حساسیت کودکان به صابون و شامپو

صابون مخصوص کودکان

برای شستن نوزادان تا یکسالگی، باید از صابون های مخصوص کودکان یا صابونهای بسیار ملایم ( که زیاد هم کف نمی کنند) استفاده کنید. کودکان برای حمام کردن، نیازی به کف فراوان ندارند. وظیفه صابون های معمولی، از بین بردن چربی های روی پوست است. اما بچه ها با چربی روی پوستشان مشکلی ندارند. شما نیازی نیست کل بخشهای بدن کودک را با صابون بشویید. فقط بخشهای چین خورده ی پوست دست و پا کافیست.

میزان حمام کردن کودکان :

هفته ای دو یا سه بار بیشتر کودک را حمام نکنید. زیرا حمام زیاد، بخصوص در زمستان، باعث خشک شدن پوست کودک میشود. پس از حمام نیز می توانید بدن کودک را با لوسیون های مخصوص چرب کنید تا از خشکی پوست جلوگیری شود.

حمام کردن کودک

حساسیت های کودکان به کف صابون:

  • محدوده پوشک را با آب ساده بشویید. صابون و شامپو ممکن است باعث خشکی پوست کودک یا ایجاد جوش شوند
  • آب بازی کردن در وان پر از کف، می تواند باعث اذیت شدن مجرای ادرار و حساسیت های ادراری در کودکان (بخصوص در دختر بچه ها) شود.
  • اگر کودک شما دچار اگزما شده است (تیکه های قرمز و خشک پوست که پوسته شده اند، بخصوص روی صورت و محل خم شدن ذانو و آرنج) احتمالا به ترکیبات صابون و لوسیون ها حساس است. پس با دکترش مشورت کنید.
  • حساسیت های پوستی در همه کودکان رخ میدهد. در صورتی که کودک شما اثری از خارش یا قرمزی پوست -پس از حمام کردن- دارد، حتما با دکترش مشورت کنید.
  • برای جلوگیری از نشستن طولانی مدت کودک در آب و صابون، در آغاز حمام کردن با کودک بازی کنید و در آخر از صابون و شامپو استفاده نمایید.

بخوانید: راهنمای حمام کردن کودک

برای یادگیری چیزهای بیشتر، در این جا ها ما را دنبال کنید:امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید