9 عادت بد زن و شوهر ها و نحوه ترک آن

ازدواج های مستحکم زاده نمی شوند ، بلکه ساخته می شوند . اما با گذران زمان ، عادتهای ناپسند مثل کاستن از  رابطه جنسی یا گفتن سخنان زشت درباره همسر بوجود می آیند. اگر از ارتکاب یکی از این عادات بد دچار عذاب وجدان شده اید و می خواهید بدانید چطور آنها را ترک کنید به یاد داشته باشید که کلید اصلی بر قراری ارتباط است .

1 –  قدردانی نکردن از  طرف مقابل:

وقتی همسران برای یکدیگر کسالت بار شوند تمایل دارندکه همسر خود را به نحوی پائین بکشند به طوری که احساس می کند  شایسته تغییر کردن و رشد نمودن نیست .

راه حل : بسیار حرف بزنید . برای شام بیرون بروید و درباره مسائلی که در آن زمان علاقه دارید درباره انها
صحیت کنید ، گفتگو نمائید . ممکن است از اینکه چطور طرف مقابل شما را بر سر شوق آورده  است شگفت زده شوید .

2 –  نداشتن سکس کافی :

گرچه معنای “کافی” ، از زوجی به زوج دیگر متفاوت است، احتمالا هر دو نفر می دانند که آیا در رختخواب به اندازه کافی فعالیت دارند یا  خیر . مشکل اینجاست که بسیاری منتظر می ماند تا طرف مقابل با یک عمل فوق العاده و هیجان انگیز  کار را شروع کند و اگر چنین نکند ، بی میل می شوند.

راه حل : اولین قدم را شما بردارید . این یک مسابقه نیست . آنچه که برای بالا بردن تمایل طرف مقابل باید انجام شود را به کار بندید ، هر کاری که لازم است . همچنین پیشنهاد می شود برای مدتی از هم دور بمانید . اگر توان مالی دارید زمانی به مسافرت بروید .

سردمزاجی جنسی

3 – دروغ گفتن درباره پول:

چه این عدم در میان گذاشتن مسائل مالی باشد ، یا خرج کردن پنهانی یا مخفی کردن اسناد مالی ، عدم داشتن شفافیت مالی رویه ای است که می تواند رابطه احساسی شما را نابود کند  چون مسئله پول به توانمندی و اعتماد بر می گردد .

راه حل : هر یک ماه یا در حدود آن در مورد مسائل مالی گپ بزنید . هر دو در مورد هدفهای بلند مدت مشترک و نحوه خرج کردن در کوتاه مدت بحث کنید . هدف اینست که احساس کنید در یک کار گروهی مشارکت دارید که نمی خواهید چیزی را از دیگر عضو گروه پنهان کنید .

4 – عدم حمایت از کار کردن زن:

آخرین باری که از شوهرتان شکایت کرده اید که : ” هیچ وقت خونه نیستی ” یا ” تو با کارت ازدواج کردی”  را به یاد بیاورید . حالا فکر کنید که آیا شما واقعا با کار او مشکل دارید یا با ساعتهای طولانی که باید از او دور باشید ؟ یا اینکه مشکل اصلی در این است که او از اهداف کاری شما حمایت نکرده بود ؟ خشم یا دلخوری های نهفته می توانند به دلیل عدم پشتیبانی از کار کردن شما باشند .

راه حل : پیشنهاد می شود به او بگوئید چه چیز واقعا شما را آزار می دهد . به جای اینکه بگوئید از شغل او متنفرید یا کاش وقت بیشتری را با شما می گذراند .

5 –  زدن حرفهای زشت درباره همسر در جمع دوستان:

اوقاتی هست که این کار صورت تخلیه احساسات به خود می گیرد که روشی برای برقراری ارتباط میان زنان است . اما اگر این کار را به کرات انجام دهید یا مسائل بسیار خصوصی مطرح شود ، بسیار توهین آمیز خواهد بود .

راه حل : با هم تصمیم بگیرید که حد و مرزهای شما در مورد مسائلی که با دیگران در میان می گذارید چیست . مواردی مثل اینکه صدای آواز خواندن طرف در حمام چقدر ناهنجار است ، مسائل کاری یا امور مربوط به رابطه جنسی بسیار خصوصی هستند . برای کمک به مستحکم نگاه داشتن رابطه بهتر است  آنها را پوشیده نگاه دارید .

6 – فراموش کردن عشق:

آیا لازم است با فردی که هر شب با او می خوابید عشق بازی کنید ؟ پاسخ کوتاه اینست که : بله ، این درست است که هر شعله ای فرو می نشیند، اما به این معنی نیست که آن را با هم خاموش کنید.

راه حل : همه راه هایی که می توانند مفید باشند، مثل گذاشتن یادداشتهای عاشقانه و رفتار های به خصوص را انجام دهید. به ظاهر خود برسید. ممکن است سطحی به نظر برسد اما اینکه نشان دهید به ظاهر خود اهمیت می دهید به شریک شما می فهماند که رابطه هم برای شما مهم است  و هر روز حداقل برای پنج دقیقه یکدیگر را ببوسید.

سرد مزاجی مردان

7 – تجربه نکردن چیز های تازه:

اوائل رابطه را به خاطر می آورید ؟ حتی ترسوترین ما جرات مندانه ترین کارهایی را که عشقمان از ما می خواست، انجام می دادیم . اما اکنون چرا چنین نمی کنیم ؟ این چیزی است که در رابطه خدشه وارد می کند، نه به خاطر آوردن مسائل مالی، بچه ها یا کار. زوجین به عاملی خارجی احتیاج دارند که رابطه را استحکام بخشد .

راه حل : چیز های تازه را امتحان کنید . مثل یک ورزش جدید یا آموختن زبان . یا باهم در یک فعالیت داوطلبانه شرکت کنید . حتی امتحان کردن یک رستوران و دستور غذای جدید ، اگر باهم آن را انجام دهید مفید است.

8 – عدم هماهنگی پدر و مادر:

کودکان بالاخره در خواهند یافت که چگونه بین پدر و مادر را در برابر هم قرار دهند و اگر پدر و مادر در کنار هم نباشد این برای آنها بسیار آسان خواهد بود . اجازه دادن به آنها برای انجام این کار و خفیف کردن وجهه همسر در مقابل بچه ها نه برای او محترمانه است و نه برای بچه ها مفید .

راه حل : جمله ” بچه ها چی ؟ ” را  بار ها و بارها وقتی که تنها هستید برای خود تکرار کنید و محبت خود را به هم در حضور بچه ها نشان دهید تا پیوند شما در نظر آنان مستحکم جلوه کند .

9 –  سرزنش کردن یکدیگر:

تند زبانی و گفتن عبارتهایی مثل :

  • ” نگاه کن تروخدا ، باز سیفون توالتو نکشیده “
  • ” عالیه ، باز این خواهر اعصاب خردکن ات زنگ زد “

ممکن است خود مشکلات جدیدی به بار آورد . شما با تندی و نیش صحبت می کنید چون از فرد دیگری ناراحت هستید ، و خشم خود را بر سر شخص ضغیفتر از خود تخلیه می کنید .

راه حل : به طور منظم مشکلات بین خود را بررسی کنید تا بتوانید آنها را حل کنید . و به یاد داشته باشید که زنان و مردان از گفتگو استفاده متفاوتی می کنند : زنان برای بر قراری ارتباط و مردان برای تبادل اطلاعات . به یاد  داشتن این موضوع باعث می شود باهم مهربانتر باشید.

برای دریافت مقالات ما در تلگرام نی نی کده عضو شوید.3 نظر

  1. فرزانه گفت:

    سلام توخداکمکم کنید-اصلامیل جنسی ندارم امابرعکس همسرم چیکارکنم

  2. Aysa گفت:

    سلام.من 25 سالمه.2ماه اقدام به بارداری کردم.ماه دوم یعنی همین ماه هم قبل از تخمک گذاری هم روز تخمک گذاری و هم بعد از آن رابطه داشتم.اما بی بی چک منفی است.در ضمن مدتی هست که درد زیر شکم دارم-لطفاراهنماييم کنید.آیا احتمال بارداری کنید وجود داره

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید