سوراخ كردن گوش كودكان ممنوع!

سوراخ كردن گوش نوزاد دختر

برخی از والدین فکر میکنند اگر زودتر گوش های کودک را سوراخ کنند بهتر است! چرا که فکر میکنند نوزاد کمتر درد می کشد. اما این باور اشتباه است و از دید روانشناسی، سوراخ کردن گوش کودک، عملی کاملا اشتباه است. نوزاد هیچ تصوری از گوشواره ندارد و تصور می کند دردی که می کشد به دلیل تنبیه یا آزار اوست.

بهترين زمان سوراخ كردن گوش کودک

با توجه به اینکه کودک شما هیچ درکی از گوشواره ندارد، بهتر است تا زمانی که کودک، علت این درد کشیدن و سوراخ کردن گوش را متوجه بشود و خودش از شما بخواهد که گوش هایش را سوراخ کنید، این کار را به تعویق بیاندازید.

نی نی کده : سوراخ کردن گوش زیر شش ماه، شدیدا منع شده است.

درباره ی نوزادان نیز باید بدانید که سوراخ کردن گوش نوزادان حداقل تا 6 ماهگی بسیار خطرناک است. چرا که سیستم ایمنی بدن نوزاد هنوز ضعیف است و احتمال اینکه نتواند با عفونت احتمالی سوراخ کردن گوش مبارزه کند وجود دارد.

عوارض سوراخ کردن گوش کودک

  • عفونت یکی از ساده ترین مواردی است که از طریق سوراخ کردن گوش (و سایر نقاط بدن) ایجاد می شود. هر سوراخی که در پوست ایجاد می شود می تواند آلودگی را از طریق پوست به داخل بدن منتقل کند.
  • سوراخ‌کردن گوش در خانه با نخ و سوزن و به وسیله مادربزرگ‌ و یا یکی از اطرافیان کودک کاملا غیربهداشتی است و خطرات جبران ناپذیری می تواند داشته باشد.

سوراخ کردن گوش کودک

توصیه های پزشکی

  • کودکتان را برای سوراخ‌کردن گوش، نزد پرستار یا تکنسین ماهر در این کار ببرید. گوش پیش و پس از سوراخ‌کردن باید با الکل یا محلول‌های مشابه ضدعفونی شود.
  • پس از سوراخ کردن گوش، احتمال بروز حساسیت به جنس گوشواره در کودکان وجود دارد. پس ابتدا از گوشواره‌ های طلای ساده استفاده کنید تا از احتمال بروز حساسیت کاسته شود.
  • با سوراخ کردن گوش، زخم کوچکی در ناحیه به وجود می‌آید که استفاده از پماد‌هایی مثل تتراسایکلین در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه به مدت حداقل ۳ بار در روز می‌تواند کمک‌کننده باشد.
  • بعد از سوراخ کردن گوش بهتر است در ۲۴ ساعت اولیه، آب به موضع نرسد.
  • قسمت‌های غضروفی گوش نباید سوراخ شوند چون گاهی اوقات به عفونت‌های غضروفی منجر می‌شوند که در موارد پیشرفته کار به جراحی و تخلیه چرک می‌انجامد.

نی نی کده پیشنهاد میکند که تا وقتی خود کودک به سن 4-5 سالگی نرسیده و تا خودش درخواستی به شما نداده، از سوراخ کردن گوش کودک خودداری کنید. کودک شما پیش از آنکه نیاز به زیورآلات داشته باشد، نیازمند محبت، سلامتی و یادگیری است. برای پیگیری مطالب ما، در کانال تلگرام @ninikadeh عضو شوید.امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید