رابطه تعهد و صمیمیت بین زوجین

رابطه زوجین جهت بارداری

امروزه زوجهای زیادی بصورت ازدواج سفید (بدون امضا کردن سند عقد رسمی) با هم زندگی میکنند. یک سوال خوب ممکن است به ذهن شما برسد و آن اینکه “مشکل این نوع از ازدواج چیست؟” بدون اینه بخواهیم درباره اخلاقیات و مذهب سخن بگوییم، درباره صمیمیت در زوجین سخن خواهیم گفت و دربارهء اینکه چرا زوجهای مزدوج، صمیمیت بیشتری را از زوجهایی که علاقه ای به تعهد ندارند، حرف خواهیم زد.

شانه خالی کردن از تعهد

قبل از همه چیز؛ دلیل اصلی اینکه دونفر بدون ثبت ازدواجشان با هم زندگی میکنند، این است که یکی از زوجین یا هر دو نمیخواهند تعهد خود را به یک سطح بالاتر ارتقا دهند. هم خانه شدن آنها با هم ، این اجازه را بهشان می دهد که یکدیگر را قبل از هرگونه تعهد ، مورد بررسی و بقول معروف در زیر ذره‌بین قرار دهند. و همه چیز بر می گردد به اینکه طرف مقابل چقدر می تواند آنها را خوشحال کند یا نیازهایشان را برآورده سازد.

از آنجایی که افرادی که با هم زندگی میکنند معمولا مشکلات بیشتری (مانند سوءاستفاده، بی وفایی و …) از زوج های مزدوج دارند، احتمال اینکه ازدواجشان هم منجر به طلاق شود بیشتر است. دلیل آن هم این است که رابطه های این افراد معمولا برپایه ی خودشان استوار است و نه طرف مقابل و روابط را تجربی و آزمایشی می بینند.

صمیمیت، و رابطه اش با تعهد

صمیمیت، هدیه ی ازدواج است. صمیمیت به معنای “نزدیکی درونی” است. یعنی ما نزدیک به درون یکدیگر هستیم و این، خود را در دوستی عمیق، رابطه جنسی بهتر و تبادل افکار، رویاها و احساسات بدون عقب کشی و مخفی کاری، نشان می دهد. این دنیای رویایی ازدواج است. اما چطور به آنجا برسیم؟

افزایش صمیمیت در ازدواج

صمیمیت همواره با تعهدِ واقعی شروع می شود. ما انسان ها قلب خود را به روز هر کسی باز نمی کنیم. کسی که ممکن است ترکمان کند یا از ما دست کشد. و اگر اینکار را بکنیم و این اتفاق بیفتد بسیار سرخورده و ناراحت می شویم. به این دلیل است که ازدواج و تعهد درون ازودجا برای صمیمت داشتن، بسیار حیاتی است. اینکه ما هنگام عقد میگوییم “تا همیشه در کنار تو خواهم ماند، تا روزی که مرگ ما را از هم جدا کند”، این سوگند در ازدواج بسیار معنادار است و یعنی “من آمده ام که بمانم”. این منجر به ایجاد راستی می شود که نهایتا صمیمیت را می سازد. بدون این سطح از تعهد، یافتن صمیمیت بسیار دشوار است.

کمبود تعهد در بین زوجین

حتی زوج های مزدوج نیز می توانند کمبود تعهد داشته باشند. تهدید به طلاق در زمانی که شما مشکل دارید یا فرار از روبرو شدن و حل مشکلاتتان مانند آب سردی است که بر روی اعتماد و صمیمیت می پاشید. در کتب آسمانی ادیان گوناگون نیز خداوند این مساله را رعایت کرده است و می فرماید: “من هرگز شما را رها یا ترک نخواهم کرد” (انجیل) خداوند به ما متعهد است در بالاترین سطح تعهد. و زمانی که صحبت از رها کردن ما می رسد او میگوید که هرگز!

اما انسان ها گاهی یکدیگر را رها میکنند، در حالیکه هنوز از لحاظ فیزیکی در کنار هم هستند. صمیمیت زمانی شروع می شود که هر دوطرف هم با جسم هایشان و هم با روحشان در کنار یکدیگر هستند و بهم متصل اند. و مسئولانه مهربانی را در رابطه دعوت میکنند.

بنابراین ، از نظر من (جیمی اوانس، موسس موسسه ازدواج امروز) ازدواج بهتر از ازدواج سفید است. زیرا در آن تعهد و صمیمیت بیشتری وجود دارد، در حالیکه ازدواج سفید در اکثر موارد به جدایی و شکستن قلب ها و بی اعتمادی منجر می شود.

کانال نی نی کده در تلگرام را دنبال کنید

 امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید