دلایل عدم بارداری در زنان

تخمک گذاری

در سال های اخیر، شاهد افزایش مشکلات باردار شدن در زنان و مردان هستیم. با توجه به آمارها 30 درصد این مسائل از مشکلات باروری زنان و 30 درصد نیز در نتیجه مشکل باروری مردان و درصد باقی مانده در اثر مشکلات مشترک زوجین یا مسایل دیگر است.

اگر شما رابطه جنسی منظم و محافظت نشده به مدت یک سال داشته اید (یا 6 ماه اگر سنّتان بالای 35 هست) و هنوز باردار نشده اید، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید. بر طبق آمار انجمن ناباروری آمریکا حدود 65 درصد از زوجهایی که به دلیل یک مشکل باروری تحت درمان قرار می گیرند، در نهایت می توانند یک بارداری موفق داشته باشند. البته توجه داشته باشید که هر زوجی منحصر به فرد است، بنابراین این نسبتِ موفقیت هر روش درمانی، پیشبینیِ خوبی از شانس شما برای داشتن یک نوزاد به دست نمی دهد.

مهم ترین دلایل عدم باروری در زنان

 • عدم تخمک‌گذاری یا ضعف تخمک
 • انسداد یا آسیب لوله‌های رحمی
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • عفونت در رحم یا بیماریهای مقاربتی
 • اندومتریوز

تخمک گذاری: مشکل شماره یک بارداری

مشکل تخمک گذاری زمانی اتفاق می افتد که تخمکها در تخمدان بزرگ نمی شوند یا تخمدان موفق به آزاد کردن یک تخمک بالغ نمی شود.

علائم احتمالی: عدم پریود شدن یا دوره های بسیار کم، خونریزی قاعدگی سبک یا سنگین غیرمعمول، یا فقدان علائم قبل از قاعدگی همچون نفخ و حساسیت سینه ها.

درمانهای ممکن: مدیریت وزن بدن اگر خیلی بالا یا پایین است، مصرف داروهای باروری(با یا بدون تلقیح مصنوعی)، و داشتن لقاح آزمایشگاهی (IVF).

نسبت موفقیت: 30 تا 40 درصد از زنانی که برای تخمک گذاری کلومیفن سیترات مصرف می کنند در دوره سوم درمان، باردار می‌شوند. وقتی که داروهای باروری برای افزایش تولید تخمک با روشتلقیح مصنوعی ترکیب می شوند، نسبت باردار شدن در هر دوره درمان بین 10 تا 20 درصد می شود.

درصد موفقیت درمان IVF با نتیجه تولد نوزاد زنده ( با تولد یک یا چند نوزاد)به صورت زیر است:

 • 40 درصد برای زنان 34 سال و پایینتر
 • 31 درصد برای زنان 35 تا 37
 • 21 درصد برای زنان 38 تا 40
 • 11 درصد برای زنان 41 تا 42
 • 5 درصد برای زنان 43 سال و بالاتر

اندومتریوز

اندومتریوز شرایطی است که زمانی که بافتی که به طور معمولی در پوشش داخلی رحم پیدا شده است (بافت اندومتری)، در خارج از رحم رشد می کند، معمولا در شکم یا لگن.

علائم ممکن: بعضی از زنان هیچ علائمی ندارند، در حالی که دیگران دوره های قاعدگی دردناک یا رابطه جنس دردناک، خونریزی شدید یا لکه بینی غیرمعمول، و دردهای عمومی لگنی دارند.

راه حلهای ممکن: عمل جراحی برای برداشتن بافت اندومتر یا باز کردن لوله های فالوپ مسدود شده، داروهای باروری( با یا بدون تلقیح مصنوعی) و IVF

نسبت موفقیت: بررسی های گسترده نشان می دهند که 30 درصد از زنان نابارور در مراحل اولیه اندومتریوز، حدودا 3 سال بعد از عمل جراحی لاپراسکوپیک برای برداشتن بافت اندومتریوز، به طور طبیعی باردار شده اند.

زمانی که زنان در مراحل اولیه اندومتریوز با داروهای باروری و تلقیح مصنوعی تحت درمان قرار گرفته اند، نسبت باردار شدن بین 9 تا 15 درصد در هر دوره درمان است. نسبت تولد زنده در هر دوره درمان برای زنان با اندومتریوز که IVF شده اند، بسته به سن آنها از 2 تا 42 درصد است.

کیفیت پایین تخمک

کیفیت و تعداد تخمکهای که تخمدان تولید میکند -به طور طبیعی یا با درمان باروری- به طور قابل توجهی بعد از 35 یالگی کاهش می یابند. در 75 درصد قاعدگی‌های منظم، موارد تخمک گذاری‌ با موفقیت انجام می‌شود. اما برای اطمینان می‌توان از طریق روش‌های آزمایشگاهی از سلامت تخمک‌گذاری آگاه شد.

علائم احتمالی: هیچ

راه حلهای ممکن: داروهای باروری، IVF ای که از تخمکهای خود شما استفاده می کند، IVF با اهدای تخمک یا جنین.

نسبت موفقیت: زنانی که از IVF با اهدای تخمک استفاده می کنند، حدود 55 درصد شانس داشتن یک نوزاد در هر دوره IVF را دارند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شرایطی است که فولیکولهای کوچک در تخمدان رشد نکرده و بزرگ نمی شوند. این شرایط با به هم خوردن تعادل هورمونی و الگوهای تخمک گذاری غیر قابل پیش بینی تشخیص داده می شود.

علائم ممکن: پریودهای نامنظم، رشد بیش از حد مو، آکنه و چاقی.

راه حلهای ممکن: اصلاحات در شیوه زندگی(مانند رژیم و ورزش)، کلومیفن سیترات، تزریق داروهای باروری ، حفاری تخمدان(یک روش جراحی است که می تواند تخم گذاری را آغاز کند)، و IVF. در زنان مبتلا به ناتوانی گلوکز، داروی متفورمین دیابت (گلوکوفاژ) نیز می تواند باعث منظم شدن تخمک گذاری شود.

نسبت موفقیت: بسیاری از بیماران با اضافه وزن که 5 تا 10 درصد وزن بدنشان را از دست می دهند، شروع به تخمک گذاری منظم می کنند. برای زنان با PCOS که کلومیفن سیترات مصرف می کنند، احتمال بارداری در هر دوره درمان 18 درصد است. حدود 50 درصد از زنان درمان شده با حفاری تخمدان، تا یکسال باردار می شوند.

 

فاکتورهای لوله رحمی

لوله های فالوپ بسته شده یا آسیب دیده مانع از رسیدن اسپرم به تخمک می شوند و همچنین از رسیدن تخمک بارور شده به رحم جلوگیری می کنند. علل اصلی مشکلات لوله رحمی شامل بیماری التهابی لگن، عفونتهای جنسی (مانند کلامیدیا) و جراحی استریل کردن قبلی است.

علائم ممکن: هیچ

راه حلهای ممکن: عمل جراحی برای باز کردن لوله ها ی رحمی. اگر عمل جراحی با شکست مواجه شود، یا لوله های رحمی بیش از حد آسیب دیده باشند که نتوان آنها اصلاح کرد، ممکن است لوله های رحمی برای افزایش شانس بارداری قبل از استفاده از IVF ، از بدن خارج شوند.

نسبت موفقیت: نرخ لقاح بعد از عمل جراحی به طور گسترد های متفاوت است و بستگی به محل و شدت انسداد لوله رحمی و مقدار بافت توسعه یافته بعد از عمل جراحی دارد.

زوجهای با ناباروری فاکتور لوله رحمی که از IVF استفاده می کنند، به طور متوسط شانس 22 درصدی برای داشتن یک نوزاد در هر دوره درمان IVF دارند. این به سن زن، شدت بیماری لوله های رحمی و یا اینکه آیا لوله های حذف شده اند، و چندین فاکتور دیگر بستگی دارد.

مشکلات باروری غیر قابل توضیح

اگر دکتر شما هیچ دلیل واضح برای درمان ناباروری شما پیدا نکند (به این معنی که همه نتایج آزمایش نرمال باشند)، ممکن است یک مشکل ناباروری غیر قابل توضیح را برایتان تشخیص دهد.

برخی از متخصصین معتقدند تفاوتهای ظریفی که در روش کار دستگاه تناسلی وجود دارد، ممکن است باعث این نوع از ناباروری شود. این تفاوتها می تواند در توسعه فولیکول، عملکرد اسپرم، یا فرایند لقاح باشد.

همچنین متخصصین معتقدند که فاکتورهای روش زندگی –مانند اضافه وزن یا کمبود وزن زیاد، مصرف بسیار زیاد کافئین یا الکل به طور منظم، و سیگار کشیدن- ممکن است عوامل موثری باشند.

علائم احتمالی: هیچ

راه حلهای ممکن: داروهای باروری (با یا بدون تلقیح مصنوعی)یا IVF .

نسبت موفقیت: برای زوجهایی با ناباروری غیر قابل توضیح، زمانی که داروهای باروری در کنار تلقیح مصنوعی استفاده می شوند، شانس باردار شدن 9 تا 26 درصد است.

برای آگاهی از اطلاعات باروری و زایمان در کانال بارداری تلگرام ما عضو شوید.۱۹۷ نظر

 1. م گفت:

  سلام .من الان نزدیک سی سالم هست و میخوام باردار شم یعنی امکان تخمک گذری نیست لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   عزیزم سن شما بالا نیست چرا امکان تخمکگذاری نیست شما با ثبت روزهای شروع قاعدگی و علایم تخمکگذاری و استفاده از کیت میتونید روز تقرییبی آن را پیدا کنید

 2. مینا گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من دوماه اقدام به بارداری کردم وقتی با همسرم نزدیکی دارم تا صب میخوابم وقتی صب دستشویی میرم احساس میکنم تمام اسپرم خارج میشه این چه دلیلی میتونه داشته باشه من باردار میشم یا نه قبلا یک بار سقط داشتم خرداد ماه، 22سالمه، من رحمم زخم داشتم اونو سوزاندم

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   عزیزم مایع منی بعد از 20 دقیقه کاملا رقیق می شود و خارج می گردد اسپرم خوب تنها در عرض چند دقیقه به بالا صعود می کند

 3. مریم گفت:

  سلام من 37 سال سن دارم یک ساله که ازدواج کردم ولی هنوز باردار نشدم. پریودهام منظم هست همه جور آزملیش هم دادم حتی یک ماه پیش عکس رنگی از رحم گرفتم و مشکلی نداشتم پس چرا باردار نمیشم چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   سلام اگر 6 ماه تلاش کرده اید هم خودتون از نظر ذخیره تخمدانی هم همسر از نظر اسپرم چک شود
   با کیت روند تخمکگذاری را پیدا کنید

 4. علوی گفت:

  باسلام من ۲۸سال دارم و۳/۵سال جلوگیری داشتم و۳/۵سال اقدام به بارداری کردم ،کم کاری تیروئیددارم وقرص لووکسین میخورم
  وزنم بالابوداما۲۵کیلوکم کردم
  دکترقرص متفرمین،کلومیفن،آمپول گونال اف داده ولی هنوز باردار نشدم به نظرشمابعد این بایدچه اقدامی بکنم؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   کم کاری تیروئید روند باردرای را به تعویق می اندازد
   چک مداوم tsh لازم است و اینکه تغییر رژِیم غذایی و مصرف مکمل های مخصوص

 5. طاهره گفت:

  سلام.من چندباره دارم اقدام میکنم ولی باردار نشدم رفتم دکتر بهم گفت تخمدانت یکم تنبله بهم قرص لتراکس و دوفاستون و سلن پلاس داد.حالا دارم مصرف میکنم ولی از وقتی این قرصارو مصرف کردم هیییچ ترشحی ندارم.قبلا نزدیک تخمک گذاریم ک میشد خیلی ترشح داشتم اما الان هییییچ.این ینی چی؟

 6. ثنا گلی گفت:

  سلام من هر ماه پرید میشم اما تاریخ مشخصی نداره یعنی میبینی یه بار ۲۵ میشم یا یه بار ۲۸ لطفا راهنمایی کنید زمان تخمک گذاری من چه موقع هست

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   سلام طول سیکل خود را از اولین روز قاعدگی تا اولین قاعدگی بعدی حساب کنید عدد 14 را از آن کم کنید مثلا اگر 30 شد منهای 14 می شود 16 حوتلی روز 16 سیکل قاعدگی شما تخمکگذاری اتفاق می افتد
   راه دیگر دقت به علایم درد زیر دل و تغییر درجه حرارت و ……..

 7. ا ی گفت:

  سلام
  میشه در مورد سندروم تخمدان پلی کیستیک توضیح بدید

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   عزیزم این سندرم در زمانی که تخمدان پر از کیست های کوچک باشد و خود تخمدان بزرگ شده باشد
   وزن خانم زیاد شده و موهای زاید هم همین طور
   معمولا با کاهش وزن مشکلات حل می شود اما بعضی مواقع خوردن دارو الزامی است
   رازیانه هم در طب سنتی توصیه می شود

 8. سمیه گفت:

  سلام،من پریودم یکساله ازدواج کردم،ماه قبل بدلیل اینکه حامله نمیشدم رفتم دکتر بهم قرص لتروزول داد،الان چندروز از پری گذشته،تست دادم منفی بود،بنظرتون من حامله ام یا نهههه

 9. فریبا گفت:

  سلام میخاستم بدونم اگه آزمایش هایی که قبل از بارداری مثل چربی وقند وفشارخون انجام ندهم آخه یک سال پیش انجام دادم سالم بودم میتونه دلیل این باشه که 5 ماهه اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نتیجه نگرفتم باشه؟

  • مشاور نی نی کده مشاور نی نی کده گفت:

   سلام
   سن شما در تعیین تکرار این آزمایشات بسیار مهم است
   احتمال بارداری در هر سیکل قاعدگی تنها 30 درصد است پس نا امید نشوید و تلاش کنید

 10. farzan گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتان

 11. سهیلا گفت:

  سلام خسته نباشید من از وقتی که پسرمو از شیر گرفتم از سر عادت که ببینم از سینه ام شیر میاد یا نه مدام سینه مو فشار میدادم الان که پسرم 9سالشه وهنوز وقتی سینه ی خود را فشارمیدم یک مایع قهوه ای از ش خارج میشه بعد که فهمیدم این مایع شاید خطر داشته باشه به دکتر مراجعه کردم ودکتر آزمایش پربارترین برام داد که نکنه پرولاکتینت بالا باشه آزمایش دادم نرمال بود بعد یه سونوگرافی از هر دو سینه دادم خداروشکر اونم سالم بود ودکتر برای اینکه این مایع خشک بشه قرص کابرلین نیم تجویز کردند اما من قرصی که باید هفته ای یک عدد میخوردم نصفه خوردم ولی هنوزم اگر سینه مو فشار بدم مایع قهوه ای ازش خارج میشه به نظر شما میتونه به خاطر درست مصرف نکردن قرص باشه به نظر شما با این شرایط میتونم باردار بشم برام خطری ایجاد نمیکنه در ضمن پریود یم هم منظم میباشد ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 12. مهدی گفت:

  من میخوام با خانمی ازدواج کنم که 10 سال زندگی مشترک داشته و چهار سال هست که جدا شده. سن ایشان 37 سال هست. ممکن راهنماییم کنید که آیا ایشون می تونن باردار بشن ؟ چگونه و با چه آزمایشاتی می تونم متوجه بشم این رو ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   این خانم میتواند باردار شود ولی بارداری های بالای ۳۵ سال شامل بارداریهای پرخطر میباشد که ریسک فاکتورهای پرخطر افزایش می یابد. من شرح حالی از این خانم ندارم ، پس بهتر این هست که به یک متخصص مراجعه نمایید تا ایشان را معاینه کرده و آزمایشات هورمونی وسونوگرافی در خواست دهد تا این خانم از جهت آمادگی برای بارداری چکاپ کامل شوند به این شکل متوجه میشوید ایشان امادگی برای بارداری دارند یانه

 13. z گفت:

  سلام
  من2 ساله که ازدواج کردم و روش جلوگیریم هم طبیعی بود الان 4 ماه هست که اقدام دارم و توی این 4 ماه اقدام از دوماه پیش بدستور ماما قرص لتروزول مصرف کردم ولی بازم پریود شدم خیلی نگرانم بنظرتون باید برم پیش متخصص یا بحرف ماما گوش بدمو وهمین لتروزول رو بخورم در ضمن من سابقه عفونت لگنی هم داشتم البته سونوهای اخرم خوب بوده و هیچ مشکلی نداشتم

 14. ساناز گفت:

  سلام من بعد از زایمان اولم چهار سال دستگاه داشتم وحالا نزدیک به دو سال است که برداشتم وجلوگیری نکردم و هنوز باردار نشدم سنم ۳۰،است دکتر هم که رفتم سونو داخلی کرد گفت مشکلی نداره رحمت پس چرا هنوز باردار نشدم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتر هست به پزشکتان مراجعه نمایید تا در صورت صلاح دید برای شما داروهای کمک باروری تجویز نماید.

 15. الی گفت:

  سلام ..من پرولاکتینم بالا هست دکتر قرص کابرلوین دادن ماهه دومه که استفاده میکنم ودر حال اقدامم هستم آیا با دوماه خوردن تخمک گذاری صورت میگیره

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره شما استرس نداشته باشید چون خود استرس مانع بارداری میشوید. داروی خود را ادامه دهید و اقدام برای بارداری نمایید . با پایین امدن سطح پرولاکتین خون و منظم شدن قاعدگیها تخمک گذاری صورت میگیرد.

 16. ارمین گفت:

  با سلام من و همسرم چند سالی هست که میخواهیم صاحب فرزند شویم اما یکبار در خانمم یک سقط داشتند پنج ماهگی بعد از اون موقع تحت نظر دکتريم آمپول و قرص و نمونه برداری از رحم انجام داده گفتن مشکلي نیست فقط تخمدانهاي خانمم گفتن ضعیفه دارو مصرف کن اما جوابی نگرفتیم لطف کنید راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما از داروهای مصرفی همسرتان نام نبردید. برای تنبلی تخمدان قرص کلومیفن تجویز میشود به مدت سه دوره .اگر جواب نگرفتید باید قرص لتروزول مصرف شود. برای تجویز این داروها باید با پزشک خود مشورت کنید.

 17. زهره گفت:

  سلام
  من تنبلی تخمدان دارم و پارسال با آمپول باردار شدم که قلب جنین تشکیل نشد و با قرص سقط شد . امسال پریودای نامنظم دارم که تشخیص کیست بود و قرص روکین برام تجویز شد .
  حالا با توجه به تنبلی تخمدان استفاده قرص ضد بارداری ضرر نداره و میتونم همزمان رازیانه و قرص ویتاگنوس مصرف کنم ؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   میتوانید با مشورت پزشکتان از قرص متفورمین استفاده کنید . هم کیستها را برطرف میکند هم به مرتب شدن قاعدگی ها کمک میکند و هم اینکه موجب باردار شدن شما میشود.
   عرق رازیانه هم میتوانید مصرف کنید

 18. زهره گفت:

  ممنون الان به جای متفورمین پودر اینفولیک مصرف میکنم یعنی میتونم همزمان هم قرص ضد بارداری روکین مصرف کنم هم عرق رازیانه ؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره قرص روکین مصرف نکنید. اگر قصد بارداری دارید این بسته روکین را که دارید مصرف میکنید تا اخر تمام کنید و بعد دیگه نیازی به مصرف مجدد نیست. عرق رازیانه را هم میتوانید ادامه دهید

 19. راضی گفت:

  سلام وخسته نباشید.من ۲۹ سالمه . ۸ ساله ازدواج کردم طی این سالها چون بچه نمی خواستیم ب طورطبیعی پیشگیری میکردیم.حالامیخواییم بچه دارشیم .سیکل ماهیانه ام هم بطور منظمه.ولی خیلی میترسم چون خیلی سال گذشته توروخداراهنماییم کنین .ممنون

 20. ساحل گفت:

  من پی سی یو هستم سه ماه متفورمبن با دگزا متازون خوردم ولی باز پریدوم منظم نشد الان گلوکوفاژ با دگزامتازون دارم می‌خورم با پودر اینو فولیک برای بارداری خوبه?

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   به خانم هایی که تخمدان پلی کیستیک دارند توصیه میکنیم وزنشان را پایین بیاورند. زیرا به زودتر باردار شدنشان کمک میکند. داروهایی که پزشکتان تجویز نموده مناسب می باشد.

 21. ساحل گفت:

  سلام با تشکر از شما میخواستم بدونم پودر اینوفولیک عوارض نداره?

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر شما تخمدان پلی کیستیک دارید و باردار نمیشوید وعلی رغم استفاده از قرص مت فورمین نتیجه ای نگرفتید میتوانید با مشورت پزشکتان از این پودر استفاده کنید

 22. ساحل گفت:

  از نظر شما اگر باشگاه بروم ورزش کنم بهتره یا خوردن پودر اینوفولیک ؟ با تشکر از شما

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   میتوانید باشگاه بروید، ورزش کنید ، رزیم غذاییتونو هم رعایت کنید، نه اینکه برید حتما دکتر رزیم بگیرید. خودتون مصرف برنج وتنقلات را کمتر کنید وزنتونو به ایده ال برسونید. نمیشه گفت ورزش بهتره یا پودر ولی به نطر بنده پایین اوردن وزنتون موجب میشه تخمدان های شما فعال تر شوند. میتوانید هم زمان از پودر هم استفاده کنید

 23. ساناز گفت:

  سلام وخسته نباشید من دوباره هم رفتم دکتر وسونوداخلی انجام دادم گفت که مشکلی ندارم وباید برم عکس رنگی و من هم راستش میترسم میخواستم ببینم به نظر شما قبل از عکس رنگ نمیشه قرص یا امپول بزنم شاید بادار بشم اخه شنیدم همه با قرص لتزول حامله میشن گفتم من هم میتونم این قرص بخورم یا نه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون من شرح حال کاملی از شما ندارم. سن شما را نمیدانم و اینکه چند وقته دارید برای بارداری اقدام میکنید و اینکه باید بدانم در روز تخمک گذاری سونو گرافی انجام داید یا نه. اگر انجام داده اید فولیکولتون چند بوده؟؟ من اون موقع بهتر میتونم کمکتون کنم.
   ولی ما همیشه اول قرص تجویز میکنیم و بعد ازمایش اسپرم برای همسر درخواست میدهیم و بعد در مرحله اخر عکس رنگی.

 24. ساناز گفت:

  راستش من روز ۱۸هم هر ماه پریود میشم و سه روز هم بیشتر طول نمیکشه ولی زمان روز تخمک گذاری نمیدونم چندوم است برای همین ماه ‌پیش که رفتم دکتر روز شش اذر بود وسونو داخلی که انجام داد گفت که مشکلی ندارم وهمه چیز خوبه وباید عکس رنگی بدم سنم هم ۳۰سالمه ولی من خواستم بدونم اگه عکس رنگی ندم نمیشه قرص بخورم شاید باردار شدم شما چی پیشنهاد میدید خیلی نگرانم ممنون

 25. ساناز گفت:

  خانم دکتر من ۳۰سالمه وچهار سال ای یو دی اشتم از وقتی که برداشتم الان نزدیک به دو سال است که جلوگیری نکردم وماه ابان هجدهم مریض که شدم روز ششم اذر رفتم دکتر سونو داخلی دادم همه چیز خوب بود و مشلی نداشتم ولی دکتر گفت که برم عکس رنگی و دارو دیگه ای نداد منم میخواستم بپرسم میشه قرص بخورم قبل ازاینکه عکس رنگی بدم میشه راهنماییم کنید ممنون ‌

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله میتوانید دارو مصرف کنید البته فقط سه دوره اگر باردار نشدید بعد عکس رنگی بیاندازید

 26. مرضیه اس.. گفت:

  سلام من ۲۳سالمه و ۶سال هست که ازدواج کردم قبلا حدود ۵سال قرص ال دی استفاده کردم و حدود یک سالی هست که استفاده نکردم وازکاندوم استفاده میکردم الان حدود سه ماهی هست که جلوگیری نمیکنم ومتوجه شدم که در یکی از سینه هام وقتی فشارش میدم شیر بیرون میاد و اون یکی سینه ام وقتی فشارش میدم مایعی مثل اب بیرون میاد لطفا برای بارداری راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اصلا نباید به نوک سینه خودتان دست بزنید چون این جوری تحریک شده وممکنه مایعی از ان خارج شود. پس دست نزنید نگران نباشید اگر پریودهای شما نا منظم میباشد و علی‌رغم دست نزدن به سینه های خود، ترشحات ادامه پیدا کرد، بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا ازمایشات هورمونی انجام دهید. اگر پریودتان مرتب میباشد برای بارداری اقدام نمایید و روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف نمایید. جلوگیری طولانی مدت برای شما مناسب نمیباشد

 27. نیلوفر گفت:

  سلام من چهارسالونیمه ازدواج کردم, سنم هم ٢٣هستش . میخوام بچه بیارم سونودادم دکترگفت که کیست دارم الان متفورمین که واسم تجویزکردن استفاده میکنم سوالم اینه که ایابدلیل اینکه دیربچه خواستیم اگراقدام کنیم دیرحامله میشم؟واینکه چون پریودهام منظم نیست ازکجا روزتخمک گذاریم معلوم میشه چون میخوام روز تخمک گذاری اقدام کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام از الان نمیشه گفت چون جلوگیری به مدت طولانی داشتید پس حتما دیر باردار میشوید، ولی چون پریودهای نا مرتب دارید زمان تخمک گذاری شما معلوم نیست ممکنه به این علت دیرتر باردار شوید پس بهتره اول پریودهای شما مرتب شود و اینکه جلوگیری نداشته باشید. من نمیدانم سیکل های قاعدگی شما چند روزه میباشد تا بتونم زمان تخمک گذاری شما را تعیین کنم.

  • نیلوفر گفت:

   با متفورمین هم پریودهام منظم نشده. ایا با پریود نامنظم هم میشه روزتخمک گذاری رو فهمید؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر بیش تر از ۱۰ روز عقب میاندازید بهتره با مشورت پزشکتان از قرص مدروکسی پروزسترون استفاده نمایید هم پریودتان مرتب میشود وهم اینکه به باردار شدنتان کمک میکند چون اگر پریود نا مرتب باشد تشخیص زمان تخمک گذاری خیلی سخت میشود

 28. زهرا گفت:

  سلام
  من 28 سالمه سه ماهه اقدام به بارداری کردم پریودیم منظمه
  الان دوروزه پریودم عقب افتاده و حالت تهوع هم دارم . بی بی چک استفاده کردم منفی بود آیا احتمال بارداری وجود داره ؟

 29. سحر گفت:

  سلام. من 6 هفته است که باردارم. دکترم گفتن دردهای زیر دل طبیعیه فقط یادم رفت بپرسم که برای تحمل این درد ها چیکار می تونم بکنم؟ مثلا میشه مثل دوران پریود از کیسه آب گرم یا ژلوفن استفاده کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام. در هفته های اول بارداری درد های پریودی طبیعی است نباید از زلوفن ویا کیسه اب گرم استفاده نمایید این دردها هر ازگاهی است وبعضی اوقات به سراغتان میاید پس قابل تحمل میباشد اینطور نیست که چند ساعت متوالی درد داشته باشید

 30. negin گفت:

  سلام بخشید لطفا منو از بلاتکلیفی در بیارید / 3 ساله که آنزیمای کبدم بالاست. آخرین آزمایش که دادم آنزیمهای کبدم روی 32 و 61 بوده میخوام اقدام کنم برای بارداری و گفتن باید تنظیم بشه ، بعد اقدام کنم
  حالا سوالم از شما اینه ایا واقعا با این وضعیت نباید فعلا باردار بشم و اگر اقدام کنم چه مشکلاتی داره با این وضعیت ممنون از شما

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما شرح حال کامل به ما نداده اید چه نوع بیماری دارید و چند سالتون هست و چند وقته از دواج کردید و اینکه آیا دکتر زنان به شما هم چنین حرفی زده یا متخصص دیگری!
   به نطر بنده میتوانید برای بارداری اقدام کنید ولی پزشک زنان خودتان هم باید اجازه دهد.

 31. مريم گفت:

  سلام من ٢٨ سالمه و ٦ ماهه كه براي بارداري اقدام كرديم ولي باردار نشدم ازمايشم داديم همسرم مشكلي نداره خودمم تخمكم مشكلي نداره فقط تو عكس رنگي معلوم شد لوله سمت راستم كمي انسداد داشت كه با مايع عكس رنگي برطرف شد ميخواستم بپرسم چقدر شانس براي بارداري طبيعي تو ماه اينده دارم؟ اخه دكتر گفت اگه عجله داري ميتوني براي IUI اقدام كني

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   ای یو ای برای افرادی انجام میشود که همسرشان مشکل اسپرم داشته باشد. بهتره با مشورت پزشکتان از قرص کلومیفن استفاده نمایید. این قرص به زود تر باردار شدن شما کمک میکند موفق باشید

 32. مریسا گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید،من خانم 33 ساله ی هستم که 15 سال نازایی دارم و دو بار میکرو ناموفق به تازگی زیر نظر پزشک مشکل شوهرم تا حدود حل شد و براش سینال اف دو امپول تجویز کرد که امروز اخرین امپول زده ،متاسفانه پزشکمون در دسترس نیست ،طبق محاسبه من زمان تخم گزاری من میشه 26تا 29همین ماه،مشکلی نیست ما الان که 23 هست واخرین امپول همسرم نزدیکی داشته باشیم
  باتشکر ممنونم میشم زود جواب بدین

 33. reyhan گفت:

  ممنون که پاسخ ندادین

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ریحان جان . لطفا سوال خود را مجدد بپرسید. گویا سوال قبلی شما اشتباها حذف شده است.

 34. شهرزاد گفت:

  باسلام.32سال سن دارم.یه دختر 5ساله دارم که زود باردار شدم اما مدت 3سال هستش که باردار نشدم وجلوگیری ما طبیعی بوده.به دکتر هم رفتم عکس رنگی هم گرفتم هیچ مشکلی نداشتم .عادتم هم منظمه.شوهرم آزمایش داده هیچ مشکلی نداشته.سنو لگن هم دادم روز 13عادت که فولکول بهسایز23داشتم .وهر دکتری هم میرم قرصهای تنبلی تخمدان مثه متفورمین ولترزول وکلوفین بهم میدادن که هیچ نتیجه ای ندیدم.چکار کنم باید به کجا مراجعه کنم.لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام میتوانید به مرکز رویان مراجعه نمایید تا بررسی بیشتری در شما انجام شود. چون یک بار زایمان کرده اید و مشکل خاصی هم ندارید باید بررسی کاملتر و ازمایشات تکمیلی انجام دهید

 35. الهام گفت:

  سلام من 31 سال دارم و یکساله ازدواج کردم.متاسفانهاز دو سمت تتخمدان مبتلا به اندومتریوز هستم.دکتر زیاد رفتم ولی بعضیاشون میگن باید عمل کنی و بعضیاشونم میگن نباید عمل کنی چون شانس بارداریت از دست میدی.در حال حاضر هم تحت نظر دکتر و دارو و آمپول کمک بارداری مصرف میکنم.به نظرتون من شانس بارداری دارم؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام امیدواریم که شما نتیجه بگیرید بهتره داروهای خود را مصرف نمایید تا نتیجه بگیرید پروسه درمان شما ممکنه طول بکشد بهتره امید داشته باشید و استرس نداشته باشید تا نتیجه بگیرید

 36. هانا گفت:

  سلام من25سالمه 3سال پیش یه سقط دوماهه داشتم بعد از سقط دکتر گفت کیس تخمدان داری،دارو استفاده کردم وبعد دیگه پیگیر نشدم در طول این سه سال تقریبا 20 تا30 تا قرص ال دی خوردم یعنی هربار 4 یا 5 تا قرص،الان دوماهه که در تلاشم که باردار شم اما متاسفانه هربار که با کیت چک کردم نتیجه منفی بود،میشه راهنمایی کنید؟؟ممکنه کیست از بین نرفته باشه؟؟اگه کیست از بین نرفته باشه ممکنه این گذر زمان باعث بشه اصلا باردار نشم؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام. میتوانید بامشورت پزشکتان از قرص کلومیفن استفاده کنید از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵ شب شبی یک عدد این قرص موجب تخمک گذاری میشود وبه زودتر باردار شدن شما کمک میکند

 37. reyhan گفت:

  سلام . بیست و پنج ساله هستم یک سالو نیمه ازدواج کردیم .حدود چهار ماهه اقدام به بارداری کردیم. هفته پیش مراجعه به پزشک داشتم که بعد سونو گفتن مشکلی نیست وتخمک گذاری هم عالی و ازمایش خون نوشتن و به درخواست خودم ازمایش اسپرم برای همسرم که نتیجه ازمایش بنده کمبود کلسیم و ویتامین دی و همسر همه چی خوب به جز عفونت . که برای همسرم تاوانکس . وبرای من لتروفم ‘و متفورمین هگزال ، دی ویژل واستیوکینون. تجویز کردن میخواستم بدونم مصرف این داروها ایا لازم و ضروریه ؟و اگر احیاناا با کمبود کلسیم و عفونت قبل از کامل شدن دوره ی درمان با داروها باردار بشم مشکلی پیش نمیاد ؟ممنون میشم راهنماییم کنید .

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر با داروها باردار بشوید مشکلی پیش نمیاید. فقط زمانی که تست بارداری شما مثبت شد میتوانید قرص کلسیم خود را قطع نمایید و دوباره از ماه چهارم ادامه دهید. قرص هایی که پزشکتان برای شما تجویز نموده است برای تنبلی تخمدان و عدم تخمک گذاری میباشد. با توجه به سونوگرافی شما نیازی نبوده حتما پزشکتان میخواسته که شما زودتر نتیجه بگیرید یا مشکلی در تخمک گذاری داشته اید میتوانید با پزشکتان تماس بگیرید و علت تجویز داروها را جویا شوید

 38. مريم گفت:

  سلا ببخشيد من سونو واژينال روز ١٤ سيكلم انجام دادم اندازه فوليكول ١٩mm بوده بقيه چيزها طبيعي فقط يه پوليپ با اندازه ٧ در ٥mm در بخش فوندال كاويته رحمي ديده شده ميخواستم بپرسم تو باردار شدنم مشكلي ايجاد ميكنه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام میتوانید برای بارداری اقدام کنید سایز فولیکولتان هم خوبه

 39. ویدا گفت:

  باسلام
  من ۲۴سالمه و پنج ساله ڪه ازدواج ڪردم و جلوگیری نداشتم اصلا
  پریودم نامنظمه از زمانی ڪه مجرد بودم همینجور بود
  سونو ڪه میرفتم میگفتند pcoهستم اما ازمایش هورمونی که دادم lh وfshم نرمال بودن این ماه لتروزل و کلومیفن مصرف ڪردم و سیزدهم پریودیم یه فولیکول ۱۸داشتم و یه ۱۰ و بقیه فولیکولها زیر ۷میلی بودن
  دکتر یه اکپول hcgنوشت برام همون سیزده پریودی تزریق ڪردم
  بنظر شما با این اوصاف باردار شدن من امڪان پذیر هست؟متشڪرمیشوم از جوابتون بزرگوار

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله امکان بارداری شما هست بهتره اگر اضافه وزن دارید وزنتان را کم کنید با مشورت پزشکتان. میتوانید قرص متفورمین هم مصرف کنید البته اگر باردار نبودید

 40. زهره گفت:

  با سلام فرق قرص متفورمین و کلومیفن در چیست؟وبرای تنبلی تخمدان و زودتر باردار شدن کدام یک تاثیر بیشتری دارد؟
  ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام قرص متفورمین برای خانمهایی که تخمدان پلی کیستیک دارند مفید میباشد؛ کیست ها را از بین میبرد و موجب فعال شدن تخمدان میشود . قرص کلومیفن موجب ازاد شدن تخمک میشود و به زودتر باردار شدن شما کمک میکند. اگر پلی کیستیک نیستید و تنها تنبلی تخمدان دارید و پریود شما منظم نیست و تخمک گذاری مطلوبی ندارید میتوانید پس از مشورت با پزشک خودتان، فقط از قرص کلومیفن ، از روز پنجم قاعدگی به مدت 5 شب شبی یک عدد مصرف نمایید.

 41. روژان گفت:

  من ۲۹سالمه یه پسر ۵ساله دارم عادت ماهانه من هر ۵روز جلومیفته یه ساله اقدام به بارداری کردم هنوز نشودم ۱۰عادت شودم تخمک گذاری من کی میشه

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 42. نازنین گفت:

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید. ی سوال داشتم. من 28سالمه و 1/5ساله ازدواج کردم و تاالان طبیعی جلوگیری کردیم. دوماه پبش به دليل ترشحات زیاد و زردرنگ رفتم پاپسمیر دادم دکتر گفت عفونت دارم و پماد تریپل سولفا و کلوتریمازول برام نوشت ولی من 1هفته بيشتر مصرف نکردم و اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم و امروز پریود شدم. حالا بنظر شما باردارنشدنم بخاطر کامل نکردن پمادها ضدعفونت بوده؟ الان باید چیکارکنم بعد ازپاکی اقدام ب باردار کنم یا دوره مصرف پمادارو کامل کنم. نگرانم. خواهشا راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام باردار نشدن شما ربطی به کامل نکردن پمادها نبوده اگر بعد از پاکی علائم عفونت را نداشتید نیازی به مصرف پمادها نیست میتوانید برای بارداری اقدام نمایید

 43. Zeynab گفت:

  سلا.من ۲۱سالمه دوساله که ازدواج کردم حدود یک سال ونیم که جلو گیری نداشتیم دوماه پیش به دکتر مراجعه کردم وبرام سونو نوشت ودو فولیکول ۱۳و۱۵داشتم.توی این دوما داروهایی از قبیل متفورمین.فولیک اسید.پروڗسترون.لتروزول.کلومیفن.استفاده کردم واین ماه که ماه دوم که دارو مصرف میکنم دوتا امپول hmgدر روزهای هفتم ونهم زدم ودوتا هم hcgروز سیزده وچهارده زدم.ولی سونو نرفتم که بدونم فولیکول ها چقدر شده ترشحات سفید بی بو ام داشتم که دکترگفت علامت تخمکگذاریه ایا من این ماه بار دار میشم.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام احتمال بارداری هست فقط باید صبر داشته باشید واز استرس به دور باشید

 44. SANAZ گفت:

  سلام خسته نباشین من اخرین پریودیم ۸آذر بود آزمایش خون تازگیا دادم که مثبت شد. دکتر هم تایید کرد من روز ۸دی دو سه قطره خون صورتی کم رنگ دیدم فرداش هم که نزدیکی داشتیم منی هم داخل ریخته شد و بعد نیم ساعت من اندازه دو بند انگشت خون صورتی کم رنگ دیدم. به نظرتون این خون صورتی میتونه چی باشه؟ اسنرس دارم امروز هم لک بینی داشتم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. چون لکه بینی، دارید بهتره نزدیکی نداشته باشید و استراحت کافی داشته باشید تا لکه بینی شما قطع شود نگران نباشید دو هفته دیگه سونو گرافی انجام دهید تا اگر پزشک تان صلاح دانستند برای شما شیاف پروژسترون تجویز نمایند

 45. مريم گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٦ ماه دارم براي بارداري اقدام ميكنم ولي هنوز جواب مثبت نگرفتم همه ازمايشهاي منو همسرم طبيعيه ، بنظرتون بايد چكاري انجام بدم تا زودتر باردار بشم؟

 46. امنه گفت:

  سلام خسته نباشید من سیکلام بیست و نه روزه است روزه سی سه سیکلم هنوز پریودنشدم ودوروزه پیش بیبی استفاده کردن منفی بودچندماهه پیش عکس رنگی رحم انجام دادم میخوام بدونم یعنی باردار

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون ممکنه پریود چند روز عقب وجلو بشه که طبیعیه جای نگرانی نیست حالا تا ۱۰ روز دیگه صبر کنید اگر پریود نشدید تست بیبی چک بدهید

 47. فاطمه گفت:

  سلام.من 31 سال دارم.سه ماه هست اقدام کردم برای باردار شدن.آزمایش کامل و پاپ اسمیرم خوب بوده.سه ماه و نیم فولیک میخورم.نزدیکی ایم با همسرم فقط 3 بار در هر ماه بوده در بازه تخمک گذاریم.میخواستم بدونم ممکنه همسرم مساله اسپرم داشته باشه؟ ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما تازه سه ماهه برای بارداری اقدام کردید نمیشه گفت که همسرتان مشکل اسپرم دارد یا نه تا سه ماه دیگه صبر کنید اگر باردار نشدید هم خودتان وهم همسرتان هردو بهتره چکاب شوید

 48. Zeynab گفت:

  سلام ببخشید باز مزاحم میشم.چند روز پیش دوبار در روز درد،خیلی شدیدی زیر دلم داشتم.درد همراه با تیر کشیدن توی رحمم.دردم خیلی زیاد بود به اندازه ای که نمیتونستم تکون بخورم.این درد حدود ده دقیقه طول کشید وبعد اروم شد اما قطع نشد تا نیم ساعت امروز باز همونجوری شدم علتش چی میتونه باشه

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر باردار هستید این درد ها طبیعیه البته به شرط اینکه لکه بینی، نداشته باشید و بهتره استراحت کافی داشته باشید

 49. سمیه گفت:

  سلام. من ۵ ماه هستش برای بارداری اقدام کردم . اما نشدم. ازمایش پرولاکتینم ۲۴/۸ میباشد. دکتر برام کابرگولین ۰.۵ نوشتن. و لتروزول. میخواستم ببینم این دوتا تداخلی ندارن باهم. مثلا اگر از روز سوم پریودیم لتروزول رو شروع کنم تا ۵ روز .و بعد از ان کابرگولین رو شروع کنم ایرادی نداره. ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره طبق دستور پزشکتون داروهای خود را مصرف کنید اگر پزشک متخصص برای شما تجویز نموده اند بهتره طبق دستور خودشون داروهای خود را مصرف کنید. موفق باشید

 50. ثمر گفت:

  سلام ٢٣سالمه چهارسالونیمه ازدواج کردم ازمجردی پریودهای نامنظم داشتم امسال هم سه ماه پریودنشدمرفتم دکترگفت کیست های ریز داری وروزی یه دونه متفورمین میخوردم الان دوماه پریود نشدم سوتو دادم بازم کیست دارم وبزرگترین فولیکولم ٩بود دکترم گفت روزی چهارتامتفورمین بخورم .آیا با اینکه من اصلا نمیدونم تخمک گذاری کی هست وبا این شرایط کیستم وداروهام شانس پسردارشدنم کمه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. شما به علت اینکه پریود های نامنظم دارید احتمال بارداریتان کمه بهتره اول پریود تان را منظم کنید میتوانید با مشورت پزشک تان از قرص مدروکسی پروژسترون استفاده کنید و نکته آخر اینکه اگر اضافه وزن دارید بهتره وزنتونو پایین بیاورید

 51. ویدا گفت:

  سلام وقتتون بخیر بزرگوار

  من یک روز از پریودم گذشته و سه تا بی بی چک مختلف استفاده کردم هر سه مثبت کم رنگ شد از یک هفته پیش هم دردهای پراکنده پریود شدن داشتم
  الان هم کمی درد کمر و درد واژن و سینه دارم
  ترشح سفید رنگی هم از دیروز شروع شده
  بنظرتون مثبت بودن بی بی چک به این زودی میتونه از عفونت باشه
  و کی میتونم ازمایش خون بدم
  حالت پریود شدن هم دارم خیلی

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. شما باردار هستید نیازی به آزمایش خون نیست اگر یک روز هم تاخیر در قاعدگی داشته باشید وبیبی چک انجام دخیر نشان میدهد پس شما زود تست را انجام نداده اید دردهای پریود ی در هفته های اول بارداری طبیعیه و جای نگرانی نیست موفق باشید

 52. پرستو گفت:

  باسلام. من ٣٣ سالمه و ٩ ساله كه ازدواج كردم توي اين ٩ سال خودمون بچه نميخواستيم براي همين تلاشي هم نكرديم. الان حدود ٣-٤ ماهه كه فقط حدود تقريبي زمان تخمك گذاري نزديكي داشتيم و باردار نشدم. ميخواستم ببينم بايد نگران باشم و به دكتر مراجعه كنم و يا نزديكي در زمان درستي نبوده و بايد بين دو پريود هر يك شب درميون نزديكي داشته باشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام باید در تایم تخمک گذاری یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید من نمید اتم سیکل های قاعدگی شما چند روزه هست تا بتوانم زمان تخمک گذاری شما را بگویم ولی معمولا خانمها از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۲۰ تایم تخمک گذاری دارند بهتره اگر ماه اینده باردار نشدید به پزشک مراجعه نمایید

 53. مهرژانا گفت:

  ببخشید من پریودیم منظم بود ولی ی مدت مردادو شهریور پریود نشدم رفتم دکتر دوتا امپول پروژسترون زدم و سه ماه قرص پروژسترون برام تجویز کردند شبی دوعدد از شانزده تا بیستو پنج پریودی و گفتن دیگه جلو گیری نکنیم و یک روز در میان نزدیکی داشته باشیم ک ماهه اول پنج روز اول پریودی لکه بینی گرفتم و تا هشت روز ادامه داشت یعنی چهار روز اول خونریزی کم و بعد یکم بیشتر شد ماهه دوم بلافاصله بعد قطع قرص فرداش پریود شدم و حدود دوهفته بعدش یعنی دقیقا پانزده پریودیم دوباره پریود شدم و شانزده پریودی قرص های پروژسترون ک بیست عدد اخر بود رو شروع کردم ب خوردن و بعد سیزده روزبعد اتمام قرص های مدروکسی پروژسترون درد شدید کمر گرفتم و لکه بینی قهوه ای داشتم و بعد یک روز الان فقط چند قطره خون دیدم ,انگار پریود شدم ولی خیلی کمه ,ببخشید خیلی حرف زدم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر فراوان از شما ک برای ما وقت میگذارید

 54. خدا.... گفت:

  سلام من پنج هفته و دو روز از بارداریم میگذره قبل از موعدپریودم علایمش رو داشتم و از روز پریود تا دو روز پیش هم کمر درد و تیر کشید گه گاهی زیر دل و سفت و حساسی سینه وترشح داشتم
  اما از دیروز درد و سفتی سینم خیلی کمتر شده و نرم شده وعلایم تقریبا نیستند فقط نمیدونم بخاطر استرس یا ..پشت سرم سنگین شده
  خیلی استرس دارم ک نی نی بمونه بعد از پنج سال باردار شدم میشه کمکم کنید

 55. گلی گفت:

  سلام من سه سال پیش ناخواسته باردار شدم و باوجود تشکیل قلب به دلیل نداشتن آمادگی با قرص سقط کردم سال پیش که اقدام کردم برای بارداری ماه اول باردار شدم اما قلب جنین تشکیل نشد .و این بارمجبور به سقط با قرص شدم . تو آزمایشهاتی که انجام دادم مشخص شد کم کاری تیرویید دارم یکسال زیر نظر پزشک بودم الآن تیروییدم نرماله ولی دوبار اقدام کردم برای بارداری و نتیجه نگرفتم درضمن شوهرم هم واریکوسل گرید یک و همچنین فاویسم داره. لطفا راهنماییم کنید برای باردار شدن چیکار کنم.با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما فقط دوبار برای بارداری اقدام کردید هنوز برای باردار شدن زمان دارید همسرتان هم باید زیر نظر ارولوژیست باشد

 56. گلی گفت:

  شنیدم مصرف قرص لووتیروکسین باعث تاخیر در بارداری میشه این چقدر صحت داره؟

 57. رزیتا گفت:

  سلام..من هجده سالمه..پنج ماهه ک از ازدواجم میگذره..اقدام به بارداری کردیم..ولی هیچ اتفاقی رخ نمیده..هرماه بیستوسوم پری میشم ولی این ماه هفدهم یاهجدهم پری شدم..باید چیکارکنم..؟؟؟؟کمکم کنید ممنون میشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 58. تبسم گفت:

  سلام من بیست و نه سالمه و پی سی او هستم شیش ماهه عروسی کردم و سه ماهه برلی بارداری اقدام کردم ۶٠کیلو وزنم هست و ١۶٧قدم الان بجز متفورمین روزی دوتا و فولیک اسید چیزی نمیخورم ولی پریودم نامرتبه و یبار چل روزه پریود میشم ی بار دوماهه دکتر بهم گفت اگه تا یکسال طبیعی باردار نشدی قرص دوفاستون بخور بنظرتون با این وضع پریودم احتمال بارداری هست ازملیشات پیش از بارداری هم دادم گلبولهای سفیدم کم بود بقیه ش خوب بود

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به اینکه پریودی نامنظم دارید بهتره از الان قرص دوفاستون را مصرف کنید تا پریودتان منظم شود. اگر بعد از ۶ ماه باردار نشدید بهتره با مشورت پزشکتان از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده نمایید

 59. تبسم گفت:

  سلام من پی سی او هستم شنیدم قرص ویتاگونس برای تنظیم پریود و بارداری مفیده درسته؟ایا با قرص متفورمین میشه مصرف کرد و برای تنظیم پریود از کی باید بخورم ؟من بیست و نه سالمه و شیش ماهه عروسی کردم ۶٠کیلو و ١۶٧قدمه
  ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بله این قطره برای تنظیم پریود و نظم هورمون ها مفید میباشد البته اگر پریود شما نامنظم میباشد و ناباروری دارید میتوانید مصرف کنید

 60. عسل گفت:

  سلام
  من 32 سالمه و حدود 9 ماهه اقدام به بارداری کردم .تنبلی تخمدان دارم یکبار هم IUI کردم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتم همسرم هم زیاد راضی نیست که دنبال IVF بریم میگه هنوز یکسال نشده.من خیلی نگرانم .8 ساله ازدواج کردم و با قرص جلوگیری کردم .پریود هام همیشه حدود یک هفته جلو می افتاد ولی الان تو دو ماه اخیر یک ماه دوبار پری شدم و این ماه نیز کلی با تاخیر شدم.فقط سه روز خونریزی دارم و بعد تمام می شود.خواهش میکنم راهنماییم کنید

 61. ندا از اندیشه گفت:

  سلام ۳۷ ساله هستم وزن ۵۷ قد ۱۵۰ شوهرم ۴۰ ساله هستند ده سال ازدواج کردیم دو سال اقدام کردیم ولی نتیجه نگرفتیم تا اینکه حدود ۲ هفته پیش آزمایش دادیم شوهرم مشکلی نداره ولی دکتر تشخیص به ضعیف بودن ذخایر تخمک دادند و نظر نهایی ایشان ivf بود و اصلا اشاره ای به درمان دارویی نکردند البته من روز بعد از اتمام پریود آزمایش دادم آیا این زمان مناسبی برای آزمایش بوده یا خیر؟ آیا من بایستی به نظر ایشان که متخصص فوق العاده در تهران هستم گوش بدم و دنبال درمان دارویی نروم ؟ البته خودم و همسرم می خواهیم زودتر جواب بگیریم میشه راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر تا به حال داروی کمک باروری مصرف نکرده اید بهتر است اول از داروهای کمک باروری استفاده کنید واگر نتیجه نگرفتید در مرحله آخر lvf انجام دهید

 62. ثمر گفت:

  سلام من میخوام اقدام به بارداری کنم وخونه تکونی کردم ایا کارزیاد مانع میشه ازبارداری

 63. مريم گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٩ ماهه اقدام به بارداري كردم عكس رنگي هم گرفتم مشكل ندارم سونوگرافي هم روز ١٤ چند ماه پشت هم رفتم اندازه فوليكول ١٩ تا ٢٠ بوده كه دكتر گفته مشكلي ندارم يه دوره قرص لتروزول و امپول hcg هم زدم تاثير نداشت شوهرمم مشكلي نداره بنظرتون بايد چيكار كنم ميشه راهنماييم كنين

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. بهتره استرس واضطراب نداشته باشید نا امید نباشید شما تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید

 64. M&A گفت:

  باسلام من 28سالمه 4ساله که ازدواج کردم.همسرم هم 12محله شیمیدرمانی ودومرحله جراحیه روده وکبدوپانکراس شده است،همسرم خیلی بچه دوسداره به نظرشما آیادرمانش درباروریش تاثیردارد.مابایدچکارکنیم.ودرضمن بین درمانش من یک حاملگیه پوچ داشتم وسقط شد

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره با پزشک معالج همسرتان مشورت داشته باشید من شرح حال کامل همسرتان را ندارم

 65. ساناز گفت:

  با سلام یه سوال داشتم ایا قرص کلومیفن پریود را تغییر میدهدیعنی ممکن است ده یا دوازده روز پریود جلو بره ؟یا اینکه در این صورت حامله هستیم ؟اگه میشه توضیح بدید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر پریود شوید وبه خون ریزی افتادید یعنی اینکه باردار نیستید اگر پریود شما بیشتر از ۱۰ روز جلو ویا عقب میافتد بهتر است زیر نظر پزشکتان دارو مصرف نمایید تا پریودتان منظم شود

 66. fatema گفت:

  سلام یک سال میشود جلوگیری کردم، 24 سال دارم، فعلا دوماه میشود اقدام به حامله کردن کردن تاحالا نشدم به دکتور مراجعه کردم بعد از آ زمایش گفتند مشکلی نداری، لطفا راهنمایم کنید. و دیابت هم دارم.

 67. ماریا گفت:

  سلام خسته نباشید من24سالمه وهیچ دارویی مصرف نمیکنم به مدت7 ماهه که جلوگیریمو ول کردم اما هنوز باردار نشدم نمیدونم چیکارکنم شوهرم هم نمیره ازمایش چون من سونو وازمایش هورمونی دادم گفتن مشکلی نیست بنظرتون نیازه که برم پیش متخصص کلومیفن برام شروع کنه/چون هنوز هیچ دارویی نمیخورم وشوهرم میگه هروقت خدا داد

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام میتوانید با مشورت پزشک از قرص کلومیفن استفاده کنید این قرص به زودتر باردار شدن شما کمک میکند

 68. گلی گفت:

  باسلام
  من سی و دوسالمه و یه پسر شش ساله دارم برای بچه دوم اقدام کردم سی و دو روز از پریودیم میگذره دیروز بیبی چک زدم مثبت شد ولی درد زیر شکم و لکه بینی داشتم به همین علت رفتم دکتر که سونو واژینال انجام دادن ولی چیزی مشخص نبود آزمایش بتا هم انجام دادم که صدو هفتاد بود و دکتر گفتن که حاملگی خارج از رحمه باید عمل شی من فرداش دوتا دکتر دیگه هم رفتم که یکیشون گفت من بعید میدونم خارج رحم باشه چون رحمت سفت شده و یکی دیگه آزمایش بتا نوشت که اینبار بتا سیصدو هفتاد بود و قرص ضد سقط تجویز کرد و گفت برای تشخیص زوده و احتمالا بارداری خارج از رحم نباشه قرار شد یه آزمایش بتا شش روز دیگه انجام بدم و اون موقع مشخص بشه که هست یا نه..میخواستم دلیل بتای پایین و لکه بینی و درد چی میتونه باشه..؟اگه حاملگی خارج از رحم باشه مشکلی پیش نمیاد شش روز صبر کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نمیشه گفت که بارداری شما خارج رحمی است بتای شما بالا رفته وجای نگرانی نیست بهتره صبر کنید یک هفته دیگر سونوی واژینال انجام دهید

 69. fatima گفت:

  سلام خسته نباشید. من عادت ام هر چهار روز و گاهی پنچ روز جلو می افته میشه بگید وقت تخمک گذاری کدام وقت است؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما باید طول مدت کامل دوره و طول زمان پریود را بگید. الان با این اطلاعات ناقص نمیشه گفت.

 70. گلی گفت:

  ببخشید یادم رفتم بگم آزمایش بتا تو دوتا آزمایشگاه مختلف انجام دادم از این لحاظ مشکلی نیست و همچنان درد مداوم ولی خفیفم دارم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سوالتون نصفه است. همواره سوالات خود را کامل بپرسید. تا در بین هزاران سوال سایت، گم نشه و بتونیم با خواندنش بهتون پاسخ بدیم.

 71. fatima گفت:

  سلام مجدد، طول مدت کامل 26 روز و مدت پریود ام 6 روز می باشد، لطفا زمان تخمک گذاری را بنویسید.
  و ترشحات زرد رنگی و سفید رنگی کدام مشکل در بارداری به وجود خواهد آورد یانه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام روز ۱۲ سیکل قاعدگی شما تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید ترشحات طبیعی سفید ویا بی رنگ هستند

 72. Roya گفت:

  سلام خسته نباشید من دوساله از دواج کردم در طی این دو سال طبیعی جلوگیری کردم نه قرص خوردم و نه از وسایل ضد بارداری استفاده کردم الان سه ماهه که جلوگیری نمیکنم روز تخمک گذاریم مشخصه ولی باردار نشدم دکترم میگه تا یکسال باید صبر کنم ولی من حس میکنم مشکلی هست میشه راهنماییم کنید من و همسرم فامیل هستیم امکان داره چون فامیلیم بچه دار نشیم خیلی نگرانم کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. نگران نباشید فامیل بودن شما با همسرتان مانع بارداری شما نمیشود اگر سن شما بالای ۲۵ سال میباشد وبعد از ۶ ماه باردار نشدید بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا زودتر نتیجه بگیرید موفق باشید

 73. فروزنده گفت:

  سلام خانم دکتر من الان تازه یک سال شده ک ازدواج کردم البته دوماه جلوگیری با قرص و چندماه هم طبیعی جلوگیری داشتم من تازه وارد سن 17 سالگی شدم و میخوام باردارشم الان چندماهه ک میخوام باردار شم ولی نمیشم دکتر اصفهان مرکز باروری وناباروری هم رفتم مشکلی نداشتم و به دلایلی دیگه نتونستم برم اصفهان چندباری هم ک شهر خودمون رفتم دکتر هم مشکلی نداشتم فولیکول 21 داشتم حتی دوتا فولیکول هم داشتم ولی بازم باردار نشدم ..بعضی هاهم بهم میگن تخم دان هات کوچیکه هیکلت درشته واسه همین ولی نمیدونم چیکار کنم میخوام نی نی داشته باشم شوهرمم خیلی دوست داره میشه راهنمایی کنید ممنونم میشم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام عزیزم شما تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید پس بهتره عجله نداشته باشید سایز فولیکول شما خوب بوده تخمدان های شما مشکلی ندارد پس بهتره حرف مردم عوام را گوش ندهید زیرا فقط به شما استرس وارد میکنند اگر بعد از یک سال باردار نشدید آن وقت بهتره همسر شما هم آزمایش اسپرم بدهد اما فعلا نیازی به مداخله پزشکی نمیباشد و شما تا یک سال زمان دارید

  • فروزنده گفت:

   سلام.شوهرم ازمایش اسپرم داد مشکلی نداشت فقط دکتر گفت چون تو جای گرم کار میکنه شکلش یه کوچولو عوض شده اونم نیاز به دارو نیست ….ممنونم خیلی از استرس هام کم شده یه دنیا تشکر 😘😘😘

 74. فائزه درخواه گفت:

  سلام من 25سالمه در هفته سوم بارداری دندونم عصب کشی کردم نمیدونستم باردارم هفته 4ام متوجه بارداری شدم با بی حسی هایی که تزریق شده و عکس از دندونم گرفته شده مشکن هایی که خوردم بابت درد دندونم ممکنه جنین تحت خطر باشه؟من خیلی میترسم میشه کمکم کنید لطفا

 75. فروزنده گفت:

  سلام خانم دکتر ..یه دنیا تشکر از استرس هام خیلی کم شده بازم امیدوار شدم …شوهرمم ازمایش داد مشکلی نداشت فقط دکتر گفت چون جای گرم کار میکنه البته خودش فهمید تو نونوایی کار میکنه😂اخه نونوایی از خودشه نباشه کارگرا کار نمیکنن😞واسه همین شکل اسپرماش یکم تغییر کرده دکتر گفت مشکلی نداره حتی نیاز به دارو هم نیست…😍😍😘😘واقعا ممنون از خانم دکتر گلمون🌷🌷

 76. روزیتا گفت:

  سلام خسته نباشید من22سالمه دوره پريود30تا32روزه دارم يازده ماهه جلوگیری ندارم چکاپ کامل دادم همش نرمال بوده پرولاکتينم بالا بود با مصرف دارو الان دوازده شده نگرانم چرا باردار نشدم لطفا راهنماييم کنید ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر بعد از یک سال باردار نشدید بهتره با مشورت پزشکتان، همسرتان هم آزمایش اسپرم بدهد و زیر نظر پزشک باشید

 77. L.P گفت:

  سلام.
  من ۲ ساله ازدواج کردم و۲۴ سالمه و فقط دو ماه پیشگیری با قرص روکین داشتم.همسرم قبلاچند سالپیش به خاطر واریکسل جراحی داشته و یک بار هم به خاطر ضربه با ناف تو فوتبال جراحی کرده و تو این مدت که ازدواج کردم میخواستم باردار بشم ولی هیچ خبری نشده. پریود هامم منظمه ۲۸ الی ۳۰ روزه ست.
  به نظر شما مشکل جدی داریم که هنوز باردار نشدم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر بیشتر از۶ ماه تا ۱ سال هست که اقدام میکنید و باردار نشدید بهتره به پزشک مراجعه نمایید

 78. تبسم گفت:

  باسلام من سی ساله و پی سی او هستم و ده ماهه عروسی کردم شش ماهه اقدام ب بارداری کردم و الان سه ماهه پریود نشدم هشت روزه لکه بینی دارم ازمایش بارداری دادم منفی بود قرص متفورمین و فولیک اسید مصرف میکنم و مشکل اضافه وزن هم ندارم میشه این لکه ها رو پریود بدونم و از چند روزه دیگه شروع ب خوردن قرص دوفاستون کنم یا این لکه بینی غیر طبیعیه ؟لطفا کمکم کنین دکترم گفته بعد از شش ماه از اقدام قرص دوفاستون بخورم ولی نمیدونم این لکه ها چی اند

 79. فروزنده گفت:

  سلام ..چرا من موقع پریودی به جای دل درد دل شوره دارم…و زود زود هم دستشوییم میگیره میشه بهم جواب بدید):😢

 80. Maryam گفت:

  سلام.من ۳۱سال سن دارم و یک دختر ده ساله دارم. و ده ساله ازدواج مجدد کردم. هیچ نوع جلوگیری دارویی نداشتم. فقط جلوگیری طبیعی بود. الان دوسال بچه میخوایم امانمیشه. همیشه پریودم چندروز جلو میفته. امااین ماه دو روز عقب افتاد . چیکاربایدبکنم که حامله بشم؟

 81. طلا گفت:

  سلام من تنبلی تخمدان دارم دوماه پریود نشدم و بعد لکه های قهوه ای داشتم بعد از ده روز ک ازمایش بارداری منفی بود ب دکتر رفتم و برام چهار تا امپول پروژسترون نوشت ک طی دو روز زدم ولی با گذشت یازده روز پریود نشدم و زیر دلم درد میکنه و این دوره دکتر برام قرص متفورمین هیدروکلراید ۵٠٠روزی یکی و پودر اینفولیک تجویز کرده ایا با وجود پریود نشدن احتمال بارداری هست؟اگر نه باید چیکار کنم ؟ ممنون از راهنماییتون

 82. ساحل گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  من ده ماهه ازدواج کردم و همین ده ماه هم در حال اقدام بودم ولی هنوز جواب نگرفتم
  ۷ ماه هست ک قرص متفورمین روزی سه عدد و اسیدفولیک مصرف میکنم زیر نظر پزشک و ماه پیش هم لتروزول رو ۵ عدد قرص مصرف کردم ک روز ۱۳ پریودی سونو واژینال دادم و هیچ فولیکولی نداشتم دکتر هم گفتم تخمدان پلی کیستیک و تنبلی شدید دارم
  وزنم ۶۰ و قدم ۱۶۰ هست دوماه هست کمتر غذا میخورم و ورزش هم دارم
  پریودامم کاملا نامنظم هست و با دارو و امپول باید پریود شوم
  ایا به تجویز دکترم اعتماد کنم یا باید پیش دکتر دیگری بروم؟؟
  نظر شما در مورد دارو و مشکل من چی هست؟
  میتوانم همزمان با متفورمین و لتروزول از قرص ویتاگنوس هم استفاده کنم؟؟
  ممنون از راهنماییتون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره با مشورت پزشک زنان از قطره ویتاگنوس وامپولhmg استفاده کنید برای شما قرص لتروزول به تنهایی کافی نمیباشد باید هم دوز آن را برای شما بالا ببرد یعنی شبی دو عدد وهم اینکه برای شما امپول تجویز شود با توجه به اینکه ۷ ماه هست که از قرص متفورمین استفاده میکنید و نتیجه ای حاصل نشده باید داروی شما را عوض کنند

 83. asal گفت:

  سلام.خانم دکتر متولد 77هستم دوساله نیم عروسی کردم وفقط دوماه جلوگیری کردم اوایل دکتر میرفتم میگفت سنت کمه وهنوز وقت داری واسه بچه دار شدن بعد خودم رو به بی خیالی زدم الان که داره سه سال میشه ومن بدون هیچ جلوگیری باردار نشدم عفونت دارم وچندسال از قرص اعصاب بسیار قوی استفاده میکنم وشوهرم خبرنداره بخاطر مشکلات بچگی همیشه افسرده هستم چند بار دکتر رفتم واسه عفونتم دارونوشت ولی دارو هابعداز یه مدت دیگه نمیخوردم 60کیلو وزن دارم هرماه پریود میشم یه بار دکتر گفت تنبلی تخمدان نداری فقط عفونت داری که اگه دارو بخوری خوب میشی وسریع باردار میشی اما من دارو به معدم نمیسازه الان اطرافیانم فکرمیکنن من مشکل جدی دارم که باردار نمیشم خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید.مرسی

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام مشکل شما ربطی به عفونت ندارد باید بوسیله انجام سونوگرافی و آزمایشات کامل علت بررسی شود واز داروهای کمک باروری در صورت صلاح دید پزشکتان استفاده نمایید ضمنا بهتره همسر شما هم آزمایش اسپرم بدهد

 84. بفرین گفت:

  سلام.من34سال سن دارم.5ماهه اقدام به بارداری میکنم ولی باردار نشدم.کلا 8ماهه ازدواج کردم.آزماشات قبل از بارداری رو دادم فقط آهنم کم بود و درصر باروری تخمکم1.57بود.بقیه موارد نرمال بوده.لطفا بگید چیکار کنم.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره با مشورت پزشک معالج خود از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر باردار شوید

 85. Nazi گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بگم واسه این ک باردار بشم خودم ارضا میشم وبعد شوهرم یا این ک فقط بشه یا ربطی ب این مورد نداره میشه راهنمایی کنید

 86. راضیه گفت:

  سلام
  من دو سال اقدام به بارداری کردم. اما نتیجه نگرفتم. چهار بار از آمپولهای تحریک تخمک گذاری هم استفاده کردم ولی بی نتیجه بوده. لکه بینی هم دارم هر ماه حدوده چهار و پنج روز اول پریودی و بعد خونریزی شروع میشه که دلیلشو نمی دونم البته ویتامین دی بدنم 5/2 هست ممکن علتش همین باشه . سونوگرافی داخلی و پاپ اسمیر دادم سالم بوده. ازمایش اسپرم شوهرم هم مشکلی نداشته البته شوهرم هم کمبود ویتامین دی داره. علت چیه به نظر شما؟

 87. عسل گفت:

  سلام من ۷ماهه دارم اقدام ب بارداری میکنم ونمیشه درگذشته دکتر بهم گفت غددشیردهیم بالاست و شوهرمم کمبود اهن داره
  نمیدونم باید چکارکنم ب یک ماما مراجعه کردم وگفت مشکل نداری دوباره اقدام کنید،میشه راهنمایی کنید وادرس یک متخصص بهم بدید ؟من ساکن گیلاوندهستم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام میتوانید زیر نظر پزشک زنان از قرصهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 88. fati گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من این ماهی که گذشت برای بارداری اقدام کردم وباردار نشدم.از دوسه ماه قبل تحت نظرم آزمایشات کامل دادم و کاملا سالمم وسونو فولیکول دادم تخمک بالغ20و17داشتم .زخم و عفونتی هم ندارم.شوهرمم آزمایش اسپرم داد و کاملا سالمه.به گفته دکترم روز تخمک گذاری و روز بعدش نزدیکی داشتیم.پس چرا باردار نشدم؟؟؟؟؟(آزمایشات وتحت نظر بودنم برای تعیین جنسیت بود)یه دختردارم سه سال وچارماهشه.بیستو چار سالمه و62کیلو وزنمه سیکل قاعدگیم26روزست

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما تازه شروع به اقدام به بارداری کرده اید عجله نکنید برای باردار شدن تا ۶ ماه فرصت دارید بهتره استرس نداشته باشید واز روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 89. مریم گفت:

  سلام سی سالمه ۵ساله ازدواج کردم ..به دلیل کارهمسرم ماازهم دورهستیم وماهی دوتاسه روزبیشترپیش هم نیستیم..تصمیم به بچه دارشدن گرفتم ؛ماه پیش که همسرم پیشم بودروزتخمک گذاری تزدیکی داشتیم که الان پریودم..میخواستم بدونم بدلیل دوری ماازهم قرصی دارویی چیزی هست که مصرف کنم که زودترحامله بشم؟؟
  و درضمن ازمایشات قبل بارداریم مشکلی نداشت. درضمن میتونم اینماه ازقرص کلومیفن مصرف کنم واگه بخوام ازروزچندپریودی وچندعدد مصرف کنم روزانه؟
  عوارضی ندارد؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر مشکل خاصی ندارید میتوانید از قرص کلومیفن استفاده کنید اما باید در زمان تخمک گذاری همسر شما باشد که مصرف قرص بی نتیجه نماند از روز پنجم قاعدگی ۵ شب شبی یک عدد

 90. yalda گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۱سالمه و دوسال و نیمه که ازدواج کردم و هشت ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی هنوز باردارنشدم و یه بارکیست داشتم که با قرص برطرف شدو قرص رویال ژلی و متفورمین و اسیدفولیک مصرف میکردم اما بازم نشدتااینکه دکترم رو عوض کردم باانجام ازمایشات بهم گفت که تخمک گذاری نداری قبلا هم پریودم نامنظم بود اما الان باقرص مرتبه لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم
  توی ازمایشات چه چیزی نشون دهنده ی عدم تخمک گذاری هست؟ لطفا توضیح بدید…من می تونم باردار شم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون عدم تخمک گذاری با سونوگرافی مشخص می شود باید در زمان تخمک گذاری سایز فولیکول های تخمدان شما اندازه گیری شود بهتر است از قرصهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 91. ک.ج گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من سی سالمه و قصد دارم باردار شم. دوماه اقدام کردیم ماه اول روز ۱۴ و ۱۶ و ماه دوم فقط روز ۱۲ . و باردار نشدم . مشکلم ممکنه چی باشه روز تخمک گذاریم و اشتباه تخمین زدم؟ یا کیست و اینا باشه ؟ هشت ماه قبل ازمایش و سونو هم انجام دادم یکم استروژنم کم بود دوماه قرص ال دی خوردم . لطفا کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. دوست عزیز شما زمان سیکل های قاعدگی خود را ذکر نکرده اید تا زمان تخمک گذاری شما را بگویم وبرای باردار شدن نباید فقط به یک روز اکتفا کرد باید در زمان تخمک گذاری خود حداقل ۳ شب یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 92. سحر گفت:

  سلام
  من نامزد كردم ولي نزيكى نداشتم و هر ماه پرييود ميشدم ولي ١ماهه كه ابار به صورت چند روز لكه هاى قهوه اى رنگ داشتم و بعد از ٢هفته باز اين لكه ها باز شروع شدن و الان نزديك ١٥ روزه كه اينجورى هستم هم بيبى چك استفاده كردم و هم ١ هفته بعدش آزمايش باردارى دادم منفى بود علتش چى ميتونه باشه
  اين رو هم اضافه كنم كه عفونت دارم و خوب نميشم چند ساله با چندتا نسخه مختلف
  آخرين نسخه كه تو همين دوران استفاده كردم قرص هاي فلوكونازول و افلكيم و متروماكس استفاده كردم امكان داره مربوط به اين داروها باشه يا حتا عفونتم ؟
  لطفا كمكم كنيد.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   نیازی به استفاده از بیبی چک نبوده علت مشکل شما احتمالا به علت استفاده از داروها یی بوده که مصرف کرده اید و جای نگرانی ندارد

 93. مریم گفت:

  سلام ببخشیدچندروزبعدازمصرف قرص کلومیفن تخمک گذاری انجام میشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام زمان تخمک گذاری بستگی به سیکل های قاعدگی شما دارد می توانید از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 94. نگار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  29 ساله هستم 2سال پیش عمل ماموپلاستی کاهنده انجام دادم البته با تشخیص پزشک مبنی بر فشار بر گردن و اعصاب گردن و دستهام، دو تا سوال دارم یکی اینکه آیا این عمل در بارداری یا عدم بارداری می تونه تاثیر گذار باشه؟؟ دوم اینکه بعد از بارداری می تونم شیردهی داشته باشم؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. خیر این عمل روی باروری شما تاثیری ندارد و مانع بارداری نمی شود شیر دهی ربطی به سایز سینه ندارد و شما میتوانید بعد از زایمان به کودک خود شیر بدهید

 95. مریم کریمی گفت:

  سلام من 30 سالمه بچه اولم 3 سالشه بادوره اول مصرف کلومفین باردار شدم pco دارم.الان میخام باردار شم دکتر نرفتم و خودم یک دوره روزی یک قرص 50 کلومفین مصرف کردم ولی باردار نشدم. دوره ماهانه مرتب 28 روزه است
  با توجه به اینکه میخام بچه دومم دختر باشه .روز تخمک گذاری کی میشه. میشه راهنمایی کنید و اینکه برای بارداری میتونم دوز کلومفین زیاد کنم و روزی دو قرص بخورم.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به زمان سیکل قاعدگی شما ،زمان تخمک گذاری شما روز ۱۴ سیکل قاعدگی است می توانید شبی دو عدد از قرص کلومیفن به مدت ۵ شب استفاده کنید

 96. عسل گفت:

  سلام خسته نباشید،من هفت ماه اقدام ب بارداری کردم،نتیجه ای نداشته پریودیم از روزی ک اقدام کردیم نامرتب شده،یک مقدارهم پرولاکتینم بالاست
  مخاستم بدونم اگه ی دوره قرص ضدبارداری بخورم امکانش هس نتیجه مثبت بده؟یا خوردن رازیانه؟یا ن ممکنه مضرباشه

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. قرص های جلوگیری برای شما که در حال اقدام به بارداری هستید مناسب نمی باشد میتوانید از عرق رازیانه استفاده کنید اگر بیشتر از ۱۰ روز تاخیر در پریود داشتید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما دارو تجویز نماید تا زودتر نتیجه بگیرید

 97. اکرم گفت:

  سلام من 29 سالمه 170 قد و 50 وزن
  9 ماهه که جلوگیری نداریم آزمایش های قبل بارداری رو هم دادم که مشکلی نبوده عفونت هم ندارم. ماه قبل روز 13 چرخه سونو دادم فولیکول چپ 10 و راست 24 بود و کیست ندارم. پریود های منظم و 10 روزه دارم(تا 5 قاعدگی خونریزی و از اون به بعد لکه) دکتر برام کلومیفن و لتروفم تجویز کرده که این ماه از 3 تا 8 قاعدگی 1 عدد بخورم با توجه به این ها مشکل من چیه ? آیا راهی هست بدون قرص باردار شم? توی آزمایشام میزان هورمون ال اچ کمی بالاست. استخون بندیم ریزه و چاق نمیشم آیا ویتامین کم دارم ممنون از راهنماییتون

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به وزن کم شما میتوانید در زمان قبل بارداری هفته ای ۳ روز مولتی ویتامین مصرف کنید و قرص کلومیفن را ۵ شب شبی یک عدد مصرف کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 98. ترانه گفت:

  سلام
  ببخشید من دچار تخمدان پلی کیستیک هستم 3 فرودین با کاندوم نزدیک داشتم و چون همیشه فواصل قاعدگی نامظمی دارم از قرص مدروکسی برای پریود شدن استفاده کردم و شب 9 مصرف قرص پریود شدم اما بعد از اون پریود نشدم دوباره . نزدیکی نداشتم از شب 38 شبی 1 دوفاستون خوردم الان 5 روز گذشته هنوز پریود نشدم اما علائمش دارم خواهش می کنم کمکم کنین چکار باید کنم چقد منتظر بمونم

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   تا ۲ هفته دیگر برای پریود شدن شما زمان دارید قرص دوفاستون را باید از روز ۱۵ سیکل قاعدگی شروع به مصرف کنید

 99. tabasom گفت:

  با سلام من سی و یک ساله هستم و یک ساله عروسی کردم نه ماهه اقدام ب بارداری کردم و پی سی او هستم دکترم دو دوره دوفاستون و پودر اینوفولیک و متفورمین هیدروکلراید تجویز کرد ماه اول بعد از سه روز از اتمام دوفاستون پریود شدم ولی این ماه دوازده روز گذشته و نشدم بی بی چک هم منفیه ,البته از دوازده روز پیش پودر اینوفولیکم و متفورمین گلای وانس تمام شد و من قرص متفورمین هیدروکلراید گلومت خریدم و خوردم روزی یکی, بنظر شما بخاطر نخوردن پودر عقب انداختم ؟شست و چار کیلو و صد و شصت و هشت قدمه

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به وزن وقد شما قرص متفورمین مناسب شما میباشد زیرا این قرص باعث لاغر تر شدن شما میشود بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود از قرص های تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 100. سحر بانو گفت:

  سلام
  لطفا پاسخ منو بدید خیلی نگرانم
  حدود سه هفته پیش علایم بارداری داشتم و مامام بهم گفت بارداری
  آزمایش خون مشکوک شد و تکرار زد
  فردای آزمایش خون درد وحشتناکی در ناحیه ی کمر و زیر شکمم گرفتم و بعد از اون افتادم رو خونریزی که همراه با چندین لخته ی بزرگ در چند روز پیاپی بود.
  8 روز از پریودیم میگدشت و هنوز مایعی بین زرد و قهوه ای و رقیق ازم خارج میشد.
  رفتم سونوگرافی
  نتیجش رو درست نمیفهمم ولی خیلی نگرانم کرده
  میشه برام توضیح بدید؟
  آیا کیست؟ فیبرومه و یا سرطان تخمدان دارم؟
  There is seven mm small things wall simple cyst in cervix, indicative of nabothian cysts.
  There are 6_7 mm hypoechoic solidarity nodules in posterior wall of uterine body, in favor of fibrous.

  • مشاور مامایی نی نی کده مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام به احتمال زیاد شما اصلا باردار نبودید جواب سونوگرافی شما کامل نیست نمیتوان به این شکل نظر داد

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید