بی‌تاثیر شدن برخی آنتی‌بیوتیک‌های مخصوص کودکان

آنتي بيوتيك كودكان

کارشناسان می گویند کودکان قدرت خود را در برابر برخی عفونت‌های معمول از دست داده‌اند، زیرا برخی آنتی بیوتیک‌های مصرفی آنان بی‌تاثیر شده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف بیش از حد داروهای آنتی بیوتیک در کودکان، عامل مقاومت دارویی به حساب می‌آید.

متخصصان دانشگاه بریستون و کالج سلطنتی لندن اظهار داشتند: مقاومت‌های ضدمیکروبی در میان کودکان مبتلا به عفونت‌های مجاری ادراری ناشی از E.coli در کشورهای ثروتمند بسیار حائز اهمیت است که مصرف آنتی بیوتیک‌های رایج در نیمی از موارد بی‌تاثیر است.

شیوع مقاومت به آنتی بیوتیک‌های تجویزی مرسوم در کودکان مبتلا به این عفونت به خصوص در کشورهای خارج از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی بسیار بالاست. در نتیجه مصرف داروهای آنتی بیوتیک به عنوان اولین گزینه درمانی عفونت مجاری ادراری بی‌تاثیر خواهد بود.

به گفته محققان، تجویز داروهای آنتی بیوتیک توسط پزشکان عمومی برای کودکان بالا است و در ایران این رقم بسیار بالاتر از استاندارد جهانی. مصرف متداول آنتی بیوتیک در مراقبت‌های اولیه به مقاومت میکروبی در کودکان کمک می‌کند و می‌تواند تا شش ماه پس از درمان نیز ادامه داشته باشد. این یافته، از ارزیابی 58 مطالعه حاصل شده است که به بررسی 77 هزار مورد عفونت مجاری ادراری در 26 کشور از جمله انگلیس پرداخته بودند.

آنتی بیوتیک ها فقط روی بیماری های باکتریایی تاثیر دارند و هیچ تاثیری روی بیماریهای ویروسی ندارند. پس به زور از پزشک نخواهید که آنتی بیوتیک تجویز نماید. زیرا مصرف آنتی بیوتیک اضافی، منجر به قوی شدن باکتریها و بی مصرف شدن آنتی بیوتیکها در سالهای بعدی زندگی می شود و این خطر (همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده کردید) می توانید برای انسانها بسیار خطرناک باشد.

برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام نی نی کده یا اینستگرام نی نی کده ما را دنبال کنید.امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید