آرژانتین استخدام دلقک در بیمارستان های کودکان را اجباری کرد

دلقک بیمارستان کودکان

بیمارستان های کودکان در آرژانتین طبق قانون جدید این کشور، موظف شده اند که دلقک‌های آموزش دیده را برای سرگرم کردن و خنداندن کودکان بیمار استخدام کنند. این قانون پس از انجام پژوهشی علمی در آمریکا تایید شد که نشان میدهد خنده، استرس و درد را کاهش می‌دهد و موجب می‌شود عناصرعصبی- شیمیائی که به انسان احساس خوب بودن را القا می‌کند تقویت شود.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در ایالات متحده انجام شد حاکی است که یک خنده از ته دل، استرس و درد را کاهش می‌دهد و به انسان احساس خوبی می‌بخشد.

رومینا آماتو یک روانشناس آرژانتینی است که بعنوان دلقک آموزش دیده‌ در این طرح همکاری میکند. او خوب می‌داند که خنده بهترین دارو است.  جایی که او کار می‌کند، ربطی به سیرک و سالن نمایش ندارد؛ جایی است که مردم به ندرت می‌خواهند بخندند؛ یک بیمارستان کودکان در محله نسبتا فقیرنشین حومه بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین. او درباره کار خود می‌گوید: “ما اسم‌های دلقکی داریم و مانند پزشکان لباس می‌پوشیم تا بتوانیم به کودکان نزدیک شویم و آنها تصویر دیگری از پزشک داشته باشند. آنها از این راه، رابطه نزدیکتری با ما و پزشک برقرار می‌کنند. برای بچه‌ها جالب است که ببیند کسی در لباس دکتر، اشتباه کند، بترسد و تلو تلو بخورد.”

مادر یکی از کودکانی که در این بیمارستان کودکان بستری است هم می‌گوید که حضور دلقک‌ها در بیمارستان به بهبود بچه‌ها کمک می کند و آنها را خوشحال می‌کند چون بودن در بیمارستان برای بچه‌ها خوش آیند نیست. حضور این دلقک‌ها حتی برای پرستاران کودکان نیز فرح بخش است. البته کار این دلقک‌ها به نظر سرگرم کننده است ولی آنان باید از مقررات ویژه‌ای پیروی کنند. باید بیماری‌های معمول کودکان را یاد بگیرند و مقررات امنیت بیولوژیکی را در بیمارستان رعایت کنند.

مدیر این بیمارستان می‌گوید حضور دلقک‌ها به هنگام برخی درمان‌های پزشکی مانند قرار دادن ماسک اکسیژن بر صورت کودک یا آمپول زدن به کودک کمک می‌کند. آرژانتین اولین کشور جهان است که چنین قانونی را به اجرا می‌گذارد. پیش از این چند بیمارستان در برخی از کشورها نظیر استرالیا دلقک‌هایی را در بیمارستان کودکان به خدمت گرفتند اما قانونی در این باره وضع نکردند.امکان نظر دادن در اینجا وجود ندارد

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید