روز جهانی مامایی، 15 اردیبهشت گرامی باد

مامایی

امروز روز جهانی مامایی است و نی نی کده این روز رو به همه ماما های خوب و زحمتکش تبریک میگه.

بد نیست بدانید که 85 درصد مراقبت‌ های زنان در جهان توسط ماماها انجام میشود، همچنين در حضور ماما 60 درصد و در حضور متخصص زنان 20 درصد زايمان ها به طور طبيعي انجام مي ‌شود .

سلامت نوزاد و مادر با حضور ماما و زایمان طبیعی

زايمان به شيوه طبيعی، بهداشت باروری، مراقبت ‌و مشاوره‌ دوران مختلف بلوغ، بارداری و زایمان، تنظيم خانواده و پايش رشد کودک از وظايف ماما است و امروزه شاخص‌ هاي رشد و توسعه يافتگي هر کشوری را ميزان مرگ و مير مادران و کودکان تعيين می کند که کاهش اين موارد و حفظ سلامت آنان نيز از وظايف ماماها است.  کم‌ رنگ شدن نقش ماما در مديريت زايمان طبيعي و عدم استفاده از تکنيک‌ هاي روز دنيا از علل افزايش موارد زايمان به شيوه سزارين است. احتمال مرگ و میر نوزادان در حالت سزارین همواره بالاتر از میزان آن در حالت زایمان طبیعی است.

روز جهانی ماما

آمار مرگ و میر مرتبط با زایمان

سالانه 350,000 زن در دنیا در اثر مشکلات بارداری یا زایمان جان خود را از دست می دهند. همچنین 2.6 میلیون کودک مرده به دنیا می آیند و 2 میلیون کودک نیز در هنگام تولد یا 24 ساعت پس از تولد جان خود را از دست می دهند. این آمار وحشتناک می تواند با کنترل ها و مراقبت های درست که به کمک ماماها صورت می گیرد کنترل شود و پایین آوره شود.

تلاش های دانشگاه های جهان برای تربیت ماما های خبره و فراهم آوردن تجهیزات زایمان ، باعث شده است تا آمار مرگ و میر مادران و نوزادان 60% کاهش یابد.

سایت کنفدراسیون بین المللی ماماییامکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید