نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی؛ بهمن 95

جشنواره بین المللی قصه گویی

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از 27 بهمن تا اول اسفند 1395 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود. برنامه های این دوره از جشنواره قصه گویی تهران شامل قصه‌گویی توسط چندین کودک، پدر بزرگ و مادر بزرگ، چندین نشست‌، کارگاه‌های تخصصی، رونمایی از کتاب و ارائه مقاله است.

برنامه اولین روز جشنواره قصه گویی

گشایش جشنواره ساعت 8:30 صبح روز 27 بهمن 95

در اولین روز جشنواره، یک مادربزرگ، یک پدربزرگ و چند قصه گوی دیگر به روی صحنه می روند و و در بعداز ظهر همین روز 11 نوجوان آثار متنوعی را برای داوران و مخاطبان نقل کنند. همچنین در این روز با اعزام 12 قصه‌گو به چهار نقطه از شهر تهران، جشن قصه‌گویی در سراسر تهران آغاز می‌شود.

جشنواره قصه گویی

علاقه‌مندان به مباحث تخصصی، مربیان و دانشجویان نیز در نخستین روز از برگزاری جشنواره می‌توانند از نظرها‌ی دکتر اکرم قاسم‌پور از ایران و دکتر نوربرت کوبر آلمانی با موضوع «قصه، قصه گویی و نمایش» طی نشستی بهره‌مند شوند. این نشست از ساعت 10 تا 12 در دانشگاه سوره واقع در خیابان آزادی، بین خوش و آذربایجان برگزار خواهد شد.

بررسی کمی و کیفی جشنواره قصه گویی

امسال بیش از 4300 قصه از سراسر جهان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. از میان 446 اثر رسیده در بخش قصه های ملی جشنواره، 10 اثر از پدربزرگ و مادربزرگ‌ها برای مرحله نخست و اجرای روی صحنه برگزیده شد. همچنین 72 قصه‌گوی خارجی از 38 کشور جهان در این دوره از جشنواره قصه‌گویی شرکت کرده‌اند. درمجموع ۴۲ اثر در بخش ملی و 15 اثر در بخش بین المللی رقابت خواهند کرد و آثار بین المللی توسط سه نفر (از اندونزی، آلمان و ایران) داوری خواهند شد. همچنین 162 مقاله به این جشنواره ارسال شده که 3 اثر به عنوان برگزیده نهایی انتخاب می‌شوند.

جشنواره قصه گویی

در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی 20 مربی کانون، 10 قصه گو در بخش آزاد، هشت قصه‌گوی رضوی، 10 پدر بزرگ و مادر بزرگ، 11 قصه‌گوی نوجوان، سه قصه‌گوی فراگیر و قصه گویان خارجی به قصه گویی خواهند پرداخت.

کانون پرورش فکری کودکان

جشنواره قصه گویی

تلفن تماس دبیرخانه جشنواره 88971344-021

پایگاه کانون فرهنگی هنری کودکان و نوجوانانامکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید