تاثیر مصرف سیگار و مشروبات الکلی در دوران بارداری روی جنین

سیگار ممنوع

دوران بارداری، دوره ای است که فرزند شما در داخل رحم ، در حال شکل گیری است. او از بدن شما مواد غذایی را دریافت میکند تا رشد کند و به انسان سالم و کاملی تبدیل شود. اما اگر به سلامت کودک خود اهمیت می دهید، باید قبل از بارداری و در دوران بارداری تان، نکاتی را مراعات کنید تا نوزاد سالمی به دنیا آورید. در اینجا به اثرات سه ماده مضر برای جنین اشاره می کنیم:

کشیدن سیگار در دوران بارداری:

زنان بارداری که سیگار می کشند بیشتر در معرض حاملگی خارج از رحم، خونریزی مهبل، سقط جنین، زایمان نوزاد مرده، زایمان زودرس و یا زایمان به طریق سزارین خواهند بود. مادرانی که سیگاری هستند نوزادانی به دنیا می آورند که وزن آن ها از حد طبیعی کمتر است و این نوزادان مستعد ابتلا به بسیاری از امراض و بیماری ها هستند. اثرات سیگار بر روی شیر مادر را نیز مطالعه کنید.

نوشیدن مشروب در دوران بارداری:

خوردن مشروب زیاد باعث سندرم جنین الکلی می شود که شکلی از ناهنجاری صوری و معلولیت جسمی و ذهنی است و حتی خوردن مشروب به مقدار کم هم مشکلاتی در رفتار، میزان دقت و توانایی هوشی نوزاد به وجود می آورد. انجمن جراحان آمریکا پیشنهاد می کند زنانی که می خواهند حامله شوند از نوشیدن هر نوع مشروبات حتی آبجو نیز در این دوران خودداری کنند.

مصرف سیگار در بارداری

مصرف مواد مخدر :

حتی اگر زنی فقط به صورت تفریحی و نه به صورت اعتیاد، مواد مخدر مصرف کند، این مواد خطرات زیانباری را به جنین وارد می کنند. مصرف مواد مخدر از قبیل: “کوکائین، کراک، هروئین، متادون، باربیتورات ها و آمفتامین ها” نه تنها باعث بروز طیف وسیعی از معلولیت های ذهنی و جسمی می شود بلکه ممکن است باعث شود که نوزاد از تاثیرات ترک اعتیاد به هنگام تولد نیز در رنج باشد. انواع ضعیف تر مواد مخدر مثل ماری جوانا و حشیش نیز باعث ناراحتی های بارداری و نقص های مادرزادی می شود.

سلامت یک عمر کودک شما ، به دوران بارداری شما وابسته است. پیش از اقدام به بارداری، مصرف مواد خطرناک برای جنین را متوقف کنید و با پزشک خود درباره اثرات این مواد مشورت کنید. برای دریافت آموزشهای بارداری، در کانال تلگرام بارداری ما عضو شوید.

محصولات ایمنی کودک


3 نظر

 1. مریم گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه دوسال عقد بودیم در دوسال حدود ۱۰ قرص اورژانسی خوردم عید عروسی کردیم و بچه میخوایم ایا برا با داری مشکلی پیش نمیاد .ممنون از مطالب مفیدتون

 2. مشاور نی نی کده گفت:

  سلام نه عزیزم مشکلی پیش نمیاد
  فقط حتما مشاوره قبل بارداری انجام شود و با برنامه ریزی باردار شوید

 3. فاطمه گفت:

  سلام.قلیون مانند سیگار خطر ناکه

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید