نمایشگاه عروسک های دست ساز “بی‌بی حاضر امیدواری”

بی بی حاضر

سومین نمایشگاه انفرادی عروسک های دست دوز «بی‌بی حاضر امیدواری» از 21 مهر تا 4 آبان در “گالری تابستان” در “خانه هنرمندان ایران” در حال برگزاری است. بازدید از نمایشگاه رایگان و برای همه آزاد است.

بی‌بی حاضر امیدواری کیست

بی‌بی حاضر امیدواری 91 سال دارد، در شیراز زندگی می کند و عروسک سازی را به صورت تجربی یاد گرفته و 17 سال است که عروسک هایی بر اساس فرهنگ فولکلور مناطق جنوب غربی استان فارس می‌سازد. او تسلط خوبی بر قصه‌های ایرانی دارد و شخصیت‌های قصه‌هایش را به صورت عروسک‌های رنگارنگ با تكه‌های پارچه‏‏ و كاموا‏ می‌سازد و به علاقمندان عرضه می کند.

بی بی حاضر امیدواری

نمایشگاه‌های او در سالهای گذشته با استقبال پرشوری از جانب علاقه‌مندان داخلی و خارجیِ هنر عروسک‌سازی مواجه شده است. بی‌بی‌حاضر امسال به خاطر آسیب دیدن یکی از مهره های کمرش، نتوانسته در نمایشگاهش حضور داشته باشد. اما پنج شنبه چهارم دی 96 در پارک هنرمندان ایران، در تالار هنرمندان حضور خواهد داشت تا با علاقمندان به عروسک هایش دیدار کند.

عروسک های بی بی حاضر امیدواری

عروسک های بی بی حاضر

بی‌بی‌حاضر درباره فعالیتش در این سن و سال گفته است: «دکتر به من گفته دیگر نباید چیزی ببافم و سوزن به دست بگیرم اما من گوشم بدهکار نیست، چون فکر می‌کنم اگر بخواهم به حرف دکترها گوش کنم، باید بیکار بنشینم و بیکاری هم من را خسته می‌کند.»

نمایشگاه عروسک های بیبی حاضر امیدواری

نمایشگاه عروسک های بی بی حاضر

نمایشگاه «قصه‌دوزی‌های بی‌بی‌حاضر» از 21 مهر تا 4 آبان در گالری تابستانِ خانه هنرمندان ایران به آدرس خیابان آیت‌الله طالقانی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی شمالی برپا خواهد بود و علاقه‌مندان به هنر‌های سنتی و فولکلور ایران، می‌توانند برای دیدن این آثار همه‌روزه از ساعت 13 تا 20 مراجعه کنند.

برای اطلاع از رویدادهای کودکانه، عضو کانال تلگرام نی نی کده شوید.امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید