طراحی و دکوراسیون اتاق کودک : ایده سوراخ کلید

اصول چیدمان اتاق کودک

شما اتاق کودک خود را چگونه می چینید؟ آیا اسباب بازی ها و سایر لوازم کودک که به آنها احتیاج دارد در دسترس او هستند؟ یا هر بار باید شما را صدا بزند تا فلان اسباب بازی را از بالای کمد برایش بیاورید؟ آیا می دانید که بسیاری از والدین، اتاق کودک را با استانداردهای اتاق بزرگسالان طراحی میکنند؟ و خوب حواسشون هم به این موضوع نیست.

توجه به قد کودک در چیدمان اتاق کودک

هنگامی که میخواهید اتاق کودک خود را تزئین کنید یا کمد لوازم کودک تهیه کنید، به قد کودک خود دقت داشته باشید. کمد کودک وقتی مناسب کودک شماست که او بتواند لباس هایش را براحتی در داخل آن قرار دهد یا اسباب بازی هایش را براحتی بردارد. کارشناسان در اینجا مفهومی را بعنوان “سوراخ کلید” مطرح میکنند. هر وقت خواستید اتاق کودک را چیدمان کنید، روی دو زانو بنشینید تا چشم های شما به اندازه ارتفاع سوراخ کلید در اتاق برسد. حالا از این زاویه اتاق کودک را تماشا کنید. آیا کودک اصلا اسباب بازی های خود را از این ارتفاع می بیند؟

 طراحی اتاق کودک

شاید نتوان همه وسایل کودک را در ارتفاع پایین چید. اما لوازمی را که مشکلی برای کودک ایجاد نمی کند و میخواهید در دسترس کودک باشد ، در طبقات پایین کمدش بچینید. و وسایلی را که شما باید برایش بیاورید در طبقات بالاتر که دسترسی آنها برای کودک مشکل تر است. همچنین قاب عکس ها و سایر وسایل را اگر از دید سوراخ کلید بچینید، ممطمئنا ارتفاع کمتری را به آنها اختصاص میدهید تا کودک نیز بتواند از دیدن آنها لذت ببرد.

برای یادگیری نکات بیشتر در کانال تلگرام نی نی کده عضو شوید.

همچنین می توانید اینستگرام نی نی کده را فالو کنید.2 نظر

  1. مامانی گفت:

    واقعا عالی بود.گاهی یه سری چیزای ساده به ذهن ادم نمیرسه

  2. نغمه راد گفت:

    برای دکوراسیون اتاق کودک حتما سری به سایت ما بزنید

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید