بازسازی مدرسه کودکان کار در تهران

مدرسه کودکان کار

دوازده ژوئن برابر با 22 خرداد، روز جهانی مبارزه با کار کودکان است. در کشور ما نیز کودکان بسیاری هستند که به دلایل گوناگون از تحصیل عقب افتاده اند و نمی توانند در مدرسه های معمولی تحصیل کنند و همه ما برخی از آنها را در خیابانها مشغول فروش فال و آدامس دیده ایم. در چند روز گذشته، گروهی از انسانهای مهربان این سرزمین، دست به دست هم دادند تا مدرسه ای را برای این کودکان، مرمت و رنگ‌آمیزی کنند. بدان امید که کمکی کوچک به ادامه تحصیل این بچه ها کرده باشند تا آینده ای بهتر را برای فرزندان این سرزمین رقم بزنند.

فیلم کوتاهی از مراحل بازسازی و رنگ آمیزی این مدرسه :

این مدرسه توسط موسسه خیریه جمعیت دفاع از کودکان کار اداره می شود و علاوه بر نیاز به بازسازی و رنگ آمیزی، نیازهای مالی کوچک و بزرگ دیگری نیز دارند. در صورتی که تمایل به کمک نقدی یا غیرنقدی به این موسسه دارید، می توانید با مراجعه به سایت جمعیت دفاع از کودکان کار، با مسئولان این خیریه تماس بگیرید و کمک های خود را (هرچند اندک)، به دست این مهربانان که وقت خود را صرف کمک به بچه های کار و وامانده از تحصیل کرده اند ، برسانید.

از کودکان کار، جنس بخریم یا نخریم ؟

اگر این سوال ، ذهن شما را نیز مشغول کرده است و هربار که در خیابان، کودکی جلوی شما را میگیرد تا از او چیزی بخرید ، شما نمی دانید چه باید بکنید، این فایل صوتی را گوش کنید. همچنین برای شنیدن فایلهای صوتی دیگر درباره کودکان کار و خیابان ، می توانید به سایت رادیو جمعیت مراجعه کنید.

در ادامه تعدادی از عکس های این مدرسه را قبل و پس از بازسازی مشاهده می کنید:

 بازسازی مدرسه کودکان کار

مدرسه کودکان کار

مدرسه کودکان کار در تهران7 نظر

 1. Mehr ava گفت:

  چه خوب که هنوز کسانی هستند که بفکر بچه های کوچولویی بشوند که میتونند آینده اشون رو بسازند تا از این بدژبختی نجات دیدا کنند ممنون ممنون از سایتتون

 2. منصوره تعادلی گفت:

  سلام می خواستم به این مدرسه کمک کنم.

 3. افتخارى گفت:

  مايلم به اين مدرسه كمك كنم
  تلفن و ادرس لطف بفرماييد

 4. محبوبه بحرى گفت:

  با سلام خدمت شما
  لطف بفرماييد آدرس مركز رو به من بديد
  با تشكر

 5. فاطمه گفت:

  مایلم به عنوان معلم به صورت افتخاری و کاملا رایگان در این مدارس تدریس کنم . ولی نمیدونم چجوری باید اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید

شبکه های اجتماعی ما

اینستگرام نی نی کده

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید