باشید.

 12. بهار گفت:

  سلام من 27 سالمه هفت ماهه اقدام کردم سیکل ماهیانه هم 28 روزس معمولا اما باردار نشدم از تیر ماه اقدام کردم به نظرتون باید دکتر برم ازمایش بنویسه؟نمیدونم باید چیکار کنم .در ضمن من از روز من از بعد پاک شدن پریودم تا روز ۱۵ روز بعد اقدام میکنم زمان تخمک گذاریم اینه؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورت طبیعی بودن آزمایشات شما و همسرتان جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 13. مهرنوش گفت:

  سلام من24سالمه ویکسال و4ماهه عروسی کردم و7ماهه اقدام ب بارداری کردم امابی نتیجه بود- پریودی هام منظم وهمیشه دوم ب دوم هرماه.اماسه ماه اخیرتغیرکرد یعنی از دوم شدبه 9وبعدماه بعد12وبعدماه بعدش11والانم ک دوباره12ام. واقعاخسته شدم ونمیدونم چکارکنم.لطفاراهنماییم کنید-اهان راسی تقریبا یک روز درمیون هم نزدیکی دارم

  • بهار گفت:

   شرایط منم مثل تو ه منم واقعااا خسته شدم کلی مقاله راجبش خوندمو همشو عمل کردم اما نشد نمیدونم باید چیکار کنم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با استفاده از کیت تخمک گذاری زمان تخمک گذاری تان مشخص می شود. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. در ضمن فاصله بین قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است.

 14. مرجان گفت:

  سلام‌چرا کسی‌جواب نمیده‌مدیر سایت لطفا کمک کنید‌نا از نگرانی‌ دربیاییم

  • مریم گفت:

   سلام من ماه پیش 15پرید شدم این ماه 8شدم زمان تخمک گذاریم چی روزی میشه؟ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. یا اینکه طول مدت سیکل قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت کنید و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که در این زمان به احتمال بیشتری تخمک گذاری خواهید داشت.

 15. شایسته گفت:

  سلام‌
  من۳۱ سالمه و۴ سال ازدواج کرده ام و با توجه به توضیحاتی که برای زمان تخمک گذاری داده بودید عدد ۷ و ۱۷ رو بدست آوردم‌ این یعنی از هفتم تاهفدهم ده روز زمان تخمک گذاری؟ دوره های من تقریبا ۲۵ روزه هست لطفا راهنمایی کنید .

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   بله، برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 16. حدیث گفت:

  سلام.من۵هرماه پریودمیشم و معمولا ۶الی۷روز پریودم طولمیکشه. من میخوام بدونم روزتخمک گذاریم دقیقا چه روزی از ماه میشه.خواهش میکنم تاریخشو واسم مشخص کنید من خیلی بچه دوسدارم میخوام بارداربشم اماتاریخ دقیق تخمک گذاریمو نمیدونم.لطفا راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   روز تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان می باشد. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 17. رویا گفت:

  باسلام من 21هرماه پریودمیشم یه سقط سه ماهه داشتم.دوماه میشه ک.جلوگیری نمیکنم هردوسالمیم ولی باردارنمیشم توروخداراهنمایی کنید چه زمانی نزدیکی داشته باشیم ک بارداربشم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با توجه به اینکه سیکلهای شما 30 روزه است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 16 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 18. مهتاب گفت:

  سلام.من ماه پیش ۲۳ پریود شدم ولی این ماه ۱۹شدم.هرماه چند روز جلو میندازم بخاطر همین نمیدونم روز تخمک گذاریم کیه دقیقا میشه راهنماییم کنید ممنون

 19. سارا گفت:

  با سلام. باتوجه به روشی که گفتید تخمک گذاری من بین 10 تا 19 شد .من از 7 تا 9 روزه لکه بینی دارم در روز 10 ام ترشحاتم خیلی می شود از کیت هم استفاده کردم خط پایینی پر رنگتر از بالایی شد 12 پریودی هم گذاشتم همین رنگها رو دیدم به نظرتون تخمک گذاری من کی هست

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   هر زمان که خط تست از خط کنترل پررنگتر شود معمولا در طی 36 ساعت آینده تخمک گذاری اتفاق خواهد افتاد.

 20. گلشید گفت:

  سلام من امسال اسفند میشه 5 سال که عروسی کردم و جلوگیری طبیعی داشتم…الان مدت 6 ماه هست که قصد بارداری دارم و باردار نمیشم..قبلش تمامی تست های بارداری را دادم مشکلی نداشتم.لزفا راهنماییم کنید.نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد.

 21. ريحانه گفت:

  سلام من روزهاي پريودم در ٦ ماه گذشته سال ٩٤ ماه شهريور ٦/٦ و به ترتيب ٧/٤و ٨/٣و ٩/١ و ٩/٢٧ و ١٠/٢٤ تصميم به بارداري دارم و مي خوام پسردار بشم لطفا راهنمايي كنيد زمان تخمك گذاري من چه موقعي هست؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   فواصل بین قاعدگی تان را به مدت 6 ماه محاسبه کنید و سپس از بزرگترین عدد بدست آمده عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری وجود دارد. با این حال برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 22. س گفت:

  سلام
  من طول 5ماه از دورهای عادت ماهانم29-27-29-27-32روزه حالا به نظر شما زمان تخمک گذاریم چ روزیه.دیروز نزدیکی داشتیم بنظر شما روز بعد دوباره نزدیکی کنیم تعداد اسپرم کم نمیشه واسه پسر دار شدن؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 9 و 21 است با داشتن نزدیکی در فاصله روزهای 9-21 شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس پسر زایی افزایش خواهد یافت.

 23. ف. م گفت:

  سلام من آزمایش تیتر دادم هفته پیش حدود 1000 بود این هفته4553 بود. سونو گرافی انجام دادم دکترم میگه عدد پایین است و جنین تو سونو زیاد معلوم نبود. لطفا کمکم کنید میترسم حاملگی خارج از رحم باشه تورو خدا جواب من بدید. در ضمن حدود هفته 4 یا ۵ هستم

 24. نسیم گفت:

  سلام من تقریبا بعد از 9 ماه باردار شدم اما متاسفانه تو سومین ماه باداریم سقط داشتم و الان 6 ماه گذشته تقریبا 4 ماهه که دوباره اقدام کردم ولی خبری نشده آیا بازم نیازه که 1 سال صبر کنم و اگه خبری نشد تحت معالجه قرار بگیرم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله. شما میتوانید از داروهای کمک باروری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید. بهتره به پزشکتان مراجعه نمایید تا برایتان تجویز نماید

 25. باران گفت:

  سلام خسته نباشید من21سالمه و 2 سال و 6 ماه که ازدواج کردم وبه صورت طبیعی جلوگیری کردم این دوماه که قصد بارداری دارم پریودم منظمه وهر 28 روز میباشد میشه لطفا کنید بگین زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? و چه روزهای رابطه داشته باشم تا احتمال حاملگی زیاد بشه?مرسی

  • باران گفت:

   سلام. دورهای پریودمن 94/9/6و94/10/3و94/10/30و 94/11/27لطفامیشه زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? بایداین ماه ازچه روزی نزدیکی کنم.من همون بارانم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان نیاز است به مدت 12-6 ماه سیکلهای قاعدگی تان را ثبت کنید. از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است. با داشتن نزدیکی در طی 3-4 روز قبل و پس از این روز احتمال بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 26. معصومه.... گفت:

  خسته نباشید
  ۲۲ساله هستم.زمان پریودیم ۶هرماه به مدت ۷ روزه.آیا زمان تخمک گذاری من ۲۰تا۲۴ هرماه میشه؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   اگر همیشه روز 6 هر ماه پریود می شوید سیکلهای شما 30 روزه است و زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان است.

 27. باران گفت:

  سلام خسته نباشید. من این ماه 27 پریود شدم وپریودم 4 تموم شد از روز دهم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و روز یازدهم کیت مثبت شد ودوباره روز دوازدهم که از کیت استفاده کردم منفی شد اما سیزدهم مثبت شد و چهاردهم منفی شد من این چهار روز مرتب رابطه داشتم بنظر شما تخمک گذاری اتفاق افتاده?

 28. نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید من الان دوماهه اقدام کردم ولی منفی بود نزدیک دوساله ازدواج کردم ۲۳ سالمه دوره پریودم توی ۳ ماه ۲۷ روز بوده الانم ۲۵ اسفند پریود شدم میخام روز دقیق تخمک‌گذاری مو بدونم دقیقا چند روز بعددواره اقدام کنم

 29. Eli گفت:

  سلام ، من بيست و يك سالمه و باكرم هفت روز پيش با نامزدم رابطه داشتم البته خوب پيشگيري طبيعي هم كرديم و مني حتي اطراف هم نريخته ولي خيلي استرس دارم ميگم شايد بي دقتي كرديم ..و تقريبا دو ساعت بعد از رابطه من دوتا قرص اورژانسي باهم خوردم ، جمعه يني پنج روز بعد از رابطم تاريخ پريودم بود و الان دو روزه كه عقب افتاده البته قبلا توي پريودم بي نظمي داشتم ولي دوماهي بود ك تقريبا منظم شده بود ، امروز صب يني هشت روز بعد از نزديكي بيبي چك زدم و منفي بود .. از پنجشنبه هم دلدرد داشتم و ترشح سفيد رنگ و بي رنگ دارم .. احتمال بارداري چقد هست؟ نياز ب ازمايش خون هست؟ الان جواب ميده؟ يا بايد صبر كنم؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه در زمان مقرر پریود نشدید تست بتای حاملگی انجام دهید. البته با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال بارداری شما کم است.

 30. سارا گفت:

  سلام من برای بارداری از قرص لتروزول استفاده کردم ولی هنوز موفق به اقزام به بارداری نشدم الان از وقتی که از این قرص استفاده میکنم زمان تخمک گذاری درد دل و کمر شدید دارم میخواستم ببینم به خاطر مصرف این دارو ا یا نه دلیل دیگه داره چون خیلی اذیت میشم.

  • مائده گفت:

   سلام دوست عزیز
   احتمالا چون قبلا تخمک های مناسبی نداشتی زمان تخمک گذاری دردی رو احساس نکردی و اینکه زمانی که لقاح انجام نمیشه تخمک اماده ی بارداری با درد زیادی از رحم خارج میشه معمولا زمان درد وقتیه که دیگه برای بارداری مناسب نیست و تخمک داره خارج میشه اگه بعد از درد ترشح داشته باشی تخمک دقیقا داخ ترشح هستش

 31. شمسی گفت:

  سلام زنی 60 ساله بدون فرزند میباشم الان شوهرم از من بچه میخواهد لطفا مرا راهنمایی نمایید ایا من بار دار میشوم یا نه . مرسی از جواب شما

 32. آسیه گفت:

  با سلام من الان پنج روز کیت تخمک گذاری 2 خط قرمز علتش چی هست

 33. فاطمه گفت:

  سلام
  من 7 ساله ازدواج کردم 1 سال اول ازدواج به صورت طبیعی جلوگیری کردم اما بعد ش که برای بارداری اقدام کردم باردار نشدم
  دکترزیاد رفتم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم در ضمن پریود نامنظم دارم یعنی ممکن دو ماه طول بکشه لطفا کمکم کنین دیگه خسته شدم اینقدر حرف شنیدم

  • مریم گفت:

   ابجی جون حتما پیاز درمانی کن پایین توضیح دادم هم پریودو منظم میکنه هم اگه مشکل رحمی مثل عفونت یا کیست و … داشته باشی برطرف میکنه و حامله میشی خیلیا از این روش مامان شدن منم یک ماه پیش شروع کردم خداروشکر پریودم منظم شد خیلی خوشحال شدم چون اگه رو پریودی جواب بده حاملگی صد در صده شمام حتما این کارو بکن بدون هیچ قرص هورمونی پرضرر بچه دار میشی انشاالله راستی اگه نتیجه گرفتی منم دعا کن

 34. فاطمه گفت:

  زمان تخمک گذاری رو با این پریود نامنظم میشه فهمید؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما شرح حال کاملی از خودتان ندادید. اینکه چند سالتون هست چقدر نامنظم پریود شما چند روز عقب میافته. سونو گرافی رفتید یانه. لطفا شرح حال را کامل بازگو کنید.

 35. مهربانو گفت:

  سلام
  من 3ساله ازدواج کردم ،6 ماهه اقدام به بارداری کردم اما بی نتیجه بوده
  من یک زخم در دهانه رحم داشتم که بعد از فریز کردن خدارو شکر از بین رفته
  عفونت هم به مقدار کمی دارم
  میخواستم ببنم آیا فریز زخم میتونه از علتهای تاخیر در بارداری باشه؟؟
  با تشکر

 36. رعنا گفت:

  سلام وخسته نباشی ببخشیندپریودیای من ٢١روزاس،٨روزپریودم روزتخمک گذاری چه روزی میشه واسه پسرشدم ممنون اگه راهنمایی کنیند

 37. Bahar گفت:

  سلام، من21سالمه، سه ساله ازدواج کردم،حالا تصمیم به بچه دار شدن داریم،
  میخوام بدونم با قد 168و وزن 80 واسه حامله شدن اذیت نمیشم؟ شکم ندارم، تقریبا همه میگن پُر هستم.
  بعدشم میخوام بدونم راهی هست که بچه شبیه خودم بشه؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اول شما برای بارداری اقدام نمایید. استرس هم نداشته باشید. بهتره وزنتان را کم کنید و حتما ورزش کنید برای سلامتی خودتان هم مفید هست چون در حین بارداری وزن شما بیشتر میشود وبعد از زایمان خیلی سخت تر میتوانید وزنتان را به وزن ایده ال برسانید. راهی که حتما موجب شود قیافه بچه شما شبیه خودتان شود نیست. قیافه بچه به زنتیک پدر ومادر بستگی دارد نه فقط مادر

 38. saghi گفت:

  سلام مشاور محترم
  من 35 سالمه و پریدهای منظم 28 روزه دارم .وسه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم دوونیم ساله ازدواج کردم وجلوگیری با کاندم داشتم. احتمال داره تخمک من یااسپرم همسرم ضعیف باشه.وسرعت اسپرم همسرم کمه،چه داروهایی ویا چه آزمایشاتی باید انجام بدیم.تانتیجه بگیریم.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا هم برای شما وهم برای همسرتان داروهای کمک باروری تجویز نماید

 39. مریم گفت:

  سلام به روی گل همتون .
  یه جا نوشته بود اندازه ی دوتا لیوان آب ” بدون کلر ” رو بجوشونید و دوتا پیاز ” زرد ” رو به 4 یا 6 قسمت کنید و تو آب در حال جوش بندازید وقتی که خوب جوشید صاف کنید و میل کنید و به این صورت مصرف کنید که از روز پنجم پریودی بخورید تا 15 روز ادامه بدید و درضمن نیم ساعت قبل ناهار و شام بخورید یعنی روزی دوبار . تا سه یا 4 ماه باید ادامه داشته باشه تا انشالله به مراد دلتون برسید و باردار بشید.
  آبجیای گلم برای منم دعا کنید خیلی محتاجم یا علی

 40. لیلا گفت:

  سلام منم پریودام یه ماه 25 پریود میشم یه ماه 17 پریود میشم به نظرتون روزتخمک گذاریم کی میشه؟البته برا پسردارشدن میخوام.

 41. فاطیما گفت:

  سلام مرسی از تمام راهنمایی هاتون ..
  من درسن 14 سالگی عقد کردم و در سن بیست سالگی جدا شدم در اون دوران بچه میخواستم ولی باردار نمیشدم. و این که یک بار ای یو ای کردم جواب نگرفتم . و چندین بار هم آمپول هایه مختلف استفاده کردم.. بعد همون قضایا جدا شدم .. و بعد از 4 سال دوباره مجدد ازدواج کردم و 2 ماه بعد از ازدواجم باردار شدم به طور کاملآ طبیعی ولی من هم تیروئید پرکار دارم و هم در دو طول اون مدتی که باردار شده بودم عسل زیاد میخوردم و درد زیادی در این 6 هفته داشتم همراه با کمر درد و حالت تهوع و درد معده.. و این که در 6 هفتگی سقط داشتم و دلیلش رو دکتر متوجه نشد و از نمونه هم آزمایش گرفتن چیزی متوجه نشدن .. خلاصه این که من بعد از 1 سال که از سقطم میگذره دوباره این ماه اقدام به بارداری کردم ولی دکتر نرفتم هنوز واسه آزمایشهای اولیه .. خیلی میترسم نکنه باردار نشم و یا بازم سقط بشه خیلی تو روحیم تآثیر بدی گذاشته بود لطفآ راهنماییم کنید .. بابد بگم که الان تیروئیدم الان تحت کنترل هستش .. ممنون میشم به سوالم جواب بدید..

  • مریم گفت:

   قرص های تیروئید رو ادامه بده تا جایی که کاملا برطرف بشه چون اگه درمان نشه تاثیر بدی روی جنین داره و قتی دوران درمان تیروئدت تموم شد طبق دستور پزشکت فولیک اسیدت رو بخور که از سقط جلو گیری کنه درضمن اگه مایل بودی پیاز درمانی که توضیح دادم انجام بده خیلیا جواب گرفتن عزیزم انشاالله به زودی خبر مادر شدنتو بشنوم

 42. مینا گفت:

  سلام من دو ساله که ازدواج کردم و از فروردین امسال برای بارداری اقدام کردم ۰ پريودي منظمی دارم 15 دهم هر ماه پریود میشدم ولی از وقتی اقدام کردم 3 روز زودتر پریود میشم ۰ لطفا بهم بگید زمان تخمک گذاری من چه تاریخی میشه ؟ تا آخر این ماه میخوام به پزشک مراجعه کنم ۰ سایت خیلی خوبی دارید ۰

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 43. مریم گفت:

  سلام من روز نهم هر ماه پریود میشم وپریودم 8یا 9روز طول میکشه خواهشا زمان تخمک گذاری چه روزی میشه چون من گیج شدم نمیتونم محاسبه کنم خواهش میکنم خواهش

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام روز تخمک گذاری شما روز شانزدهم سیکل شما میباشد، اگر شما نهم هر ماه پریود میشوید شما ۲۴ هر ماه تخمک گذاری دارید. بهتر این هست از روز ۱۴سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب درمیان اقدام نمایید. یعنی۲۲-۲۴-۲۶ هر ماه

 44. زهرا گفت:

  سلام من 5 ساله ازدواج کردم و پلی کیستیک هستم دو دفعه باردار شدم ولی سقط کردم سوالی داشتم آیا بعد از تخمک گذازی (قبل از پریودی) دمای بدن بالا می ماند حتی اگر باردار هم نباشیم ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام . خیر . فقط در زمان تخمک گذاری دمای بدن بالا میرود که خیلی محسوس نیست و خیلی از خانم ها متوجه نمیشوند

 45. رضا گفت:

  باسلام.خدمت تمامی دوستان بخاطر یکسری سوالات چشم خورد به این سایت من اهل امل هستم یکی از دوستان گفت دکتر خوشبخت اره دکتربابلی هست وفقط از ساعت ۴صبح تا۸صبح مریض میبینه چون خواهر خانمم میرفت پیشش ولی بعد ۸ماه باجناق منو جواب کرد جالب اینجاست که الان خانمش ۴ماه حامله هست میدونین چرا چون بیخیال بچه شدن واسترس دیگه نداشتن بعد دوماه از جواب کردن دکترحامله شد خواهر خانمم خیلی بچه دوست بود بخاطر همین شوهرش خیلی استرس روش بود .انشاالله مطالب بدرد بخور بوده باشه

 46. پری گفت:

  سلام من یه پسر دارم برا بارداری دوم اقدام کردم ولی الان 6 ماهه باردار نشدم قرص و آمپول استفاده کردم 2 دوره ولی بی تاثیر بود پریوی منظم دارم مشکل خاصی هم نداشتم میخوام بدونم دلیل اینکه باردار نمیشم چیه

 47. بهار گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۶ سالمه و قصد باردار شدن دارم عفونت داشتم تحت نظر بودم عفونتم خوب شدو ۹۵.۵.۶پریود شدم ماه قبلش ۸ تیر پریود شدم .و پریودیم ۵ روز طول میکشه وگاهی وقتی روز ۶ و۷ لکه بینی دارم اما این ماه فقط ۵ روز بود.میخوام ببینم زمان تخمک گذاریم کیه؟باتوجه به اینکه عاشق دخترم.میخام ببینم کی باید نزدیکی کنم؟ممنون میشم اگه زود جوابمو برید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما میتوانید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. روزی یک عدد هم قرص اسید فولیک مصرف نمایید.

 48. زهرا گفت:

  با سلام من نه ماهه گذاشتم باردار بشم ولی متاسفانه نشدم دکتر هم رفتم کلی داروی تقویتی و متفورمین و لتروزول و … بهم داد حتی آمپول هم زدم ،چندین باره سونوگرافی هم دادم هیچ مشکلی نداشتم کلی هم آزمایش دادم همه چیزم خوب بود، اما نمی دونم چرا باردار نمیشم.این ماه یعنی مرداد که پریود شدم خونریزی فوق العاده کمه در حد لکه. لطفا راهنمایی کنید.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام به خاطر مصرف داروهای هورمونی ، پریود شما کم شده. بهتره با مشورتِ پزشکتان، یک ماه داروهای خود را قطع کنید و به بدن خود استراحت دهید. اگر اصافه وزن دارید بهتره وزن خود راکم کنید. در ضمن همسرتان هم باید ازمایش اسپرم دهد. استرس نداشته باشید . خودِ استرس مانع بارداری میشود

 49. سارا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید ، من تصمیم به بارداری دارم به پزشک که مراجعه کردم برای چکاب گفتن تیروئیدکم کار دارم و قرص لووکسین سدیم 1% برام تجویز کردن سه چهاروزه که به صورت ناشتا 1/2 قرص را مصرف میکنم اما به طور خیلی عجیبی افزایش اشتها پیدا کردم ، روی بروشورش خوندم که با این علایم باید دوز را به مصرف کمتر رسوند ایا از این کمتر هم امکان دارد ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون.بله دوز مصرفی را میتوان کمتر کرد ولی پزشک غدد شما بر اساس جواب ازمایش شما این دوز را تعیین کردند. پس بهتر این هست دوز تعیین شده قرص خود را مصرف نمایید. سعی کنید ورزش نمایید یا حداقل حتما پیاده روی داشته باشید

 50. ساجده گفت:

  سلام من اولین بارمیخام باردار بشم ولی میخام بچه 20شهریور بدنیا بیاد چیکار باید کنم پریودم هم 1هرماه اتفاق میفته

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نمیشود یک روز را دقیقا برای زایمان تعیین کرد، چون نوع زایمان شما مشخص نیست . اگر سزارین بشوید ۱۰-۱۴ روز بچه زودتر به دنیا میاید و از همه مهمتر به تاریخ پریودتان مربوط میشود. چون شما اول هر ماه پریود میشوید قطعا هشتم ماه زایمان میکنید. البته اگر زایمان شما طبیعی باشد ، به عنوان نمونه اگر شما ۹۵/۸/۱ پریود میشوید تاریخ زایمان طبیعی شما ۹۶/۵/۸ میشود اگر هم بخواهید سزارین شوید از این تاریخ ۱۰ روز کم کنید.

 51. مهاا گفت:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنیداززمان شروع پریودبرای تخمک گذاری میشماریم یا قبل پریودبعدی به عقب میشماریم قاطی کردم من ۲۵-۲۶پریودمه و۴روز میشم حالا ۱۲روز بعدازپریودم نزدیکی کردم ایابایدبازهم نزدیکی داشته باشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   از روز اول پریود باید حساب کنید و از روز دهم تا هیجدهم یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 52. ساناز گفت:

  سلام وخسته نباشید من ۳۰سالمه ونزدیک به یک سال وهفت ماه هست که اقدام به بارداری کردم و دکتر هم رفتم سونو داخلی انجام دادم و مشکلی نداشتم ورحمم هم از همه لحاظ سالم هست و یه دختر شش ساله هم دارم برای بر دوم میخوام باردار بشم و دکتر وقتی گفت مشکلی ندارم فقط راه حل به من عکس رنگی نوشت و قرص نداد حالا سوال من اینه که نمیشه به جای عکس رنگی قرص بخورم برای بارداری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون شما بهتره اول قرص مصرف کنید. میتوانید قرص کلومیفن از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵شب شبی یک عدد مصرف نمایید. از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۲۰یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید اگرنتیجه نگرفتید عکس رنگی بیاندازید

 53. گندم گفت:

  سلام خسته نباشید. من 21 سالمه و با همسرم نزدیکی انجام دادم و الان تقریبا 15 ساعت از اون زمان میگذره و ما بدون هیچ پیشگیری یا استفاده از کاندوم پیش رفتیم. و تقریبا کمتر از یک هفته به شروع قائدگی من زمان باقی مونده. و در حال حاضر آمادگی برای حامله شدن نداریم. چگونه باید پیشگیری کنیم؟ چند درصد احتمال بارداری وجود داره برام؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون اگر امادگی برای بچه دار شدن ندارید چرا جلوگیری انجام نمیدهید؟ الان میتوانید قرص اورزانس از داروخانه تهیه کنید و مصرف نمایید ولی این قرص چون عوارض دارد فقط سالی یک یا دوبار میشود از ان استفاده کرد. باتوجه به اینکه شما ذکر کرده اید که کمتر از یک هفته به زمان پریودتان مانده، نیازی به مصرف قرص اورزانس ندارید و احتمال بارداری در این زمان خیلی ضعیفه چون زمان تخمک گذاری شما گذشته است

 54. شیما گفت:

  سلام.من تازه ازدواج کردم .میخام باردار بشم رحمم نیم دوشاخ هست دکترگف باید زود حامله بشی.یه سنگ 3میلی تو مثانه دارم که گف مشکلی نداره اما بعضیا میگن با بزرگتر شدن جنین به مثانه فشار میاد اذیت میشی.من الان چکار کنم؟؟

 55. شیرین گفت:

  سلام شیرین نگران نباش تهران خیابان بهارستان خیابان شهید مشکی جنب سفارت رومانی. موسسه ناباروری امید ولی یه هفته قبلش نوبت بگیر بعد برو. اونجا میتونن مشکلتو حل کنن من چند نفر و میشناسم بعد10،15حتی 20سال اونجا رفتند بچه دار شدن. دکتر مرضیه حسینی

 56. زهرا گفت:

  سلام من دو سال ازدواج کردم دکتر رفتم گف یکم خونریزی وزخم داره رحمم نکران شدم باید چیکار کنم ایامیتونم باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام. اگر دهانه رحم شما زخم داشته باشد باید شما علایم داشته باشید یکی از علایم ان خونریزی ویا لکه بینی بعد از نزدیکی میباشد ویا ترشحات چرکی داشته باشید اگر این طور بود نگران نباشید با یک تا دو دوره دارو مشکلتان حل میشود وجای نگرانی نیست چون بعصی از پزشکان به اشتباه تشخیص زخم دهانه رحم میدهند ممکنه بافت رحم خودتان باشد که قرمز به نطر میرسد وبه اشتباه زخم گفته میشود میتوانید برای معاینه به پزشک دیگری مراجعه نمایید ونگویید که پزشک قبلی چه گفته است

 57. ساحل گفت:

  سلام در دوره های ۳۲ روزه تخمک گذاری در چندم دوره رخ میده با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام تخمک گذاری شما در روز ۱۸سیکل قاعدگی صورت میگیره ولی میتوانید از روز ۱۶سیکل قاعدگی تا۲۰یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید که اگر سیکلتان ۳۰روزه شد ویا اینکه یکی دو روز عقب انداختید مشکلی پیش نیاید موفق باشید

 58. سهیلا گفت:

  باسلام من زمان قاعدگی تقریبا یا 26 یا 27یا 28 روزه ست.البته قبلا دکتر گفته بود که pcoدارم ولی با خوردن قرص درمان شدم.خیلی آدم استرسی هستم .موندم که چه زمانی برای بارداری اقدام کنم؟آیا اگر بخوام که باردار بشم باید رابطه ی من منظم باشه؟؟؟من آخه خیلی نا منظم رابطه دارم.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 59. Hanie گفت:

  سلام من ۱سال و نیمه ک ازدواج کردم طبیعی جلوگیری میکردیم نزدیک ۵ماهه ک جلوگیری نمیکنیم دیگه و قصد بچه دار شدن رو داریم اما هنوز خبری نشده ماه قبل پری نشدم خیلی خوشحال بودم ولی از یه طرفم ناراحت چون هرچی تست و ازمایش میدادم منفی بو حتی سونو هم دادم هیچ مشکلی نداشتم حامله هم نبودم تا این ماه پری شدم یعنی ۵۰روز عقب افتاده بودم این چ نشونه ایی هست راهنمایی ام کنید توروخدا

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام این همه استرس واقعا بی مورده. خود استرس عامل ناباروریه . شما تا یک سال زمان برای باردار شدن دارید. ممکنه به خاطر استرستون تاخیر در قاعدگی داشتید. اگر دوباره تاخیر درپریود داشتید و باردار نبودید بهتره برای منظم شدن پریودتون قرص مصرف نمایید . سعی کنید آرامش داشته باشید و از استرس به دور باشید موفق باشید

 60. هدیه گفت:

  سلام من سیکل پریودیم 25 و 26 روزس الان 6 ماهه اقدام کردم برای بارداری ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم خیلی نگرانم آزمایشم دادم تخمک گذاری هام مشکلی نداره تاریخ تخمک گذریمم به نظرم 2 روز بعد از پاک شدنم باشه لطفا کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 61. Hanie گفت:

  ممنونم ولی میشه راهنماییم کنید ک چ موقع اقدام کنم برا بارداری بهتره شما میگید روز تخمک گذاری من اصلا نمیفهمم ک چ زمانی میشه ۱۱ ام پری شدم کلا ۶روز بیشتر نیس چن نفر بهم گفت ۲/۳روز بعداز پاک شدن قاعدگی اقدام کن چن نفرم میگن ۱۲روز دیگش نمیفهمم چیکارکنم کمکم کنید ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم روزی که شما تخمک گذاری میکنید دقیقا ۱۴ روز بعد پریود میشوید اگر سیکل های قاعدگی شما ۲۶ روزه هست یعنی اگر این ماه ۱۱ دی ماه پریود شدید ماه بعد ۸ بهمن ماه پریود بشوید یعنی از روز اول پریود بشمارید بیایید جلو تا روز اول پریود بعدی این یعنی سیکل قاعدگی شما حالا اگر سیکل های قاعدگی شما بین ۲۶ تا ۳۲ روز میباشد بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید موفق باشید

 62. Hanie گفت:

  ممنونم از راهنماییون متشکرم.

 63. Hanie گفت:

  خب یعنی همون روز تخمک گذاری اقدام کنیم؟

 64. پریسا گفت:

  سلام
  من پریود منظمی ندارم ولی بین 5 تا 15 ماه پریود میشم. ولی هرج حساب میکنم عددی که بدست میارم اشتباهه . به دلایلی دکتر نمیتونم برم.2 ماهه جلوگیری ندارم.
  چطور حساب کنم😢

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر بیشتر از ۱۰ روز تاخیر در پریود دار ید بهتر است دارو مصرف نمایید تا پریود شما منظم شود اگر سیکل قاعدگی شما بین ۲۸ روزتا ۳۵ روز میباشد از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 65. بهناز گفت:

  سلام من ۲۷سالمه پریودم هر ۲۴روز یه بار اتفاق میوفته به مدت ۶روز زمان تخمک گذاریم چندم میشه ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر منطور شما این هست که ۲۴ روز پاک هستید وبعد ۶ روز پریود میشوید یعنی سیکل قاعدگی شما ۳۰ روزه میباشد زمان تخمک گذاری شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی میباشد بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان بر ای باردار ی اقدام نمایید

 66. پروانه گفت:

  من هر 28 روز یک بار پریود میشوم و دو هفته پیش سقط داشتم میخواهم دوباره باردار شم آیا ضرری ندارد

 67. مرضیه گفت:

  سلام خسته نباشید من روز 6 پریودم تموم شد و روز هفتم بعد از پربودی نزدیکی داشتم و شوهرم منی رو داخل رحمم ریخت
  و بلافصله قرص اورژانسی خوردم امروز دوباره نزدیکی داشتم و همین اتفاق افتاد. روز 10 هم بعد از پربودیمه باید دوباره قرص اورژنسی بخورم؟؟؟ 5 ماهه عروسی کردم اصلا دلم نمیخواد حالا باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. بهتره اگر قصد باردار شدن ندارید روش جلوگیری مطمئنی داشته باشید قرص های اورژانس عوارض زیادی دارند وما سالی یک بار آن هم در مواقع خاص تجویز مینماییم روش استفاده شما کاملا نادرست میباشد

 68. مریم گفت:

  سلام به همگی
  شبتون خوش
  من هم یک سوال داشتم,ممنون میشم که راهنمایی کنید دوستان
  تقریبا هشت سال از بارداری اول من میگذره,تصمیم دارم که باردار بشم,اما اینبار دختر می خوام.توصیه ای اگر هست ممنون میشم که به من هم بگید,

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   توصیه هایی که برای جنسیت خاص داده میشود اصلا صد در صد نیست , تعیین جنسیت دست خداست. بهتره مواد غذایی را که طبع گرم دارند هم خودِ شما و هم همسرتان کمتر مصرف نمایید

 69. هلنا گفت:

  با سلام ببخشید من ۱سالو نیمه ازدواج کردم نزدیک ۵ماهه ک جلوگیری نمیکنیم نمیدونم چرا باردارنمیشم همه ازمایشی هم دادم سونو هم دادم هیچ مشکلی ندارم چیکار خیلی دلم بچه میخواد استرسم ک ی ماهه گذاشتم کنار پریودیمم ک دو الی سه روز شاید نا منظم بشه ینی عقب و جلو بشه اون ماه ۵۰روز عقب افتادم خیلی خوشحال بودم اما دکترم گفت هورمونات نامنظم شده قرصم داد خوب شدم دوباره پری شدم الان با پری قبلی ۱۴روز فرقشه ن ب اینکه دوماه پیش نشدم ۵۰روز عقب افتادم ن ب حالا ک با پری قبلیم ۱۴روز
  پری های همیشگیم ۲۶روزب ۲۶روز بود کمکم کنید چیکار کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره استرس نداشته باشید زیرا استرس سیستم هورمونی شما را به هم میریزد زیر نظر پزشکتان دارو مصرف نمایید تا پریودتان منظم شود ضمنا میتوانید با مشورت پزشکان از دار وهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زود تر نتیجه بگیرید

 70. Fariba گفت:

  سلام وعرض ادب به شماخانم دکتر
  من خانمی ۲۴ساله‌ومتاهل هستم که یکسال ازدواج کردم وجلوگیری نداشتم وقصدبارداری داشتم پریودیهام نامنظمه وهمیشه عقب انداختم حالاتحت نظریک دکترمتخصصم سوالم راجبه روزتخمکگذاریمه که نمیدونم کی روزتهمکگذاریمه که زودتربه خواستم برسم حالاداروی متفورمین استفاده میکنم.
  پریودهای ماه های گذشتم به این شکل بوده ۲۳دی و۶آذروماه قبل یعنی آبان پریودنشدم وحالابهمن ماه نمیدانم کی پریودمیشم ونمیدانم کی روزتخمکگذاریمه؟ لطفامنوراهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام پریود شما خیلی به هم ریخته میباشد اگر با مصرف متفورمین پریود شما منظم نشده میتو انید با مشورت پزشکان از قرص مدروکسی پروژسترون استفاده کنید تا هم پریودتان منظم شود وهم به باردار شدن شما کمک میکند

 71. الهام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشین
  من ۲۵ سالمه و ۵ ماهه ازدواج کردم.توی این ۵ ماه جلوگیری نداشتیم اما تاحالا باردار نشدم و پریود نامنظم دارم.
  قابل به ذکر هست که در نوجوانی سوزاک شدید شدم به مدت چند ماه.آیا آن مریضی هنگام نوجوانی هم تاثیری روی باروری داره؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. اگر در نوجوانی درمان شده باشید مشکلی پیش نمیاید اگر بیشتر از ۱۰ روز پریود شما تاخیر دارد بهتر است به پزشک مراجعه کرده تا برای منظم شدن پریودتان دارو مصرف نمایید

  • مریم گفت:

   سه ماهه سیکل٢٨روزه منظم داشتم ولی الان ماه چهارم بخاطر کمی استرس ٢۶ روزه شد.قصد بارداری دارم زمان تخمک گذاریم کی هست؟ لطفا کمکم کنید زیاد وقت ندارم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 72. Baran123 گفت:

  سلام من 17 سالمه و یک سال پنچ ماه که ازدواج کردم و دوماه که اقدام به باردار شدن کردم ولی نشدم
  پری های من نامنظمه قرار بود ماه قبل یعنی دهم دی پریودیم اما نشدم تا ،15 و ماه بهمن گفتم 15شروع میشه اما سه روز. زودتر شدم یعنی دوازدهم شدم
  حالا زمان تخمک گذاریم را چطوری بفهمم ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 73. سمیرا گفت:

  سلام
  ببخشید من تاریخ پریودم توی ماه دی وبهمن واسفند به ترتیب ۱۶هم و۱۸هم و۱۶ هم بودن وپریودم هم کلا هرماه یکی یادوروز جلو عقب میشن خواستم ببینم تخمک گذاری من توی ماه اسفندحدودا چه روزیه آخه دوماه هست اقدام به باردارشدم کردم هنوز نشده ( ۲۶ سالمه یدونه هم بچه دوساله دارم ۷سال هم هست ازدواج کردم )

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 74. k گفت:

  سلام . من سه ماهی میشه ازدواج کردم شوهرم بچه میخاد من قبل ازدواجم پریودم نامنظم بود ینی یه ماه ک میشدم بعد سه ماه پریود بعدیمو میشدم دکتر رفتم گفتن فولیکولت ۴ میلی متره و تنبلی تخمدان داری . وزنم ۶۰ کیلوام . یهه جورایی ضعیفم نمیتونم زیاد سرپا وایستم دکتر برای فولیکولم قرص داد ولی من چون از قرص خوشم نمیاد نمیندازم بعد عروسیم هرماه پریود میشم ولی ده روز عقب جلو میفته . یه بار خیلی بی حوصله شدم دمای بدنم صبحا خیلی گرم میشد و ماهیچه های دست و پام خیلی درد میکرد زیر دلم خیلی درد میکرد با اینک از پریود ماه پیشم هنوز دو هفته مونده بود . درست یه هفته و نیم اینجوری بودم ولی ۶ روز زودتر از پریود ماه پیشم عادت شدم و علائمی ک داشتم برطرف شد. نمیدونم چیکار کنم حامله شم از دکتر رفتن هم خوشم نمیاد من تو این سه ماه هم جلوگیری هم ندارم .

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما با توجه به اینکه تنبلی تخمدان دارید بهتره {با مشورت پزشک خود} از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید

 75. زهرا گفت:

  سلام متولد ۱۳۶۲ هستم دوسال ازدواج کردم و قصد بارداری دارم زمان پریودم ۲۰ بود ماه پیش وبعد از ۴ روز چندبار جلوگیری نکردم ولی این ماه تاریخ ۱۲ پریود شدم تا االان همیشه ۲۰ به ۲۰ یا یکی دو روز جلو یا عقب تر پریود میشدم میشه لطف کنید زمان تخمک گذاری رو بهم بگین برای این ماه کی و آیا نیاز هست کار دیگه ای انجام بدم خیلی دوست دارم اگه خدا بخواهد باردار بشم ممنون میشم سریع پاسخ بدین به ایمیلم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از شب ۹ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف نمایید

 76. سعیده گفت:

  سلام. من ۶ هر ماه پریود میشم, زمان تخمک گذاری رو دقیقا نمیدونم. خواهش میکتم زمانرتخمک گذاری کی میشه ؟

 77. سمیرا گفت:

  سلام من ۲۸ ساله هستم حدود یک سال هست که قصد بارداری دارم ولی موفق نشدم دوره پریودیم منظمه و در سونوگرافی روز ۱۶ سیکل ماهانه فولیکول غالب ۲۲ داشتم حدود ۶ ماه هست که متوجه شدم همسرم واریکوسل خفیف داره و حرکت وتعداد اسپرمها کمتر از حد نرماله و در این مدت داروی پنتوکسیفیلین و ویتامین E روزانه یک عدد مصرف میکنه میخواستم بپرسم که آیا الان وقت آی یو آی هست یا باز درمان با دارو رو ادامه بدیم؟البته زمان تخمک ءداریم رو هم میخواستم بدونم سیکل ماهانم ۳۰ روزست و مدت پریودیم ۷روز..با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام زمان تخمک گذاری شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی میباشد اما بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید همسرتان باید مجدد آزمایش بدهد تا مشخص شود با مصرف دارو بعد از ۶ ماه وضعیت اسپرم شان به چه شکلی است بعد از آزمایش میشود تصمیم گرفت

 78. مرجان گفت:

  سلام من يك پسر ٣ سال و نيم دارم العان قصده بارداري دوم دارم به صورت طبيعي هم جلو گير ميكردم واسه بارداري اول هم ٣ماه طول كشيد نا باردار شدم العان حدود ٢هفته نزديكي بدون جلوگيري داشتم و زير شكمم درداي خفيفي دارم احتمال داره باردار باشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بله احتمال بارداری هست باید صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید

 79. Parisa گفت:

  سلام.ممنون ازوقتی ک میزارید.من ۲۴فروردین پریودشدم تا ۲۸.میخواستم بدونم زمان تخمک گذاریم کی میشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   باید بگید که سیکل قاعدگی خود چند روزه میباشد یعنی فاصله تاریخ پریود شما در ماه گذشته نسبت به این ماه

 80. راحله گفت:

  سلام خسته نباشید من بیست پنجم هر ماه پریود میشم الان هفت ماه اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نشدم ماه های اول پر بودم نامنظم شد ولی یک ماه آخر منظم شد یک یا دوروز عقب جلو میندازم میخواستم بدونم روز تخمک گزاریم کی هسته یا برای بار دار شدن باید چکار کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید به پزشک مراجعه نمایید

 81. نادیا گفت:

  سلام یه ساله ازدواج کردم . میخوام حامله شم همسرم دوس نداره و طبیعی جلوگیری میکنه. راستی من دیشب و امشب بعد دسشویی زمان خشک کردنم انگار یه لکه خون کوچیک صورتی پر رنگ همراه با ترشحم با هم قاطی شده به دستمال کاغذی مالیده میشه. این اتفاق فقط یه بار در طول روز و شب برام اتفاق افتاده. این نشونه ی چیه؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام احتمال کم بارداری هست . بهتره منطقی با همسرتان صحبت کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید. زیرا بچه دار شدن مسئله ای نیست که بشه از روی احساسات تصمیم گرفت

 82. Mitra گفت:

  سلام من دورهام اكثرا ٢٨ روزه است اينبار براي اقدام از كيت تخمك گذاري مكس ١٤ استفاده كرده ام از روز ١٢ سيكل تا ١٧ سيكل كيت مثبت هست الان من زمان دقيق تخمك كذاريم رو نميدونم اكثرا دو خط همرنگ هست الان خيلي وقته كه اقدام كردم براي بارداري ولي نتيجه ايي نگرفتم

 83. هانا گفت:

  سلام..من سیکل پریودم 28/30…18فروردین پریود شدم…و13اردیبشت نزدیکی با شوهرم داشتم و به علت پاره شدن کاندوم مقداری منی شوهرم به داخل رحمم ریخت…سری نیم ساعت بعد 2عدد قرص لوونورزسترل 75/. خوردم..و 12 ساعت بعد 1عدد دیگه…ایا احتمال حاملگی هست؟

 84. رها گفت:

  سلام من رابطه داشتم ولی منی داخل واژن ریخته نشد یک هفته قبل پریودیم هم هست ولی قرص جلوگیری خوردم
  دفعات قبل بعد از خوردن این قرص یک مقدار خونریزی داشتم ولی الان بعد سه روز اصلا خون نیومده و پریود هم نشدم
  ممکنه باردار بشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام خیر احتمال بارداری وجود ندارد بهتره از قرص های اورژانس استفاده نکنید زیرا عوارض زیادی برای شما به همراه دارد صبر کنید شما تا ۳ هفته بعد مصرف قرص وقت دارید که پریود بشوید

 85. ریحانه رضایی گفت:

  باسلام وخداقوت خدمت شما.من 32ساله هستم 8ساله ازدواج کردم تا6سال جلوگیری طبیعی داشتم پارسال بعدازسه ماه ک جلوگیری نکردم باردارشدم ولی به دلیل مخالفت همسرم مجبوربه سقط شدم متاسفانه توی هفته چهارم وامسال دقیقایکسال بعدک مجدداقدام کردم هفته چهارم لکه بینی کم رنگ داشتم تااینکه هفته پنجم خودبه خودسقط شد والان بعدازسه ماه مجددمیخوام اقدام کنم توروخداراهنمائیم کنیدچکارکنم بارداربشم وسقط نشه نیازبه چه تدابیری وازمایشاتی هست.ممنون ازلطف شمااگربه ایمیلم جواب بفرستید.اجرتان بافاطمه زهرا

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. دوست عزیز سقط عمدی عوارض زیادی دارد و ممکنه عوارض آن شامل حال شما شده باشد از نظر کم کاری تیروئید و انعقاد خون باید بررسی شوید در اوایل بارداری هم باید از شیاف پروژسترون استفاده کنید

 86. عاشق نینی گفت:

  سلام من دوتا بچه دارم ..یه پسر یه دختر …دخترم هشت سال پسرم شش سال دارند…الان سه ساله جلوگیری ندارم ولی باردار نمیشم ..جلوگیریم هم قرص بوده …البته اولین جلوگیری امپول جلوگیری سه ماهه بود بعد به علت اینکه تا شش ماه بعد امپول لکه بینی داشتنچم شروع به قرص خوردن کردم لطفا به من کمک کنید چطور بارپچدار شوم …زمان تخمک گذاریم چه موقع است … همیشه نزدیک به ۱۰روز پریودیم عقب می افته .‌‌‌….ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به اینکه شما ۱۰ روز تاخیر در پریود دارید بهتره از روز ۲۴سیکل قاعدگی تا ۲۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید بهتره از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 87. Roqaye Alipoor گفت:

  سلام من ۲۴سالمه ٦ساله جلوگیری طبیعی دارم پریودام منظم و علائم تخمک‌گذاری دارم
  ۲_۳روز قبل از پریودلک بینی دارم میخوام دلیلشو بدونم

 88. مرجان گفت:

  سلام. من ۲۴ سالمه ۳ ساله ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتیم الان ۱۱ ماهه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم. پریودم نامنظمه مثلا ۹\۱ و ۶\۲ و ۴\۳ زمانی هست که پریود شدم. هر دفعه سمت چپ شکمم درد میگیره و گرم مزاج هستم. شوهرم تا دو سال مصرف ترامادول داشته ولی نزدیکه دوساله پاکه. ایا امکان داره دیگه باردار نشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتر است از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید ونکته نکته دیگر آنکه بهتر است همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

 89. ترمه گفت:

  با سلام
  من 33 سالمه دوساله که ازدواج کردم قبل از ازدواجم پریودی منظمی نداشتم بعد ازازدواج چند ماهی منظم بود و سیکل 30 روزه…الان 3 ماهه پرید نشدم. آمپول پروژسترون زدم و 50 تا قرص متفورمین واسم گرفته.. قصد بارداری دارم تو تیر ماه؛ میخواستم بدونم برای بارداری بعد از پریودم کی اقدام کنم؟ و اینکه من قبلش متفورمین استفاده کردم مشکلی پیش نمیاد؟ اگه یک ماه قبل از بارداری اسید فولیک استفاده کرد مدت کوتاهی نیست؟ چون شنیدم باید 4 ماه قبل شروع کرد. و دیگه اینکه آیا روزه باعث نمیشه ضعیف بشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام خیر مشکلی پیش نمی اید مهم این است که در ۳ ماهه اول بارداری قرص اسید فولیک یک میلی گرمی مصرف کنید مدت مصرف شما کوتاه نیست میتوانید روزه بگیرید در وعده های سحر و افطار رژیم غذایی مقوی ومغذی داشته باشید

 90. فرشته گفت:

  سلام
  من اینبارسیکل پریودم ۳۵ روزه بوده تاریخ تخمک گذاری من چه روزی میشه؟
  من یکساله اقدام به بارداری کردم و موفق نشدم
  ازمایش همسرم نشون داده قدرت اسپرمش پایینه باید چیکار کنیم؟
  باتشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر سیکل شما ۳۵ روزه باشد زمان تخمک گذاری شما روز ۲۱سیکل قاعدگی شما می باشد همسر شما باید زیر نظر متخصص ارولوژی دارو مصرف کنند

 91. مرجان گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه ۳ ساله ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتیم ۱۱ ماهه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم پریودیم نامنظمه مثلا ۹\۱ و ۶\۲ و ۴\۳ زمانی هست که پریود شدم . شوهرم دو سال مصرف ترامادول داشته ولی نزدیک دوساله و نیمه ترک کرده ایا امکانش هست ک دیگه باردار نشم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ماه اینده باردار نشدید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا برای همسر شما آزمایش اسپرم درخواست داده شود و روند تخمک گذاری خود شما نیز بررسی شود البته در زمان تخمک گذاری باید سونوگرافی انجام دهید

 92. Zahra گفت:

  سلام۲۶سالمه برای بارداری اول اقدام کردم همون ماه اول باردارشدم ولی چندهفته بعدخودبه خوددفه شد وخونریزی پیداکردم ساک فقط تشکیل شده بود میگفتند نسبت به تاریخ پریودت رشدنکرده دوهفته دیگه بیا ولی به یه هفته نرسیدخونریزی پیداکردم ولی دوبارازمایش بتا قبل سونودادم رشدش خوب بود نمیدونم چرااینجوری شد باشوهرم فامیل هستیم امکان داره بارداری بعدی این مشکل پیش بیاد؟؟؟؟ مشکل ژنتیکی توفامیل نداریم
  چندوقت بعدمیتونم بازاقدام کنم؟؟؟؟
  یکم خرداردخونریزی سقط داشتم بااین شرایط زمان تخمک گذاری من چه موقع میشه؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نگران نباشید خیر این طور نیست که در بارداری بعدی شما هم این مشکل مجدد تکرار شود ۳ ماه دیگه مجدد میتوانید برای بارداری اقدام کنید

 93. فرشته گفت:

  سلام خانم دکتر من الان روز سوم پریودیمه,یعنی سه شنبه پریود شدم,.دفعه قبل هم ۲۴اردیبهشت بود وتا روزهفتم ادامه داشت,.دفعه قبل هم ۲۵فروردینه بود وپریودیم منظمه,الان میخواهم اقدام کنم میشه بگین کی خوبه تاریخ بگین,.مرسی,

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما روز ۱۵ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۶ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 94. الناز گفت:

  سلام ببخشید یه سوال من دقیقأپریروز کامل لکم خوب شد امروز رابطه همراه با ارگاسم داشتم. میخواستم بدونم باز باید قرص بخورم؟ آخه بچه میخوام ولی نه بدون برنامه ریزی، البته ۲سال ازدواج کردم و بصورت طبیعی جلوگیری میکردیم و یه بار چند ماه پیش قرص خوردم چون بعدش پشیمون شدیم

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید