مامی تک

تخمک گذاری چیست و محاسبه زمان آن چگونه است

تخمک گذاری

زمانی که یک تخمک (و گاهاً بیش از یک تخمک )در زمان باروری از سیکل ماهانه از تخمدان رها شود به آن تخمک گذاری می گویند . ماهانه یک تخمک درون تخمدان به بلوغ می رسد .زمانیکه تخمک بالغ به اندازه مشخصی رسید ، از تخمدان ، از طریق  لوله فالوپ (لوله رحمی) به سمت رحم رها می شود .اینکه تخمک از کدام تخمدان رها می شود نسبتاٌ اتفاقی بوده و الزاماٌ به طور متناوب در هر دوره بین دو تخمدان جا به جا نمی شود .

تعیین زمان تخمک گذاری چه کمکی به باردار شدن می کند ؟

به منظور باردار شدن ، باید یک تا دو روز قبل از زمان تخمک گذاری تا 24 ساعت بعد از آن آمیزش جنسی انجام شود. تعیین این زمان به این دلیل است که : اسپرم ها دو الی سه روز می توانند زنده بمانند ،  این در حالیست که تخمک تنها 24 ساعت بعد از تخمک گذاری زنده می ماند ، مگر اینکه لقاح اتفاق بیافتد .

اگر نزدیک به زمان تخمک گزاری آمیزش انجام شود،شانس باردار شدن افزایش خواهد یافت . در لقاح طبیعی در هر سیکل شانس 20 درصدی برای باردار شدن وجود دارد. با این روش حدود 85% از خانم هایی که از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نکرده اند در طول یک سال باردار شده اند .می توان با مشخص کردن زمان تخمک گذاری و با آشنا شدن باتغییرات دوره های هورمونی و فیزیکی که ماهانه در بدن اتفاق می افتد ، احتمال باردار شدن را افزایش داد .همچنین می توان با استفاده از این اطلاعات با عدم برقراری آمیزش جنسی در طول این دوران از بارداری جلوگیری بعمل آورید .که البته این روش بهترین روش نخواهد بود و به آسانی می تواند با شکست مواجه شود.

تشخیص زمان تخمک گذاری

از شروع زمان پریود بعدی  12 الی 16 روز به عقب بشمارید. این زمان به شما محدوده زمانی ای را میدهد که در آن شما حتما تخمک گذاری خواهید داشت .برای خانم هایی که سیکل ماهانه آنها 28 روزه می باشد،روز چهاردهم معمولاٌ روز تخمک گذاری می باشد .به منظور استفاده از این متد باید بدانید معمولاٌ مدت زمان دوره ماهانه شما چند روز است .

زمان تخمک گذاری

محاسبه زمان تخمک گذاری

زمان تخمک گذاری خود را بدست آورید و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید . در زیر چند روش برای محاسبه زمان تخمک گذاری آمده است :

روش محاسبه اول : تغییرات در ترشحات دهانه رحم : زمانیکه تخمک گذاری آغاز می شود حجم ترشحات دهانه رحم افزایش یافته و تغییر شکل می دهد. این تغییرات بازتاب تغییرات میزان استروژن در بدن می باشد .زمانیکه این ترشحات شفاف ،لغزنده و چسبناک می شود بدن در اوج باروری خود به سر می برد.بسیاری از خانم ها این ترشحات را مانند سفیده تخم مرغ خام می دانند. به طور معمول این ترشحات نقش سد حفاظتی را بازی می کنند، ولی در طول دوره تخمک گذاری به اسپرم ها اجازه ورود به دهانه رحم و سپس لوله های رحمی برای ملاقا ت با تخمک را می دهند.

روش محاسبه دوم : افزایش دمای بدن (BBT): در طول تخمک گذاری دمای بدن 0.4 تا 1 درجه افزایش میابد .این تغییرات محسوس نیست ولی  توسط دماسنج قابل تشخیص می باشد . این دما حاکی از آن است که زمان تخمک گذاری فرا رسیده .چرا که عملیات رها سازی تخمک با تولید هورمون پروژسترون همراه است و این تولید دمای بدن را افزایش می دهد. دو الی سه روز قبل از اینکه بدن به بالاترین درجه حرارت خود برسد بالاترین زمان باروری می باشد . برخی از متخصصان معتقدند با فهمیدن اولین افزایش دما 12 الی 24 ساعت برای بارور شدن فرصت می باشد، ولی بیشتر آنها معتقدند این زمان برای باردار شدن خیلی دیر است .خانم تریسی تلس از کالیفرنیا می گوید : ” تولید پروژسترون کافی به منظور بالا بردن دمای بدن بعد از زمان تخمک گذاری یک الی دو روز زمان می برد.ولی از آنجاییکه تخمک تنها 24 ساعت زنده می ماند ، دیگر برای بارور شدن دیر است. “به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند تا جدولی از دمای بدن ایجاد کرده و به مدت چندماه ، هر روز صبح دمای بدن را یادداشت نموده تا الگویی از زمان تخمک گذاری بدست آید و از این طریق می توان دو الی سه روز از زمانیکه دمای بدن به صورت نرمال افزایش پیدا می کند آمیزش جنسی داشت.

روش سوم : ناراحتی در ناحیه زیر شکم : حدود یک پنجم از خانم ها فعالیت های تخمک گذاری را به صورت دردهای خفیف تا دردهای ناگهانی احساس می کنند .این شرایط که به آن میتلاشمرز می گویند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد.

 کیت تعیین زمان تخمک گذاری

کیت تعیین زمان تخمک گذاری چگونه کار می کنند ؟

این بسته ها در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند .این بسته ها میزان جریان هورمون لوترایزین را درست قبل از تخمک گذاری در ادرار تعیین می کنند.استفاده از این بسته ها بسیار آسانتر و دقیق تر از روش BBT (تعیین دمای بدن) می باشد و توانایی تشخیص تخمک گذاری در 12 الی 36 ساعت را دارا می باشند و در ابتدایی ترین ماههای استفاده به شما در بالا بردن شانس باردار شدن کمک می کند .

برای نتیجه مطلوب تر دستورات بروشور را دنبال نمایید . با توجه به دستورات باید اولین ادرار در روز را مورد آزمایش قرار داد ولی بهتراست ادرار دوم مورد آزمایش قرار گیرد، چراکه ادارا در طول شب غلیظ شده وممکن است نتیجه اشتباه برگرداند .

سیکل تخمک گذاری از اولین روز پریود آغاز می شود . اگر شما دارای سیکل 28 روزه هستید، باید تست تخمک گذاری را در روز یازدهم و به مدت 6 روز(یا هر تعداد روزی که توسط شرکت تولید کننده آن در دستورات مشخص شده ) انجام دهید . اگر سیکل ماهانه شما بین 27 تا 34 روز می باشد زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 13 و 20 خواهد بود. بنابراین بهتر است تست را در روز 11 شروع کرده و تا روز 20 ادامه دهید .اگر سیکل ماهانه شما نامرتب می باشد بهتر است بدانید این روش، روش مناسبی برای تعیین زمان تخمک گذاری شما نخواهد بود و بهتر است ابتدا با مراجعه به پزشک، سیکل ماهانه خود را منظم کنید.

اگر در فکر باردار شدن هستید، دانستنی های پیش از بارداری را نیز مطالعه کنید تا در آینده فرزندی سالم به دنیا آورید.  برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام راهنمای بارداری و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh عضو شوید.

خرید آنلاین

343 کامنت

 1. شیرین می‌گه:

  من 5ساله تحت نظردکترم حالا هم ناامیدم کرده میگه بچه دار نمیشه لطفا راهنماییم کنید الان روز 4پریودیمه

  • سیمین می‌گه:

   شیرین جان 5 سال ظاهرا خیلی زیاد به نظر میرسه.ولی استرس و نگرانی خودش 90% در نازا موندن تاثیر میزاره.
   البته جناب آقای دکتر آقایی تو تهران رو اگه پیداش کنی که درصد بالایی جواب میگیری من سال68 یا 69 دیدم خانومی بعد از 18 سال توسط ایشون بچه دار شد.البته این یه موردشه… الان باید سنشون خیلی بالا باشه. خانومش هم زنان و زایمانه
   یه دکتر دیگه تو مازندران بابل میشناسم که اسمش دکتر خوشبخته
   سنش بالاست ,ولی یه خانومی برام تعریف کرد که بعد از اینکه همه بهش گفتند نازاست به کمک این پزشک ظاهرا ساده؛ صاحب دو فرزند شده. جالبه درست وقتی که فکر میکرد این دکتر تخصصش امروزی نیست و میخواست دکترش رو عوض کنه میره مطبش و وقتی جواب سوالاتش رو میده میفهمه بارداره و سریع میره تست میده.

   شیرین خانوم همونطور که فصل بهار شکفتن زمین رو در پی داره ؛ قدرت باروری همه جانداران بالاتر میره.تلاش کن و مطمئنم تو هم سال دیگه یه نی نی خوشگل تو بغلته
   فقط استرس رو بی خیال
   بسم الله

  • نیلوفر می‌گه:

   شیرین جون استرست از بین ببر یکی از اقوامای ما بعد از 16 سال بار دار شده و الان 3 ماهشه .
   پس استرس نداشته باش و بیخیال شو و یه نکته خیلی مهم از حرف مردم نترس انشالله که نی نی میات

  • نازنين می‌گه:

   همون دکتر آقایی و دکتر خوشبخت محشرن
   سیمین درست گفته زد به هدف. حتما برو، تا این دوتا دکتر هستن غم نداری دکتر خوشبخت که از شب قبل ميرن دم در مطبش ميخوابن تا صبح برن پیشش اصلا نوبت به زور گیرت مياد

  • بهناز می‌گه:

   سلام عزیزم همونطور که دوستان گفتن استرست رو کنار بذار من خودم 12 سال نازایی کشیدم اخرشم توسط جناب آقای دکتر حمید صاحب کشاف در شهرک غرب تهران انستیتو نازایی نوید باردار شدم اگه موقعیتشو داری برو پیش ایشون اول به خدا توکل کن و بعدشم به آقای دکتر که وسیله ای هست از طرف خدای مهربون اعتماد داشته باش.

  • سارا س می‌گه:

   یه خانم دکتری در شهر تبریزهست به نام سیمین تقوی .تخصص از لندن گرفته.خیلی ها جواب گرفته اند.پیشنهاد میکنم یه چند روز برید تبریز هم بگردید هم پیش ایشون برید.ما از کاشان برای گردش رفته بودیم اتفاقی یه نفر معرفیشون کرد وقت گرفتیم چند روز هم بیشتر موندیم.الان دوتا بچه دوقلو دارم .خدا بهش عمر طولانی بده.من بعد 11 سال باردار شدم.امتحانش ضرر نداره.آزمایشگاههای تبریز هم چون خیلی بیمار از کشورهای همسایه میان بسیار مجهزه و دقیقه.

 2. فاطمه زهرا می‌گه:

  با سلام من شش ساله ازدواج کردم پارسال یک سقط داشتم و بعد از ان جلوگیری داشتم تا شش ماه پیش که دوباره اقدام کردم وموفق نشدم از کیت ال اچ استفاده میکنم و جواب هم میده ولی شش هفت روز بعد از تخمک گذاری واقدام لک بینی دارم وبلافاصله پریود میشم البته من در تمام چند سال گذشته لک بینی قبل پریود رو داشتم ولی الان زمانش به یه هفته رسیده و قهوه ایه سوختس مث کاکائو خواهش میکنم کمکم کنید علت لک بینی و عدم حاملگیم چیه؟
  من خیلی میرم دکتر . ولی همیشه میگن مشکلی نداری صبر کن. ولی این منو بیشتر عصبی میکنه

  • مریم می‌گه:

   با سلام
   من هم دو سال لکه بینی داشتم الان با مصرف قرص گیاهی ویتاگنوس خوب شدم اما باید حداقل 4 ماه مصرف کنی
   امیدوارم خوب بشی
   من هم در انتظاربارداری ام

  • مرضیه می‌گه:

   سلام منم اینطور بودم آزمایش دادم و کم کاری تیروئید داشتم که با دارو کاملا منظم شد. تو هم یه آز بده.

 3. مرسانا می‌گه:

  ﺑﺎ ﺳﻠﺎﻡ.ﻣﻦ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ و ﻧﻴﻢ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻛﺮﺩﻡ ﺳﻪ ﻣﺎﻩ ﺑﻴﺶ ﺩﻭ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩﻡ و ﺳﻘﻄ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺑﻌﺪﺍﺯ ﻳﻚ ﻣﺎﻩ ﺑﺮﻳﻮﺩﻡ ﻣﺮﺗﺐ ﺷﺪ ﻭﻟﻲ ﻣﺪﺍﻡ ﻟﻜﻪ ﺑﻴﻨﻲ ﺩﺍﺭﻡ ﺍﺯﻣﺎﻳﺶ ﻫﺮﻣﻮن و ﺳﻮﻧﻮ ﻫﻢ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﺑﻮﺩ .ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭﻱ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻛﻨﻢ ﻣﻴﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺍﻳﻦ ﻟﻜﻪ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﺑﺮﺍﻡ ﺑﻴﺶ ﻧﻤﻴﺎﺩ.26 ﺳﺎﻟﻤﻪ ﻗﺮﺹ ﻣﺘﻔﻮﺭﻣﻴﻨﻢ ﻣﺼﺮﻑ ميكنم

  • معصومه می‌گه:

   سلام
   من یکساله عروسی کردم هنوز قصد باردارشدن ندارم.ولی تازه قرص جلوگیری میخورم قبلا برحسب احتمالاتم روزهای حساس فقط جلوگیری میکردم احساس نگرانی دارم که مشکل نداشته باشم ازمایشاتی هست برای سالم بودن بهم معرفی کنید منتظر جوابتون هستم

  • نیلوفر می‌گه:

   مرسانا جون برو زیر نظر دکتر بهترین در ضمن قرص متوفرمین چرا مصرف میکنی مگه قند داری؟

 4. سپیده می‌گه:

  سلام من متولد 71 هستم و 23 سالم هستش سال 92 ازدواج کردم و باردار شدم و در 2 ماهگی بنا به دلایلی سقط داشتم ( آویشن خورده بودم که میگن هوردن گرمی باعث سقط جنین میشه) و حالا یک سال و نیم به طور طبیعی جلوگیری کردم و الان قصد بچه دار شدن دارم دو ماهه که دیگه جلوگیری نمیکنم ولی هنوز علایمی از بارداری نداشتم خیلی میتریم که باردار نشم. پریود منظمی هم دارم. لطفا راهنماییم کنید

  • نیلوفر می‌گه:

   اگه پریودی منظمی داری مشگلی نیست خانم محترم برای باردار شدن عجله نکن چون مدت طولانی جلوگیری کردی.شخص خودم 3ساله ازدواج کردم و جلوگیری میکنم .

  • پری می‌گه:

   عزیزم استرس نداشته باش۲ماه اصلا زمان زیادی نیست همین استرس روند بارداریتو به تاخیرمیندازه

  • منا می‌گه:

   عزیزم منم بعد 6 ماه باردار شدم ، از روی ماشین تخمک گذاری ایام تخمک گذاریتو در بیار تو کل اون هفته نزدیکی داشته باش به احتمال 90 درصد باردار میشی

 5. n می‌گه:

  این مطلب از سایت پارسه گرد برداشته شده و فقط کمی تغییر داده شده!!! لطفا منبع رو ذکر کنید.

  • نی نی کده نی نی کده می‌گه:

   سلام .
   این مطلب از سایت BABY center توسط سایت نی نی کده ترجمه شده است. اگر پارسه گرد از ما کپی کرده است، باید منبع را ذکر کند.

 6. n می‌گه:

  در تعجبم از شیوه پاسخگویی شما. سایت پارسه گرد در سال 91 این مطلب رو درج کرده و شما به تازگی این مطلب رو گذاشتید. اگر مترجم خود شما هستید باید طبق قوانین نام مترجم و منبع حتی انگلیسی زبان درج شود. در غیر این صورت این شما هستید که مشغول کپی کردن هستید.

  • نی نی کده نی نی کده می‌گه:

   این مطلب متعلق به سایت Babycenter.com است و نه پارسه گرد. گرچه ممکنه سایتهایی مانند پارسه گرد نیز این مقاله را قبلا ترجمه و منتشر کرده باشند ، ولی این موضوع دلیل بر این نمیشه که ما آنرا ترجمه و منتشر نکنیم. کما اینکه هر کتاب از نویسندگان خارجی نیز در بازار توسط ده ها مترجم مختلف ترجمه و چاپ میشه. و مسلما متن مقاله بسیار به متن بقیه نزدیکه. چون ترجمه یک متن است. اما این دلیل نمیشه بدون دانش کافی درباره اصل مطلب، دیگران را به کپی برداری متهم کنید.

   ما برای ترجمه مقالاتمون هزینه می کنیم، وقت میذاریم، یا حتی بابت ترجمه پول برداخت می کنیم و متاسفانه هزارجور از مقالات سایت ما داره کپی برداری میشه! ما خودمون درگیر مشکلات عدم حمایت از تولید محتوا هستیم. پس لازم نیست اصول اولیه کپی رایت را برای ما ذکر کنید. (گرچه بد نیست آدم هر چند وقت یکبار این موارد را در سایتها بیان کنه، شاید که حداقل وجود این معضل فراموشمون نشه)

   موفق باشید.

 7. nasim می‌گه:

  سلام من 31 سالم هست و قصد بارداری اول را دارم. اما متاسفانه دوران پریودی منظمی ندارم و معمولا به تاخیر می افتد. گاهی هم جلو می افتد. از لحاظ جسمی هم فکر می کنم ضعیف هستم. مثلا وقتی زیاد راه می روم یا مینشینم کمر درد و پادرد می گیرم. البته کلا هم در خانه زیاد راه می روم. همچنین چندین سال است گلو درد دارم همراه با خلط که یکی از پزشکان گفت آلرژی شدید است اما هنوز درمان نشده. آیا با وجود این موارد می توانم اقدام به بارداری کنم یا حتما باید درمان کنم؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه پس از معاینه پزشک تشخیص داده شود مشکلی برای بارداری وجود ندارد، جای نگرانی وجود ندارد و شما می توانید اقدام به بارداری نمایید. شما نیاز به مشاوره پیش از بارداری دارید.

 8. حنا می‌گه:

  سلام من باردار شدم وقبلا پلی کیستیک بودم اما میگن پلی کیستیک تخمک گذاری منظمی ندارن من چند ماه رژیم گرفتم وشنیده بودم خیلی کمک میکنه وطبیعی باردار شدم ولی الان سنو اخرم روز لقاح رو هشت قاعدگی نشون میده مگه میشه روز هشتم قاعدگی تخمک ازاد,بشه من قبلا سیکلام سی روزه بودن تقریبا ولی از زمان بیماری بین سیوپنج ودوماه

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه تمایل دارید زمان تخمک گذاری تان را بدانید می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. با توجه به اینکه در حال حاضر باردارید دلیلی برای اینکار وجود ندارد.

 9. مهری می‌گه:

  سلام سوال کرده بودم میخواستم پاسخش ببینم

 10. سمیرا می‌گه:

  سلام،27سالمه،پانزدهم هرماه به مدت 5روزپریودم،روزدقیق تخمک گذاری کی میشه،متشکرم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه هر ماه شما 15 پریود می شوید، طول قاعدگی شما 30 روزه است و زمان تقریبی تخمک گذاری شما 16 سیکل قاعدگی (از اولین روز قاعدگی)است.

 11. سمیه می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید خواهشا جوابمو تو ایمیل بدین ممنون میشم .من سال87عروسی کردم وتاالان بچه دارنشدم دوبار آی یو آی کردم ولی نشد .یکبار آی وی اف کردم دوقولو باردارشدم ولی متاسفانه قلبشون تشکیل نشد ونجر به اینذشد که باقرص سقط کنم هشت جنین فریز شده دیگه دارم ولی همه میگن چون همه جنینا باهم لقا پیدا کردن این امکان وجود داره که باقی هم قلب تشکیل نشه دیگه از دکتر رفتن خسته شدم خیلی ناامیدم واز حرفای اطرافیان مخصوصا کنایه ها دوست دارم بمیرم مورد خاصی ندارم الحمد الله ولی تا کنون بچه دارنشدم کمکم کنین.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای بررسی بیشتر و مشاوره با پزشک مشورت نمایید تا با بررسی جزئیات شرح حال شما، اقدامات لازم انجام شود. شما می توانید با کارشناسان مرکز مامایی مهر آسا تماس حاصل کنید. 021-88485528

 12. سمیه می‌گه:

  من فردا میخوام دوباره برم دکتر خواهشا زودتر جواب بدین اگه راهی سراغ دارین بگین تا با پزشک مطرح کنم

  • shouka می‌گه:

   سمیه جان میتونی پوست پیاز قرمز به مدت 40 روز دم کنی بخوری بعد حتما حامله میشی یا از پنیرک به همین صورت استفاده کن خیلی موثره

 13. نورا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.دکترم معاینه ام کردن و گفتن من عفونت واژن دارم بهم یه کرم واژینال میکونازول و قرص مترو نیدازول دادن.من یادم رفت بگم که این ماه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم..ایا این داروها اگه باردار باشم برام ضرر داره؟ ۲۲ اردیبهشت پریودم تموم شد و ۲۵ ادیبهشت نزدیکی داشتم.احتمال بارداری چقدره؟ و اینکه ممکنه اگه بارداربوده باشم با معاینه داخل واژنم برای جنین مشکلی به وجود بیاد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مشکلی وجود ندارد. در صورتیکه پریود نشدید با انجام تست بتا حاملگی می توانید از بارداری خود مطمئن شودید.

  • فاطی می‌گه:

   نه عزیزم نگران نباش منم خودم استفاده کردم از این داروها فقط اگه بارداری دیگه ب هیچ عنوان استفاده نکن

 14. نونو می‌گه:

  من هر دفعه ۷ تا ۱۰ روز عقب میندازم
  آزمایشات هورمونی و سونوگرافی واژینال انجام دادم و سالم و طبیعیه
  چطور زمان تخمک گذاری رو تعیین کنم برای حاملگی

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری، شما می توانید از کیتهای تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین شما می توانید مدت قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت نمایید و سپس عدد 11 را از بزرگترین عدد و عدد 18 را از کوچکترین عدد کم کنید، فاصله بین اعداد بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که احتمال تخمک گذاری شما بالاترین میزان است.

 15. مهری می‌گه:

  سلام 30 سالمه یه دختر 6 ساله دارم قصد باردار شدن تا3ماه اینده دارم تا اگه خدا بخواهد پسر دار بشم چکارهای انجام بدم دوره پریودیم هرماه چند روز عقب می افته نمی توانم زمان تخمک گذاریتعیین کنم ولی 2 ماه است که نزدیکی اواسط دوره پریودی یک روز ترشحاتم زیاد وسفید رنگ میشود ایا همان زمان تخمک گذاری است

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری روشهای متعددی وجود دارد. برای اینکار شما می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید همچنین به مدت 12-6 ماه طول قاعدگی خود را از اولین روز قاعدگی یک سیکل تا روز اول سیکل قاعدگی بعدی یادداشت کنید و از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که در طی آن احتمال تخمک گذاری شما بیشترین میزان است. برای داشتن جنسیت پسر شما می توانید از راهنماییهای متخصصین مرکز مامایی مهرآسا با شماره تماس 021-88485528 استفاده کنید.

  • رادمهر می‌گه:

   عزیزم اگرنزدیک زمانیکه تخمک آزادمیشه نزدیکی کنی احتمال زیادپسر وهرچه دیرتردختر

 16. mahsa می‌گه:

  سلام خسته نباشید من این ماه برای بارداری اقدام کردم.دوره های من 26 روزست ولی این ماه بعد اقدام 21 روزه شد پریودم و پریود شدم آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟اگر نه ماه بعد چه روزی اقدام کنم و اینکه یک روز در میون برای اقدام خوب است رابطه مون؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه پریود شده اید شما باردار نیستید. برای افزایش احتمال بارداری به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری تان نزدیکی داشته باشید.

 17. گلی می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من هر ۲۱ روز پریود میشم ۴روز خونریزی و۴ روز لکه بینیدر کل ۸ روز پریودم میخواستم اگ میشه زمان تخمک گذاری من رو بگید. ممنون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای اینکه با اطمینان بیشتری زمان تخمک گذاری خود را تعیین کنید، شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. طبق آنچه که گفتید احتمال تخمک گذاری در روزهای اول پس از پاک شدن از قاعدگی بیشتر است.

 18. ستاره می‌گه:

  باسلام من چند وقت عقد کردم میخوام بدونم چطوری باهمسرم رابطه داشته باشم که در زمان عقد باردار نشم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از روشهای پیشگیری مانند کاندوم و قرصهای پیشگیری از بارداری می توانید استفاده نمایید.

 19. فرناز می‌گه:

  سلام من ۲۹ سالمه ۴ ماهه ازدواج کردم اما با اینکه رابطمون مداوم بوده هنوز بچه دار نشدیم الان دو ماهه پریودیم هم نامنظم شده راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه زوجین یکسال پس از ازدواج بدون استفاده از هرگونه روش پیشگیری از بارداری بچه دار نشوند نیاز به بررسی وجود دارد. اما با توجه به نامنظم شدن پریودها توصیه ما این است برای بررسی بیشتر و انجام آزمایشات لازم به پزشک مراجعه نمایید.

 20. فاطیما می‌گه:

  سلام من 31 سالمه 5 ساله ازدواج کردم یک سال اخیر اقدام به بارداری کردم ولی هنوز باردار نشدم. سیکل قاعدگی ام معمولا منظمه یعنی 20ام به 20ام ولی گاهی یکی دو روز جلو می افته. خیلی نگران بارداری ام هستم لفا راهنمائی کنید.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات خود و همسرتان طبیعی است با نزدیکی در دوران تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش می یابد.

 21. افسون می‌گه:

  باسلام من 27 سال سن دارم.2سال و10 ماه هست که ازدواج کردم.زا7ماه پیش اقدام به بارداری کردم قبل ازاقدام تحت نظر پزشک بودم باانجام ازمایشات هورمون تستسترون بالابودوبعدازسونوگرافی تخمدان پلی کیستیک داشتم که دکتربرام قرص متفورمین واسیدفولیک تجویز کردویکدوره قرص کلومیفن هم مصرف کردم همون موقع عکس رنگی هم گرفتم لوله هابازبودولی رحم دودیواره ای بوددرضمن قاعدگی نامنظم هم دارم جدیدا هم که سونوکردم کیست نداشتم لطفا منوراهنمایی کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه کیست تان برطرف شده و نتایج سونوگرافی و آزمایشات طبیعی است مشکلی برای بارداری وجود ندارد. با افزایش تعداد دفعات نزدیکی در دوران تخمک گذاری (3-2 روز قبل و بعد از آن) شانس بارداری افزایش می یابد. در ضمن همسرتان نیز آزمایش اسپرموگرام برای بررسی از نظر باروری انجام دهند.

 22. مهشید می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید …
  من از اوایل سال جاری تصمیم به بارداری کردم(یک سال و نیم هم هست ازدواج کردم و فقط از روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری استفاده کردم)،و مرتب آمیزش رو در روزهای تخمین زده تخمک گذاری داشتم اما هنوز باردار نشدم.در ضمن کل آزمایشهای قبل از بارداری هم انجام دادم.پزشک گفت مشکلی نیست .میتونی باردار بشی…
  لطفا منو راهنمایی کنید .نگران هستم.
  بـــا تشـــکر فـــراوان…

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان از نظر باروری مشکلی ندارید جای نگرانی وجود ندارد. با افزایش دفعات نزدیکی در طی دوره تخمک گذاری (3-2 روز قبل و پس از آن) احتمال بارداری افزایش می یابد. برای پیدا کردن زمان تخمک گذاری شما می توانید از کیت های تخم گذاری استفاده کنید.

 23. سحر می‌گه:

  با سلام و خسته نباشيد
  من ماه قبل ١١ارديبهشت و اين ماه ٢ پريود شدم وتاريخ ١٧خرداد نزديكي داشتم آيا امكان بارداري وجود داره؟ممنون ميشم جواب بدين.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای افزایش احتمال بارداری در دوران تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. و برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 24. maryam می‌گه:

  ممنون از پاسخ گویی سوالات و سایت خوبیه

  • مريم می‌گه:

   سلام.من اون ماه 11بريود شدم و اين ماه 13لك بيني و 14شدم.در اون ماه 24.26.29 جلوكيري نداشتيم اما خبري نبود.ميشه زمان تخمك كذاري من رو بكين.هفت ساله ازدواج كردم و از اون ماه جلوكيري نداشتيم دلم هم خيلي بجه ميخواد ميشه راهنمايي كنيد.ممنونم از سايت عالي كه داريد

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 25. باران می‌گه:

  سلام
  من 9 ماهه که ازدواج کردم .
  دوران پریودم نامنظمه . میخوام باردار شم . چه کار کنم؟

 26. هدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من 24 اردیبهشت به مدت پنج روز پریود شدم و با نامزدم روز دهم و بیستم خرداد رابطه داشتم ولی چون از روشهای جلوگیری اطلاعاتی نداشتم کاری نکردم من هنوز باکره هستم و ترسم از پیشاب است ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمال بارداری با مایع قبل از انزال هم وجود دارد ولی کم است. به همین دلیل توصیه میکنیم از روش پیشگیری استفده نمایید.

 27. مهری می‌گه:

  سلام .من قصد دارم باردار بشم اما زمان تخمک گذاریم و دقیق نمیتونم حساب کنم چون ماههای قبل همیشه 3 تا 4 روز بعداز موعد قاعدگیم پریود میشدم اما این ماه 13روز بعداز موعدم شدم به نظر شما زمان تخمک گذاری این ماهم کیه؟؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 28. نسرین می‌گه:

  سلام.34 سال سن دارم و 6 ماهه برای بارداری اقدام کردم وموفق نشدم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم.دو ماه پیش از رحم عکس برداری داشتم نتیجه این بود: رحم نمای نسبتاطبیعی TSHAPE دارد.هردو لوله رحمی دیامتر ومسیرطبیعی هستند.من باید چیکار کنم؟تو خدا کمکم کنید.آیا من مشکلی دارم؟آزمایشات شوهرم همشون طبیعی بوده

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به نتایجی که گفته اید مشکلی برای بارداری وجود ندارد.

 29. mahsa می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دوره هام از 21 تا 30 روز متغیره ماه پیش 21 روز پرود شدم ولی این ماه 23 روز شده و پریود نشدم آیا تا 30 روز صبر کنم یا میتونم آزایش خون بدم الان؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تا زمان قاعدگی تان صبر کنید و سپس تست بتای حاملگی انجام دهید.

 30. عاطی می‌گه:

  باسلام من یکم تیر پریود شدم وروز یازدهم لقاح صورت گرفته,با توجه به اینکه ماه قبل الدی اورژانسی خورده بودم حدودا 14روز قبل از پریودم خونریزی بمدت 6روز داشتم,احتمال بارداری در من وجود داره؟؟ممنون از راهنماییتون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای افزایش بارداری با استفاده از کیت تخمک گذاری می توانید زمان تخمک گذاری تان را مشخص نموده و در طی این دوران نزدیکی داشته باشید.

 31. الناز می‌گه:

  سلام من ٦ساله ازدواج كردم يه پسر ٣/٥ دارم ميخوام بازهم بچه دار شم ٢،٣بار جلوگيري نكردم ولي نشدم ميخواستم ببينم تخمك گذاري چند رو قبل وبعد پريود ؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان شما می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده نمایید. همچنین طول مدت قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت نمایید و در صورت متفاوت بودن اعداد از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله زمانی اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله زمانی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری برای شما وجو دارد و با داشتن نزدیکی در طی این مدت احتمال بارداری شما به بیشترین میزان می رسد.

 32. زهره می‌گه:

  سلام
  اگر پریود من به این ترتیب باشد: ۲۷مهر ۱۹آبان ۲۹آذر ۲۸دی ۲۸اسفند ۱۰اردیبهشت ۱۷خرداد… تمنا میکنم مرا راهنمایی کنید از چه روز و تا چه مدت از کیت استفاده کنم؟ چرا پاسخ نمیدین؟؟؟!!! خیلی فوریه. خواهش میکنم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   پس از پاک شدن قاعدگی هر روز در یک ساعت معین از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید تا زمانیکه نتیجه آن مثبت شود، این کیت میزان هورمون LH (هورمونی که قبل از تخمک گذاری افزایش یافته و 12 تا 36 ساعت آینده پس از افزایش آن تخمک گذاری صورت می گیرد) اندازه گیری می کند.

 33. zizi می‌گه:

  سلام من ۲۹ سالمه تنبلی تخمدان دارم،پریودیم ۳۷ روزه است،فولیکولم سایز کوچیکه،یه دوره کولومفین خوردم تغییری نکرد،بچه پسر میخوام،چه کنم عزیزان؟؟؟

 34. م. ز می‌گه:

  سلام. خسته نباشید. خانم من 25 فروردین پریود شده و ماه بعد همین طور. خرداد ماه بیستم پریود شده. ما 11 تیر باهم رابطه داشتیم. الان امروز بیست هست هنوز پریود نشده. آیا ممکن هست با پیش آب حامله بشه.؟اخه زمان تخمک گذاری اون فکر کنم بشه 2تیر تا 6 تیر ماه. آیا ممکن هست از زمان تخمک گذاری بگذره حامله بشه؟ آیا هنوز تا 25 مهلت داره پریود بشه؟ خواهشا زود جواب بدین ضروری هست

 35. سیسیلی می‌گه:

  سلام .من ۸ ماه که برای بارداری اقدام کردم .این ماهه اخر پریودم فقط چند روز لکه های صورتی و قهوه ای بود .‌تست بارداری دادم منفی بود ..میخاستم بدونم امکانش هست چون پریودم کم بوده تخمک گذاری این ماه نداشته باشم؟
  و اگر امکانش هست بگین ..ممکنه علته کم شدنه پریودم چی باشه .چون اصلا عفونت ندارم

 36. فریده می‌گه:

  سلام 38 سالمه ودارای 2فرزند وتقریبا پریودی منظمی داشتم ،هرتاریخی را که میشدم ماه بعد 4 الی 5 روز زودت پریود میشدم وتا حالا نزدیکیمان بطور طبیعی بوده اما این ماه با توجه به 4 ـ5 روز جلو افتادن باید 20 یا 21 همین برج پریود میشدم که نشد .ونمیخواهیم بارداریـنا خواسته داشته باشیم چند روز پیش زیر شکمم درد میکرد ولی خبری نشد .چه موقع میتونم تست بارداری بدهم .لطفا راهنماییم کنید.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در طی 7 روز پس از تأخیر در قاعدگی می توانید از تست بی بی چک استفاده کنید. و یا در همان روزهای اول پریود نشدن تست بتا انجام دهید.

 37. فرزانه می‌گه:

  سلام،خسته نباشين.٢١خرداد اولين روز از اخرين قاعدكي من بود.١٦ تير رابطه بدون جلوكيري داشتم.سوالم اينه.احتمال بارداري وجود داره؟
  ممنون از راهنماييتون

 38. بهار می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  ۲۷ سالمه و ۹ماه ازدواج کردم و همیشه پریودم ۲۸ تا۳۰ روز بوده ,در این ماه که اقدام به بارداری کردم من ۲۴روز بعد ۲ روز پریود شدم ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

 39. بهار می‌گه:

  البته روز ۳ پریودیم فقط خیلی کم لک میدیدم

 40. آریانا می‌گه:

  سلام خیلی ممنون از مطالب عالی تون و سایت خوبی که دارین …
  من 24سالمه 8ساله که ازدواج کردم و دخترم 7 سالشه میخوام دوباره اقدام کنم و اگه خدا بخواد پسر میخوام و دکتر هم مراجعه کردم دستور رژیم غذایی و تعیین روز تخمک گذاری رو پیشنهاد کردن …مشکل من اینجاست که پریودهام خیلی نامنظمه نمیتونم روز تخمکذاری رو مشخص کنم و دکتر هم رفتم با انجام آزمایشات و سنوگرافی گفت که هیچ مشکلی نداری فقط یه کوچولوتخمدانهاضعیف هستن …
  تاریخ پریودهام رو یادداشت کردم 93/8/8_ 93/9/17_93/11/8_ 93/12/17_ 94/2/8_ 94/3/15 _ 94/4/30
  توی نظرات هم توضیح دادین که از بزرگ ترین عدد .عدد 11 رو و از کوچکترین عدد 18 رو کم کنیم ولی من دقیق متوجه نشدم که منظور شما از بزرگترین و کوچکترین عدد چیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که من روز تقریبی تخمکذاری رو مشخص کنم کیت مکس 14 رو هم خریدم ولی فعلا استفاده نکردم . ببخشید طولانی شد

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مثلا فاصله روزهای بین 93/8/8 و 93/9/17 را بدست آورید و به همین ترتیب محاسبه کنید و سپس از اعداد بدست آمده عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. همچنین از کیت های تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 41. زهرا می‌گه:

  سلام .
  من ۶ روز بعد از نزدیکی آزمایش خون دادم و نتیجه منفی بود و الان ۱ روز از زمان قاعدگی گذشته و امروز یه تست بی بی چک گرفتم و یه خط خیلی کمرنگ در ناحیه T1 مشخص شد و ناحیه c هم پر رنگ بود ولی ناحیه t رو رو تست به ۲ قسمت تقسیم کردن T1وT2
  میخواستم ببینم احتمال حاملگی هستش؟

 42. آرزو می‌گه:

  سلام خسته نباشید.
  من ۲۹ سالمه و ۲ساله ازدواج کردم. از ابتدای بلوغ مبتلا به PCO بودم الان ۴ ماهه برای بارداری اقدام میکنم که دکتر برام متفورمین روزی ۱ عدد تجویز کردن. اما ۲ ماه هست که بعد از اتمام پریود تا موقع تخمک گذاری لکه بینی دارم..
  این ماه در زمان تخمک گذاریم شدیدتر شده و دردهای شبیه پریودو خونریزی دارم . میخواستم ببینم مشکل چیه؟ طبیعی هست یا نیاز به زمان دارم؟

 43. mahsa می‌گه:

  سلام.من ۵روز از پریودم میگذره و هنوز پریود نشدم از بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمرنگ و نازک بود ولی وقتی تست خون دادم فقط نوشته بود منفی حتی بتام توش ذکر نشده بود در ضمن من تست رو ۸ شب دادم. ممکنه زمان تو تست تاثیر بذاره و آیا لازمه دوباره آز خون بدم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   تست بتای شما منفی شده است و شما باردار نیستید برای مشخص شذن ذلیل تأخیر قاعدگی به پزشک مراجعه کنید.

 44. زهره می‌گه:

  سلام
  اگر پریود من به این ترتیب باشد:۲۷مهر ۱۹آبان ۲۹آذر ۲۸دی ۲۸اسفند ۱۰اردیبهشت ۱۷خرداد… تمنا میکنم مرا راهنمایی کنید از چه روز و تا چه مدت از کیت استفاده کنم؟ لطفا سریع پاسخ بدین؟؟؟
  با کمال تشکر

 45. مهان می‌گه:

  سلام
  بعد از پولیپ رحمم که برطرف شد به توصیه پزشک اقدام به بارداری رو شروع کردم سه روز بعد از پریود ۷ روزه ام الان دوباره ترشحهام مثل زمان پریود شده هر بار دستشویی میرم میاد ۴ روز قبل از پریودم دو تا قرص دزوسپیتوز خوردم دلیل این حالتم چیه اینطوری چطور زمان تخمک گزاری ام را بدونم

 46. مری می‌گه:

  با سلام
  من 25 ساله هستم و 3 و نیم است که ازدواج کردم و الان یک سال و دو ماه است که طبیعی جلوگیری میکنم .یک سال است که قبل از پریودی چند روز لکه بینی دارم که گاهی یک هفته و بیشتر نیز بوده است .سونو دادم مشکلی نداشتم.دوماه قرص ال دی و دو دوره قرص dupbaston استفاده کردم فایده نداشت الان هم دکتر قرص ویتاگنوس تجویز کرده ولی هنوز زمان مصرفش شروع نشده، دوبار هم قبل از شروع لکه بینی با نزدیکی خونریزی گرفتم تست پاپ اسمیر را هم قرار است بعد از پاکی این دوره بدهم با توجه به اینکه برای اولین بار قصد بارداری دارم بسیار نگران هستم تو رو خدا راهنمایی کنید.

 47. عاطفه می‌گه:

  سلام من یک سال و سه ماه ازدواج کردم سه ماه اقدام به بارداری میکنم اما حامله نمیشم لطفا راهنماییم کنید دکتر هم میرم اما میگه فعلا صبر کن

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی نداشته باشید جای نگرانی وجود ندارد. با دانستن زمان تخمک گذاری و داشتن نزدیکی به دفعات بیشتر در این زمان احتمال باروری شما افزایش خواهد یافت.

 48. Shili می‌گه:

  salam man peryodam 24roze o 4roz peryodam mikhastam zamane tokhmak gozarimo bedonam alan ahe eghdam kardim natije nagereftim??

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه همیشه فواصل پریودهای شما 24 روزه است زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز 10 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 49. آسیه می‌گه:

  سلام
  دوروز مونده به پریود شدنم نزدیکی بدون جلوگیری داشتم ، بعد قرص اورژانسی استفاده کردم ده روز گذشت لکه بینی دارم امکان بارداری هست یا نه?

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت مصرف صحیح قرص اورژانسی احتمال بارداری کم است. با این حال برای بررسی دلیل لکه بینی یک تست بتا لازم است.

 50. مریم می‌گه:

  سلام من۳۷ ساله هستم و میخوام دومین بارداری رو بعد از ۸ سال داشته باشم.
  ۲ ماه است که اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نداشت . اولین پریود من ۱ روز و نیم طول کشید و دومین پریودم یک هفته دیرتر از زمان معلوم انجام شد آیا برای زمان دقیق تخمک گذاری و بارداری باید کار خواصی انجام بدم؟ ضمناً ۳ ماه است که قرص فولیک اسید می خورم مرسی

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 51. رویا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من 26 سالمه پریودی منظم دارم 30 خرداد پریود شدم روز 27 تیر شب نزدیکی داشتم و منی داخل رحم ریخته شد تا امروز که 8 مرداد هست هنوز پریود نشدم روز4 مرداد هم ازمایش دادم ولی میزان بتا کمتر از یک دهم بود می خواستم راهنماییم کنید ایا حامله هستم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به نتیجه بتا شما باردار نیستید. برای بررسی دلیل پریود نشدن به پزشک مراجعه کنید.

 52. نعیمه می‌گه:

  با سلام
  سوالی که داشتم اینه که ایا در زمان بارداری هم تخمک گذاری اتفاق می افتد.
  ممنون

 53. نعیمه می‌گه:

  با سلام
  28 سالمه و 1 ساله که ازدواج کردم و حدود 4 ماهه پیش نزد دکتر رفتم که برای بارداری و مراقبت های قبل از ان اقدام کنم و دکتر تشخیص عفونت شدید داد و 1 ماه بعد که نزد ایشون رفتم گفت کاملا خوب شدم و مشکلی برای بارداری ندارم ، و مشکل دیگه ای که داشتم از 7 ماه قبل ترش پریودی های نا منظمی داشتم و حدود هر 21 روز پریود میشدم در حالی که قبل از ازدواج هر 28 روز یا بیشتر طول می کشید.
  برای این مشکلم دکتر قرص دوفاستون را برام تجویز کردن که از 15 پریودی تا 24ام به مدت 10 روز میخوردم تا سر 24 تا 28 روز پریود شم
  ماه اول که این دارو را استفاده کردم سر 28 روز پرویود شدم اما ماه بعد از روز 12 پریودی دردهایی رو در ناحیه کمر و زیر دلم احسای میکردم واز روز 15ام قرص رو شروع کردم اما همچنان دردکمر داشتم و روز 9امی که قرص رو شروع کرده بودم یعنی 23 پریودی لکه بینی داشتم و 2 روز خونریزی کم و 1 روز بعد ه باز لکه بینی داشتم کلا 4 روز پریودیم طول کشید که میزان خونریزی نسبت به دفعات همیشکی بسیار کم بود ولی درد بسیار شدیدی در ناحیه کمر و زیر دلم در این 4 روز داشتم
  ( برای بارداری نیز اقدام کرده بودم و به فاصله 2 روز در میان با همسرم نزدیکی داشتم )
  ، بعد از اون هم از روز 6 ام تا 11 ام از تست های تخمکگذاری استفاده کردم ولی تا به امروز که روز 11 ام است جواب تست ها منفی بوده ، و در این روزها نیز درد کمی در ناحیه زیر دلم و کمر احساس میکنم و گاهی سردرد و حالت تهوع کمی نیز دارم و مرتبا داخل ناف ام به پایین تیر میکشد .
  از تست های بارداری هم استفاده کردم اما جواب منفی بوده (حدود 4 روز بعد از زمان قاعدگی اصلی یعنی در روز 32 پریودی قبلی نه این لکه بینی و خونریزی 4 روزه)، ( البته خواهرم نیز تا 1 ماه بعد بارداری تست های چک بیبی جواب منفی بودن براش و حتی ازمایش نیز منفی بوده ، به سختی بارداری شان قابل تشخیص شد)
  ایا بنده باز عفونت دارم و این درد ها ناشی از عفونت بوده ، با توجه به این که 2 ماه پیش کاملا خوب شده بودم ، یا امکان داره حامله باشم و اون لکه بینی و خونریزی بابت لانه گزینی نطفه باشه .

 54. نسرین می‌گه:

  سلام من 1مرداد سونو رفتم جنین 8هفته 5روز بود 31اردیبهشت،پریود شدم 8خرداد 13تا20خرداده با همسرم نزدیکی داشتم بنظر شما،جنین کی بوجود اومده و آیا،سونو سن،دقیق جنین رو ميگه،مرسی،

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای تعیین سن حاملگی با توجه به سیکل قاعدگی لازم است تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی تان را ذکر کنید.

 55. سمیرا می‌گه:

  سلام من 20سالمه وتنبلیه تخمدان دارم و حدود یه ساله و نیمه که اقدام به بارداری کردم اماهنوزباردارنشدمو قرص کلومیفن وعرق رازیانه میخورم ایا برای تنبلی تخمدان تاثیر داره؟

 56. ندا می‌گه:

  با سلام،
  من 28 سالمه که مدت 2.5 ساله ازدواج کرده ام ، دوره سیکل ماهانه ام 30 روزه می باشد و این ماه میخواستم باردارشم که از کیت های تخمک گذاری استفاده کردم که از روز 12 تا روز 17 این تست منفی نشان میداد و من روز 17 نزدیکی انجام دادم و حالا استرس اینو دارم که باردار میشم یا نه . ممنون ازشما

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت پریود نشدن در زمان مقرر برای اطمینان از بارداری تست بتا حاملگی انجام دهید.

 57. مرجان می‌گه:

  من 24ساله هستم وهمسرم 29میخوایم بچه دارشیم پارسال یه سقط داشتم دوماهه. عکس رنگی از رحم گرفتم مشکلی ندارم .شوهرم هم اسپرم ازمایش داپخ مشکلی نداره نمیدونم چرا نمیشه .دکترمیگه ivfکنیم نگرانم کمکم کنید من بایدچکارکنم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی برای باروری نداشته باشید نیازی به ivf وجود ندارد.

 58. امین می‌گه:

  سلام22سالمه3سال جلوگیری طبیعی داشتم الان یه ماه پیش اقدام ب بارداری کردم امانشدهچ مشکلی هم ندارم پریم هم منظمه دورهو پری معمولا28 و25

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی برای باروری نداشته باشید با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 59. زهرا می‌گه:

  سلام
  من دوره پریودیم نامرتبه ولی دومرتبه بوده که تقریبی درست پریود شدم.ولی ایندفعه با اینکه سی روز هم گذشته با اینکه جلوگیری کردم ولی هنوز پریود نشدم.الان قصد بچه دار شدن ندارم.دوره پریودی من 30 روز هم شده بوده چند مورد.لازمه که به دکتر مراجعه کنم؟
  راهنمایی میکنید لطفا؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه فاصله بین قاعدگی شما 35-21 روز است طبیعی است.

 60. طاها می‌گه:

  باسلام.من 5ساله ازدواج کردم که سه سال جلوگیری کردم والن بعد از دوسال که جلوگیری نداریم هنوز بچه دار نشدیم الان تا زه متوجه شدم با نتیجه دکتر وازمایش شوهرم واریس بیضه داره که تعداد بار اسپرمش خیلی کم هست .هرکی اطلاعات کافی داره لطفا راهنمایی کنه .با تشکر

  • الی می‌گه:

   بهترین درمان زالو درمانی شوهر من با عمل خوی نشد ولی با 3 بار الو انداختن خوب شد

 61. معصومه می‌گه:

  سلام.دوستان .من 20 سالمه و یه دختر خشگل دارم..نصیحت من به شما با وجود اینکه میدونم شما از من فهمیده ترر هستین. استفاده طولانی از قرص های جلوگیری باعث خشک شدن تخمدانها میشه..شک نکنید..این بلا سر چند تا از اشنا های من امده..بزارید شوهراتون از کاندوم استفاده کنن…چرا خودتان را نازا میکنید…

 62. sahar می‌گه:

  بین رابطهی دومم و زمان سونو فقط 18 روز فاصله بودش ایا سونو قلب جنین رو بعداز 18 روز نشون میده ???

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   قلب جنین در هفته چهارم بارداری تشکیل می شود با انجام سونوگرافی واژینال در هفته 4-5 صدای قلب جنین شنیده خواهد شد.

 63. منصوره می‌گه:

  من سیکل پریودیم عمدتا ۲۷ و گاهی ۲۶ روزه است. زمان تخمک گذاریم چه روزی میشه؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمالا روز 13 است. با این حال برای پیدا کردن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 64. م می‌گه:

  سلام
  همسر بنده از کيت تخمک گذاری که استفاده کردن هر دو خط مورد نظر ديده ميشه ولی خط بالايی (دورتر از محل تماس با ادرار) کمرنگتره. به نظر شما مشکلی وجود داره يا نه؟ اين علامت چه چيزی رو مشخص ميکنه؟
  ممنونم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   کیت تخمک گذاری دارای دو خط است که خط بالایی آن خط کنترل و خط پایینی خط تست است. اگر خط تست و کنترل هر دو پر رنگ شود نتیجه مثبت است. اگر خط تست کمرنگ و خط کنترل پر رنگ نتیجه مثبت است و اگر هر دو خط کمرنگ باشد نتیجه غیر قابل اعتماد است.

 65. میترا می‌گه:

  سلام من ۳۸ سالمه و دو تا بچه ی بیست و هجده ساله دارم .الان با همسرم تصمیم گرفتیم بازم بچه دار شیم .پریودی من ۲۱روزه است. ایا سنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟برای بچه پسر چکار کنم؟

 66. طلوع می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من چهار ساله ازدواج کردم و یه دختر سه ساله دارم و از زمان به دنیا آمدن دخترم تا به الان مرتب از قرص ال دی برای جلوگیری استفاده میکنم و الان قصد بارداری دارم و دوست دارم بچم پسر باشه آیا چون از قرص جلوگیری استفاده میکنم برای تعیین زمان تخمک گذاریم با مشکل روبرو میشوم؟؟؟

 67. sahar می‌گه:

  سلام ، من ۱۷ فروردین اولین روز آخرین پریودم بود ، سیکلام ۳۰ روزه گاهیم چندروز جلو میندازم و خونریزیمم نهایتا ۵ ، یا ۶ روزه ، من ۲ تا رابطه داشتم اولین رابطم تقریبا ۲ هفته بعداز پریودم بود و دومین رابطم روز ۲۵ سیکل ،، میخوام ببینم تاریخ لقاحم توی کدوم رابطه بوده، من تا الان همه سونوهام با lmp یکین و ۱۰ روز بعداز تاخیرم بتام ۱۰۰۰ بود ، درضمن ۲۸ اردیبهشت رفتم سونو که ۶ هفتم بود و جنین قلبش ۱۱۳ بار ضربان داشت ، سونو هم شکمی بود ، سونوی ntواسم ۱۷ دی تاریخ زایمان رو زده ، با توجه به این حرفا میخوام بدونم توی کدوم رابطه باردار شدم،
  ممنون اگه زود جواب بدید

 68. تینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من یک ماه است که ازدواج کرده ام، ماه اول از روشهای دیگری برای جلوگیری استفاده کردیم اما این ماه به دلیل مسافرت از روز دهم پریودی شروع به مصرف قرص ال دی کردم، پنج شب خوردم و امشب رابطه داشتیم و با این تصور که چون قرص مصرف میکنم باردار نخواهم شد اجازه تخلیه را به همسرم دا دم، متاسفانه بعداز سرچ در اینترنت متوجه شدم که امکان بارداری در دوره اول مصرف مخصوصا اگر از روز ۵ پریودی قرص مصرف نشود، هست. حالا نظر شما را میخواهم آیا قرص ال دی رو که الان هم هر شب دارم مصرف میکنم رو با دستوری که گفتن به فاصله دوازه ساعت دو بار ۴ عدد بخورم از بارداری جلوگیری میکند؟؟ در ضمن مثل قبل به خوردن قرص های دیگر تا ۲۱ روز ادامه دهم؟؟؟ چه باید بکنم لطفا هر چه زودتر تا امکان پیشگیری هست راهنمایی کنید. خیییلی متشکرم

 69. مانا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.من 8 سال جلوگیری با کاندوم داشتم و الان حدود 3 ماه است که جلوگیری ندارم.پریودم معمولا 4 تا یک هفته هر ماه تاخیر دارد و حدود 7 روز یا 5 روز طول میکشد . میخواستم بدانم زمان تخمک‌گذاری من چه طور محاسبه میشود؟ آیا نیاز به تحت نظر بودن توسط پزشک هست با توجه به اینکه 8 سال جلوگیری میکردم. 34 سال سن دارم. با تشکر

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید به مدت 6-12 ماه سیکلهای قاعدگی تان را یادداشت کنید و از کوچکترین عدد، عدد 18 و از بزرگترین عدد، عدد 11 را کم کنید فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده زمانی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری وجود دارد.

 70. fati می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید .دوستان گلم مطالبتون روخوندم امیدوارم شمام مثه من مامانبشین خییییلی لذت بخش میشه زندگیتون منم خودم دوسال باردار نمیشدم …….

 71. قربانی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من در روز پنجم قاعدگی با همسرم نزدیکی داشتم آیا امکان باروری هست، البته بعد از نزدیکی دوباره دچار خونریزی شدم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در زمان قاعدگی نزدیکی نداشته باشید زیرا ممکن است باعث آندومتریوز شود.

 72. پریناز می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من 23تیر پریود شدم روزهای تخمک گذاری هم اقدام داشتم ولی 28مرداد ک موعد پریودم بود بجای پریود لک می دیدم تا روز 7سیکل، دو روزی پلک شده بودم ک دوباره از 30مرداد خونریزیرپیدا کردم با دکترم تماس گرفتم گف اینو پریودی حساب کن(درضمن من قرص مدروکسی پروژسترون از 15_25سیکلم میخورم )این چه روزای اقدام کنم تا باردار بشم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری را افزایش خواهد داد. برای دانستن بهتر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 73. پریناز می‌گه:

  سلام عذر میخوام
  من در نوشتن تاریخ پریودی اشتباه کردم 20مرداد مو عدم بود
  می‌خواستم بودنم دلیل این بی نظمی و طولانی شدن پریودی چی میتونه باشه، چون هنوزم لک بینی دارم سیاه هست، درضمن من بعد اتمام پریود تیرماه دچار عفونت واژن شدم ک با دارو رفع شد و معاینه هم شدم دکترم گفتن بهبود پیدا کرده

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل بی نظمی نیاز به انجام آزمایشات و سونوگرافی طبق تشخیص پزشک وجود دارد.

 74. mah می‌گه:

  سلام من همیشه دوره پریودم ۲۸ روزه بوده اما از اردیبهشت ماه رژیم غذایی پسر دار شدن رو شروع کردم یک ما ۲۸ روزه پریود میشم و یک ماه ۳۲ روزه زمان تخمک گذاری من کی هست.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 75. mahnaz می‌گه:

  سلام .دوره پریوده من 31روزه اس. با محاسبه روز تخمک گذاری تقریبا روز 15تا19 میباشد .
  من روز نهم رابطه داشتم .برای اینکه بدنم بهم میریزه نمیخوام از قرص اوژانسی استفاده کنم .در ضمن دو روز بعد از اون هم ترشح غلیظ (مانند سفیده تخم مرغ داشتم)
  آیا برای بارداری نگران کننده س؟؟؟؟

 76. الناز می‌گه:

  سلام خسته نباشید من 26 سالمه و این ماه میخوام اقدام به بارداری کنم دوره های پریودیم بین 26 تا 27 روزه.2روز بعد از پاک شدن ترشحات خیلی زیادی دارم یعنی تخمک گذاری انجام شده و دیگه شانس بارداری نیست؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. با توجه به طول مدت سیکل های ذکر شده احتمال تخمک گذاری شما در روزهای 12 و 13 سیکل قاعدگی بیشتر است. برای باردار شدن در طی 3-2 روز قبل و پس از تخمک گذاری نه دفعات بیشتری نزدیکی داشته باشید.

 77. سارا می‌گه:

  سلام خسته نباشین من چهار شهریور رابطه بدون دخول داشتم، دوازدهم تیر و مرداد پریود شدم موقع رابطه ایا روز امنم بوده یا نه ؟؟ و امکان بارداری هست ؟؟ الان 13 شهریوره من پریود نشدم خیلی استرس دارم درد شدید زیر شکم و سینه هام هست

 78. سایه می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  یک سالونیمه ازدواج کردم ۲۷سالمه دوماهه که برای بارداری اقدام کرده ام.
  من سیکل پریودیم 28روزه بود تا اینکه از دوماه پیش (2دوره قاعدگی )5روز جلو انداختم یک هفته پیش عفونت مثانه داشتم با دارو برطرف شد اما چند روزی از زمان عادتم گذشته ایا امکان داره باردارشده باشم ممنون

 79. الناز می‌گه:

  خسته نباشید اگر اقدام به بارداری کرده باشیم و تا موعد مقرر پریودی زمان باشه ، با انجام ورزش ایروبیک ممکن است جنین تشکیل نشود؟

 80. nafis می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من قصد بارداری دارم و از اردیبهشت تا شهریور به ترتیب تاریخ پریودیم 25 اردیبهشت ،24 خرداد،23 تیر،20 مردادو 14 شهریور بوده ،میخواستم راهنماییم کنید که زمان تخمک گذاری من تقریباچه زمانی است؟

 81. شنتیا می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من 32 سال سن دارم و یه فرزند پسر 7 ساله. سال قبل بعد 5 ماه باردار شدم و در دو ماهگی به علت تشکیل نشدن قلب جنین سقط شد. الان دوباره چند ماه اقدام به بارداری کردم. در صورتی که سیکل منظمی داشتم و الان سه ماهه که به این صورت اتفاق می افته. 14 تیر .. 11 مرداد و 3 شهریور.
  می خواستم بدونم چرا این اتفاق افتاده و آیا برای بارداری مشکلی هست یا نه… و اگر خدا بخواد دوست دارم فرزند دومم دختر باشه.. روز دقیق تخمک گذاریم با توجه به سیکل چه روزی می تونه باشه..
  با تشکر

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی 35-21 روز طبیعی است. برای داشتن فرزند دختر از راهنماییهای مشاور مرکز مهرآسا با شماره تماس 88485528-021 استفاده کنید. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 82. 3997 می‌گه:

  باسلام.من قبل از ازدواج یه بار سونو دادم و تخمدانم در حالت pcod قرار داشت و دکترم گفت سه بسته ld بخورم وبعد سونو ندادم ببینم مشکلم حل شده یا نه.الان یکساله ازدواج کردم شش ماهه اول رو با قرص ال دی جلوگیری کردیم وسه ماهه بعدش طبیعی جلوگیری کردیم ولی الان سه ماهه که اقدام به بارداری کردیم ولی فعلا موفق نشدیم درحالیکه پریودهام هرماه هفتم شروع میشه وسه روز طور میکشه خواستم ببینم دلیلش چیه که باردار نشدم یعنی احتمال داره که به دلیل تنبلی تخمدان باشه که دوران مجردی داشتم؟چون این یه سال مرتب پریود شدم.خواهشا راهنماییم کنید واز نگرانی نجاتم بدین.ممنون.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل باردار نشدن تان نیاز به انجام آزمایشات و سونوگرافی وجود دارد. همسرتان نیز نیاز به بررسی و انجام اسپرموگرام دارد.

 83. نازنین می‌گه:

  با سلام خسته نباشید
  من هر ماه دو روز جلو تر عادت میشم دو ماه تست تخمک گذاری میذاشتم و روز 15 مثبت میشد اما جلوگیری داشتم حالا باز دو ماهه که جلوگیری ندارم اما روز 16 و 17 و18یک خط پرنگ یک خط کم رنگ میشه از یکی دو روزه بعدشم سینه هام درد میکنه یعنی تخمک من آزاد نمیشه؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه هر دو خط کنترل و تست پررنگ شود نتیجه مثبت است. درد سینه ها ممکن است از علائم قبل از قاعدگی باشد.

 84. zhiko می‌گه:

  باسلام.خواستم ببینم اگه کسی واسه بارداری اقدام کنه تا چن ماه طبیعیه که باردار نشه اگه جواب بدین ممنون میشم.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر زوجین ظرف یکسال نزدیکی محافظت نشده به قصد بارداری داشته باشند و باردار نشوند برای بررسی دلیل ناباروری بایستی مشاوره و درمان شوند.

 85. مانا می‌گه:

  سلام
  من پولیپ رحمدارم
  گاهی بین پریودام لکه میبینم
  پریودم از 30_35 روزه
  این ماه روز 19 به مدت 4 روز لکه داشتم و شنیدم در زمان تخمک گذاری ممکنه لیکه مشاهده بشه
  میخوام ببینم این همونه؟
  شروع لکه دقیقا همزمان با تخمک گذاریه؟ینی اگر 3 روز بعدش درست بعد از اتمام لکه بینی نزدیکی داشته باشم احتمال حاملگی هست؟
  لطفا جوابمو واضح و کامل بدید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   لکه بینی در صورت بارداری در زمان لانه گزینی تقریبا در زمان که فرد انتظار دارد پریود شود اتفاق بیفتد. برای مشخص شدن زمان تقریبی تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 86. تینا می‌گه:

  سلام.اولین روز پریودم 9 شهریور بود و تا امروز 10 روز گذشته.شب دهم من در رابطه دخول انجام شد و الان من نمیخوام باردار بشم چون تازه رفتم دکتر که 3ما کنترل بشم بعد باردار بشم.به نظرتون قرص اورژانسی مصرف کنم؟چه کار کنم؟ آیا میشه با شما تماس هم گرفت؟تلگرام یا…؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مصرف قرص اورژانسی در طی 72 ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده مؤثر است پس از این زمان بی تأثیر است.

 87. آنلی می‌گه:

  سلام .با توجه به اینکه سیکل ماهانه من بین 43تا 39 روزه بوده و تعدادروزهای پریودم بین 10 تا 13 روزه که بعد از این مدت 30 تا 29روز پاک هستم . این روند متناوبا تکرار میشه .برای مشخص شدن دوره تخمک گذاری از روش کم کردن عدد 11 و 18 استفاده کنم؟ در بعضی جاها 11و 17 ویا 12 و16 عنوان شده.میتونید زمان تقریبی تخمک گذاری منو تعیین کنید ؟ با سپاس

 88. آنلی می‌گه:

  سلام .تعداد روزهای لکه بینی و پریودم باهم بین 10تا13 روزه ,که بعد از این مدت 29تا30 روز پاک هستم.با توجه به اینکه طول سیکل ماهانه من بین 39 تا43 روز بوده ,که متناوبا تکرار میشه.برای مشخص شدن دوره تخمک گذاری از روش کم کردن عدد11 و 18 استفاده کنم؟ در بعضی از جاها عدد11و17 و در بعضی سایت ها12 و16 عنوان شده.در ضمن همه آزمایش ها و سونو انجام شده و همه چیز طبیعی بوده.استفاده از کیت های تخمک گذاری رو با توجه به سیکل 39 تا43 روزه از چه تاریخی شروع کنم؟میتونین روز تقریبی تخمک گذاری رو تعیین کنید ممنون میشم

 89. آنلی می‌گه:

  با توجه به سیکل ماهانه بین 39 تا 43 روز, از چه روزهایی استفاده از کیت رو شروع کنم.در ضمن همه آز و سونو هایی که انجام دادم طبیعی بوده.لطفا راهنمایی کنید .با سپاس

 90. پریسا می‌گه:

  من 1 سال ونیم ازدواج کردم اقدام به بارداری کردم پریودم منظمه ولی دوماه که اقدام کردم هردوماه یه هفته پریودم افتاد جلو.باردار هم نشذم.کمکم کنید

 91. zhila می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.من هفتم هر ماه پریود میشم و سه تا چهار روز طول میکشه میخواستم ببینم دقیقا روز تخمک گذاریم کی میتونه باشه.مرسی.

 92. neda می‌گه:

  سلام
  من رور دوم بعد اتمام ۷ روزه پریودم با نامزدم رابطه داشتم و همچنین لکه خون هنوز هم داشتم
  آب منی رو بیرون ریخت من بعد چهار ساعت دو قرص ال دی مصرف کردم…و الان دو هفته و نیم از این موضوع گذشته هنوز هم لکه تیره رنگ از واژنم خارج میشه کمک کنین
  نمیخوام باردار باشم خیلی میترسم

 93. سمیه می‌گه:

  سلام…من دوره های زمانی من ثابت نیست یک ماه 28روزه هستم..یک ماه29روزه بعضی ماهها هم سی و یک روزه اما معمولا28و 29هستم…با این اوضاع دوره خودم رو چند روزه محاسبه کنم..برای استفاده از برنامه تخمک گذاری انلاین

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید تا نتیجه دقیق تری از زمان تخمک گذاری شما در اختیارتان بگذارد.

 94. roya می‌گه:

  سلام من الان ۶ساله ازدواج کردم و ۲ساله که میخوام باردار بشم و تحت نظر دکتر بودم خودم آزمایشای که دادم پرولاکتینم بالاست و ازقرص داستینکس استفاده میکنم ۱سال و نیم وشوهرم واریکوسل داشت که عمل کرده و تعداد اسپرم هاش همذکمه ایم ماه عکس رمگی انداختم مهر ماه هم برای ایو ای باید برم شوهرم ۱ماه هست که کپسولهای تقویتی میخوره و آمپول زیر جلدی هم میزنه میخواستم بدونم میتونم این ماه که تازه عکس انداختم نزدیکی داشته باشم وآیا احتمال داره که باردار بشم پریودمم نا منظمه همش جلو میندازم

 95. roya می‌گه:

  ۱۶ شهریور دوره ماهنم شروع شد و ۲۴ تمام شد که ۲۵ هم عکس انداختم میخوام ببینم که زمان تخمک گذاریمو چه جوری تعیین کنم ممنون میشم جوابمو بدین خیلی استرس دارم در ضمن زمان انداختن عکس طرف چپم درد شدیدتری داشتم یعنی طرف چپ مشکلی دارم خیلی استرس دارم جوابمو هفته آینده میدن ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت های مخصوص تخمک گذاری استفاده کنید.

 96. پارمیس می‌گه:

  باسلام.من هشتم شهریور پریود شدم و چهار روز طول کشید وبرای بارداری اقدام کردیم الان یه هفته س که قسمت راست زیر شکمم ودور نافم دردهای آرومی رو داره خواستم ببینم میتونه این دردها از علایم حاملگی باشه.مرسی بابت پاسخگوییتون.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن بارداری در صورت پریود نشدن در زمان مقرر تست بتای حاملگی انجام دهید.

 97. نازی می‌گه:

  سلام
  من 24 تیرماه پریود شدم
  و 21 مرداد پریود شدو
  19 شهریور نزدیکی محافظت نشده داشتیم
  الان 5 روزه گذشته پریود نشدم.
  دل و پاهام درد داره ولی نشدم.دم کرده زعفران وآویشن و دارچین و زیره خوردم هنوز نشدم.نمیخوام بار دار بشم
  ایا باردار شدم؟زودتر جواب بدین

 98. samin می‌گه:

  سلام من مشکل پرولاکتین دارم الان چند ساله دارو مصرف می کنم cabergolin 0.5mg هفته ای یک نصفه. اما یکساله که ازدواج کردم و الان بچه می خوام اما دمای بدن رو 5ماهه که هر روز می گیرم و هر دفعه زمان تخمک گذاریم متغییره دوره پریودم 30 روزست ولی زمان تخمکگذاریم رو ز9-12 سیکل ماهیانمه ,.من نمی دونم چیکار باید بکنم؟لطفا راهنماییم کنید.آیا باید قرص ام رو نخورم؟آیا با این وضعیت تعیین جنسیت می تونم بکنم؟

 99. الی می‌گه:

  سلام،من دو ماهه اقدام كرديم برا بارداري ولي هنوز باردار نيستم،استرس دارم جون همه اطرافيانم مشكله بارداري داشتند،پدر مادرم،پدر مادره همسرم،برادره همسرم،عمویه همسرم،احتملش هست ما هم به مشکل بخوریم؟

 100. sara می‌گه:

  سلام
  خسته نباشيد من حدود 2 ماه ست كه ازدواج كردم و 32 سال سن دارم هيچ علاقه اي به بچه دار شدن ندارم اما اطرافيان به خاطر سنم شديدا” اصرار دارند كه هر چه زودتر بايد باردار بشم و معتقد هستند كه ممكنه در آينده براي بارداري مشكل پيدا كنم .نظر شما چيه به نظرتون يكسال جلوگيري چقدر ميتونه توي باردار شدن من تاثير بزاره.

  مرسي

 101. نفس می‌گه:

  باسلام. .من دختر 28 سالمه سیکل قاعدگیم..30 روزس..ولی چند ساله که رفته رفته دوره پریودم کم شده از 6 روز دروه رسیده به ودسه روز مشکل چیه

 102. مهسا می‌گه:

  سلام من یکسال ازدواج کردم دو ماه برا بارداری اقدام کردم من دوره ۲۷روزه دارم همیشه روز ۱۴تخمگذاری اتفاق میوافتاد ولی ماه قبل چون مهمانی بودم نشد زمان تخمگذاری اقدام کنم اما این ماه دوروز قبل زمان تخم گذاری تا یکروز بعد اقدام کردم اما این ماه مثل ماههای قبل هیچ علاعمی از تخمگذاری نبود و مثل دفعات قبل اون ترشح چسبناک نداشتم یعنی دلیلش میتونه بارداری باشه مثلا قبل زمان تخم گذاری بارداری اتفاق بیوفته و به همین دلیل تخمگذاری صورت نگیره؟؟؟!

 103. m@hs@ می‌گه:

  سلام
  من ۲۳سالمه و یکسال ازدواج کردم و دوماه اقدام به بارداری سیکل قاعدگی من ۲۷روزه است و معمولاروز ۱۴ من ترشحات چسبنده میبینم که به تازگی فهمیدم بخاطر تخمگذاری وپروییدم منظمه من یکروز درمیون نزدیکی برا بارداری دارم اما ماه قبل زمان تخمگذاری مهمانی بودم برا همین نتونستم نزدیکی کنم اما این ماه درنظر داشتم تا دوروز قبل تا یکروز بعد تخمگذاری نزدیکی داشته باشیم اما من ایندفعه اون ترشحات چسبنده رو ندیدم یعنی ممکنه من در نزدیکی قبل حامله شده باشم یا دلایلش چی میتونه باشه

 104. ویدا می‌گه:

  سلام من قصد بارداری دارم از روز هشتم پریودیم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم در روز نهم و دهم دو خط پررنگ روی کیت تخمک گذاری بود امکانش هست که در روز نهم و دهم تخمک گذاری باشه؟ درضمن در روز یازدهم فقط یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ ظاهر شد..

 105. اسدی می‌گه:

  سلام من 27 سالم وشوهرم 29 است سه سال است ازدواج کردیم و یکسال است که اقدام برای بارداری داریم. هر دو آزمایش دادیم من سونو هم شدم و سالمیم سیکل های من سی روزه ست و از روز 11 تا 18 یک شب در میان اقدام می کنیم دوران تخمک گذاریم را متوجه می شوم ترشحات واژنم زیاد و ابکی می شود تا اینکه کم کم قطع می شود معمولا از روز یازده شروع میشود وتا 5 روز ادامه دارد. با این اوصاف هنوز باردار نشدم لطفا راهنمایم کنید.

 106. سحر می‌گه:

  سلام من شش ماه ازدواج کردم.قائدگی منظمی داشتم ولی تقریبا چهارماه پیش که از پریودیم گذشت و تست بارداری دادم(بیبی چک)مثبت بود و بعد از هفت روز بر اثر نزدیکی پریود شدم،و بعد از اون که درد شدید زیر شکم داشتم قائدگیم نامنظم شد (دو تا سه روز عقب میندازم).الان چهار ماه از اون اتفاق گذشته و باردار نشدم.امروز روز سوم قائدگیم هست.به شدت نگرانم که مشکی داشته باشم.اول ازدواجم سونو دادم گفتم لوله سمت چپم 20و لوله سمت راستم 7.لطفا راهنمایی کنید خواهشا

 107. مهتا می‌گه:

  سلام من با نامزدم رابطه جنسی داشتم روز ۲۴این ماه آبش ریخت یه کم رو انگشتم و من با دستمال پاک کردم حواسم نبود, بعد از چند دقیقه دستم خورد به واژنم یه مقدارم از من ترشح اومده بود حالا من باردارم در صورتی که پریود نامنظم دارم ماه مرداد ۶پریود شدم و ماه بعدش ۱۱حالا امکان بارداری هست از روش های اورژانسی هم استفاده نکردم و فقط چند وعده زعفران و اب جوش,خوردم. خیلی نگرانم

 108. سایه می‌گه:

  سلام من یست و چهارم دی نودوو سه پریودم شروع شد و ودر سونوی اولیه که در تاریخ دهم اسفند انجامدادم بچم هفت هفته نشون دا. که طبق تاریخ اخرین سونوی من در 28شهریور بچم سی و شش هفته بود ایا با تو جه به این تاریخ من قبل پریودم حامله شدم؟

 109. شبنم می‌گه:

  سلام. من چهل ساله هستم و تصمیم گرفتم باردار شم. تا حالا بخاطر وجود مشکلات زیاد تصمیم نداشتیم باردار شیم. سیکل پریودم تقریبا منظمه مثلا تو چهار ماه به ترتیب ۲۶ و ۲۵ و ۲۳ و ۲۵ روزه بوده. قطر رحم هم ۴ میلیمتر هست. به نظرتون ممکنه باردار شم یا دیگه از بارداری من گذشته؟

 110. سحر می‌گه:

  بعد از شیش ماه نزدیکی با همسرم هیچ علائمی از بارداری ندیدم.خیلی نگرانم که مشگلی داشته باشم.سونئگرافی دادم گفتن اندازه ی تخمک سمت راستم هفت و سمت چپم بیست.راهنمابی کنی.پریودی نامنظم دارم

 111. سارا می‌گه:

  سلام من پریود منظمی دارم نهم هر ماه. این ماه در روزهای 26 و 28 و 31 نزدیکی بدون جلوگیری داشتم. دیروز بیبی چک گذاشتم و منفی بود. اما خیلی از علایم بارداری رو دارم. دمای بدنم هم چند روزه خیلی بالاست. میخوام بدونم آیا احتمال بارداری هست؟کی باید آزمایش خون بدم تا جواب دقیقش معلوم بشه؟ و سوال آخر این که روز تخمک گذاریم با توچه به این که دوره هام سی روزه است و نهم به نهم پریود میشم چه روزی میشه؟من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم و از این ماه اقدام به بچه دار شدن کردیم امیدوارم زودتر نی نی بیاد.اگر پاسخ بدید ممنونتون میشم.

 112. زهرا می‌گه:

  سلام 20سالمه اسفند 92 ازدواج کردم تا دوامه پیش قرص تری فاربه میخوردم الان دوماه مصرف نمیکنم پریودم ماه قبل ده روز عقب و این ماه 5 رو امده جلو من چطور باید بدونم زمان تخمک گذاریم کیه ممنون میشم زمانی که قرص میخوردم مرتب بود ولی الان

 113. رها می‌گه:

  من قبل از پریود شدنم لکه بینی دارم چندماهی هم هست از تعداد روز هایی که عادت ماهانه بودم کم شده مشکلی دارم؟؟؟

 114. عسل می‌گه:

  با سلام وتشکر از راهنمایی هایی خیلی خوبتون ببخشین منفاصله ی دوره سیکل ماهیانه ام 27روزه دوره ی سیکلم هم5 روزه روز تخمک گذاریمو میشه بهم بگید باتشکر 5

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   احتمال تخمک گذاری شما در روز 13 سیکل قاعدگی تان بیشتر است. از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان می توانید استفاده کنید.

 115. m@hs@ می‌گه:

  سلام من تست گرفتم یک خط پرنگ در ناحیه cو یک خط خیلی کمرنگ در ناحیه Tیعنی من حامله ام خواهشن جواب بدید

 116. مهلا می‌گه:

  با سلام من دفعه دوم است کامنت می گذارم ازشما خواسته بودم درخواست من را جواب دهید اگر نزدیکی روز هشتم قائدگی صورت گیرد احتمال بارداری هست یا نه. با تشکر

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر نزدیکی در زمان تخمک گذاری صورت گیرد احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 117. دلارا می‌گه:

  باسلام وعرض ادب.میخواستم بپرسم امکان داره هرماه منظم پریود بشیم ولی تخمک آزاد نشده باشه؟

 118. alireza می‌گه:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون. من تازه ازدواج کرده ام و برای جلوگیری از باردار شدن همسرم از روشهای معمول استفاده میکنیم. میخواستم ببینم در چه روزایی احتمال باردار شدن صفره که اون روزا اصلن جلوگیری نکنیم. مثلا میشه تا یه هفته بعد از پریودی را اصلن جلوگیری نکنیم و مطمئن باشیم بارداری انجام نمیشه؟

 119. سارا می‌گه:

  با سلام دوره های من 28 روزه هست و من در روز 6 از قاعدگی مقاربت داشتم که هیچ چیزی داخل واژن نشد و تنها حدسم اینه که پیشاب وارد شده باشه.البته حدس زده میشه.الان 9روز از قاعدگی میگذره و در تموم این روزها بی بی چک استفاده کردم منفی بوده و در روز 8 از بتا دادم که برابر 1شده ولی الان تو روز 10 قاعدگی اتفاق نیفتاده.دلیل تاخیر چیست؟ بارداری با آزمایش منفی؟در روز مقاربت پاک بودم. ممنونم از پاسخ شما

 120. فاطمه می‌گه:

  سلام خواهش میکنم اگه ممکنه سریع پاسخ سوالمو باید
  چرخه قاعدگی من در کمترین حالت ۲۸ روز یکبار و بیشترین حالت ۳۰ روز یکباره
  در روز نهم یعنی سه روز بعد از پریود نزدیکی بدون جلوگیری داشتم
  آیا احتمال بارداری هست؟ نمیخوام فعلا بخاطر بیماریم حامله بشم
  اگه هست چه قرصی مصرف کنم. خواهش،میکنم تا دیر نشده جوابمو بدین

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت داشتن نزدیکی محافظت نشده و عدم تمایل به بارداری، شما می توانید از روش اورژانسی قرصهای پیشگیری از بارداری استفاده کنید. این روش در طی 72 ساعت بعد از نزدیکی، جواب می دهد. از 4 قرص ال دی و 12 ساعت بعد نیز 4 قرص ال دی استفاده کنید و یا 2 قرص اچ دی و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگر مصرف کنید. همچنین از قرص لوونورژسترول به صورت تک دوز 1/5 میلی گرم و یا دو عدد 0/75 میلی گرم به فاصله 12 ساعت استفاده کنید.

 121. مریم می‌گه:

  من دوره پریودیم 28 روزه هست و الان ١8 روز از اولین روز پریودیم میگذره, شش روزه دارم از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم ولی مثبت نمیشه, ترشح هم از دیروز داشتم, علت چی میتونه باشه؟ از دونوع کیت مختلف استفاده کردم, مطمئنم اشکال از کیت نیست, هنوز دیر نشده؟
  ممنون از راهنماییتون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در برخی از سیکلها ممکن است زنان تخمک گذاری نداشته باشند. با این حال گاهی اوقات کیت های تخمک گذاری نیز به طور دقیق قادر به تشخیص نیستند.

 122. alireza می‌گه:

  جواب منا بدید خواهشا هرروز دارم سر میزنم

 123. نجمه می‌گه:

  سلام.یه روز بعد از پاک شدن نزدیکی انجام دادیم و جلوگیری نداشتیم.از فردای نزدیکی کمر درد شدید دارم.آیا احتمال بارداری وجود داره؟با توجه به اینکه همه آزمایشات قبل از بارداری را انجام داده ام و نتایج آن نرمال بوده است.سیکل قاعدگیم هم ۱۹ تا ۲۲ روز پاکی هستش.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن بارداری در صورت پریود نشدن تست بتا انجام دهید.

 124. باران می‌گه:

  سلام من روز 8قاعدگی یعنی یک روز بعد پاک شدنم با نامزدم رابطه داشتم و مقداری از پیشاب ان بر روی شورتم ریخت .من هم از قبل ترشح داشتم وشاید دستم که به پیشاب برخورد داشته رو ب کلوتوریسم زده باشم.
  ایا امکان بارداری است ؟
  دوران قاعدگیم هم 12 مهرماه 13 شهریور 9 مرداد بوده 11تیر بوده

 125. مریم می‌گه:

  سلام من ماه دوم اقدامم وماه پیش ازشب بعدازاولین نزدیکی کمردرددارم وپریودیمم ماه پیش5روزجلوافتاددوره هام قبل اقدام منظم بود29روزه باوجوداینکه ماه پیش 5روزجلوانداختم تخمک گزاریم چه روزی میشه الان روز13پری هستم وآیااین کمردردم دلیل خاصی داره خیلی نگرانم وشرایطم جوریه که بایدزودباردارشوم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای دانستن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 126. منصوره می‌گه:

  باسلام,۲۸ سالمه ۳ سال جلوگیرى داشتم, ۳ ماه و نیمه ک اقدام کردم واس باردارى,قبلن پرى نامنظمى داشتم اما همین ک جلرگیرى نکردم پرى منظم شد,ایا این امیدوار کننده س؟تورو خدا سریع جوابمو بدین ممنونم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی برای باروری ندارشته باشید. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 127. مریم می‌گه:

  سلام من ۴۲ ساله هستم ، یک پسر ۱۶ ساله دارم ، دو بار ایودی گذاشتم به مدت ۱۶ سال. تصمیم گرفتم بچه دار شوم، رفتم دکتر ایودی را برداشتم، سونو گرافی هم شدم، همه چیز خوب بود و دکتر گفتن که پاک پاک هستم میخواستم بپرسم احتمال بارداری برای من وجود دارد؟ تمام ازمایشات پیش از بارداری را هم انحام دادم منتظر جوابش هستم

 128. saharamini می‌گه:

  سلام.من دوره پریودم 6تیر.3مرداد.3شهریور.30مهر.27ابان. زمان تخمک گذاریم چندم میشه؟ 25سالمه 4ماهه اقدام کردم ولی هنوز باردار نشدم ازمایشام مشکلی نداشته.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید. همچنین فاصله بین اولین روز یک قاعدگی تان را تا اولین روز قاعدگی بعدی تان به مدت 6 ماه ثبت کنید و از بزرگترین عدد، عدد 18 و از کوچکترین عدد، عدد 11 را کم کنید. فاصله اعداد به دست آمده زمانی است که شما بیشترین احتمال بارداری را دارید.

 129. طاهره می‌گه:

  من یکی رو میشناسم حدود8 ساله حامله نشد هرکار کرد ولی پیش ساختمان پزشکان مرکز طب سنتی (تو مشهده-احمدآباد)رفت خیلی سریع حامله شد

 130. صبا می‌گه:

  سلام وقت بخير
  من پريودهاي منظمي دارم و هر ماه روز ٢٣ پريود ميشم اين ماه تصميم به بارداري دارم ميشه بهم بگين طول قاعدگي و محدوده تخمك گذاريم چه تاريخيه؟ ممنون از لطفتون

 131. بهاره می‌گه:

  با سلام
  من ۳۵ سال سن دارم
  بعد از زایمانم دچار مشکلاتی شدم مثل نامنظم شدن قاعدگیها
  ریزش موی بسیار شدید
  کاهش میل جنسی خشکی واژن و … تنبلی تخمدانها
  آزمایشات کامل دادم تستسترونم بسیار پایین بود
  به من سه ماه ال دی دادن
  اما خوب نشدم
  نمیدونم باید برم پیش دکتر زنان یا غدد
  درمانی داره؟ میتونم بازم بچه دار بشم؟
  خواهشا منو راهنمایی کنید
  ریزش موهام خیلی شدیده و من از این موضوع رنج میبرم
  ضمن اینکه با توجه به اینکه یه دختر دارم میخواستم برای پسردار شدنم اقدام کنم حالا با این مشکل نمیدونم اصلا امکانش هست یا خیر

 132. بهار می‌گه:

  سلام من ماه قبل شهريور ماه بيست و سوم دوران قاعدكيم شروع شد بعداز اون مجبور شدم يبار قرص اورزانسي مصرف كنم.و مهر ماه بيست و ششم مجدد بريود شدم.ميخواستم زمان تخمك كذاري بدنم بدونم كي محسوب ميشه.واكه كسي يكي دو روز بعد از بريودش نزديكي داشته باشه و جلوكيري نكنه جطوري ميشه .

 133. سما می‌گه:

  سلام
  من متولد 65 هستم و 2 ساله که ازدواج کردم.روش جلوگیری هم طبیعی بوده.حالا 3 ماهه که اقدام به حاملگی کردم ولی هیچ خبری نشده.پریودهامم مرتبه ولی به تازگی 2 یا 3 روز جلوتر لکه بینی و سردرد شدید دارم.قبل 3 ماه هم ازمایش خون دادم و ویتامین دی بدنم کم بود که دکتر یه بسته قرص ویتامین دی داد و مصرف کردم تموم شد.حالا نمیدونم چیکار کنم.ایا لازم هست برم دکتر و آزمایش های دیگه ای بدم؟یا قرص خاصی مصرف کنم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فاصله بین دو قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است. در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 134. سارا می‌گه:

  سلام سی سال سن دارم
  تا الان فقط سه بار پریود شدم اونم با قرص استروژن و پروژسترون.
  میگن رحمم خیلی کوچیکه
  آیا با خوردن این قرصا رحم بزرگ نمیشه؟؟؟؟؟

 135. سحر می‌گه:

  سلام من 30 سال دارم 6 ساله ازدواج کردم که 3 سالشو اقدام کردیم برای بارداری که هنوز موفق نشدم تا الان نتیجه دکترا این بوده که هردو مشکلی نداریم از شما مشاور نظرتون میخوام تا حالا کسی مشکل من و داشته که بعدش باردار شده یانه ؟

 136. hasti می‌گه:

  باسلام
  من جهت زمان دقيق تخمك گذاري دو ماه سونو رفتم در روز دوازدهم يك فوليكول غالب در تخمدان چپ به اندازه 22.5 ميليمترو بزرگت ترين فوليكول در تخمدان راست 13 ميلميتر مي باشد؛كه روز سيزده روز تخمك گذاري مي باشد. ولي جهت پسردار شدن دكتر به من گفت روز دوازده ،‌ چهارده و شانزده نزديكي داشته باش ولي من با معالعه و جستجو متوجه شدم فقط در روز تخمك گذاري شانس بيشتري جهت پسردار شدن دارم، لطفا من را راهنمايي كنيد كه به كدام دستور بايد عمل كنم.

 137. نی نی کده نی نی کده می‌گه:

  سلام دوستان
  درباره پاسخ به کامنتها توجه کنید که ما نمی تونیم به همه ی کامنت ها پاسخ بدیم. در حد مقدور پاسخ خواهیم داد. درضمن : سوالات تخصصی و پزشکی را در کامنت جواب نمیشه داد و باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از طی مراحل پزشکی و آزمایش در صورت نیاز، به شما جواب بده . در کامنت ها به سوالات عمومی که جنبه اطلاعات عمومی داره می تونیم پاسخ بدیم .

  درضمن : لطفا کامنت ها را کوتاه بنویسید.
  سپاس از حضور شما عزیزان.
  نینی کده

 138. لی لی می‌گه:

  سلام.من 27 سالمه. دوساله ازدواج کردم اصلا جلوگیری نکردم من مجردی اصلا پریود نمیشدم بعد که رفتم دکتر با قرص مرتب پریود میشدم اوایل ازدواجم رفتم پیش دکترم گفت جلوگیری نکن تا یک سال اسید فولیک بخور بعد که باردار نشدی بیا پیشم باردار نشدم الان دو ساله. چند ماه پیش دکتر گفت این قرصها رو بخور تا پریود بشی بعد یه سری قرص و امپول بهم داد گفت رو 13 پریودیت سونو بده برام بیار فردا موقع سونو هست انجام بدم . حالا به نظر شما من با این شرایط امکان داره باردار بشم؟ تو رو خدا کمکم کنید من خیلی شرایطم سخته شوهرم بچه میخواد. تازه تا حالا به شوهرم گفتم جلوگیری کردم هنوز بهش نگفتم این مشگل رو دارم شاید خدا کمکم کرد نی نی بهم داد …..

 139. یلدا می‌گه:

  سلام من 19یا20 هرماه پریودم. ماه پیش روز6آبان کیت مثبت شدواقدام کردم.ولی 18آبان لکه بینی وبعدپریودشدم. ميخواستم بپرسم بایدروزبعدهم نزدیکی میکردم باتوجه به اینکه کیت منفی بود؟ من براپسردارشدن اقدام میکنم.ممنون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   پس از مثبت شدن کیت در طی 3-2 روز نزدیکی داشته باشید در این حالت شانس پسرزایی شما نیز افزایش می یابد.

 140. یلدا می‌گه:

  سلام دوباره.یه سوال دیگه من وقتی ترشحاتم کشداروشفاف میشه وبه اوج خیسی میرسه هنوزکیت منفیه وسه روزبعد کیت مثبت میشه.مگه میشه بین ترشحات وتخمک گذاری فاصله باشه؟ به حالتهای بدنم اعتمادکنم یابه کیت؟ ممنون ازنظرتون.

 141. یلدا می‌گه:

  چرابه سوال من پاسخ نمیدیدپس کی بررسی میشه دیدگاه من؟

 142. گوناى می‌گه:

  سلام يکسال ونيمه که ازدواج کردم.بعد چهار ماه عروسيم قصدباردارى داشتم رفتم متخصص زنان گفت که عفونت دارى براى دوماه دارونوشت اوناروکه مصرف کردم دوباره رفتم بازگفت که زخم دارى ومنجمدبشى منم منجمدکردم.تا حالا باردار نشدم شمابگيدآيامشکلى دارم که باردارنشدم.

 143. ش.م می‌گه:

  با سلام من٣٢ ساله هستم ، سال ٨٦ دو ماه بعد از عروسي باردار شدم و در سال ٨٧ سزارين كردم . سه سال پيش يعني سال ٩٢بعد از ٥ سال جلو گيري اقدام براي بارداري دوم كردم كه بعد از چند ماه باردار شدم اما اين بارداري خارج از رحم بود و منجر به برداشتن لوله سمت راست من شد ، در حال حاضر هر دو تخمدان من سالم لوله چپ سالم و دوره هاي پريودي منظم ٢٨ روزه دارم اما از دو سال پيش بعد از اون بارداري خارج رحمي هنوز حامله نشدم !!! خيلي نگرانم و استرس دارم چرا حامله نميشم …..

 144. یلدا می‌گه:

  سلام. من به کیت اعتمادکردم و روزی که مثبت شد ترشحاتم تموم شده بود و روز16 پریودم بود. من رفتم سونو و این نتیجه ش بود .میشه لطفابرام تفسیرکنید .محوررحم رتروفلکس دارای ابعاد41*101 بااندازه نرمال واکوی پارانشیمال یکنواخت و intact interface باآندومتر میباشد.ضخامت آندومتر 11 میلی ودرفاز secretory میباشد.مختصرمایع آزاددرمحدوده نرمال درکلدوساک خلفی رویت میشود.تخمدانهادارای حجم واکوی استرومای طبیعی است وپاتولوژی بارزی رویت نميشود. باتوجه به فازقاعدگی فولیکولی بزرگتراز10mm دیده نميشود. در16سیکل رفته بودم به نظرتون تخمک کی آزادشده؟ من 18یا19 هرماه پریودم .

 145. ساناز می‌گه:

  با سلام دقیقا بعد از اتمام پریودی نزدیکی داشتم مشکوک بودم بعد از استفاده قرص ۱هفته بعد پریود شدم ولی خونریزیم قطع نمی شود الان ۱۳ روز است . به نظر شما مشکلم چیست؟

 146. فاطمه می‌گه:

  سلام
  بعد از ۲ سال ازدواج قصد باردار شدن دارم پریودیم تقریبا منظمه ولی یک هفته تا ده روز قبل از پریودیم لکه بینی دارم بخاطر همین نمی تونم تاریخ شروع پریودیم دقیق بدست بیارم چطور می تونم از گیت تخمک گذاری استفاده کنم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل این لکه بینی نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی وجود دارد.

 147. فاطمه می‌گه:

  سلام من سیکل ۲۴-۲۵ روزه دارم.روز ۹ بعد از پریودی طی سونو یک فولیکول ۱۴ در تخمدان راست و یه ۱۵ در تخمدان چپ داشتم بعد از اون روز تا روز ۱۴ از کیت استفاده کردم و فقط یک خط نشون میداد.الان گیج شدم واسه زمان تخمکگذاریم.

 148. نفس می‌گه:

  باسلام من اصلا متوجه نشدم چطوری باید روز چهاردهمم رو پیدا کنم….میشه بیشتر توضیح بدین… ممنون

 149. بهار می‌گه:

  با سلام
  تاریخ پریودهای من 30 ام هر ماه بوده.. روز 12 ام و 25 ام آبان ماه نزدیکی داشتم بعد از هر دو بارم قرص اورژانسی استفاده کردم البته آنتی بیوتیک هم استفاده میکردم بعلت سوزش شدیدی که داشتم.. الان روز 13 هم آذر ماهه و لی 30 ام آبان پریود نشدم.. با توجه به اینکه عفونتم هنوز ادامه داره و از کرم واژینال استفاده میکنم با توجه به تاریخهای رابطم و خوردن آنتی بیوتیکها و قرص اورژانسی در هر دو نوبت آیا احتمال بارداریم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون عقدم خیلی میترسم آزمایش بدم.. کلی داروی گیاهی استفاده کردم اما بازم پریود نشدم.. میشه راهنماییم کنید؟

 150. فریبا می‌گه:

  سلام.من شیش ماهه عقدم.هیچ نزدیکی نداشتیم.چندروز پیش در حالی که روز ششم پریودیم بود با همسرم در حالت بوس و غیره بودیم اما هیچ تماس از پایینی نداشتیم.شوهرم ارضا شد و مایعش رو تشک ریخت.اگر دستش به مایعش خورده باشه و به بالای اونجای من خورده باشه و از روش اورژانسی 36 ساعت بعدش استفاده کرده باشم ایا امکان بارداری وجود داره؟باتوجه به این که روز ششم پریودیم بوده و خون های پریودیم تیره بود اما اندکی خون صورتی کمرنگ دیدم.اما با قسمت پایین اونجام دستش برخوردی نکرده.ممنون میشم سریع پاسخ بدین.دوره پریودم همیشه 28 روزه هست و منظمه.

 151. دلارا می‌گه:

  باسلام خدمت شما.میخواستم بپرسم چرا بعد از اقدام به بارداری پریودی هام با تاخیر شروع میشه ماه قبل با یه هفته تاخیر و این ماه با دوهفته تاخیر پریود شدم خواهشا جواب بدین ممنونم

 152. مهسا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  خانمی هستم 26 ساله که یه دختر 5 ساله دارم و اکنون قصد بارداری دارم و میخوام که بچم پسر بشه..
  درباره تغذیه ها و باید ها و نبایدها هم مطلب فراوان خوندم اما نمیدونم که زمان تخمک گذاری بنده چه موقعی هست!
  من نوزده آذر پریود شدم و زمان پریودی بعدی بنده 14 دی خواهد بود
  خانواده ام ازم پسر میخواهند
  میشه راهنمایی کنید که با توجه به پریودی قبلی و پریودی بعدیم ، چه زمانی دقیقا نزدیکی کنیم که فرزندم پسر شود؟؟؟

 153. الهام می‌گه:

  باسلام. من 2ساله ازدواج کردم و 27 سالمه.قبل از اقدام به بارداری ،چکاب دادم و بخاطر چربی خون بالام 2ماهه که دارو مصرف میکنم .توی آخرین آزمایشم،1هفته پیش، همه چی نرمال بود ولی پزشکم میگه دست نگه دارم و 2ماهم قرص مصرف کنم.ولی من میخوام توی دیماه باردار بشم(سیکل 29 روزه دارم) چطور میتونم مطمئن بشم که روز تخمک گذاری اقدام کنم؟اصلا میتونم باردار بشم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. بهتر است طبق گفته پزشکتان اقدام به بارداری کنید.

 154. رها می‌گه:

  سلام.من مدته شش ماهه ک یا 9 یا 10 پریود میشم و مدتشم 7 روزه اس،میخواستم بدونم روز تخمک گذاریه من چ روزیه؟ممنون

 155. نفيسه ايزدى می‌گه:

  سلام خسته نباشيىد
  من ٣٠ساله هستم ٢سال ونيم هست ازدواج كردم ميخواهم هرچه سريعتر حامله شم امروز روز دوم پريودم هست چه موقع وچه جورو بايد نزديكى كنم تا حامله بشم ا

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری استفاده کنید تا زمان تخمک گذاری شما مشخص شود و در طی این دوران نزدیکی داشته باشید.

 156. بهار می‌گه:

  سلام من 27 سالمه هفت ماهه اقدام کردم سیکل ماهیانه هم 28 روزس معمولا اما باردار نشدم از تیر ماه اقدام کردم به نظرتون باید دکتر برم ازمایش بنویسه؟نمیدونم باید چیکار کنم .در ضمن من از روز من از بعد پاک شدن پریودم تا روز ۱۵ روز بعد اقدام میکنم زمان تخمک گذاریم اینه؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورت طبیعی بودن آزمایشات شما و همسرتان جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 157. مهرنوش می‌گه:

  سلام من24سالمه ویکسال و4ماهه عروسی کردم و7ماهه اقدام ب بارداری کردم امابی نتیجه بود- پریودی هام منظم وهمیشه دوم ب دوم هرماه.اماسه ماه اخیرتغیرکرد یعنی از دوم شدبه 9وبعدماه بعد12وبعدماه بعدش11والانم ک دوباره12ام. واقعاخسته شدم ونمیدونم چکارکنم.لطفاراهنماییم کنید-اهان راسی تقریبا یک روز درمیون هم نزدیکی دارم

  • بهار می‌گه:

   شرایط منم مثل تو ه منم واقعااا خسته شدم کلی مقاله راجبش خوندمو همشو عمل کردم اما نشد نمیدونم باید چیکار کنم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با استفاده از کیت تخمک گذاری زمان تخمک گذاری تان مشخص می شود. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. در ضمن فاصله بین قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است.

 158. مرجان می‌گه:

  سلام‌چرا کسی‌جواب نمیده‌مدیر سایت لطفا کمک کنید‌نا از نگرانی‌ دربیاییم

  • مریم می‌گه:

   سلام من ماه پیش 15پرید شدم این ماه 8شدم زمان تخمک گذاریم چی روزی میشه؟ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. یا اینکه طول مدت سیکل قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت کنید و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که در این زمان به احتمال بیشتری تخمک گذاری خواهید داشت.

 159. مهتا می‌گه:

  من روز 9و10پریودیم نزدیکی داشتم.الان روز 15سیکلم هست و احساس درد بسیار در زیر شکم دارم.می خواستم ببينم احتمالا من باردار شدم یا این درد مربوط به تخمک گذاری من هست.در ضمن سیکل من هم 29بوده.ممنون میشم ازتون

 160. Mahsa می‌گه:

  سلام خسته نباشین من 4 ساله ازدواج کردم یک ساله ک جلوگیری نمیکنمم تا بچه دار شم ولی نشودم تنبلیه تخمدان دارم سنو هم هر ما میدم الان 3 ماهه فولیکول ازاد نداشتم دکتر گفته ماهه دیگه عکسه رنگی بندازم خوبه؟ انجام بدم؟

 161. مهسا_ش می‌گه:

  سلام
  دیروز رفتم سنوگرافی گفت 6هفته و یک روزه که باردارم درصورتی که من 6هفته پیش اصلا رابطه ای نداشتم که؟میشه توضیح بدید چون گیج شدم…ممنون
  راستی سوال دیگه
  وقتی با شوهرم رابطه جنسی داشتم دیروز یکم خون مانند از رحمم بیرون اومد و زیر شکمم یک هفته هست که درد میکنه.
  تشکر.یاعلی

 162. شایسته می‌گه:

  سلام‌
  من۳۱ سالمه و۴ سال ازدواج کرده ام و با توجه به توضیحاتی که برای زمان تخمک گذاری داده بودید عدد ۷ و ۱۷ رو بدست آوردم‌ این یعنی از هفتم تاهفدهم ده روز زمان تخمک گذاری؟ دوره های من تقریبا ۲۵ روزه هست لطفا راهنمایی کنید .

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   بله، برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 163. ساناز می‌گه:

  سلام برای تعیین جنسیت باید از دکتر ماما مشاوره بگیرم یا اینکه باید به دکتر تغذیه مراجعه کنم؟

 164. حدیث می‌گه:

  سلام.من۵هرماه پریودمیشم و معمولا ۶الی۷روز پریودم طولمیکشه. من میخوام بدونم روزتخمک گذاریم دقیقا چه روزی از ماه میشه.خواهش میکنم تاریخشو واسم مشخص کنید من خیلی بچه دوسدارم میخوام بارداربشم اماتاریخ دقیق تخمک گذاریمو نمیدونم.لطفا راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   روز تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان می باشد. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 165. رحى جون می‌گه:

  با سلام من ١٠ماهه ازدواج كردم أوايل ازدواج جلوگى طبيعى داشتيم اما الان ٧ماهه اقدام به باردارى كردم اما باردار نميشم ازمايش هورمونى هم دادم اما جوابش عالى بود يعنى مشكلى نداشتم اما نميدونم چرا باردار نميشم تورو خدا كمكم كنين كه باردار بشم اونم دو قلو وهر دوتاشم پسر باشه . من الان قرص جستیران و ایستروما وایویژل میخورم و شوهرم هم کارنی تین و ویتامین ث مصرف میکنه . ممنون از سايت خوبتون

 166. مهر می‌گه:

  سلام من کیت تخمک گذاری گرفتم وطبق متن بروشرش ازمایشموانجام دادم اماخط بالایی صورتی واضح وخط پایینی یکوچولوکمرنگتره.نمیتونم نتیجه گیری کنم راهنماییم کنید -لطفاسریع جواب بدید عجله دارم-ممنونم

 167. مریم می‌گه:

  سلام من ماه پیش ۲۶آذر پریود داشتم این ماهم ۲۶دی بعد از پاک شدن روز تخمک گذاریم کی میشه؟معمولا منظمه فقط یک روز عقب جلو میشه

 168. رویا می‌گه:

  باسلام من 21هرماه پریودمیشم یه سقط سه ماهه داشتم.دوماه میشه ک.جلوگیری نمیکنم هردوسالمیم ولی باردارنمیشم توروخداراهنمایی کنید چه زمانی نزدیکی داشته باشیم ک بارداربشم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به اینکه سیکلهای شما 30 روزه است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 16 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 169. مهتاب می‌گه:

  سلام.من ماه پیش ۲۳ پریود شدم ولی این ماه ۱۹شدم.هرماه چند روز جلو میندازم بخاطر همین نمیدونم روز تخمک گذاریم کیه دقیقا میشه راهنماییم کنید ممنون

 170. مهتاب می‌گه:

  بازم سلام.من سه ماهه که عروسی کردم بچه هم خیلی دوست دارم و دوست دارم باردار شم ولی همسرم میگه یک سال از عروسیمون بگذره بعدا..
  من ۱۹ سالمه همسرم ۳۲سالشه من بیشتر بخاطر سن همسرم میخوام زود باردارشم و هم میترسم که یه وقت باردار نشم..به نظر شما چیکار کنم بهتره؟ الان زوده برای بارداری؟

 171. sheela می‌گه:

  با سلام و تشکر , من ۴۰ سال دارم و یک پسر ۳ ساله دارم میخوام دوباره باردار بشم ولی الان حدود دو سال هست که پریود هام خیلی طولانی شده ۴,۵ روز اول لکه بینی دارم بدش ۳,۴ روز شدید بعد دوباره ۴ روز لکه بینی میترسم دیواره رحم من نازک باشه و حامله نشم چون یکبار برای دانستن زمان تخمک گذاری رفتم سونو که گفت الان زمان تخمک گزاریت هست ولی دیواره رحمت به اندازه کافی ضخیم نشده پس حامله نمیشی و درمان هم نداره. بعدش آزمایش هورمون و سونو تخمدان و نمونه برداری از رحم هم دادم خوب بوده همه چی , ,نظر شما چیه ؟ آیا راهی هست ؟ آیا امکان حاملگی هست؟ یا ممکنه حتی اگر حمله بشم به اون علت دچار سقط بشم ؟

 172. سارا می‌گه:

  با سلام. باتوجه به روشی که گفتید تخمک گذاری من بین 10 تا 19 شد .من از 7 تا 9 روزه لکه بینی دارم در روز 10 ام ترشحاتم خیلی می شود از کیت هم استفاده کردم خط پایینی پر رنگتر از بالایی شد 12 پریودی هم گذاشتم همین رنگها رو دیدم به نظرتون تخمک گذاری من کی هست

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   هر زمان که خط تست از خط کنترل پررنگتر شود معمولا در طی 36 ساعت آینده تخمک گذاری اتفاق خواهد افتاد.

 173. گلشید می‌گه:

  سلام من امسال اسفند میشه 5 سال که عروسی کردم و جلوگیری طبیعی داشتم…الان مدت 6 ماه هست که قصد بارداری دارم و باردار نمیشم..قبلش تمامی تست های بارداری را دادم مشکلی نداشتم.لزفا راهنماییم کنید.نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد.

 174. ريحانه می‌گه:

  سلام من روزهاي پريودم در ٦ ماه گذشته سال ٩٤ ماه شهريور ٦/٦ و به ترتيب ٧/٤و ٨/٣و ٩/١ و ٩/٢٧ و ١٠/٢٤ تصميم به بارداري دارم و مي خوام پسردار بشم لطفا راهنمايي كنيد زمان تخمك گذاري من چه موقعي هست؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   فواصل بین قاعدگی تان را به مدت 6 ماه محاسبه کنید و سپس از بزرگترین عدد بدست آمده عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری وجود دارد. با این حال برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 175. س می‌گه:

  سلام
  من طول 5ماه از دورهای عادت ماهانم29-27-29-27-32روزه حالا به نظر شما زمان تخمک گذاریم چ روزیه.دیروز نزدیکی داشتیم بنظر شما روز بعد دوباره نزدیکی کنیم تعداد اسپرم کم نمیشه واسه پسر دار شدن؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 9 و 21 است با داشتن نزدیکی در فاصله روزهای 9-21 شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس پسر زایی افزایش خواهد یافت.

 176. azin می‌گه:

  سلام‌من از قرصetisterone به مدت ۴ماه هست استفاده میکنم این قرص ها ۲۱عددی هستند و‌من ۱۴ تا خوردم تا الان و دیروز با نامزدم‌رابطه سطحی برقرارکرردم اما آب منی خیلی کم روی قسمت تناسلی ام ریخت ولی سریع با دستمال خودم را پاک کردم میخواستم بدونم امکان بارداری ام وجود داره آیا؟با شرایطی که از این قرص ها هم استفاده میکنم؟

 177. س می‌گه:

  سلام.من از کیت تخمکگذای استفاده میکنم و طی چند ماه اخیر روز 13 رو روز تخمگذاری نشون داده ولی همون روز سونوگرافی رفتم دکتر گفت هیچ تخمکی وجود نداره!من پریودای منظم و 26 روزه دارم.سردرگم شدم.به نظرتون چه کار باید بکنم؟

 178. سمیه می‌گه:

  سلام من 19سالمه دوسال عروسی کردم وهفت ماهه تو اقدامم،ولی نتیجه ندیدم پریود های نامنظم دارم از کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم ولی هر بار منفی بود،نمیتونم زمان تخمک گذاریمو بفهمم،لطفا راهنماییم کنید

 179. ف. م می‌گه:

  سلام من آزمایش تیتر دادم هفته پیش حدود 1000 بود این هفته4553 بود. سونو گرافی انجام دادم دکترم میگه عدد پایین است و جنین تو سونو زیاد معلوم نبود. لطفا کمکم کنید میترسم حاملگی خارج از رحم باشه تورو خدا جواب من بدید. در ضمن حدود هفته 4 یا ۵ هستم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   مجددا تست بتا را انجام دهید و سونوگرافی را طی 2 هفته آینده تکرار کنید.

 180. نسیم می‌گه:

  سلام من تقریبا بعد از 9 ماه باردار شدم اما متاسفانه تو سومین ماه باداریم سقط داشتم و الان 6 ماه گذشته تقریبا 4 ماهه که دوباره اقدام کردم ولی خبری نشده آیا بازم نیازه که 1 سال صبر کنم و اگه خبری نشد تحت معالجه قرار بگیرم

  • نسیم می‌گه:

   کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟

  • نی نی کده نی نی کده می‌گه:

   سلام نسیم جان .
   متاسفانه ما نمی تونیم همه ی سوالات رو پاسخ بدیم . و سوالاتی را هم که نیازمند مراجعه به پزشک باشه، نباید در سایت بپرسید. در نی نی کده فقط سوالات عمومی رو که بدون مراجعه به پزشک، بصورت یک دانش عمومی ، قابل انتقال است، می تونیم پاسخگو باشیم . ممنون که نی نی کده را دنبال می کنید. کانال تلگرام ninikadeh رو هم از دست ندید .

 181. معصومه می‌گه:

  سلام خسته نباشید واقعا دستتون درد نکنه خیلی سایت خوبیه .من 28 سالمه سال 92 ازدواج کردم از روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنم عادت ماهانم منظم نیست گاهی 22 روز گاهی 24 روز تصمیم داریم بچه دار بشیم اگه خدا بخواد اما همش عفونت دارم نمیدونم علتشو هم پیدا کنم در ضمن بچه پسرم خیلی دوست دارم اما اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم ؟ چه ازمایشاتیو بدم محل زندگیمم عوض شده اینجا که اومدم دکتر خوب نمیشناسم

 182. باران می‌گه:

  سلام خسته نباشید من21سالمه و 2 سال و 6 ماه که ازدواج کردم وبه صورت طبیعی جلوگیری کردم این دوماه که قصد بارداری دارم پریودم منظمه وهر 28 روز میباشد میشه لطفا کنید بگین زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? و چه روزهای رابطه داشته باشم تا احتمال حاملگی زیاد بشه?مرسی

  • باران می‌گه:

   سلام. دورهای پریودمن 94/9/6و94/10/3و94/10/30و 94/11/27لطفامیشه زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? بایداین ماه ازچه روزی نزدیکی کنم.من همون بارانم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان نیاز است به مدت 12-6 ماه سیکلهای قاعدگی تان را ثبت کنید. از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است. با داشتن نزدیکی در طی 3-4 روز قبل و پس از این روز احتمال بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 183. معصومه.... می‌گه:

  خسته نباشید
  ۲۲ساله هستم.زمان پریودیم ۶هرماه به مدت ۷ روزه.آیا زمان تخمک گذاری من ۲۰تا۲۴ هرماه میشه؟؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   اگر همیشه روز 6 هر ماه پریود می شوید سیکلهای شما 30 روزه است و زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان است.

 184. باران می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من این ماه 27 پریود شدم وپریودم 4 تموم شد از روز دهم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و روز یازدهم کیت مثبت شد ودوباره روز دوازدهم که از کیت استفاده کردم منفی شد اما سیزدهم مثبت شد و چهاردهم منفی شد من این چهار روز مرتب رابطه داشتم بنظر شما تخمک گذاری اتفاق افتاده?

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   با توجه به مثبت شدن نتیجه کیت احتمال تخمک گذاری شما زیاد است.

 185. طنین می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من طبق گفته ی شما تاریخ 6 ماه پریودیمو محاسبه کردم.طول بیشترین دورمو با کمترین دورم که محاسبه کردم عددای 26 و 14 درومد.الان اینارو هم باید از هم کم کنم؟ بعد روزز تخمک گذاریم مشخص میشه؟؟ اینحارو من متوجه نشدم.

 186. مـستاان می‌گه:

  ۱ روز بعد از قاعدگی با نامزدم رابطه ی بدون دخول و به صورت سطحی داشتیم یعنی مالش آلت با آلت . و آب منی ایشان بر روی شکم من ریخته شد . ترس من از پیش آب همسرم هست که موقع مالش وارد بدنم شده باشه ‌‌. و اینکه تا پریود بعدیم ۱۱ روز مونده و در ضمن من باکره هستم . کمی حس کمر درد دارم نمیدونم این حس تلقینی هست یا خیر . آیا احتمال بارداری وجود دارد ؟ سیکل پریودیم معمولا بین ۳۱ تا ۳۶ روزه . لطفا جواب بدین من در دوره نامزدی هستم

 187. منا می‌گه:

  سلام من دوره قاعدگی م 32 روزه است ، کی زمان تخمک گذاری من هست ؟

 188. مریم می‌گه:

  سلام من در تاریخ 3 اسفند سقط داشتم. طبق تقویم پریودی که رو گوشیم نصبه،شنبه 22 ام روز تخمک گذاری بوده و من چهارشنبه و پنجشنبه نزدیکی داشتم. از روش طبیعی برای جلوگیری استفاده کردیم اما هر دو بار چندین دقیقه بعد از خروج آلت منی در دستمال تخلیه شد. من در روز شنبه 4 ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 ال دی دیگر. آیا احتمال بارداری هست؟

 189. نرگس می‌گه:

  سلام خسته نباشید من الان دوماهه اقدام کردم ولی منفی بود نزدیک دوساله ازدواج کردم ۲۳ سالمه دوره پریودم توی ۳ ماه ۲۷ روز بوده الانم ۲۵ اسفند پریود شدم میخام روز دقیق تخمک‌گذاری مو بدونم دقیقا چند روز بعددواره اقدام کنم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید استفاده کنید.

 190. Eli می‌گه:

  سلام ، من بيست و يك سالمه و باكرم هفت روز پيش با نامزدم رابطه داشتم البته خوب پيشگيري طبيعي هم كرديم و مني حتي اطراف هم نريخته ولي خيلي استرس دارم ميگم شايد بي دقتي كرديم ..و تقريبا دو ساعت بعد از رابطه من دوتا قرص اورژانسي باهم خوردم ، جمعه يني پنج روز بعد از رابطم تاريخ پريودم بود و الان دو روزه كه عقب افتاده البته قبلا توي پريودم بي نظمي داشتم ولي دوماهي بود ك تقريبا منظم شده بود ، امروز صب يني هشت روز بعد از نزديكي بيبي چك زدم و منفي بود .. از پنجشنبه هم دلدرد داشتم و ترشح سفيد رنگ و بي رنگ دارم .. احتمال بارداري چقد هست؟ نياز ب ازمايش خون هست؟ الان جواب ميده؟ يا بايد صبر كنم؟؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده می‌گه:

   با سلام
   در صورتیکه در زمان مقرر پریود نشدید تست بتای حاملگی انجام دهید. البته با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال بارداری شما کم است.

 191. سارا می‌گه:

  سلام من برای بارداری از قرص لتروزول استفاده کردم ولی هنوز موفق به اقزام به بارداری نشدم الان از وقتی که از این قرص استفاده میکنم زمان تخمک گذاری درد دل و کمر شدید دارم میخواستم ببینم به خاطر مصرف این دارو ا یا نه دلیل دیگه داره چون خیلی اذیت میشم.

  • مائده می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   احتمالا چون قبلا تخمک های مناسبی نداشتی زمان تخمک گذاری دردی رو احساس نکردی و اینکه زمانی که لقاح انجام نمیشه تخمک اماده ی بارداری با درد زیادی از رحم خارج میشه معمولا زمان درد وقتیه که دیگه برای بارداری مناسب نیست و تخمک داره خارج میشه اگه بعد از درد ترشح داشته باشی تخمک دقیقا داخ ترشح هستش

 192. مائده می‌گه:

  سلام من 23سالمه
  پریودی تقریبا منظمی داشتم معمولا ۲٨ روزه
  روز ۲۰ پریودی نزدیکی داشتم و الان ۴ روز از پریودیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم به نظرتون امکان داره باردار باشم؟

 193. میرزایی می‌گه:

  با سلام روز ۳۰ فروردین آغاز پریود و ۵ اردیبهشت پایان دوره قاعدگی بوده و در تاریخهای ۱۲و۱۳ اردیبهشت نزدیکی داشتم ‘ چه قدر احتمال بارداری وجود دارد ? زمان تخمک گذاری ام را درست محاسبه کرده ام ?

 194. شمسی می‌گه:

  سلام زنی 60 ساله بدون فرزند میباشم الان شوهرم از من بچه میخواهد لطفا مرا راهنمایی نمایید ایا من بار دار میشوم یا نه . مرسی از جواب شما

 195. zahra می‌گه:

  سلام خسته نباشید ..میخوام برای بارداریم اقدام کنم پریودیم منظم بوده هر ماه 24 اما این ماه 16 شدم و دقیق روز تخمک گذاریم و نمیدونم …اگه میشه راهنماییم کنید ..

 196. آسیه می‌گه:

  با سلام من الان پنج روز کیت تخمک گذاری 2 خط قرمز علتش چی هست

 197. فاطمه می‌گه:

  سلام
  من 7 ساله ازدواج کردم 1 سال اول ازدواج به صورت طبیعی جلوگیری کردم اما بعد ش که برای بارداری اقدام کردم باردار نشدم
  دکترزیاد رفتم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم در ضمن پریود نامنظم دارم یعنی ممکن دو ماه طول بکشه لطفا کمکم کنین دیگه خسته شدم اینقدر حرف شنیدم

  • مریم می‌گه:

   ابجی جون حتما پیاز درمانی کن پایین توضیح دادم هم پریودو منظم میکنه هم اگه مشکل رحمی مثل عفونت یا کیست و … داشته باشی برطرف میکنه و حامله میشی خیلیا از این روش مامان شدن منم یک ماه پیش شروع کردم خداروشکر پریودم منظم شد خیلی خوشحال شدم چون اگه رو پریودی جواب بده حاملگی صد در صده شمام حتما این کارو بکن بدون هیچ قرص هورمونی پرضرر بچه دار میشی انشاالله راستی اگه نتیجه گرفتی منم دعا کن

 198. فاطمه می‌گه:

  زمان تخمک گذاری رو با این پریود نامنظم میشه فهمید؟

 199. مهربانو می‌گه:

  سلام
  من 3ساله ازدواج کردم ،6 ماهه اقدام به بارداری کردم اما بی نتیجه بوده
  من یک زخم در دهانه رحم داشتم که بعد از فریز کردن خدارو شکر از بین رفته
  عفونت هم به مقدار کمی دارم
  میخواستم ببنم آیا فریز زخم میتونه از علتهای تاخیر در بارداری باشه؟؟
  با تشکر

 200. رعنا می‌گه:

  سلام وخسته نباشی ببخشیندپریودیای من ٢١روزاس،٨روزپریودم روزتخمک گذاری چه روزی میشه واسه پسرشدم ممنون اگه راهنمایی کنیند

 201. Bahar می‌گه:

  سلام،من21سالمه،سه ساله ازدواج کردم،حالا تصمیم به بچه دار شدن داریم،میخوام بدونم با قد 168و وزن 80 واسه حامله شدن اذیت نمیشم؟شکم ندارم،تقریبا همه میگن پُر هستم،از اون چاقا نیستم،بعدشم میخوام بدونم راهی هست که بچه شبیه خودم بشه؟؟؟

 202. زری می‌گه:

  سلام. من از 1 دی94 اقدام به بارداری کردمموفق نشدم هنوز. 20 فروردین 95 پریود شدم تا 7 روز دوباره بعد 3 روز پاکی 30 فروردین پریود شدم و تا 20 روز تازه بزور قرص (دکتر داد) طول کشید به محض تموم شدن قرص (21 عدد)باز پریود شدم و الان روز 11 از سیکلمه .با توجه به اینکه قرص هورمونی مصرف کردم و پریودیم نامنظم شده کی اقدام کنم. از امروز به مدت 5 روز میخوام تست تخمک گذاری استفاده کنم. فقط نمیدونم این ماه جلوگیری داشته باشم یا مشکلی نداره . هرچند دکترم گفت 1 ماه صبر کن که من صبر کردم .

 203. فاطمه می‌گه:

  سلام من ۳۲سالمه,من یک روز مونده بودبه پرویدم نزدیکی کردم فرداش پریود شدم آیا احتمال داره باردار بشم ؟؟

 204. saghi می‌گه:

  سلام مشاور محترم لطفا زودتر جواب منو بدید
  من 35 سالمه و پریدهای منظم 28 روزه دارم .وسه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم دوونیم ساله ازدواج کردم وجلوگیری با کاندم داشتم.احتمال داره تخمک من یااسپرم همسرم ضعیف باشه.وسرعت اسپرم همسرم کمه،چه داروهایی ویا چه آزمایشاتی باید انجام بدیم.تانتیجه بگیریم.ممنون میشم زودتر جواب بدید چون خیلی نگرانم.

 205. مریم می‌گه:

  سلام به روی گل همتون . من یه مطلبو خوندم که ضروری دونستم تا براتون بگم شاید به لطف خدا باردار بشید و منم از دعای خیر شما مادر بشم . یه جا نوشته بود اندازه ی دوتا لیوان آب ” بدون کلر ” رو بجوشونید و دوتا پیاز ” زرد ” رو به 4 یا 6 قسمت کنید و تو آب در حال جوش بندازید وقتی که خوب جوشید صاف کنید و میل کنید و به این صورت مصرف کنید که از روز پنجم پریودی بخورید تا 15 روز ادامه بدید و درضمن نیم ساعت قبل ناهار و شام بخورید یعنی روزی دوبار . تا سه یا 4 ماه باید ادامه داشته باشه تا انشالله به مراد دلتون برسید آبجیای گلم برای منم دعا کنید خیلی محتاجم یا علی

 206. لیلا می‌گه:

  سلام منم پریودام یه ماه 25 پریود میشم یه ماه 17 پریود میشم به نظرتون روزتخمک گذاریم کی میشه؟البته برا پسردارشدن میخوام.

 207. فاطیما می‌گه:

  سلام مرسی از تمام راهنمایی هاتون ..
  من درسن 14 سالگی عقد کردم و در سن بیست سالگی جدا شدم در اون دوران بچه میخواستم ولی باردار نمیشدم. و این که یک بار ای یو ای کردم جواب نگرفتم . و چندین بار هم آمپول هایه مختلف استفاده کردم.. بعد همون قضایا جدا شدم .. و بعد از 4 سال دوباره مجدد ازدواج کردم و 2 ماه بعد از ازدواجم باردار شدم به طور کاملآ طبیعی ولی من هم تیروئید پرکار دارم و هم در دو طول اون مدتی که باردار شده بودم عسل زیاد میخوردم و درد زیادی در این 6 هفته داشتم همراه با کمر درد و حالت تهوع و درد معده.. و این که در 6 هفتگی سقط داشتم و دلیلش رو دکتر متوجه نشد و از نمونه هم آزمایش گرفتن چیزی متوجه نشدن .. خلاصه این که من بعد از 1 سال که از سقطم میگذره دوباره این ماه اقدام به بارداری کردم ولی دکتر نرفتم هنوز واسه آزمایشهای اولیه .. خیلی میترسم نکنه باردار نشم و یا بازم سقط بشه خیلی تو روحیم تآثیر بدی گذاشته بود لطفآ راهنماییم کنید .. بابد بگم که الان تیروئیدم الان تحت کنترل هستش .. ممنون میشم به سوالم جواب بدید..

  • مریم می‌گه:

   قرص های تیروئید رو ادامه بده تا جایی که کاملا برطرف بشه چون اگه درمان نشه تاثیر بدی روی جنین داره و قتی دوران درمان تیروئدت تموم شد طبق دستور پزشکت فولیک اسیدت رو بخور که از سقط جلو گیری کنه درضمن اگه مایل بودی پیاز درمانی که توضیح دادم انجام بده خیلیا جواب گرفتن عزیزم انشاالله به زودی خبر مادر شدنتو بشنوم

 208. فاطیما می‌گه:

  باید بگم که اون سالها من پریودی منظمی نداشتم حتی به 2 ماه یا 45 روز هم میکشید تا پریود بشم .. بازم خدارو شکر چند ساله پریودیم منظم شده حتئ دو ماه قبل 25 اردیبهشت و ماه قبل 25 خرداد پریود شدم ..
  آیا ممکنه پریود منظم باشه و بازم بارداری صورت نگیره؟؟
  با تشکر از راهنمایی هاتون

 209. مینا می‌گه:

  سلام من دو ساله که ازدواج کردم و از فروردین امسال برای بارداری اقدام کردم ۰ پريودي منظمی دارم 15 دهم هر ماه پریود میشدم ولی از وقتی اقدام کردم 3 روز زودتر پریود میشم ۰ لطفا بهم بگید زمان تخمک گذاری من چه تاریخی میشه ؟ تا آخر این ماه میخوام به پزشک مراجعه کنم ۰ سایت خیلی خوبی دارید ۰

 210. مریم می‌گه:

  سلام من روز نهم هر ماه پریود میشم وپریودم 8یا 9روز طول میکشه خواهشا زمان تخمک گذاری چه روزی میشه چون من گیج شدم نمیتونم محاسبه کنم خواهش میکنم خواهش

 211. زهرا می‌گه:

  سلام من 5 ساله ازدواج کردم و پلی کیستیک هستم دو دفعه باردار شدم ولی سقط کردم سوالی داشتم آیا بعد از تخمک گذازی (قبل از پریودی) دمای بدن بالا می ماند حتی اگر باردار هم نباشیم ؟

 212. رضا می‌گه:

  باسلام.خدمت تمامی دوستان بخاطر یکسری سوالات چشم خورد به این سایت من اهل امل هستم یکی از دوستان گفت دکتر خوشبخت اره دکتربابلی هست وفقط از ساعت ۴صبح تا۸صبح مریض میبینه چون خواهر خانمم میرفت پیشش ولی بعد ۸ماه باجناق منو جواب کرد جالب اینجاست که الان خانمش ۴ماه حامله هست میدونین چرا چون بیخیال بچه شدن واسترس دیگه نداشتن بعد دوماه از جواب کردن دکترحامله شد خواهر خانمم خیلی بچه دوست بود بخاطر همین شوهرش خیلی استرس روش بود .انشاالله مطالب بدرد بخور بوده باشه

 213. پری می‌گه:

  سلام من یه پسر دارم برا بارداری دوم اقدام کردم ولی الان 6 ماهه باردار نشدم قرص و آمپول استفاده کردم 2 دوره ولی بی تاثیر بود پریوی منظم دارم مشکل خاصی هم نداشتم میخوام بدونم دلیل اینکه باردار نمیشم چیه

 214. مونا می‌گه:

  سلام ما 5 روزه كه عمل لقاح و انجام داديم از ٢ روز بعد سينه هام به شدت درد گرفته و اينكه من زمان قاعدگيم خيلي دقيقه .من بي بي چك و استفاده كردم مشكوك بود الان خيلي استرس دارم چه زماني ميتونم از بي بي چك استفاده كنم كه دقيق باشه ممنونم.

 215. محدثه می‌گه:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم روز تخمک گذاریم تقریبا چ روزیه من سیکل 21 روزه دارم مر30 .

 216. مریم می‌گه:

  سلام،من سه ساله ازدواج کردم و این ماه اقدام به بارداری کردم، از تست های تخمک گذاری استفاده کردم که روز تخمک گذاریم مشخص بشه ولی با وجود اینکه متوجه درد زیر شکم و ترشحات تخم مرغ مانندم شدم که از علایم تخمک گذاری هستش،ولی تست تخمک گذاری چیزی نشون نداد،دوره ام 25 روزه است و باید روز 11 پریودیم تخمگ گذاری کنم،طبق همین آمار و نشانه های ظاهری تخمک گذاری اقدام کردیم،از روز هشتم پریودیم هم روزی یک تست دادم،ولی حتی همون روزی که درد زیر شکم و ترشح سفید داشتم تا دو روز بعدش تست چیزی نشون نداد،سوالم اینه باید حتما تخمک آزاد بشه تا تست نشون بده؟پس این علایم ترشح مانند سفیده تخم مرغ خام و درد زیر شکم نشان دهنده تخمک گذاری نیست؟؟به علایم بدنیم اعتماد کنم یا جواب تست؟؟؟ خودم و شوهرم خییییییلی دوس داریم بچه دار بشیم و همه امیدمون بعد از دوماه رژیم و انتظار به همین تستا بود ک برخلاف علایم بدنیم چیزی نشون ندادن،لطفا راهنماییم کنید،در ضمن تحت نظر دکتر و اجازه ایشون که مشکلی نداشتم اقدام به بارداری کردم

 217. مامان آینده می‌گه:

  لطفا همین الان جواب بدید،من طبق روال ساعت 16که دومین ادرار در روز هست از کیت استفاده میکنم امروز دو تا خط پرنگ شدند ولی قبل از اقدام برای اطمینان دوباره کیت استفاده کردم منفی شد،دمای بدنم هم0.03بالارفته الان نمیدونم خطا بوده یا درست؟

 218. بهار می‌گه:

  سلام خسته نباشید من ۲۶ سالمه و قصد باردار شدن دارم عفونت داشتم تحت نظر بودم عفونتم خوب شدو ۹۵.۵.۶پریود شدم ماه قبلش ۸ تیر پریود شدم .و پریودیم ۵ روز طول میکشه وگاهی وقتی روز ۶ و۷ لکه بینی دارم اما این ماه فقط ۵ روز بود.میخوام ببینم زمان تخمک گذاریم کیه؟باتوجه به اینکه عاشق دخترم.میخام ببینم کی باید نزدیکی کنم؟ممنون میشم اگه زود جوابمو برید

 219. زهرا می‌گه:

  با سلام من نه ماهه گذاشتم باردار بشم ولی متاسفانه نشدم دکتر هم رفتم کلی داروی تقویتی و متفورمین و لتروزول و … بهم داد حتی آمپول هم زدم ،چندین باره سونوگرافی هم دادم هیچ مشکلی نداشتم کلی هم آزمایش دادم همه چیزم خوب بود، اما نمی دونم چرا باردار نمیشم.این ماه یعنی مرداد که پریود شدم خونریزی فوق العاده کمه در حد لکه. لطفا راهنمایی کنید.

 220. ستاره می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من 20 سالمه پریودیم 27روزست و روز تخمگذاری میخواستم بدونم

 221. سارا می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید ، من تصمیم به بارداری دارم به پزشک که مراجعه کردم برای چکاب گفتن تیروئیدکم کار دارم و قرص لووکسین سدیم 1% برام تجویز کردن سه چهاروزه که به صورت ناشتا 1/2 قرص را مصرف میکنم اما به طور خیلی عجیبی افزایش اشتها پیدا کردم ، روی بروشورش خوندم که با این علایم باید دوز را به مصرف کمتر رسوند ایا از این کمتر هم امکان دارد ؟

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

مطالب برگزیده سایت

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

دسته بندی مقالات

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید