مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان

مشاوره کودک آنلاین

اگر کودک 1 تا 10 ساله دارید و حس میکنید برخی از رفتارهای او متعادل یا در حد انتظار شما نیست، می توانید سوال خود را از مشاوران نی نی کده بپرسید. پاسخ سوالات هفته ای یکبار داده می شود و در سایت قرار می گیرد.

کجا بپرسم؟

در زیر همین خبر و زیر بقیه مطالب سایت که مرتبط با کودک هستند، محلی برای نوشتن نظرات وجود دارد. سوال خود را بنویسید. ما هم سعی میکنیم در کمتر از 7 روز، به سوالات شما پاسخ دهیم. پاسخ هر سوال، زیر سوال ظاهر خواهد شد. در ضمن ایمیل خود را نیز به درستی وارد کنید. زیرا پاسخ مشاور، به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.

چه اطلاعاتی به مشاور بدهم؟

 • کودک شما چند ساله است؟
 • مشکل اصلی کودک چیست؟ (افت تحصیلی، خشونت، گاز گرفتن، … )
 • مساله خاص یا رفتار نامناسب کودک شما، چند وقت است که تکرار می شود؟
 • آیا پدر و مادر فرزند با هم زندگی میکنند؟ یا جدا شده اند؟
 • آیا مساله خاصی در زندگی شما وجود دارد که محیط روانی خانه را دچار تنش کرده باشد؟

قوانین مشاوره آنلاین

پاسخ های کارشناسان کودک نی‌نی‌کده‌‌، در حد راهنمایی‌های عمومی جهت بهبود رفتار موردنظر کودک می باشد. برای رفع مشکل کلی، می توانید با روانشناسان و مشاوران ما ملاقاتی ترتیب دهید تا کلیه ابعاد مشکل کودک شما مدنظر گرفته شود و راهکارهای بهتری برای پیشرفت کودکتان ، خدمت شما ارائه دهیم.

مطالب آموزشی در تلگرام

مطالب آموزشی تربیت و سلامت روان کودک را در کانال تلگرام نی نی کده دنبال کنید.۱۷۹ نظر

 1. مشاور مامایی نی نی کده مشاور کودک نی نی کده گفت:

  سلام بر شما مامان عزیز؛

  علت بدخوابی دختر کوچولوی شما، جابجایی منزل است . هنوز به محیط جدید عادت نکرده و زمان میبره تا احساس امنیت کند . احتمالا شما هم کمی دچار بدخوابی شده اید تا با فضای جدید منزل عادت کنید و به ثبات برسید . بنابراین این کج خلقی ها کاملاً طبیعی است .
  بهتر است در روز زمانی را جهت شناسایی منزل بگذارید تا کودک با محیط جدید آشنا تر شود ؛ با دویدن و بازی دالی موشه ، احساس امنیت را در کودک تقویت کنید .
  برای تعویض پوشک و لباس ها ؛حتما کودک را از چند دقیقه قبل آماده کنید، یعنی کودک در جریان قرار بگیره که الان قراره پوشکش عوض بشه ..
  بطورمثال: مامان الان میخواد تو رو ببره بیرون؛ بریم از تو کمد یه لباس انتخاب کنیم … خب حالا بیا اول پوشکتت رو مامان عوض کنه …
  از کودک مشارکت بخواهید.
  لطفا کمی صبوری کنید این کج خلقی ها رفع میشود .

  خانم زهرا صادقیان؛ درمانگر و متخصص خانواده نی نی کده

 2. مشاور مامایی نی نی کده مشاور کودک نی نی کده گفت:

  مامان عزیز کودک شما در آستانه سن باز کردن تلکم و زبان است و این طبیعی است که برای خواسته هایش تلاش میکند. ولی اینکه هر چیزی را میخواد جیغ میکشد قطعا باعث رنجش شما و سایرین می گردد؛ لطفا لوازم تزیینی و یا شکستنی را برای مدتی از دید کودک جمع آوری کنید . وسایل بازی کودک در معرض درخواست او باشد اگر لوازم آشپزخانه را میخواهد لطفا کمی خلاقیت بخرج دهید و او را با ابزار دیگری هیجان زده کنید . حتی خودتان شروع به بازی با وسایل دیگر کنید و سر و صدا کنید . اندکی بعد کودک به سمت شما می آید .
  فرزند شما در سن بازی است لطفا همبازی خوبی برای او باشید .

  خانم زهرا صادقیان ؛ درمانگر و متخصص خانواده نی نی کده

 3. مشاور مامایی نی نی کده مشاور کودک نی نی کده گفت:

  سلام بر شما ؛ فرزند اول شما در سن آموزش قوانین است و با نظم باید آشنا شده باشد . اینکه اهمال کار است و هیچ دوستی ندارد ؛ ناشی از فاصله ی سنی او با فرزند دوم شماست . تا حدود 6 سالگی مرکز توجه بوده و شما به او رسیدگی و توجه کامل داشتید و با آمدن فرزند دوم این مرکز توجه بودن از او گرفته شده و البته طبیعی است که شما باردار بودید و فرزند دوم نیاز به توجه بیشتر دارد اما سوال من از شما این است چه میزان فرزند اول خودتان را برای پذیرش فرزند دوم آماده ساختید..؟؟
  ظاهرا اهمال کاری پسر شما ناشی از این است که میخواهد مرکز توجه باشد . برای رفع این مشکل تا قبل از 9 ستالگی به شما پیشنهاد میکنم وقت ویزیت حضوری از بنده داشته باشید تا بتوانم راهنمایی و دستور العمل تربیتی فرزندتان را به شماارائه دهم .
  من شنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا هشت و نیم در مرکز مشاوره مهر ؛ ویزیت میکنم .
  موفق باشید .

  خانم زهرا صادقیان ؛ درمانگر و متخصص خانواده نی نی کده

نظر شما چیه؟

نی نی کده را دنبال کنید

خرید خاویار برای بارداری انجمن دیابت گابریک

جستجو

دریافت مقالات با ایمیل:

پس از عضویت ، ایمیل تایید برای شما ارسال میشود.

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید